Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 353 от 620 ПърваПърва ... 303343351352353354355363403 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,281 до 5,295 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    7
    #5281

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Със сигурност LG OLED55B8 е по-добрият телевизор.
    Вече дали B8 и C8 е въпрос, който бюджетът ще определи.
    Христослав горе ти е казал каква е разликата между двата.

    krasi82, от тези, които изброи бих взех един от двата самсунга, в зависимост кой ми падне по на оферта.
    Може да погледнеш и LG 75SK8100, но като цяло на Самсунг моделите са по-добрият вариант.

    Благодаря за отговора, няма къде да видя на живо въпросния lg75sk8100 до като другите съм ги виждал и някак си ми допада най много Панасоника, но нищо не знам за него а и рамката на телевизора е много сива което ме дразни сигорно нямат черен вариант на този модел

  2.  
     
  3. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5282

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Днес минах през един от техно магазините, за да погледна разположението на VESA отворите за стойката ми и дали ще мога да ги пасна с монтираната ми вече основа на стойката. Консултанта за ТВ направо ме отказа от LG OLED, заяви че само за 6 месеца работа по 8 часа на ден и появяването на едно лого на LG на екрана по 5-6 пъти на ден за не повече от 2-3 минути вече е прегорял екрана... Убеден бе, че до 2 год. работа и целият екран ще е такъв и направо ме замисли. За Q серията на Самсунг каза, че си струват само 8 и 9-та серия и ме насочи да мисля над LG и Sony 9-та серия и двата на цена 2000 лв.
    Сони винаги са ми харесвали като картина и визия, единствено ме дразни андроид системата им и прекалено многото копчета по дистанционното. Направо съм в 1-ви клас с дилемата ми
    Този пост е редактиран от dss; 23-05-19 в 19:21.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #5283

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    dss одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5284

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @dss
    Вече има ревюта на Q70 и Q80 в rtings.За филми няма разлика,за спорт има.Разгледай ги и си прецени разликите в картината и в цените.
    Иначе за ''консултантите'' и 2-3 минути не ми се говори.

    p.s.Не мога да разбера на какво се дължи голямата разлика в контраста и то в полза на Q70
    native contrast
    7250/3681 :1
    contrast with local dimming
    8065/5 721 :1

    И защо за спорт разликата в оценките е такава(7,9/8,5) ,а от показателите не излиза така(или аз пропущам нещо)
    motion
    9,1/9,1
    response time
    9,0/9,1
    motion interpolation
    10/10

    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-samsung-q80r/782/807?usage=7318&threshold=0.1
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629276
    Този пост е редактиран от cable; 23-05-19 в 18:48.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #5285

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Консултанта за ТВ баправо ме отказа от LG OLED, заяви че само за 6 месеца работа по 8 часа на ден и появяването на едно лого на LG на екрана по 5-6 пъти на ден за не повече от 2-3 минути вече е прегорял екрана... Убеден бе, че до 2 год. работа и целият екран ще е такъв и направо ме замисли.
    Прегоряла му е явно кратуната на този консултант.
    dss одобрява това.

  7. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5286

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И така, след днешните размисли от едната страна на кантара продължава да стои все още LG OLED B или C8 и от другата дилемата м/у тези два модела SONY KD-55XF9005 и 55SK9500PLA. За сега Samsung отпада, защото не искам да е с one connect кутия, а новите без такава са много над бюджета. Закачам го на стена, кабелите са ми зад него в стената, а тази кутия ми създава неудобства, защото е много близо до стената, а на новите модели е още по голяма и пак грее.
    Моля за съвет за моделите по горе на Сони и LG, знам че Sony е много хвален за добра картина и не ми допада само операционната му система и сложното дистанционно, но ако се налага ще свикна и с това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #5287

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ходи и гледай какво ще ръчкаш. Не гледай таблици с контрасти и оценки. От много контраст започва да прелива и залива. Картината трябва да е блага, да не дразни очите и да не събира комарите и молците на тъмно от напомпана осветеност
    emil22, dss и bass reflex харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #5288

    Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте отново, все още не съм закупила телевизор, защото съм с големи колебания. Влече ме към по - скъпите модели на Сони, но се питам заслужават ли си и забележима ли е разликата с модели които са около 1000 лв. Досега не съм ползвала ТВ с операционна система, и не съм сигурна колко ще ползвам, дали ще ми допадне и т н. Бях написала, че търся 43 инча, за гледане основно на ТВ и филми от флашка. Тъй като холът ми е тесен и дълъг, предполага се , че ще се гледа понякога и под известен ъгъл от някои членове.
    Сега разглеждах в емаг и попаднах на Sony
    43XF8596 който с отстъпка 10% в момента се връзва на 1124лв. Дали е приличен като характеристики и заслужава ли си или да се връщам да гледам по скъпи модели/уф загубих се в тези модификации/
    Този пост е редактиран от itama; 24-05-19 в 01:47.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #5289

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    C8 отвява Сонито. Черното му е много добро, сътветно и бялото е чук. Все пак го вижте и тествайте. Ако смарт дистанционното не ви допада, предполагам има и възможност за класическо. Задължително покупка през интернет, за да имате възможност за връщане

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5290

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @brotzki
    съветваш колегата да не гледа таблици с контрасти,а пък казваш ,че някъде си черното е много добро(''и бялото е чук'').Сигурно знаеш за какво черното и бялото трябва да са добри.
    Ако някой избира тв-ра по дистанционното му препоръчвам LG magic remote-изисква малко свикване,но после няма равно,остава тв-ра да му харесва,за да му се ''ръчка''.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #5291

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @brotzki
    съветваш колегата да не гледа таблици с контрасти,а пък казваш ,че някъде си черното е много добро(''и бялото е чук'').Сигурно знаеш за какво черното и бялото трябва да са добри.
    Ако някой избира тв-ра по дистанционното му препоръчвам LG magic remote-изисква малко свикване,но после няма равно,остава тв-ра да му харесва,за да му се ''ръчка''.
    Преди всичко не сме колеги. Какви таблици да гледаш, то се вижда на място черното. Там съм го гледал. Или вие гледате черното на някакви мониторчета/телефончета различни от панелите?! Гледаш и тестваш.Там е важно, не на таблиците. Дизайнът му е страхотен.
    Този пост е редактиран от brotzki; 24-05-19 в 10:20.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5292

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колега ,защото сме заедно във форума.Нещото което най-малко се вижда в магазина е черното.Тъй като по-напред в темата много пъти е писано за това,няма да повтарям.
    Но ,ако това което виждаш(в магазина) ти е достатъчно,разбира се таблиците и цифрите не ти трябват.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #5293

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Колега ,защото сме заедно във форума.Нещото което най-малко се вижда в магазина е черното.Тъй като по-напред в темата много пъти е писано за това,няма да повтарям.
    Но ,ако това което виждаш(в магазина) ти е достатъчно,разбира се таблиците и цифрите не ти трябват.
    Всичко се вижда по магазините. Включително и сивото на Q6,7...........Дори избягват да му пускат рекламни клипчета, акцентиращи на черното. Що ли? След направена калибрация от този фалшиф сайт https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...-2018/settings, образът е още по-зле. Ще им гледам таблици
    Този пост е редактиран от brotzki; 24-05-19 в 11:17.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5294

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами щом някой вижда работата е много лесна,отива в магазина и...''дойдох,видях,....''.Даже и форум не му трябва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #5295

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, 55" Панасоник на дъщеря ми се развали, като диагнозата е повреда на дисплея, а подмяната е с цена над 2000лв. Та поради тази причина се избира нов телевизор. Насочили са се основно към модели на ЛГ, като не желаят олед. Телевизия от Виваком (IPTV). Бюджет 2000лв. За сега избора е на - LG 55SK9500PLA. Коментира ли са и Sony KD-55XF9005, харесват го, но също като колегата който е писал по горе ги притеснява операционната система. Моля за мнението ви, а също и за предложения ако мислете, че има по хубави пък били и на друга марка в рамките на този бюджет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе