Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 483 от 620 ПърваПърва ... 433473481482483484485493533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,231 до 7,245 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #7231
    Цитат Първоначално публикувано от PinkWasabi Виж публикацията
    А Сони с Линукс нали може да се изтегли Kodi?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Не може.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #7232

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А ако взема ТВ, който не Андроид, да речем Самсунг с Tizen и си купя Android TV Box отделно и го свържа с HDMI, ще мога ли през андроитския бокс да си тегля на телевизора от Play Store Kodi и да имам свободата да гледам от флашка всякакви формати? Този случай ми е интересен.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #7233

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да,ще можеш да гледаш всичко.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    26
    #7234

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колеги според вас кой телевизор е по-добър Samsung qe55q80 или Sony XH9505. Благодаря

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7235

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от PinkWasabi Виж публикацията
    А ако взема ТВ, който не Андроид, да речем Самсунг с Tizen и си купя Android TV Box отделно и го свържа с HDMI, ще мога ли през андроитския бокс да си тегля на телевизора от Play Store Kodi и да имам свободата да гледам от флашка всякакви формати? Този случай ми е интересен.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Нищо не "теглиш" на телевизора с Андроид медиа плеара. Той ти става смарт устройството, което използваш, а ТВ става само екран (монитор) за възпроизвеждане на картината, която подава плеара. И възпроизвежда от говорителите си подавания звук ако няма друга външна аудио система.
    За ТВ относно "форматите" - не е толкова проблем "видео" частта, а аудио частта от филмите. Просто има някои ограничения (свързани с патенти) за някои от модерните аудио формати използвани във филмите. Няма да има звук при възпроизвеждане. Дори и външните медия плеари може да имат проблеми с някои от новите модерни аудио формати.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-11-20 в 09:18.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #7236

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами Samsung не чете някои формати. Аз вече искам телевизор, на който да си сваля Kodi или VLC от Play Store и да съм спокоен, че всичко ще си върви.

    Нещата отиват към TCL...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Този пост е редактиран от PinkWasabi; 28-11-20 в 10:01.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7237

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Колега с какво толкова Сонито е по-добро от Самсунга ? Аз също съм се насочил към XH90 (65инча), но го чакам отнякъде да падне цената до към 2000. В момента най-евтино се намира 2300, но понеже не е спешен мога да изчакам още около месец да видя дали ще падне някъде под тази цена. Иначе втория вариянт който гледах е Samsung Q70, но ако Сонито е по добро дори от Q80, значи няма смисъл.
    Някъде четох, че операционната система Андроид е по-бавна от системата на Самсунг или ЛГ примерно, но незнам, се пак е топ модел на Сони.
    Отговарях на предният пост, в който се питаше точно за 55" , а там Сонито в момента е по-изгодно , поддържа повече аудио формати за филми и дава повече свобода при "смарт"-а.
    В твоя случай обаче (основно за игри) Самсунг-а е може би по-добрият избор, защото предлага това, което ти е нужно още "от кашона" , а не след бъдещи ъпдейти .
    Като картина може би са на едно ниво или с леко предимство на Q80 заради повечето зони на локалното.
    Все пак не съм ги гледал един до друг и особено пък в 65" варианти.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #7238

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То FullHD 55" вече трудно ще намериш и няма смисъл общо взето - ако ще е ЛГ, то нещо от по-високите серии (не виждам бюджет да си посочил) 55нано8.. , че поне да е със 100хц панел .
    Иначе също обичайнитае заподозрени - Сони 55ХН90 , Самсунг 55Q70/80 ...
    Много ти благодаря за мнението. След твоите насоки се спрях на тези варианти LG:
    55NANO863NA
    55NANO813NA
    55UN73003LA

    Кой ще е най-удачния вариант, ако телевизора се ползва 90% за гледане на телевизия?

    Благодаря предварително на всички за мнението!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7239

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Първият - 55NANO863NA
    другите са с 50хц панели , като му гледам цените обаче аз бих предпочел Сони 55XH90, който сега е на същите цени.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #7240

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Значи доста се чудя какво точно да си купя-tcl 65x10,Христослав каза че не си заслужавал парите,qe55q90 и qe55q95 еднакви ли са?Гледам че едниния е с уан конект бокс,само това ли е разликата?Иначе се бях насочил към qe55q80t,OLED не ми върши в случая че се гледа много тв и понякога седи на пауза по половин час.90 спрямо 80 е по-ярък и с по-добър контраст поне на хартия,и все пак 9 е най-високата им серия.10 бита или 8+2 еднакво ли е?В смисъл може ли да се види някаква разлика?Мерси.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #7241

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Отговарях на предният пост, в който се питаше точно за 55" , а там Сонито в момента е по-изгодно , поддържа повече аудио формати за филми и дава повече свобода при "смарт"-а.
    В твоя случай обаче (основно за игри) Самсунг-а е може би по-добрият избор, защото предлага това, което ти е нужно още "от кашона" , а не след бъдещи ъпдейти .
    Като картина може би са на едно ниво или с леко предимство на Q80 заради повечето зони на локалното.
    Все пак не съм ги гледал един до друг и особено пък в 65" варианти.
    Тоест ако са на една цена Самсунга е по-добър, въпреки че не е с Андроид ? ТВ ще се гледа или на Булсат IPTV или Виваком, като разбрах че на андроида имало програми с които ми отпада техния приемник, вярно ли е ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #7242

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Тоест ако са на една цена Самсунга е по-добър, въпреки че не е с Андроид ? ТВ ще се гледа или на Булсат IPTV или Виваком, като разбрах че на андроида имало програми с които ми отпада техния приемник, вярно ли е ?
    Това с отпадането на приемника може да не е 100% сигурно. Трябва да питаш и да пробваш за да си сигурен, че приложението работи добре и не е бъгаво.

    Аз си мислех като теб за моят доставчик на телевизия(не е от споменатите) но уви, наложи се да си ползвам приемника на линукс, приложението не работи стабилно. Пробвал съм и fusion приложението на булсат, защото съм абонат в провинцията, но то е бъгаво, и не може да се връщаш назад във времето, което за мен е шоу стопър.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #7243

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте. Търся 50 инчов телевизор до 1000, 1200 лв макс. Ще се гледат главно мачове, сериали, детски канали и филми по мрежата предимно вечер на тъмно. Бях се спрял на Самсунг 8500, ма като видях колко им е неравномерна подсветката на няколко различни телевизора и се отказах. За това се насочих към Q60T, но видях и Филипс 8500, който учудващо също е с VA матрица. Филипса отстъпва по яркост, но пък има Амбилайт и Андроид и е по-евтин. Та струва ли си разликата в цената в полза на Q60T? Или пък има и по-добри варианти?

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7244

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Търсиш тв-р с равномерна подсветка,а гледаш edge led...Помисли за VA/FALD,цената според възможностите.
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../local-dimming
    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...-on-the-market
    Размера също има значение,казват че няма голям телевизор,ама след 5 дни доста стават малки....Мисли,,
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    Моето предложение е това:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...qf-p566974485/

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7245

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе