Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 191 от 620 ПърваПърва ... 141181189190191192193201241 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,851 до 2,865 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2851

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Звука наистина е изглежда леко по-слаб от старите серии заради повдигнатата стойка - като мощност са си същите като на миналогодишните модели просто трябва да се усилва на по-висока степен. При Панасоник обаче имаш възможност да вдигаш/сваляш нивото на звука за всеки канал/вход индивидуално .
    Стойката на тествания от мен модел беше на минимума, т.е. не повече от 10-на см. от масата.
    Възможно е, в сравнение с по-старите на модели на Панасоник, звукът да е по-слаб, но в сравнение с ЛГ-то е убийствена разликата, повярвай ми. И не само като сила. Визирам звуковата картина като цяло, включително и детайлност.
    Иди в някой маркет и чуй двата модела на живо.
    Характеристиките на хартия нямат нищо общо със субективното възприятие на живо.
    Понеже по-горе някакъв юзър ме обвини в русофилство (а аз не съм русофил), ще цитирам по памет едно изследване на хайфи усилватели от 1980-та някъде, правено от руска лаборатория с тест на живо и публикувана в списание "Радио". Там бяха събрани всички върхови усилватели от японски, американски и английски производители (QUAD). И беше пусната музика на експерти. Най-странното в резултатът беше, че усилвателят с най-големи изкривявания беше единодушно посочен за победител.
    Изводите оставям на вас, аз съм само един простосмъртен юзър
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 13-12-17 в 15:23.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #2852

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Дойде времето в което трябва да избирам нов телевизор.
    Препоръчайте ми 55" 4K UHD телевизор 100/120hz до около 3000 лв бюджет.
    Ще се гледа предимно спорт и филми от компютър, или ако телевизора го позволява от него (не е голям проблем). Ако не се жертва качеството на картината бих искал да има и 3D.
    Разстоянието от което ще се гледа е около 2.5м.
    Звука не е от значение. Ще ползвам Creative система 7.1.

    Благодаря предварително за отделеното време!
    Този пост е редактиран от gstoyanov; 13-12-17 в 16:14.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2853

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всеки саундбар от средния клас ще е по-добре от почти всички телевизори на пазара. Просто допълнителния суб и фронтално разположените ОТ няма как да бъдат компенсирани. Не вярвам да има някой, който е дал 2000лв за телевизор и да разчита на неговата аудио система, освен като гледа телевизия. Все пак, всеки се стреми към по-тънък дизаин, спестяване от материали, а и всички производители продават системи за домашни кино и саундбари, нямат особен интерес от влагането на много добро озвучение. Малко в страни от темата, това важи и за лаптопите и съм решил проблема там с една преносима колонка jbl charge 3. Няма лаптоп, който да звучи добре било то и за 5000лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2854

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Направих един преглед отново и прегледах нещата, определено ще е някоя 65-ца. Огледах и 58ЕХ780 по съвет на Svetlio1 но определено в този размер това не е вариянт поне за мен, някак си не е моят размер. На KD-ХЕ9305 ми допада прибирането и подвеждането на кабелите, с тези капаци изглежда по приятно естетически, няма стърчащи и висящи кабели, в картината не забелязах някаква разлика-но гледах само техните клипове, а и не бяха един до друг с KD-ХЕ9005, при ХЕ90 е по добра цената. Гледах пак и Samsung MU9002, само ме притеснява този One box как ще се държи и дали е ОК.
    Другото което ми направи впечатление е че по спецификации дават на 65ХЕ9005 тегло със стойка 23,2 кг. а на 65ХЕ9305 дават 42,4 кг. със стойката. Огромна разлика.
    Този пост е редактиран от presledvach; 13-12-17 в 17:47.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2855

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    presledvach - Ако мога да ти помогна, макар и с моето субективно виждане, до скоро обмислях покупката на нов TV но 55'', като се колебаех му XE9005, XE9305 и LG OLED C7 (пресях тези трите с помощта на форумната сила). После отидох до супермаркета да ги видя и ...колебанието изчезна- ще е OLED C7 с идеята, че ще го сменя след 5год. Но, ако търсех по-дълъг живот на TV като теб, бих се спрял на XE9305. Най-вече заради поддръжката на dolbi vision и някои други дреболии. Иначе и XE9005 e прекрасен вариант.
    Старата максима "кеф цена няма" си е винаги в сила.
    Предлагам ти, най-добре отиди и виж на живо, пък после решавай и то ако отговора не си дойде сам като в моя случай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2856

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Silver1 максимата е много вярна и важи с пълна сила и при мен. Гледах ги и OLED и QLED но ми се струва че има още работа по тях, ще изчакам да отстранят така да се каже детските болести и тогава ще мисля пак, а пък може и друго да ми хрумне, не е ясно, аз изхождам от максимата "Не съм богат за да купувам евтиното", обичам като взимам нещо то да е което ми е на сърце и душа, аз не съм от хората който постоянно сменят нещата, аз купувам нещо и ползвам докато може, като избирам да е нещо качествено по възможност най-доброто което има. Тази година ми се насъбраха доста неща лаптоп че изгоря, телефон че умря тотално, робот прахосмукачка а сега и ТВ-поне той работи безотказно, но пък поостаря. Знаейки че няма да е OLED за мен след това, това е най-разумната покупка. Така че благодаря за коментара, ще оглеждам и за цена разбира се защото и аз гледам да хвана по добра цена за съответния модел и се чудя дали да не изчакам още малко да видя дали няма да има промо на този модел.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    5
    #2857

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Копирам си мнението в тази тема, тъй като обърках темата, в която го пуснах.

    Здравейте. Предстои ми покупка на телевизор. Определеният бюджет е до 5000лв. Спрял съм се на 2 модела, но ако има по-добри алтернативи съм отворен за предложения. KD-75XE8596 и KD-65XE9005. Чудя се, заслужава ли си по-големият диагонал пред по-добрата картина. Имайте предвид, че ще се гледа от разстояние към 4-6 метра. Виждам, че KD-75XE8596 е с IPS, което не знам по-скоро като плюс или минус да го броя? Като цяло съм доста бос в сферата и ще съм ви благодарен за помощта.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2858

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    PavkataG
    Мда..познат казус.
    IPS матрицата, предлага малко по-широк зрителен ъгъл, по-плавни преходи между градиентите, по-слаб контраст спрямо MVA, по-ясно видими проблеми с неравномерната подсветка
    MVA матрицата има малко по-малък зрителен ъгъл и значително по-добър контраст, а и евентуалните проблеми с неравномерната подсветка са по-слабо видими

    Тоест, ако гледаш предимно денем или в силно осветено помещение - си вземи 75XE8596, и обратното, ако гледаш предимно вечер в затъмнено помещение си вземи KD-65XE9005

    Dealicious - Намерете най-добрите цени и предложения, докато пазарувате в мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от gstoyanov Виж публикацията
    Здравейте,
    Дойде времето в което трябва да избирам нов телевизор.
    Препоръчайте ми 55" 4K UHD телевизор 100/120hz до около 3000 лв бюджет.
    Ще се гледа предимно спорт и филми от компютър, или ако телевизора го позволява от него (не е голям проблем). Ако не се жертва качеството на картината бих искал да има и 3D.
    Разстоянието от което ще се гледа е около 2.5м.
    Звука не е от значение. Ще ползвам Creative система 7.1.

    Благодаря предварително за отделеното време!
    Sony KD55XE9005
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p482935

    Samsung UE55MU8002
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p486428

    Това озвучаване го забрави....


    whitewizzard
    1. Самата LCD матрица е универсална - може да работи както на 60, така и на 120Hz. Режимът зависи от T-con board
    2. Не бъркайте трептенето причинено от PWM в подсветката, с работата на LCD матрицата.
    Производителите умишлено прилагат мигане на подсветката, с цел подобряване на възприятието на бързи/динамични сцени. Човешкото око има зрителна памет от 6 милисекунди за кадър(времето на остатъчният образ). За да се преодолее този проблем, се прилага вкарване на междинни празни (черни)кадри, чрез мигане на подсветката.
    3. 120/100Hz действа като ускорител на LCD матрицата - леко съкращаване на времето за реакция от сиво до сиво, но.....това си има цена - вкарване на артефакти в картината.
    4. Студийният сигнал...почти никой тук във форумът не го е виждал, за това и няма как да го сравни. От камерата, отива в апаратната, от там в енкодинга (кепчър, пост-продукция, мастеринг, дистрибуция) и тръгва по мрежата..

    За преодоляването на проблемите си има план график по който се работи.




    http://www.digitaleurope.org/Welcome
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-12-17 в 23:36.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2859

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Стойката на тествания от мен модел беше на минимума, т.е. не повече от 10-на см. от масата.
    Възможно е, в сравнение с по-старите на модели на Панасоник, звукът да е по-слаб, но в сравнение с ЛГ-то е убийствена разликата, повярвай ми. И не само като сила. Визирам звуковата картина като цяло, включително и детайлност.
    Иди в някой маркет и чуй двата модела на живо.
    Характеристиките на хартия нямат нищо общо със субективното възприятие на живо.
    Понеже по-горе някакъв юзър ме обвини в русофилство (а аз не съм русофил), ще цитирам по памет едно изследване на хайфи усилватели от 1980-та някъде, правено от руска лаборатория с тест на живо и публикувана в списание "Радио". Там бяха събрани всички върхови усилватели от японски, американски и английски производители (QUAD). И беше пусната музика на експерти. Най-странното в резултатът беше, че усилвателят с най-големи изкривявания беше единодушно посочен за победител.
    Изводите оставям на вас, аз съм само един простосмъртен юзър

    При тия тънки тв с малки говорителчета разположени най-често в долу и насочени също надолу и 1см отдалечаване си е сериозна разлика за еднакви говорители, какво остава за различни.
    Сега ще пиша за 50ЕХ780, защото него имам - в най-ниско положение на стойката е на 8.5см от масата , старият ми 49СХ740 е на 4.5, което си е чудовищна разлика и тя се изразява главно в по-високата степен на усилване . За честоти и т.н. е малко смешно да говорим тв и не съм много сигурен как точно ги установи в магазин и с какви файлове и аудио настройки - дори 3-4см по-далеч от стената да е поставен тв също ще окаже сериозно влияние ...
    Предназначението и възможностите на тв говорителите в сегашните тв е твърде основно за съжаление и в 90% си е общо взето посредствено, но напълно достатъчно за ежедневно гледане на новини и някоя "сапунка" .
    По-добре са моделите с добавен субуфер (колкото и да е далеч от истината) или с поне насочени напред или някакъв отражател - точно това трябваше да направят и Панасоник в тоя модел с оглед използваната стойка, но явно са ги жертвали заради дизайна ... Честно казано с настройването на звука в Сони-то ми имах повече проблеми и ми отне повече време докато докарам задоволяващо ме звучене .

    Ще пробвам утре на по-тихо с някой flac, но и сега ми е ясно какъв ще е резултата - освен сериозната разлика във височината има и сериозна такава в разположението - стария е на към 15см от стена, а новия пред прозорец на сигурно 40см в най-отдалечената си част ...
    Общо взето звука е последното , което гледам при избора на тв. ... да не казвам, че изобщо не му обръщам внимание...

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2860

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Стойката на тествания от мен модел беше на минимума, т.е. не повече от 10-на см. от масата.
    Възможно е, в сравнение с по-старите на модели на Панасоник, звукът да е по-слаб, но в сравнение с ЛГ-то е убийствена разликата, повярвай ми. И не само като сила. Визирам звуковата картина като цяло, включително и детайлност.
    Иди в някой маркет и чуй двата модела на живо.
    Характеристиките на хартия нямат нищо общо със субективното възприятие на живо.
    Понеже по-горе някакъв юзър ме обвини в русофилство (а аз не съм русофил), ще цитирам по памет едно изследване на хайфи усилватели от 1980-та някъде, правено от руска лаборатория с тест на живо и публикувана в списание "Радио". Там бяха събрани всички върхови усилватели от японски, американски и английски производители (QUAD). И беше пусната музика на експерти. Най-странното в резултатът беше, че усилвателят с най-големи изкривявания беше единодушно посочен за победител.
    Изводите оставям на вас, аз съм само един простосмъртен юзър
    За звука винаги има решение, но за "шиб@н@та" картина на LG - няма!
    Парите ти ще ги даваш. Каквото си искаш това взимай.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2861

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    За звука винаги има решение, но за "шиб@н@та" картина на LG - няма!
    Парите ти ще ги даваш. Каквото си искаш това взимай.
    Много си зле!
    Никъде не съм споменал, че няма решение. Написах, че решението е поне 6-700 лева отгоре!
    Колкото до т.н. от теб "шибана" картина... явно 8-ма серия на ЛГ си виждал само на картинка в нета.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    При тия тънки тв с малки говорителчета разположени най-често в долу и насочени също надолу и 1см отдалечаване си е сериозна разлика за еднакви говорители, какво остава за различни.
    Сега ще пиша за 50ЕХ780, защото него имам - в най-ниско положение на стойката е на 8.5см от масата , старият ми 49СХ740 е на 4.5, което си е чудовищна разлика и тя се изразява главно в по-високата степен на усилване . За честоти и т.н. е малко смешно да говорим тв и не съм много сигурен как точно ги установи в магазин и с какви файлове и аудио настройки - дори 3-4см по-далеч от стената да е поставен тв също ще окаже сериозно влияние ...
    Общо взето звука е последното , което гледам при избора на тв. ... да не казвам, че изобщо не му обръщам внимание...
    1. ЛГ-то е също толкова тънко!
    2. За честотен диапазон НИКАК не е смешно да се говори - аз не си купувам радиоточка.
    3. Теста го проведох с музикално изпълнение, което познавам повече от себе си. И вярвай ми, знам как звучи.
    4. При положение, че не се интересуваш и явно не разбираш от звук, видно от последното ти изречение, смятам че не е уместно от твоя страна да дават съвети и напътствия в тази насока. Още повече на човек, когото изобщо не познаваш. Това ти го казвам съвсем приятелски.
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 14-12-17 в 09:59.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2862

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    4. При положение, че не се интересуваш и явно не разбираш от звук, видно от последното ти изречение, смятам че не е уместно от твоя страна да дават съвети и напътствия в тази насока. Още повече на човек, когото изобщо не познаваш. Това ти го казвам съвсем приятелски.
    Какъв е шанса, причината за последното изречение да е, че ползва външен източник за възпроизвеждане на звука?

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2863

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Много си зле!
    Никъде не съм споменал, че няма решение. Написах, че решението е поне 6-700 лева отгоре!
    Колкото до т.н. от теб "шибана" картина... явно 8-ма серия на ЛГ си виждал само на картинка в нета.

    - - - - - - - - - -



    1. ЛГ-то е също толкова тънко!
    2. За честотен диапазон НИКАК не е смешно да се говори - аз не си купувам радиоточка.
    3. Теста го проведох с музикално изпълнение, което познавам повече от себе си. И вярвай ми, знам как звучи.
    4. При положение, че не се интересуваш и явно не разбираш от звук, видно от последното ти изречение, смятам че не е уместно от твоя страна да дават съвети и напътствия в тази насока. Още повече на човек, когото изобщо не познаваш. Това ти го казвам съвсем приятелски.
    Взимай си LG-то и "приятно гледане "!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #2864

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Мисля, че всички трябва да спрете да опонирате на whitewizard – всички сами виждате, че човекът е с възможности далеч над нашите.

    Един въпрос, така и така сме на тема LG, – един познат си взе... 8-9-та серия, точния модел не го помня, с NanoCell технология. И се спуква да ми го хвали. Както LG-то, така и въпросната NanoCell. Вашето мнение какво е, с какви наблюдения сте?

    Редакция: Предполагам това е някакъв по-скоро маркетингов трик на корейците. Тоест някаква „технология“, която всички производители по един или друг начин имат/вкарват в телевизорите си, просто в случая е така наречена. Веднага се сещам за Apple и Retina Display.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #2865

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    whitewizzard, явно си се примирил с "бъгавата ОС", щом си решил да тестваш звука на Панасоника...
    Всеки има различни изисквания при избор на телевизор. Уважавам твоите, но повечето хора не се интересуват от звука на телевизора, на доста хора им е безразлична операционната система и т.н. За звука може да се намери прилично решение и за около 200-300 лева. Моя телевизор дори не съм го пробвал как "звучи".

    П.П. Ти също съветваш хора, които въобще не познаваш. И аз ти го казвам съвсем приятелски

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе