Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 352 от 620 ПърваПърва ... 302342350351352353354362402 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,266 до 5,280 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5266

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...lb-p406913661/
    Това ЛГ и Панасоника, който си харесал, са ти най-добрите варианти за тези пари и изисквания.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5267

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    gdumanov
    Психолозите и семейните консултанти не препоръчват телевизор в спалнята...но ти си знаеш.
    Няма логика в искането ти, да не избледнява под гъл при условие, че ще го гледаш фронтално от леглото. Все пак за да забележиш разлика в картината ще трябва да се отклониш с над 25 градуса по хоризонтала.
    Препоръчвам ти Philips 55PUS7303 по 3 причини
    - VA матрица -> по-добър контраст и ниво на черното,
    - Ambilight -> разтоварва напрежението в очите при гледане на тъмно
    - Андроид -> така ще имаш избор от плейъри за филмите

    PANASONIC TX-55FX700E също става, но е добре, да има някакво леко фоново осветление при гледане на тъмно. Плейърът му не поддържа DTS.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    10
    #5268

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Интересно ми е какво правим като почнат да горят лед-овете на този амбилайт след някоя друга година.. Яка екстра е ама не ми изглежда много надеждно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #5269

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Влизам набързо само да благодаря на hristoslav2, и на останалите, които помогнаха с избора И да дам един глас за Sony XF9005.
    Аз се прецаках за 2500, но в момента е на 2000 лв. така че ако някой се колебае да действа (мое мнение).
    Картината е много добра при HD сигнал на телевизия и доста прилична при SD. Видимо по-добта картина от стария ми Филипс PFL7008 и много ясно се вижда ползвата от това че подсветката е разномерна, а не edge. Ето и една снимка за амбилайта Лепнах led лента направо върху телевизора. Не е като Филипс, но е добре за очите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5270

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от icak Виж публикацията
    Интересно ми е какво правим като почнат да горят лед-овете на този амбилайт след някоя друга година.. Яка екстра е ама не ми изглежда много надеждно.
    Има собственици на такива 9-10 годишни телевизори и не се оплакват от такъв проблем Имаше един колега, който писа, че амбилайта не му работел след като му го върнали от сервиза и се оказа, че пропуснали да свържат куплунга преди да го затворят. Ремонта беше за подмяна на видеопанел.

    Мога да задам аналогичен въпрос за подсветката...която също е от светодиоди. Попадал съм на 2-3 такива случая по форумите - с изгорял светодиод. В такива случаи се сменя цялата лента - при Edge LED. При Direct LED се сменят всички ленти.

    valentinpk
    Честито Стената с гипсокартон ли е? Има една ясно видима фуга в ляво от телевизора... Прекарай кабелите зад гипсокартона

  7. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5271

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет на всички. Не след дълго реших да поправя грешката с размера на телевизора и вече съм категоричен, че 55 инча е правен точно като за мен. Оказа се че по често гледам от масата докато си пия питието и 49' ми идва малък най вече за субтитри. Имам SUHD Samsung UE49KS8002, който ако някой има интерес - продавам, а новата ми дилема е избор на нов 55 '. Предпочитанията ми са отново за Samsung или LG защото с тези марки нямам проблем с гледането на филми и субтитри от медия сървър който имам и не на последно място най ми допада менюто и начина на работа. Много харесвам Sony и бях фен преди, но не харесвам android. Така, че моля за съвет какво да си взема, разбира се не ми се харчат луди пари за нещо, което не ми е основно занимание. Да кажем, че около 2000 лв. е разумната търпимост на болката с разделянето им

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5272

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  10. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5273

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако трябва да избирам м/у него и този Qled на LG, кой е по добрият избор?
    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09167099

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5274

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5275

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Ако трябва да избирам м/у него и този Qled на LG, кой е по добрият избор?
    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09167099
    От сравнението което hristoslav даде е ясно кой е по-добър,но това в LG=то не е Q ,а O.Samsung постигат целите,май.

  13. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5276

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Опс, сега видях, че аз съм сгрешил буквата по горе О и Q
    Благодаря за отзивчивостта, но от теста сравних показателите и най вече тези в зелено и червено (другото не ми говори много) и ако трябва да дам оценка - изглеждат ми долу горе близки. Но аз не разбирам от тези неща, затова питам тук и казано с прости думи задавам въпроса така: Аз съм обикновен потребител, гледам си телевизия 50:50 HD и SD канали, от време на време си пускам филм изтеглен 1080p и просто се кефя на хубава картина и цветове, особено на HD каналите! Та да разбирам, че OLED на LG е по добрия вариант за мен, защото виждам, че може да се вземе на близка цена до тази на Samsung QLED, и струва ли си да похарча още малко и да взема другият модел OLED LG, C8? Виждам, че е с още някой стотак отгоре, но това, което ще получа в повече ще го усетя ли?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5277

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    по-добро уплавняване на движенията, градиенти, аудио...

  16. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    7
    #5278

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, на всички в този приятен форум.Никога до сега не съп писал във форума, но въпреки това съм изчел почти всички постове за да разглеждам мнения за определени телевизори.По стечения на обстоятелствата последните няколко години ми се е налагало да копувам телевизори за различни места не по желание а по задължение и за това съм чел доста теми тук,но сега имам доста труден избор и въпреки всичко до сега което съм чел видял на живо не мога да направя смислен избор за нов телевизор за хол става въпрос.В момента гледам на един 70 инчов телевизор ЛГ, но картината някак си не ме кефи гледам основно телевизия от ка модул на а1 и фюжън на булсатком.Доста време мислех да избера 65 инчов модел, но мисля , че няма да свикна с размера тъй като гледам от 4 метра така мисля и за това съм се насочил към 75 инчовите модели.Та моделите към които съм се насочил са 3 това са панасоник 75 фх780 самсунг 75Q6-2018 и самсунг 75NU8072 искам само да споделя,че и трите модела мога да ги купя за около 3000 лева някъде , не ме питайте от къде и как нз.на тезе съм се спрял понеже съм ги тествал и едно от изискванията ми е да нямат трптения в този бюджет въпреки ,че кю 6 трепти моля ви дайте някакво мнение за тези модели или някой друг модел 75 инчов и да спомена също,че бях да видя и лг 75ku6500, който е доста по евтин и той ми изглежда доста приличен,незнам как ще се справя със спортни предавания като гледам не е 100 херца и нещо друго трепти еднакво със високата им серия 9500 на койти направих тест само ,че на 65 инчовия модел.Благодаря на всеки , който реши да се отзове!

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5279

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Опс, сега видях, че аз съм сгрешил буквата по горе О и Q
    Благодаря за отзивчивостта, но от теста сравних показателите и най вече тези в зелено и червено (другото не ми говори много) и ако трябва да дам оценка - изглеждат ми долу горе близки. Но аз не разбирам от тези неща, затова питам тук и казано с прости думи задавам въпроса така: Аз съм обикновен потребител, гледам си телевизия 50:50 HD и SD канали, от време на време си пускам филм изтеглен 1080p и просто се кефя на хубава картина и цветове, особено на HD каналите! Та да разбирам, че OLED на LG е по добрия вариант за мен, защото виждам, че може да се вземе на близка цена до тази на Samsung QLED, и струва ли си да похарча още малко и да взема другият модел OLED LG, C8? Виждам, че е с още някой стотак отгоре, но това, което ще получа в повече ще го усетя ли?
    За филми OLED е без конкуренция,независимо в каква резолюция гледаш.От SAMSUNG се доближават VA/FALD моделите(тазгодишните Q70 и нагоре,но само Q70 е на добра цена).За C8-едва ли ще осетиш разлика,така,че решаваща е разликата в колко ''стотака отгоре'' е.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5280

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Със сигурност LG OLED55B8 е по-добрият телевизор.
    Вече дали B8 и C8 е въпрос, който бюджетът ще определи.
    Христослав горе ти е казал каква е разликата между двата.

    krasi82, от тези, които изброи бих взех един от двата самсунга, в зависимост кой ми падне по на оферта.
    Може да погледнеш и LG 75SK8100, но като цяло на Самсунг моделите са по-добрият вариант.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе