Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 174

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #121

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Извинявам се за невежата, не разбрах как да ги кача тези снимки на този дропбокс и това е!
    Но за тази цепка става дума.
    https://www.dropbox.com/s/fdtr6buku3...92715.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/bn0g0j7vo3...92731.jpg?dl=0
    Май успях, та ето я фугата а като нов беше равна с тази от другата страна!
    Ако ти се занимава трябва да махнеш предния панел, леко и внимателно да набиеш оста на моторчето в клапата и ще се изравнят фугите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #122

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако ти се занимава трябва да махнеш предния панел, леко и внимателно да набиеш оста на моторчето в клапата и ще се изравнят фугите.
    Пълни глупости. При отворена клапа, ги центрира с пластините за реглаж на клапани и фугите са еднакви.

    Какви проблеми имат хората, забелязват фуга от няколко милиметра, а червото от ляво не се вижда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #123

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Определено беше симетрично, а това е след оскверняването. И проблема идва от панела с диодите. Той е мръднат не "с някой",а с два мм. точно. А червото ще бъде обвито с тапет и така ще го маскирам. И после там ще има перде.
    https://www.dropbox.com/s/y7ow3vyyj6...12126.jpg?dl=0
    А от кабелите се абстрахирайте, те са за осветлението в тавана. Скоро ще е готово.
    Този пост е редактиран от peshocom; 20-10-18 в 22:24.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #124

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    И аз съм с тази машина от две седмици вече. Много тихо работи, впечатлен съм

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #125

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Здравейте, аз съм с мултисплит с вътрешни тела FH25VE2 от година и половина и съм много доволен.
    Видях в темата преди, че тези вътрешни тела имат явно филтри с по-широки отвори.
    При мен за над месец и половина се събира супер малко прах, особено спрямо друго климатици, които съм ползвал.
    Това нормално ли е и как са нещата при вас?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #126

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Хубаво би било да се почистват филтрите на 2 седмици.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #127

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Много зависи колко въздух "обръща" машината. Нормално е в по-малко като обем помещение, работеща на по-ниски скорости на турбината (с по-малки дебити), да прашасва по-малко. По-малко въздух се засмуква и преминава през филтрите. Примерно моята 21-ца прашасва много повече от 2-те машини, в по-малките помещения. А филтрите са със същата структура като на едната от по-малките. Това е, защото 21-цата работи с дебит колкото на 2-те по-малки, взети заедно и е монтирана в 3 пъти по-голямо помещение. Аз имам МЕ от средния клас - SF серията и филтрите ми харесват. Финни и "меки" са. Виждал съм клими, с доста по-рехави. Не би трябвало на високия клас - FH, да са по-лоши.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #128

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Най много се цапат филтри, там където има постоянно присъствие на хора или поне често.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #129

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Едното тяло е в стая 23 квадрата, а другото в спалня 16 квадрата, така че мисля обема не е от малките. Филтрите определено не се замърсяват въобще за 2 седмици, че чак се чудя какво става.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #130

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Кутийката като е 2 мм какъв прах чакаш да видиш по филтрите .. тия са сложени да не влизат косми и паяжини ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #131

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Alexi Наистина ли не разбираш за какво говоря?
    На по-стари Fujitsu като съм ги чистил се виждат доста прашясали, дори и за 2 или 3 седмици. Тук далеч не е така.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #132

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Проблема е, че когато филтрите са по рехави, прах не се вижда, защото той отива направо в питата и оттам и върху турбината. Това искаше да ти каже Алекси.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #133

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Ахам, но колегите назад казаха, че уж били хубави, дори и на средната серия.
    Други колегинимат ли такъв проблем?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #134

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Здравейте, колеги! От един месец съм с този климатик. Откакто ми го монтираха, не съм го спирал. Тази сутрин жената, като излезе на терасата, чу, че външното тяло се е разтракало. Понеже сме с хубава дограма, на мене не ми беше правило впечатление и отворих - наистина си трака като някоя от "цепениците", както ги наричате. Иначе климатикът топли много, няма проблеми, но ако продължи така да трака, ще имам проблем с комшиите. А дори не е имало толкова сериозни студове тази зима, представям си, ако температурите паднат под -20. Та, нормално ли е така да трака, от какво може да е и да търся ли сервиза, от който ми го монтираха?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #135

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Не, не е нормално да трака. Тази машина е с едно от най-тихите външни тела, които съм виждал (чувал). Дори и на -15 трябва да е тихо. За траканици да не говорим. Обадете се на сервиз, не го отлагайте.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 04:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 23:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе