Страница 43 от 112 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #631

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    В тази ситуация ще взема ag9 . Много ми е странно да споря в интернет :D Имал ли си достъп до 2та телевизора :? смисъл остави ги Винсън и Rtings, за собствено мнение говоря .
    Аз съм ги гледал и двата телевизора на мостри в техно магазин. Това брои ли се за достъп? Никога не съм правил сравнение на двата на живо. Мнението ми изхожда основно от цената на двата. Дори и в определени условия AG9 да е по-добър, то със сигурност не си заслужава разликата в цената. Когато позиционираш определен продукт около 2 пъти по-скъпо от конкуренцията (95% по-скъпо на база цените, в момента, на C9 и AG9 в размер 55 инча), то трябва да можеш да предложиш 2 пъти по-добър продукт. В случая не съм сигурен, че AG9 е дори 30% по-добър продукт. Останалото е плащане за марка... Разбирам малко повече от смартфони от колкото от телевизора и на онзи пазар също няма телефон без компромиси. Дори и при топ моделите. Така че това е нормално. Технологията има да се развива още.
    meleager одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #632

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    В общи линии към момента няма телевизор без компромиси . Имам чувстовото, че това кой ще похвалят зависи от това кой е предоставил демо бройка или си е платил някой лев . Затова и наблягам основно на това което аз виждам и ми допада.
    Ако четеш внимателно rtings,те си купуват бройките от магазините,a тoва с някой лев ще е малко трудно.Защо LG не даде ''някой лев'' за lcd тв-те си,щом е толкова лесно,ами се оценят толкова лошо?

    В случая не съм сигурен, че AG9 е дори 30% по-добър продукт
    А сигурен ли си,че е с 3% по-добър,защото аз освен във форума,сигурни май не съм виждал другаде?
    Като не гледаме rtings,flatpanelsdk,hdtvpolska,можем да видим и тук(или да си казваме какво ни се иска):
    https://www.cnet.com/news/best-65-in...-lg-vizio-tcl/
    https://www.techradar.com/news/telev...d-today-902184
    Обяснения много,но нещата са ясни.
    We Buy Our Own Products
    https://www.rtings.com/
    Този пост е редактиран от cable; 07-04-20 в 16:52.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #633

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Що не потърпите още малко , както изчезнаха плазмите така ще си отидат и лед, след 2-3 години ще има само олед на магазина са цените на лед сега. Лошото е , че измислят нещо още по-хубаво, но на цената на оледите. Демек винаги ще има нещо хубаво , ама много скъпо. Мисля , че вече няма голям смисъл да се купува голям и скъп лед телевизор.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #634

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Що не потърпите още малко , както изчезнаха плазмите така ще си отидат и лед, след 2-3 години ще има само олед на магазина са цените на лед сега. Лошото е , че измислят нещо още по-хубаво, но на цената на оледите. Демек винаги ще има нещо хубаво , ама много скъпо. Мисля , че вече няма голям смисъл да се купува голям и скъп лед телевизор.
    Аз съм на абсолютно същото мнение и точно заради това реших да си купя евтин LED телевизор. Като няма бюджет за OLED, то по-добре да не се изхвърляш за скъп LED. Иначе доста марки май скоро ще се качат на OLED влакчето. Още по-добре за крайния потребител. След 2 години може и да видим доста по-достъпни OLED телевизори. А дано!
    Slusatel одобрява това.

  6. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #635
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Ако четеш внимателно rtings,те си купуват бройките от магазините,a тoва с някой лев ще е малко трудно.Защо LG не даде ''някой лев'' за lcd тв-те си,щом е толкова лесно,ами се оценят толкова лошо?


    А сигурен ли си,че е с 3% по-добър,защото аз освен във форума,сигурни май не съм виждал другаде?
    Като не гледаме rtings,flatpanelsdk,hdtvpolska,можем да видим и тук(или да си казваме какво ни се иска):
    https://www.cnet.com/news/best-65-in...-lg-vizio-tcl/
    https://www.techradar.com/news/telev...d-today-902184
    Обяснения много,но нещата са ясни.
    We Buy Our Own Products
    https://www.rtings.com/
    Ако на пиша в интернет,че съм самолет то това прави ли ме самолет ? Колкото не плащат на консултантите по веригите да ни продават определени продукти , толкова и не плащат за платени ревюта . Мнението ми е бетон както на тия дето мислят, че земята не е кръгла .

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #636

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не те прави нищо. Ти вече го написа(в и-нет),но не стана самолет.Освен да пишеш трябва и да покажеш нещо,
    Но аз не те карам да четеш.Можеш да си пишеш.

    https://glas.bg/novini/donesal-chukc...n-edna-209360/

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #637

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    Единственото за което съжалявам е, че не взех по големия размер
    Е точно за това говорим. Размера има значение.
    В общия случай, ако имаш възможност да си купиш 65" OLED, не си взимай 55". Още повече когато имаш голяма празна стена на която да го разположиш, като при теб.

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    Ако търсите телевизор за гледане основно на филми, а не сте някой геймър вземете си Sony AG9 и въобще няма да сбъркате.
    И по същия начин, ако търсите телевизор за гледане на филми и вземете LG C9, въобще няма да сбъркате Че дори, ако сте геймър.

    А не знам споменах ли, че на по-голям диагонал е доста по-приятно да се гледат филми Или може би някой иска да оспори това?

    Ако смяташ, че като си пуснеш някое филмче, примерно от Netflix, то ще изглежда по-добре на Сонито, бъркаш се.

    В крайна сметка ти си направил своя избор, няма лошо, радвай му се. Но да се препоръчва като оптимално решение на другите пред подобна дилема, не го приемам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Имал ли си достъп до 2та телевизора :?
    Какво разбираш под достъп? Единия ми седи в хола, другия съм го виждал, но някаква осезаема разлика в картината не съм открил. За мен повечето актуални OLED-и имат доста сходна картина. От там на сетне с огромния набор от настройки, можеш да си я направиш подходяща за своя вкус.

    Иначе така и не разбрах какви толкова са предимствата според теб, за да си заслужават по-малък екран или доста по-сериозна цена? При положение, че говорим за телевизори на топ производители, с еднакви панели.
    cable одобрява това.

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #638
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Иначе така и не разбрах какви толкова са предимствата според теб, за да си заслужават по-малък екран или доста по-сериозна цена? При положение, че говорим за телевизори на топ производители, с еднакви панели.
    Звук - Защото в апартамент не мога да си позволя външно аудио
    Ъпскейлинг - защото 70% от съдържанието което се гледа е под 1080p
    Движения- защото Sony са най добри в него
    OS- защото WebOS не става
    55" защито от 2.7м е ок

    А до горния коментар , какъв олед гледаш вкъщи :? И ако си от Велико Търново можеш да заповядаш да ти покажа , нещо нагледно не от интернет

    ПП. BTW , Не споря ,че c9 е best bang for your buck , даже най-вероятно следващия ми oled ще е на lg , точно поради тази причина ... но sony то си остава в сърцето ми :D
    Този пост е редактиран от Сидеров; 07-04-20 в 22:12.
    tianos одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #639

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    но sony то си остава в сърцето ми
    С това трябваше да почнем.Всеки има право на избор.Има доста фенове,няма лошо.

  12. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #640

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Звук - Защото в апартамент не мога да си позволя външно аудио
    Ъпскейлинг - защото 70% от съдържанието което се гледа е под 1080p
    Движения- защото Sony са най добри в него
    OS- защото WebOS не става
    55" защито от 2.7м е ок

    А до горния коментар , какъв олед гледаш вкъщи :? И ако си от Велико Търново можеш да заповядаш да ти покажа , нещо нагледно не от интернет

    ПП. BTW , Не споря ,че c9 е best bang for your buck , даже най-вероятно следващия ми oled ще е на lg , точно поради тази причина ... но sony то си остава в сърцето ми :D
    Имам 65C9. Не съм съгласен, че WebOS не става. По лесен начин ми дава достъп до всички услуги които ползвам(Netflix, HBO Go, Youtube, Apple Tv, Spotify),а и менютата са ми удобни. Предишния ми телевизор беше Sony с Android и не останах особено очарован от OS-a. За 2,70м. може 55" да е Ок, но 65" е идеално. Основната причина да си сменя телевизора беше, защото 50-ката вече ми малееше. И смятам, че по-големия размер е основна причина за доста от хората да се замислят за нов телевизор. Съответно взимайки по-голям, може да се здържи по-дълго при теб.

    Иначе, щом признаваш, че Sony ти е в сърцето и все пак най-вероятно би си купил LG... не знам за какво водим този спор.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #641

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    От потребителска гледна точка с две ръце подкрепям избора на по-големия диагонал. Есента взех Sony AF8 65", което беше на доста добра цена към тогавашния момент. Ако имаше по-добра оферта за LG C8 сигурно това щях да взема. Тук зададох въпрос (и не само аз) - защо моделите AF8 и AG8 са низвергнати, но никой не отговори. Заглеждах и AF9 - 55", но искрено се радвам, че не сглупих. Телевизора се гледа от няма и 3 метра и вече ми малее стабилно Искаше ми се естествено AF9 65", но разликата в цената беше колкото още един 55" олед на LG. А дали си заслужава? Не мисля! Единственото, което не ми харесва до момента е Андроида. Под сяква критика! Да дадеш една торба пари (които хич не са малко дори и за "белите" държави) и насреща бъгове, бъгове и пак бъгове (както би се изразила една самоковска даскалица ). Тука камъните са в градината на Sony. Очевидно от алчност и пестене почти всички техни модели от 2018 и 2019 (освен двете мастър серии) няма да получат ъпдейт към андроидския пай. Представям си как се чувстват хората, които са си купили модел 2019 и държат на софтуерната поддръжка. Взимаш чистак бърсак нов тв и си оставаш със същия софтуер докато не сдаде багажа. Това за мен е абсолютно недопустимо за компания от този ранг. Но пък явно има достатъчно баламурници като мене по света, които им пълнят джобчето и за да могат да си позволят от Sony да се отнасят по този начин, явно печелят предостатъчно и им е точно през трибуквието за потребителите. Наясно съм, че с един Shield например нещата ще заспят, но към момента просто не ми се налага. Не ме вълнуват нито игри, нито стрийминг.
    Board и cable харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #642

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Есента взех Sony AF8 65"...Телевизора се гледа от няма и 3 метра и вече ми малее стабилно
    Това е обективно.Аз гледам точно като Сидеров 55'' от 2,70,но си е за 65''....Моя беше скъп,защото такива бяха цените тогава.

    SONY(емблема)=10''....равни по цена

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #643

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    От потребителска гледна точка с две ръце подкрепям избора на по-големия диагонал. Есента взех Sony AF8 65", което беше на доста добра цена към тогавашния момент. Ако имаше по-добра оферта за LG C8 сигурно това щях да взема. Тук зададох въпрос (и не само аз) - защо моделите AF8 и AG8 са низвергнати, но никой не отговори. Заглеждах и AF9 - 55", но искрено се радвам, че не сглупих. Телевизора се гледа от няма и 3 метра и вече ми малее стабилно Искаше ми се естествено AF9 65", но разликата в цената беше колкото още един 55" олед на LG. А дали си заслужава? Не мисля! Единственото, което не ми харесва до момента е Андроида. Под сяква критика! Да дадеш една торба пари (които хич не са малко дори и за "белите" държави) и насреща бъгове, бъгове и пак бъгове (както би се изразила една самоковска даскалица ). Тука камъните са в градината на Sony. Очевидно от алчност и пестене почти всички техни модели от 2018 и 2019 (освен двете мастър серии) няма да получат ъпдейт към андроидския пай. Представям си как се чувстват хората, които са си купили модел 2019 и държат на софтуерната поддръжка. Взимаш чистак бърсак нов тв и си оставаш със същия софтуер докато не сдаде багажа. Това за мен е абсолютно недопустимо за компания от този ранг. Но пък явно има достатъчно баламурници като мене по света, които им пълнят джобчето и за да могат да си позволят от Sony да се отнасят по този начин, явно печелят предостатъчно и им е точно през трибуквието за потребителите. Наясно съм, че с един Shield например нещата ще заспят, но към момента просто не ми се налага. Не ме вълнуват нито игри, нито стрийминг.
    Прочете ли с какъв процесор е модел AF8, преди да го купиш ?! Сони не са ти виновни, а ти сам си избрал да си купиш телевизор с процесор от 2016 г., а после се сърдиш, че няма да получиш последните актуализации

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #644

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Тия процесори дето ги бичат в телевизорите и в телефони за 50$ не ги слагат китайците ... ама щом търговията върви ...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #645

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    Прочете ли с какъв процесор е модел AF8, преди да го купиш ?! Сони не са ти виновни, а ти сам си избрал да си купиш телевизор с процесор от 2016 г., а после се сърдиш, че няма да получиш последните актуализации
    Прочетох (и изгледах), да. Повече отколкото може да си представите. А вие прочетохте ли докрай аз какво съм написал?! Не се сърдя на никой за нищо. Панела е супер и за парите, за които го взех няма какво повече да искам. Като нормално човешко същество обаче разсъждавам върху порочните практики на самозабравили се корпорации да мислят само и единствено за $$$! На запад това се наказва от потребителите. Защото може да разполагат с доста повече финанси от нас, но знаят как да харчат и се интересуват за какво точно са си дали парите.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cable и meleager харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 112 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе