Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 602 от 620 ПърваПърва ... 552592600601602603604612 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,016 до 9,030 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9016

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Бях го забравил това с цветовете на задната част. Помислих, че питщия е чел някъде за evo панелите и се е вкарал във филма. А относно качеството на телевизята не знам. Вече съм само с олед телевизори и нямам база за сравнение, но излъчването на родните оператори е алеле майко. Аз съм фен на качествената картина и имам колекция от блу рей филми. Също така тегля и торенти само с най-високто качество (освен ако не е нещо много старо, което просто няма качестевно преиздаване). Смешните ни опратори тамън започнаха да преглагат няколко 4К канала и вече ги махат. В този смисъл не виждам къде ще е файдата от оледа ако се гледа само бълвоч. Ако се гледат разни пиратки или сателит с чужди канали и истиснко 4К и HDR, тогава вече би имало повече смисъл.
    Чудесна логика...когато имаш качествен ОЛЕД телевизор, можеш какъвто ти кеф content / съдържание.... обратното не е валидно - ако ТВ-то не става - каквото и да сваляш... няма как да достигнеш качествен образ... Това ми беше идеята...
    Кои канали са взели да махат в 4К, че ми стана интересно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #9017

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Валидно е естествено, но ако се избира м-у два модела и олед-а е по-скъпия, а в същото време се гледа само или предимно мазньоч, то тогава не виждам никаква логика. Относно каналите, в момента са само скапаната чалгия, една порняга и MyZen. А стартираха с още 3-4 канала.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9018

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Валидно е естествено, но ако се избира м-у два модела и олед-а е по-скъпия, а в същото време се гледа само или предимно мазньоч, то тогава не виждам никаква логика. Относно каналите, в момента са само скапаната чалгия, една порняга и MyZen. А стартираха с още 3-4 канала.
    Чалгии не гледам / слушам, останалите по родните канали - Zen-Men са само "пълнеж" колкото да се каже, че има там 4К за "цвят"
    Принципно е достатъчно и FHD стига да е с високо качество, нещо което се постига с чужди IPTV телевизии, тук сме далеч, но поне сега с новата сграда на Nova TV, очаквам и от Босфор да реагират, та белким вдигнат качеството и те до 4К, което може да съотвества грубо казано до качествено FHD.
    В момента качеството на FHD отговаря повече на 720p.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #9019
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Бях го забравил това с цветовете на задната част. Помислих, че питщия е чел някъде за evo панелите и се е вкарал във филма.
    Това ми стана ясно, че се отнася за цвят, рамка , стойка и региони, но това което ме "вкара във филма" е датата на производство на двата модела.
    LG OLED55C21LA, LG OLED55C22LB това бяха двата телевизора от неработещия линк, и в случая LG OLED55C22LB е започнал производство април месец, а другия началото на годината, от което ми стана интересно дали има разлика в спецификациите.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #9020

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Viktor78
    Няма разлика в техническите спецификации. Разликите са в цвета, дизайна, тунерите(8, 9), комплектацията и регионални ограничения в достъпа до местни сервизи.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #9021
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Viktor78
    Няма разлика в техническите спецификации. Разликите са в цвета, дизайна, тунерите(8, 9), комплектацията и регионални ограничения в достъпа до местни сервизи.
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    26
    #9022

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, момци!

    Искам да взема 50 инчов телевизор, който ще ползвам 2-3 седмици (следоперативно) и след това ще подаря на родителите ми.

    Трябва да е точно 50 инча, въпреки че гледат от около 3 до 3.5 метра. По-голям не искат а и понякога го въртят на 30-40 градуса да го гледат, докато вечерят. (ще взема въртяща се стойка на ХАМА)

    В момента са с една 47-инчова, 13 годишна Тошиба и им върши идеална работа. Не знам дали е сглобявана във Вестел като новите. Предполагам, че новият телевизор, който ще взема, няма как да има по-лош viewing angle.

    Изискванията са да е черен (в най-лошия случай тъмен графит), и да имат копче за каналите по дистанционното. Т.е. някои по-нови модели на Самсунг отпадат.

    На мен ми се иска да е Android, тъй като предполагам дълго време ще има ъпдейти. Future Proof e. Чувам добри неща за webOS на LG.

    Ще се гледат основно новини, Стани Богат, шоута, филми, много рядко някой мач. Т.е., основно телевизия, и трябва да се справя добре с upscale-а.

    На мен ми е важно да мога да си подкарам Netflix, YouTube, HBO и може би EON, че да се свържа без приемник към Виваком.

    Някои от моделите, които съм харесал:


    Philips 50PUS8007/12 - фаворит, но не знам какво да очаквам.
    LG 50NANO813QA - това само в случай, че magic remote може да бъде изключено и да си боравят със стрелките на дистанционното.
    LG 50UQ79003LA - горното отново важи.
    Toshiba 50QA4263DG - този предполагам е Вестелски, но го дават QLED...

    Ще се радвам на мнение, или може би на производител и модел. който съм пропуснал

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #9023
    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравейте, момци!

    Искам да взема 50 инчов телевизор, който ще ползвам 2-3 седмици (следоперативно) и след това ще подаря на родителите ми.

    Трябва да е точно 50 инча, въпреки че гледат от около 3 до 3.5 метра. По-голям не искат а и понякога го въртят на 30-40 градуса да го гледат, докато вечерят. (ще взема въртяща се стойка на ХАМА)

    В момента са с една 47-инчова, 13 годишна Тошиба и им върши идеална работа. Не знам дали е сглобявана във Вестел като новите. Предполагам, че новият телевизор, който ще взема, няма как да има по-лош viewing angle.

    Изискванията са да е черен (в най-лошия случай тъмен графит), и да имат копче за каналите по дистанционното. Т.е. някои по-нови модели на Самсунг отпадат.

    На мен ми се иска да е Android, тъй като предполагам дълго време ще има ъпдейти. Future Proof e. Чувам добри неща за webOS на LG.

    Ще се гледат основно новини, Стани Богат, шоута, филми, много рядко някой мач. Т.е., основно телевизия, и трябва да се справя добре с upscale-а.

    На мен ми е важно да мога да си подкарам Netflix, YouTube, HBO и може би EON, че да се свържа без приемник към Виваком.

    Някои от моделите, които съм харесал:


    Philips 50PUS8007/12 - фаворит, но не знам какво да очаквам.
    LG 50NANO813QA - това само в случай, че magic remote може да бъде изключено и да си боравят със стрелките на дистанционното.
    LG 50UQ79003LA - горното отново важи.
    Toshiba 50QA4263DG - този предполагам е Вестелски, но го дават QLED...

    Ще се радвам на мнение, или може би на производител и модел. който съм пропуснал
    Аз бих заложил на 813 или 8007 го смени с 8507 или 8807

    Поздрави,

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #9024

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравейте, момци!

    Искам да взема 50 инчов телевизор, който ще ползвам 2-3 седмици (следоперативно) и след това ще подаря на родителите ми.

    Трябва да е точно 50 инча, въпреки че гледат от около 3 до 3.5 метра. По-голям не искат а и понякога го въртят на 30-40 градуса да го гледат, докато вечерят. (ще взема въртяща се стойка на ХАМА)

    В момента са с една 47-инчова, 13 годишна Тошиба и им върши идеална работа. Не знам дали е сглобявана във Вестел като новите. Предполагам, че новият телевизор, който ще взема, няма как да има по-лош viewing angle.

    Изискванията са да е черен (в най-лошия случай тъмен графит), и да имат копче за каналите по дистанционното. Т.е. някои по-нови модели на Самсунг отпадат.

    На мен ми се иска да е Android, тъй като предполагам дълго време ще има ъпдейти. Future Proof e. Чувам добри неща за webOS на LG.

    Ще се гледат основно новини, Стани Богат, шоута, филми, много рядко някой мач. Т.е., основно телевизия, и трябва да се справя добре с upscale-а.

    На мен ми е важно да мога да си подкарам Netflix, YouTube, HBO и може би EON, че да се свържа без приемник към Виваком.

    Някои от моделите, които съм харесал:


    Philips 50PUS8007/12 - фаворит, но не знам какво да очаквам.
    LG 50NANO813QA - това само в случай, че magic remote може да бъде изключено и да си боравят със стрелките на дистанционното.
    LG 50UQ79003LA - горното отново важи.
    Toshiba 50QA4263DG - този предполагам е Вестелски, но го дават QLED...

    Ще се радвам на мнение, или може би на производител и модел. който съм пропуснал
    Здравей. Тук всички панели са VA и предполагам разликите между тях ще са незначителни ! Ще имат приличен контраст и черно, няма да са много ярки и ъгъла на виждане няма да е много добър, това се отнася за всеки един от тези модели. Разликата ще дойде от желязото зад панела и подсветката.

    Може би LG 50NANO813QA ще е с най хубава картина, има по хубави цветове, ползва Alpha 7 процесор, 5-та генерация, който не е от ТОП процесорите на LG, но ще се справи добре с upslacle-a има локален димминг нищо че е edge led.

    Филипса е .. ОК ТВ, няма локален диминг, но по принцип Филипс добре се справя с ъпскела също, така и движенията . Има албулайт, майка ми го обожава, те вече е пенсионер, от 3-4 години си ползва Филипс и не иска да чуе за друг, без амбилайт.

    За Тошибата нищо не мога да кажа, ако някой друг колега има повече информация как се представя ТВ-то нека сподели.

    Сравнение между: 49.5" LG 50NANO816QA, 49.5" Philips 50PUS8007/12, 49.5" Philips 50PUS8507/12, 49.5" Toshiba 50QA4C63 (displayspecifications.com)

    P.S.: Да, колегата по горе предложи
    Телевизор PHILIPS 50PUS8507 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Телевизор Philips LED The One 50PUS8507/12, 50" (126 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    той е по добър от този на който ти си се спрял с P5 AI процесора на Филипс, който мисля че им е най добрия и го слагат само на топ моделите си.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 07-02-23 в 16:26.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    26
    #9025

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Здравей. Тук всички панели са VA и предполагам разликите между тях ще са незначителни ! Ще имат приличен контраст и черно, няма да са много ярки и ъгъла на виждане няма да е много добър, това се отнася за всеки един от тези модели. Разликата ще дойде от желязото зад панела и подсветката.

    Може би LG 50NANO813QA ще е с най хубава картина, има по хубави цветове, ползва Alpha 7 процесор, 5-та генерация, който не е от ТОП процесорите на LG, но ще се справи добре с upslacle-a има локален димминг нищо че е edge led.

    Филипса е .. ОК ТВ, няма локален диминг, но по принцип Филипс добре се справя с ъпскела също, така и движенията . Има албулайт, майка ми го обожава, те вече е пенсионер, от 3-4 години си ползва Филипс и не иска да чуе за друг, без амбилайт.

    За Тошибата нищо не мога да кажа, ако някой друг колега има повече информация как се представя ТВ-то нека сподели.

    Сравнение между: 49.5" LG 50NANO816QA, 49.5" Philips 50PUS8007/12, 49.5" Philips 50PUS8507/12, 49.5" Toshiba 50QA4C63 (displayspecifications.com)

    P.S.: Да, колегата по горе предложи
    Телевизор PHILIPS 50PUS8507 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Телевизор Philips LED The One 50PUS8507/12, 50" (126 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    той е по добър от този на който ти си се спрял с P5 AI процесора на Филипс, който мисля че им е най добрия и го слагат само на топ моделите си.
    Благодаря за съветите. Много съм бос в темата телевизори

    Тази Тошиба сега се гледа безпроблемно, не виждат проблем с цветовете. Какъв е шансът LG-то да е много по-зле погледнато под ъгъл от Тошибата, която ползват в момента? Също е с VA панел.

    Специалният ми въпрос за LG e - имате ли наблюдения кога спират ъпдейтите за WebOS-a им? Не че ще тръгнат да ровят в YouTube след 5 години, но не ми се иска да brick-не след някоя друга година.

    Поздрави.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9026

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Старата Тошиба е с IPS панел (щом е 47") и всички тия нисък клас 50" са с VA панели също от най-нисък клас и посредствени ъгли .
    Щом е важен ъгълът, то по-добре се насочете към 55" с IPS/ADS/PLS панел - избора там е голям.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    26
    #9027

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Старата Тошиба е с IPS панел (щом е 47") и всички тия нисък клас 50" са с VA панели също от най-нисък клас и посредствени ъгли .
    Щом е важен ъгълът, то по-добре се насочете към 55" с IPS/ADS/PLS панел - избора там е голям.
    Извинявам се, 46 инча е - Toshiba 46XV733.

    https://icecat.biz/en/p/toshiba/46xv...g-4567044.html


    Това намерих, но не разбирам как да открия дали е IPS / VA.

    Над 50 инча не може, може да е 47 / 48, но не и 55, щяло да им дойде голям :/ Вече го водих този разговор.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9028

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е щом е 46", значи е VA, но тогавашните VA са в пъти с по-добри ъгли от сегашните в ниските серии (с по 4 домейна).
    Ако има възможност да се върти спрямо позицията за гледане няма да е толкова проблемно.

    А с 55" може и да не разберат, че е толкова - сегашните са с тънки рамки и външните размери нищо чудно да са мааалко по-големи от вашият 46" - за седмица ще сте свикнали с размера и даже ще е можело по-голям

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9029

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Toshiba 46XV733G TV 116.8 cm (46") Full HD Black


    Width (with stand)
    1108 mm
    Depth (with stand)
    329 mm
    Height (with stand)
    759 mm

    55 OLED C1 за справка - нарочно пиша за ОЛЕД за да дам пример колко се доближава като компактност - Width without stand in different measurement units. 1228 mm (millimeters) 122.8 cm.
    Тоест по 6 см отляво и дясно... не мисля че ще е от значение.
    Разбира се LCD LED ще е с малко по-големи габарити, да речем + 3 санта към 125.8см.
    Но да, 50-ка от 3.5 си е... малко!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9030

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тази Toshiba, ако не греша, е 100Hz.
    Така, че според мен имате само един избор - Philips 50PUS8807/12 / 1199лв., но има акции за 1049лв.
    49.5" Philips 50PUS8807/12 - Характеристики, спецификации (displayspecifications.com)
    Само не знам дали ще можете да преглътнете огромния му "недостатък" - сивия цвят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе