Страница 321 от 568 ПърваПърва ... 271311319320321322323331371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,801 до 4,815 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #4801

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    И резолюцията на блурея е?
    Ем моя е 4 к , вашите не ги знам
    https://bg.go-travels.com/38856-dolb...110228-3435076
    не е лошо някой да каже откъде слуша с тези формати .. От Замунда ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4802

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Ем моя е 4 к , вашите не ги знам
    https://bg.go-travels.com/38856-dolb...110228-3435076
    не е лошо някой да каже откъде слуша с тези формати .. От Замунда ?
    То хубаво ама вземи се осводоми малко, че да не звучиш смешно.
    Video[edit]

    Originally, BD-ROMs stored video up to 1920×1080 pixel resolution at up to 60 (59.94) fields per second. Currently, with UHD BD-ROM, videos can be stored at a maximum of 3840×2160 pixel resolution at up to 60 (59.94) frames per second, progressively scanned. While most current Blu-ray players and recorders can read and write 1920×1080 video at the full 59.94p and 50p progressive format, new players for the UHD specifications will be able to read at 3840×2160 video at either 59.94p and 50p formats.
    Това, че устройството поддържа 4К Blu-ray дискове, не значи, че всички дискове са 4К

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4803

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Над 90% от 1080p блурей дисковете са с dolby truehd или dts hd...
    Казах му, че има разлика hdrip в замунда примерно и блурей диск (пак там всъщност), ама си знае неговото.
    Ето последния, който свалям в момента с dts hd...
    И да, една тема за връзка с AV ресийвър ще е много полезна предвид 4k hdr филмите и hd аудио форматите. За 1080p и dts hd или dolby truehd стига един 1.4 hdmi кабел. При 4k hdr не стига само кабел 2.1 има и други изисквания...
    Screenshot_20210412-084953_Opera.jpg
    Този пост е редактиран от evdiko; 12-04-21 в 09:03.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4804

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Няма нужда да се сваля пълно копие на BluRay диск, ако има REMUX издание на същия филм (на практика се съдържа целия диск в контейнера на MKV или ISO).
    evdiko, и в темата за ММП писах, но явно още не си разбрал, че това eARC, което се поддържа от твоя телевизор ще ти служи само и единствено ако си абонат на някоя от стрийминг платформите и не играе никаква роля, когато си пускаш филм от компютър през ресийвер.
    Щом не ти се дават пари за ММП, послушай съвета на Светльо. Вземи си един HDMI сплитер, раздели сигнала за видео към телевизора и аудио към ресийвера.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4805

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз и да го рязделя hd звук няма да имам от телевизора. Ще ми трябва ММП или с два hdmi изхода, единият само аудио, или солитер за nvidia shield tv pro.
    Earc уж е за висок битрейт аудио, а телевизорите нe пускат hd от вградените плеъри. Ограничени са до dolby digital и dts.
    Иначе свалям ремукс ако има, не е проблем. Но някои филми са си с целите блурей папки, но е хубаво, че коди си ги чете без ядове.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4806

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ама не ти трябва звук от телевизора бе човек, нали си пускаш филм от компютъра през ресийвер?

    ................................ресийвер за аудиото
    ................................/
    компютър - суич -
    ................................\
    ................................телевизор за видеото

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4807

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Хораааа, от телевизора си пускам 4к hdr филмите щото компютъра ми не може да ги възпроизведе... Бях писал по-горе, но карай. [emoji846] За това държах телевизорът да има dolby и dts... За dolby truehd и dts hd знаех, че ще ми трябва външен плеър.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4808

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Емиии, тогава "скачаш" на нов модел ресивър с HDMI2.1 /eARC ... и се надяваш всичко да бачка, както пише по рекламните брошури

    ... и в тоя случай аз пак бих взел външен плеър - обикновено с него всичко си върви без проблеми поне няколко години . Моя го ползвам към 7-8г. поне, а преди него имах друг - като реша да минавам на 4К/ХДР ще го сменя - сега ми е ОК с плазмата
    podredko одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #4809

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Хораааа, от телевизора си пускам 4к hdr филмите щото компютъра ми не може да ги възпроизведе... Бях писал по-горе, но карай. [emoji846] За това държах телевизорът да има dolby и dts... За dolby truehd и dts hd знаех, че ще ми трябва външен плеър.
    Ама що спориш с мене 1 седмица , а не идеш да почетеш малко бе , брато ? Купи си хубав телевизор и реши , че всичко знаеш, споко ве ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Емиии, тогава "скачаш" на нов модел ресивър с HDMI2.1 /eARC ... и се надяваш всичко да бачка, както пише по рекламните брошури

    ... и в тоя случай аз пак бих взел външен плеър - обикновено с него всичко си върви без проблеми поне няколко години . Моя го ползвам към 7-8г. поне, а преди него имах друг - като реша да минавам на 4К/ХДР ще го сменя - сега ми е ОК с плазмата
    Не бачка 2.1 ве , изгоря завода , който ги прави , чипа е на Панасоник, аве четете ве .....

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4810

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    А бе мани... Аз много добре знам какво съм купил, какво може, и какво ми трябва за 4k с dolby truehd и dts-hd... Тва, че ти не си разбрал написаното е твой проблем. Явно само четеш... Диалогът с теб не е градивен и го приключвам. [emoji4]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4811

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Хораааа, от телевизора си пускам 4к hdr филмите щото компютъра ми не може да ги възпроизведе... Бях писал по-горе, но карай. [emoji846] За това държах телевизорът да има dolby и dts... За dolby truehd и dts hd знаех, че ще ми трябва външен плеър.
    Ами тогава си купуваш нов компютър, който може да ги възпроизведе (4к hdr филмите)...
    или... (най-добре) външен мултимедиен плеър, който възпроизвежда всичко.
    Стига си го мъчил тоз хубав телевизор, ще го брикнеш накрая...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4812

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Е що да го мъча, тези два usb порта за какво са му... [emoji16] И без hd звук се клатят прозорците. [emoji23]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #4813

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Според съобщенията Samsung е подписал споразумение за закупуване на OLED панели от LG Display
    https://news.mtn.co.kr/v/2021040910490127790
    Ако бъде потвърдено, ходът отбелязва промяна на посоката за южнокорейската компания
    Samsung Electronics е близо до поръчка на милиони OLED екрани за телевизори от LG Display, според нови доклади от MTN , ETNews и Seoul Economic Daily. Според съобщения в пресата ръководителите на двете компании наскоро се срещнаха, за да постигнат споразумение, според което Samsung ще получи един милион екрани през втората половина на тази година, докато до 2022 г. броят им ще се увеличи до четири милиона екрана. Ако сделката бъде финализирана, това ще бъде първият път, когато Samsung купува OLED екрани от своя също южнокорейски конкурент, който е лидер на пазара. Телевизорите LG OLED постоянно се класират сред най-добрите професионални отзиви за продукти.

    Няколко години правеха антиреклама и плюха по OLED....сега ще купуват такива панели.

    Това е много интересно......в същия момент почват рекламите за NEO QLED на Самсунг. Вече не знам.....на етам пъм за още един 50" телевизор, явно ще е различен от Самсунг. Може би LG или SONY.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4814

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Засега 4к у нас няма , само платените стриймове, 4к евентулно ще имаме окло 2030 година , за 8к вероятно няма да доживеете.
    Всъщност вече има БГ 4К канал и той е..., неговото име е... Планета 4К

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #4815

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Добър ден,
    ще помоля за насоки, защото се изгубих в прочита на цялата тема:-)
    Та, искам да взема възможно най-добрия ТВ в бюджет от 3500 лева. Като цяло съм се насочил към ОЛЕД технологията. По възможност 65 инча, предвид разстоянието от което ще се гледа.
    ТВ ще се ползва основно за филми и развлекателни програми. Няма да се ползва за гейминг. Помещението е осветено, като единия прозорец е почти фронтално срещу мястото на ТВ. Има опция и за плътни завеси при необходимост.
    Та, ОЛЕД 65 инча (ако стига бюджета) и кой модел или друга предложена отново от вас алтернатива. Тв ще се купува от БГ.
    Предварително ви благодаря за насоките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе