Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 291 от 620 ПърваПърва ... 241281289290291292293301341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,351 до 4,365 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4351

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    в момента се виждат някои намаления при унгарците. след малко ще спрат сайта.....

    Samsung UE50NU7402UXXH -- 976 лв.

    Samsung UE55NU7102K -- 917 лв.

    Samsung UE49NU7102KXXH -- 775 лв.

    Samsung UE55NU7402UXXH -- 1148лв.
    Този пост е редактиран от kokovi4; 16-11-18 в 01:07.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4352

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Може ли да ми кажете защо предпочитате Samsung 55NU8072 пред LG55SK8500?! Като гледам характеристиките LG то е 10 бита а самсунг е 8+FRC , LG е Direct Led samsung e edge led , Lg си има DTS , divx , изход за слушалки а samsung няма ,Lg има по-добър HDR а и освен това LG e IPS която е по-скъпа технология от VA ...Всичките тия работи като гледам би трябвало LG да е по-добрия избор в случая?!? и не мога да разбера защо почти всички в тоя форум препоръчват samsung и sony почвам да си мисля че за тях бачкате и им правите реклама :D
    Не знам коя технология е по-скъпа,но в най скъпите и добри тв-ри(led...,можем дадобавим и по-стария PAN DX900,койтооще не е подминат по оценки отникой IPS tv) е ясно коя се използва:За edge led съм съгласен.Според мен високото качество е VA/FALD.
    https://www.displayspecifications.co...ison/a32381a53

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    26
    #4353

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте! Днес попаднах на този клип. https://ru-clip.net/video/VJwub9mnhu...tings-com.html . Мислех да заменя 8305 за xf9005, но и там няма гаранция май. Положението с подсветката в същото.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    25
    #4354
    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Може ли да ми кажете защо предпочитате Samsung 55NU8072 пред LG55SK8500?! Като гледам характеристиките LG то е 10 бита а самсунг е 8+FRC , LG е Direct Led samsung e edge led , Lg си има DTS , divx , изход за слушалки а samsung няма ,Lg има по-добър HDR а и освен това LG e IPS която е по-скъпа технология от VA ...Всичките тия работи като гледам би трябвало LG да е по-добрия избор в случая?!? и не мога да разбера защо почти всички в тоя форум препоръчват samsung и sony почвам да си мисля че за тях бачкате и им правите реклама :D
    https://youtu.be/YtvHVRbRkH0

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Може ли да ми кажете защо предпочитате Samsung 55NU8072 пред LG55SK8500?! Като гледам характеристиките LG то е 10 бита а самсунг е 8+FRC , LG е Direct Led samsung e edge led , Lg си има DTS , divx , изход за слушалки а samsung няма ,Lg има по-добър HDR а и освен това LG e IPS която е по-скъпа технология от VA ...Всичките тия работи като гледам би трябвало LG да е по-добрия избор в случая?!? и не мога да разбера защо почти всички в тоя форум препоръчват samsung и sony почвам да си мисля че за тях бачкате и им правите реклама :D
    https://youtu.be/YtvHVRbRkH0

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4355

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това което трябва да подчертаем от целия клип е в тази снимка.Мисля че ясно показва това за което се изписаха доста страници напред ,контраста в VA/IPS

    p.s....Май и черния петък на унгарците също сивее
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    1
    #4356

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Видях че при унгарците има UE43NU7022KXXH за 605лв с доставка. За тези пари виждам че това е нещо като най-нисък модел, въпреки че 7ма серия го дават среден клас.
    Има ли алтернатива за тази цена ? Не мога да кажа че този модел ми допада, но сравнено с евтините LGта като масови производители лг-смасунг мисля, че няма разлика в 2та производителя.
    Предпочитам IPS панел, но често ще се ползва като 'монитор' (екран) и rtings пишат, че WRGB на LG не се препоръчва за 'монитор'.
    Sharp LC-43CUF8472ES или 43UI7252E като евтина алернатива за 50лв отгоре стават ли? Hristoslav беше писал в друга тема, че LC-43CUF8472ES не му харесва, но питвам все пак за този диапазон като цена.
    Друго което искам да питам е, имате ли наблюдения, дали има тенденция цените да паднат още до НГ или не?

    Като цяло търся нещо около 40инча, като основен критерий е панела и подсветката. Не търся 'смарт', ще ползвам хдми вход; дори напротив - ако няма смарт ще е по-добре. Ще се ползва като монитор и също така ще се вкллючва STB, така че не държа на никакви тунери и прочие ... Има ли някой FHD модел който за тези пари да предлага осезаема разлика в картината и да си заслужава пред евтинте 4к ?


    Т.к. не съм пазарувал за телевизори имам и малко общи въпроси:
    1. Какви дефекти може да се очакват най-често ? Има ли панели с изгорели пиксели ?
    2. Да чакам ли нещо с 5г гаранция? Смятам ТВто да се ползва за дълъг период и няма да го сменям след 2г. например. Не знам колко надежни са тези модели в нисък клас ...


    Поздрави!
    Този пост е редактиран от nonick1; 16-11-18 в 13:53.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4357

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хм, навремето бяха доста скъпа и уж престижна марка ама явно и тука бай китай/турция вече е намесен - https://edigital.bg/led-televizori/m...evizor-p591340 ... иначе на хартия изглежда прилично като за бюджетен модел - Андроид 7.0, HDR , кабелен, сателитен и ефирен тунер, плеър с доста поддържани формати ...

    https://www.metzblue.com/bg-BG/android-tv/g2a/50g2a51b/

    п.п. Явно Skyworth
    Този пост е редактиран от svetlio1; 16-11-18 в 18:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #4358

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nonick1 Виж публикацията
    Здравейте,

    Видях че при унгарците има UE43NU7022KXXH за 605лв с доставка. За тези пари виждам че това е нещо като най-нисък модел, въпреки че 7ма серия го дават среден клас.
    Има ли алтернатива за тази цена ? Не мога да кажа че този модел ми допада, но сравнено с евтините LGта като масови производители лг-смасунг мисля, че няма разлика в 2та производителя.
    Предпочитам IPS панел, но често ще се ползва като 'монитор' (екран) и rtings пишат, че WRGB на LG не се препоръчва за 'монитор'.
    Sharp LC-43CUF8472ES или 43UI7252E като евтина алернатива за 50лв отгоре стават ли? Hristoslav беше писал в друга тема, че LC-43CUF8472ES не му харесва, но питвам все пак за този диапазон като цена.
    Друго което искам да питам е, имате ли наблюдения, дали има тенденция цените да паднат още до НГ или не?

    Като цяло търся нещо около 40инча, като основен критерий е панела и подсветката. Не търся 'смарт', ще ползвам хдми вход; дори напротив - ако няма смарт ще е по-добре. Ще се ползва като монитор и също така ще се вкллючва STB, така че не държа на никакви тунери и прочие ... Има ли някой FHD модел който за тези пари да предлага осезаема разлика в картината и да си заслужава пред евтинте 4к ?


    Т.к. не съм пазарувал за телевизори имам и малко общи въпроси:
    1. Какви дефекти може да се очакват най-често ? Има ли панели с изгорели пиксели ?
    2. Да чакам ли нещо с 5г гаранция? Смятам ТВто да се ползва за дълъг период и няма да го сменям след 2г. например. Не знам колко надежни са тези модели в нисък клас ...


    Поздрави!
    За до 1000, а даже и 1500 лв. в стандартните серии преди 9-та, не мисля, че има някаква осезаема разлика. Повечето са базов direct или edge LED и разликата ще е в матриците и евентуално - броят входове и изходи (+/- 1 повече или по-малко) и резолюцията.

    Цените на най-базовите модели (под 1000) надали ще паднат кой знае колко преди празниците, но при тези над 1000 и особено в интервала 1500-2500 ще има промени и промоции.

    Ако ще го ползваш главно като монитор, LG имат 43'' UHD такъв. MU-серията е почти същата, само че се рекламира за бизнеса. Освен това, при тези два LG панела го няма временното "прегаряне", което се наблюдава при подобните като характеристики 43''-ви Dell и Acer. Това за WRGB зависи от още доста фактори, но най-важното винаги си остава равномерността на подсветката и осветяването по краищата, заради пролуки при монтажа (backlight bleed) - нещо, което си е чист късмет.

    Дефекти винаги можеш да очакваш, а постоянно светещите пиксели или тъмните/светлите подпиксели са доста често срещано явление. При някои телевизори има и шум при работа, дали от захранването, дали от подсветката, включително и при LED. При пикселите, aко е за телевизор не е толкова фрапиращо, но ако ще го гледаш като монитор отблизо може да те дразни доста. Samsung по традиция имат ниско цялостно време за реакция, някои са и с FreeSync, но в този ценови клас надали ще намериш второто. Според мен, освен в матрицата до 600-700-1000 лв. няма да намериш други съществени разлики и спокойно можеш да се задоволиш с равномерна подсветка, липса на дефектни пиксели и избрания тип матрица.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #4359

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте
    прочетох доста по темата за телевизорите и честно казано се обърках вече
    Искам да си закупя нов телевизор 49" или 50" (нито по-голям нито по-малък) на който ще се гледа главно филми и телевизия като цяло
    фен съм на Самсунг и се бях насочил към тях отново но липсата на DTS ме притеснява доста.До колкото разбрах ако си пусна филм от флашка и няма свързан външен говорител към телевизора, то този филм няма да има звук ?
    Другият ми въпрос е - добра идея ли е да търся телевизор от 2017 година на Самсунг който няма този проблем или да се откажа от тях
    Какво бихте ми препоръчали към днешна дата, като цената да е до 1200 лв плюс минус
    В момента виждам че има черен петък и си харесах ето това
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p565060
    Важно за мен е да е смарт (те всички са такива вече), 4к и да работи плавно и бързо и ест да мога да си гледам филмите и от флашка и като си включа компютъра с HDMI
    Благодаря предварително и сигурно за всичко това вече е говорено многократно, но честно се обърках от цялата информация която прочетох

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #4360

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    UE55NU7402UXXH с VA матрица ли е? май ще се прежаля ако е с VA заради добрата цена (вместо да чакам панасоник 58EX700 следващия петък)?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #4361

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте! Разгледах предишните 20-тина страници, но никъде не видях отговор на въпроса си.

    Търси се андроид телевизор Сони, 43", реални 100 херца. Може ли да препоръчате модел - няма значение дали е 4к или FHD. Бюджетът е 1200-1300 лв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4362

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Здравейте! Разгледах предишните 20-тина страници, но никъде не видях отговор на въпроса си.

    Търси се андроид телевизор Сони, 43", реални 100 херца. Може ли да препоръчате модел - няма значение дали е 4к или FHD. Бюджетът е 1200-1300 лв.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/5160115c , но бюджета ти трябва да претърпи актуализация с едни 300-400лв. нагоре ако искаш реални 100херца.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #4363

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за бързият отговор! Проблемът е, че питането ми е за мой близък, който държи на Сони.

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4364

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Може ли да ми кажете кои модели от LG и Samsung са еквивалент на Sony XF9005 , по скоро ме интересува моделите които покриват характеристиките на Sony когато става дума за качество на картината (матрица, контраст, подсветка и т.н.).

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4365

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    има разлика с тези в официалният сайт
    https://www.metz-ce.de/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Може ли да ми кажете кои модели от LG и Samsung са еквивалент на Sony XF9005 , по скоро ме интересува моделите които покриват характеристиките на Sony когато става дума за качество на картината (матрица, контраст, подсветка и т.н.).
    Samsung Q8FN FALD но се продава само в Германия

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Здравейте! Разгледах предишните 20-тина страници, но никъде не видях отговор на въпроса си.
    Търси се андроид телевизор Сони, 43", реални 100 херца. Може ли да препоръчате модел - няма значение дали е 4к или FHD. Бюджетът е 1200-1300 лв.
    Няма смисъл от 100Hz панел в 43" телевизор - няма да видиш разлика.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-18 в 23:03.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе