Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63
Like Tree21Одобрявам

Избор между няколко винтоверта.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #16

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Кучетата от Макита не са прости , никъде не дават нито схеми , нито алгоритъма на зареждане , но знам че при всяко включване на батерията , зарядното прави бърз тест и след като определи нивото на разреждане в % включва зареждането в 3 фази с охлаждане ( става въпрос за скъпия модел ) . Евтиния модел прави само тест и зареждане с някакъв опростен алгоритъм и е без охлаждане

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #17

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Ясно.
    Гледам че като минат циклите на зареждане и батерията се заключи ги лъжат с въпросното Imax b6. Зареждат си се както трябва, просто без охлаждане.

  4. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #18

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Така, благорадя до тук.
    За сега въпроса се свежда до два винтоверта
    Makita bhp451 или Dewalt dcd985 ?
    И двата са със сходни параметри. Макитата я дават до 65мм дърво, но при 300rpm, докато девалта е до 50мм ама при 575 оборота.
    Т.е май девалта излиза по-мощен или ?
    Също така е с 4ач батерия, вместо 3 на макитата, а и е по-запазен.
    Идва си и със зарядно. Няма да си играя с Imax b6.

    Според вас ?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    При този стеснен избор от две класни машини, въпрос на предпочитание, ако са нови.В случая май е по-добре ДЕВАЛТ-а, щом са втора ръка, но все пак прегледай машините ако можеш, - скорости, спирачката, съединителя.Пакетите надали ще успееш да разбереш в какво състояние са за кратко време, освен ако нямаш 2-3 часа на разположение.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #20

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Чудя се. Ябълки или круши.
    Девалта е по-запзен с по-яка батерия, ама пак е и по-скъп де. 200лв срещу 260...
    Макитата е от някой кош за боклук по европа... Внос, очукана. Работела си перфектно и имала много ресурс. Абе щом още редуктора е здрав...
    Девалта е далеч по-надежден в сравнение с трискоростните макита които се трошат за норматив. За сметка на това, трудно се намират евтини батерии и части.
    Мога да взема още една макита за 50лв, за части с изгорял ротор.
    Не мога да намеря Milwaukee M18, иначе него щях да взема.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Абе, за мен акумулаторен винтоверт втора ръка си е котка в чувал, от където и да го погледнеш.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #22

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Тва си е ясно. Кой ги знае колко пъти са изпускани от стълбата...
    Поне за макитата съм сигурен, че бая зор е видяла. Девалта си е доста запазен.
    Можеби ще е жълтура. Малко по-слаб е, но развива повече обороти, а си трябват за дупчене на метал. Също така е с 4ач батерия и зарядно.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #23

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Цитат Първоначално публикувано от Симеон Петков Виж публикацията
    ..............
    Девалта е далеч по-надежден в сравнение с трискоростните макита които се трошат за норматив. За сметка на това, трудно се намират евтини батерии и части.....................
    Не че нещо колега ,ама DCD985 също е с 3 скорости dewalt-dcd985-18v-xr-li-ion-premium-3-speed,


    _vyrp16_152DCD985L2_F1.jpg_vyrp11_152DCD985M2_Side.jpg



    А това за Макитите е пълна партенка , който не е ползвал Макита само той може да го повярва . Аз лично я ползвам 4 години (професионално) без нито един проблем , но е купена нова . Също подкрепям колегата edi1 , че такава техника е най добре да се купува нова .
    Този пост е редактиран от mirandi; 24-01-15 в 18:49.

  11. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #24

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    За девалта знам, че е 3 скорости. Става дума, че развива 250 оборота повече от макитата на трета предавка.
    А и въпросните 80нм ги има при 450 оборота, а не 300. Т.е на теория е по-мощен, понеже отдава същата мощност при по-малко предавателно съотношение.
    Не знам. Макитата е доста окаяна, девалта е запазен.
    Макитата е без зарядно и със заключена батерия, девалта е със зарядно и изрядна 4а.ч батерия.
    Фен съм и на двете марки, но както казах- избирам между ябълки и круши.
    Девалта го дават до 50мм дрЪво. Макитата до 65.

    Според вас, гледайки характеристиките, кой е най-практичен ?
    Кой дава най-добрия баланс ?
    По-добре да имаш ниски, средни и високи обороти или две ниски предавки и една висока ?
    И също така, спецификацията на диаметър на пробиване в дърво, обективна ли е или е поредната търговска хитрина ?

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #25

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Цитат Първоначално публикувано от Симеон Петков Виж публикацията
    За девалта знам, че е 3 скорости. Става дума, че развива 250 оборота повече от макитата на трета предавка.
    А и въпросните 80нм ги има при 450 оборота, а не 300. Т.е на теория е по-мощен, понеже отдава същата мощност при по-малко предавателно съотношение.
    Не знам. Макитата е доста окаяна, девалта е запазен.
    Макитата е без зарядно и със заключена батерия, девалта е със зарядно и изрядна 4а.ч батерия.
    Фен съм и на двете марки, но както казах- избирам между ябълки и круши.
    Девалта го дават до 50мм дрЪво. Макитата до 65.

    Според вас, гледайки характеристиките, кой е най-практичен ?
    Кой дава най-добрия баланс ?
    По-добре да имаш ниски, средни и високи обороти или две ниски предавки и една висока ?
    И също така, спецификацията на диаметър на пробиване в дърво, обективна ли е или е поредната търговска хитрина ?
    Нямам представа какви търговски трикиове ползват фирмите , но съм присъствал на представяне на някои модели на Макита , Мртабо и Девалт и мога да кажа че машините са много сериозни . Ето тука подобно представяне на машини от един и същ клас :
    https://www.youtube.com/watch?v=0_XtmtGh3-s

  13. Junior Member Аватара на Симеон Петков
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Смолян/Рудозем (тел: 0877211105)
    Мнения
    12
    #26

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Вероятно ще съм с девалта. Яка батерия, идва със зарядно и е със същата мощност. И е по-запазен.
    Няма кой да дава 100лв за трансмисия за макитата или 30лв за спусък. Нито пък ми се играе да приспособявам батерията за зареждане с Imax B6.
    И пак да питам:
    " Според вас, гледайки характеристиките, кой е най-практичен ?
    Кой дава най-добрия баланс ?
    По-добре да имаш ниски, средни и високи обороти или две ниски предавки и една висока "
    Този пост е редактиран от Симеон Петков; 24-01-15 в 23:57.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #27

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    За да не пускам нова тема ще ползвам тази.
    Имам зелен Бош(10г), който що-годе ми върши работа, обаче.... вече два пъти му сменям елементите на батериите и пак са за смяна.
    Отделно често не му стига вътък и вземам от комшията син Бош GSR 12V-15 - ами царска работа.Майстор (на автомобили) и го скъсва от бач.
    Искам да си взема нещо дето да ми служи вярно следващите десетина години за домашна работа без да ходя до съседа .Къща - не е като да няма какво да се прави.
    Да не е много голям и тежък - гледах едни Райдъри - да евтиния, но не ме грабнаха с нищо, груби, тежки, не работят плавно, включая и индустриалната серия - тежи като паве.
    Да има ударно, че да не вадя дрелката за 1-2 дюбелчета фи 6 в тухла.
    Ходих ей сега да гледам на живо Bosch GSB 18V-50, хареса ми, добър върт. момент, не много голям и тежък, метален патронник, безчетков.
    Другото, което ми хареса е Dewalt DCD709D2T - същата работа и комплектация, по-голям върт.момент.Обаче нито мога да го видя на живо, нито имам познат с Dewalt.
    Та между тея двата кой?

    https://voinishki.com/DEWALT-DCD709D...Т-2-x-2-0-Ah
    https://voinishki.com/BOSCH-АКУМУЛАТ...-2x20Ah-L-Case

    Благодаря на разбиращите .

    п.с.Гледах и Метабо - ударните са много тежки, Макита - много$$$.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 21-04-21 в 19:10.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Девал-та.
    ccankov73 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #29

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Какъвто и да вземеш все тая, проблемите са все с батериите след време.
    Имам един Скил от 10г., най-обикновен с най-обикновенни батерии, толко работа е свършил, че Боша на съседата ти може само да гледа и да се клани, дори теракол съм бъркал не веднъж.
    Вземи си един Парксайд от Лидела, на разумната цена от 100лв. и като му се скапе батерията си взимаш нова за 50лв и готово.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #30

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Aко скачаш на големи батерии имай предвид, че някои винтоверти са доста мощни дори на минималната степен на завиване. Т.е. забравяш да завиваш малки винтове в ПДЧ или дърво. Пример за такъв винтоверт е 20V безчетков на Parkside, пренавива яко. 12V безчетков на Parkside е що-годе ок, но на някои тестове в ютуб като го понапънаха и изпуши буквално. Един приятел си беше взел DeWalt 18V или 20V не помня, пак пренавиваше, едвам му сглобихме кухнята.
    В момента тоя Бош е на далавера в Емаг и на други места с (две батерии е). Само едната резервна батерия на тоя Бош е около 80лв.

    https://www.emag.bg/akumulatorna-bor...504_4428_47343

    Брат ми си взе Bosch GSR 12V-30 пак на около 180-190лв го бяха пуснали, разликата с горния е, че този е с безчетков мотор.
    Този пост е редактиран от dwrbudr; 22-04-21 в 09:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между няколко HTPC-та
    От gubaku във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-12, 08:34
  2. Помощ за избор между няколко тв-та
    От kompiutarengeimar във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-11, 15:42
  3. избор между няколко апаратчета
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-10, 16:18
  4. Избор между няколко фотоапарата..
    От MomoSat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 02-11-09, 22:23
  5. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе