Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 587 от 620 ПърваПърва ... 537577585586587588589597 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,791 до 8,805 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    3
    #8791

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    В крайна сметка се объркаха нещата и получих и двата телевизора, Сонито пристигна в Сряда, Samsung-т ми казаха, че ще пристигне в Събота, а пристигна вчера сутринта. Та реших, че щом така или иначе е дошъл, значи така е трябвало да стане, взех го и реших да ги сравня двата.

    Поиграх си с тях и определено има разлики, но повечето няма как да се видят, ако телевизорите не са един до друг.

    Samsung Q80B:
    Определено има по-добър звук, има и бас
    Има много добро дистанонно, успя да се свърже и да управлява и приемника на Vivacom, макар да може само да сменя каналите и да променя звука
    Изглежда по-добре визуално
    Цветовете са настроени приятно
    По-ярък е, но много малко по-ярък, очаквах доста по-голяма разлика
    Ambience mode-ът е по-добър

    Sony X93J
    Харесва ми, че настройките са доста по-добри, дори за начинаещ като мен е по-удобно.
    Не си личи, кога сензорът регулира осветеността, докато при Samsung става рязко и дразни
    При гледане на HBO Max има малка разлика в качеството, но я има
    При гледане на 1080p видео от Youtube или телевизия има разлика в upscalling-a, малка е, но се вижда, когато са един до друг

    Странното е, че out of the box са доста различни като цветове и при един и същ клип с различни сцени, в един момента Sony-то показва по-добра картина, в друг Samsung-ът, като на мен ми харесват повече тези на Samsung, но това са само началните настройки.
    И двата се виждат еднакво добре през деня при осветена стая.
    Нямах време да ги разглдам повече на тъмно, но ще видя този уийкенд да намеря.
    Странното е, че Samsung-ът беше пуснат за около 7-8 часа, през това време не спря да мирише на кабел от лявата част на телевизора, зад подсветката, при Sony-то не съм усетил подобно нещо.

    Не съм тестват всички настройки на Samsung за motion, но са по-малко от на Sony, а то се представя много по-добре от LG-то в това отношение.
    samsung QE55QN90A не е ли доста по добър от този 80b, или пропускам нещо? https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8792

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това би свършило работа, но при новите версии на софтуера няма ракава опция.

    - - - - - - - - - -

    samsung QE55QN90A не е ли доста по добър от този 80b, или пропускам нещо? https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Може да е по-добър, не съм сигурен, но трябва да се има предвид, че в сравнението са ползвали 80b с IPS панел, което не е много релевантно.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #8793

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от throwaway1 Виж публикацията
    samsung QE55QN90A не е ли доста по добър от този 80b, или пропускам нещо? https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Да, също така и TESLA е по добра от Голф 3-ка !

    Пропускаш че, сравняваш флагмана на Самсунг за 2021-та с бюджетен за 2022-ра, които имат почти 1000 лв разлика в цените.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8794

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само за инфо, имах малко време тазинвечер, та ги сравних на тъмно, изумително, Сони-то има двойно по-малко dimming zones, но разликата реално е много малка между двата, но пък свети в лолната част на екрана, което вероятно е някакъв бъг.
    Отделно при самсунга забелязах изгорял или заседнал пиксел в средата на екрана и още поне 3 които изглеждат странно, предполагам, че скоро ще изгорят или стъкнат, поне вече не мирише на изгорял кабел.

    Като минуси на Сонито мога да отчета blooming при бели елементи, може и да е кофти настройка, липса на настройки за звук, които преди са били налични, както и липса на възможност за контролиране на settop box, макар според документацията да може да стане, явно са орязали конфигурациите от софтуера.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #8795

    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Sony имат едни от най-добрите алгоритми за управление на диминг зони.
    С правилните настройки няма да виждаш блуминг почти никъде, освен много ярки малки обекти (свещи) на тъмен фон или при бели субтитри, но и там са направили страхотни подобрения и няма да е дразнещо в никакъв случай.
    Х95J е един от най-добрите алгоритми за локално затъмняване. Показва по-малко блуминг дори от Х95К, въпреки, че последният е МиниЛЕД с много повече зони.
    Освен това при Сони няма загуба на детайл в тъмните сцени, въпреки алгоритъма за затъмняване.
    Ако решиш да си оставиш Сонито - смени го с друга бройка, това избиване на подсветка не е нормално за ТВ от такъв клас.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8796

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    При толкова малко зони, винаги ще имате цъфтеж (blooming) - ореоли околоо светли обекти на тъмен фон. За да се сведе този ефект до минимум, са нужни поне 8000 зони локално затъмняване за 65".
    Всички производители на телевизори в надпреварата за по-ниски цениq правят елементарни грешки - разполагат подветката така, че осветяват черните ленти на филмите...а и софтуера за управление не винаги ги отчита.

    Ако някога сте гледали филм, заснет на широк екран, сте виждали черни ленти в горната и долната част на екрана. Те се наричат ​​ленти „пощенска кутия“ или „кинематографични“ и се използват за запазване на аспектното съотношение на филма (съотношението на неговата ширина към неговата височина) .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #8797

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    не може да не може да се управлява бокса по CEC от SONY

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8798

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Контрола на Set top box-а става посредством HDMI CEC.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8799

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Контрола на Set top box-а става посредством HDMI CEC.
    И аз така четох, но Bravia Sync не засича HDMI устройството на Vivacom.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8800

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    И аз така четох, но Bravia Sync не засича HDMI устройството на Vivacom.
    Трябва от устройството на Vivacom да "позволите" HDMI CEC управление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8801

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Sony имат едни от най-добрите алгоритми за управление на диминг зони.
    С правилните настройки няма да виждаш блуминг почти никъде, освен много ярки малки обекти (свещи) на тъмен фон или при бели субтитри, но и там са направили страхотни подобрения и няма да е дразнещо в никакъв случай.
    Х95J е един от най-добрите алгоритми за локално затъмняване. Показва по-малко блуминг дори от Х95К, въпреки, че последният е МиниЛЕД с много повече зони.
    Освен това при Сони няма загуба на детайл в тъмните сцени, въпреки алгоритъма за затъмняване.
    Ако решиш да си оставиш Сонито - смени го с друга бройка, това избиване на подсветка не е нормално за ТВ от такъв клас.
    Не го забелязвам при субтитри, но понякога при по-светли лица или напр. бяло покрив на сграда, при Samsung-a го няма.
    Моят модел е X93J, който по-скоро като подобрен X90J малко по-нисък клас от X95J.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Трябва от устройството на Vivacom да "позволите" HDMI CEC управление.
    Аз съм със старите примници Huawei Q11, коиити нямат CEC, странно, че Samsung-ъп успя да го подкара.
    Мислех да сменя приемника, но гледам, че по-форумите се оплакват доста от новите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8802

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Самсунг и ЛГ имат готови заредени кодовете на някои СТБ на тукашни кабеларки и директно управляват през ИР . Аз съм така с ЛГ и СТБ на Буля.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #8803

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    къде са заредени?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8804

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В ОС им, като свържеш СТБ (аз съм с такова на Булсат) и ти предлага да го управляваш с дистанционното на тв, и съответно списък за избор с поддържаните модели СТБ на избрания оператор. Управлява се по ИР, работят навигационните бутони за смяна на канал (+ обособените за смяна на канали) и усилване на звука на СТБ (бутоните за усилване си управляват усилването на тв). ОК бутона също вади списъка с канали и работи в СТБ.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #8805

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    това е съвсем друг начин на управление от CEC по HDMI, за който pavkata88 не е споменал да е използвал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе