Страница 381 от 567 ПърваПърва ... 331371379380381382383391431 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,701 до 5,715 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5701

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Момчета, когато се пазарува онлайн от технотата, кой доставя кашонЯ? Питам, защото 55" не влиза в колата, та се замислям да поръчам през сайта. Четох им общите условия за доставка и на някои пише, че куриерска фирма го доставя, други пишат че те си ги доставят, НО можело и куриер. Ще платя с карта и искам като се прибера кашона да ме чака вкъщи, майка ми е на възраст и няма как да я занимавам с доставки и т.н., плащам си да го качат на етажа и да не я занимават с глупости. Та затова ако знаете от опит как процедират технополис, техномаркет, зора и т.н. при онлайн прочъки, то моля пишете. Действието ще се развива в София, кашона май ще е с някакъв OLED Philips.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5702

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    ТП и ТМ мисля си имаха собствен транспорт (за Зора не помня) , другите онлайн търговци с който там имат договор - моли се да не е Европът (на тия емаг май само дребните поръчки дават, а големите носят Спиди - поне в моя район така идват)... макар, че май сите са си писюри и подмятат както им падне.

    п.п. много "май" станаха ама ...

  4. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #5703

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    През приложението Kodi, не се визуализираха български субтитри.
    На КОДИ и на двете места ли му зададе Български?
    Едното е: настройки/плеър/език/предпочитан език за субтитрите - Bulgarian
    Другото, което трябва да се барне е: настройки/интерфейс/регионални/език - Bulgarian/набор от знаци - стандартен

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    Като голям минус при LG бих отбелязал, че честотата на която работи дистанционното управление съвпада с честотата на приемника на централното ми осветително тяло (лед осветително тяло, смяна на цветова гама от дистанционно) и настава "дискотека" при превключване на определени бутони.
    И при мен е така, но с дистанционното на Set-top box-а на А1. Смених OSRAM с V-TAC и положението се оказа същото. Няма оправия.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #5704

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    johny3

    Дори от снимките се вижда колко по-вярно цветопредаване има Сони-то.
    Просто са недостижими в този аспект.
    Небето, детайлите в облаците, отразената слънчева светлина в козината лъва, човешката кожа- всичко е много по-добре изглеждащо при Сони. Образът на ЛГ-то изглежда пластмасов на снимките. Разбира се, не говорим за черно, контраст и т.н. Въпреки, че Сонито няма филтър за широкоъгълно гледане и камерата не му е уловила максималния контраст, който може , заради снимането под ъгъл.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 10:34.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5705
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    johny3
    Сега върни Sony-то и го замени с Panasonic JZ1500...и повтори сравнението за картината.
    Сравнението е некоректно. Сравняват се два продукта, които са в един и същ ценови клас.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 10:43.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #5706

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    След много главоболия и ходене по сервизи с продукт на Sony съм се зарекъл техен продукт да не влиза в моя дом, а сега като видях снимките от сравнението мисля, че е време да спра и да гледам даже какво предлагат. Продават го на цена като за OLED, а той предлага картина като на телевизор от 800 лв.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    13
    #5707

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    johny3
    Сега върни Sony-то и го замени с Panasonic JZ1500...и повтори сравнението за картината.


    to6ko
    Явно имаш ниски изисквания за картина...и възможности за настройка. Няма лошо, всеки сам си поставя границите - важното е, ти да си доволен
    напомняш ми на мой бивш колега, работещ като приемчик в склад...той има подобно мислене като твоето.


    Явно имам ниски изисквания,също и хората около мен. Това ,че ти наистина разбираш от телевизори,говоря откровенно, не означава че всички трябва да се съобразяват с твоите критерии. Поне не ставай смешен,предлагайки на всички само висок клас телевизори,при положение ,че освен тебе са малко хората ,които имат високи изисквания за картина и настройки.А аз отново потвърждавам,телевизора предлага картина съотносима и дори превъзхождаща повечето от така рекламираните тук модели. А това съвсем не е само мое мнение. Но всеки има глава и очи и нека си преценя. Хубав ден

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5708

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Сравнението е некоректно. Сравняват се два продукта, които са в един и същ ценови клас.
    цените нямат нищо общо с класа на телевизора. Всеки производител си има своя ценова политика , плюс това екстрите също влияят на крайната цена. Сравнението на OLED с LCD не съм и няма да го коментирам.
    Panasonic JZ2000/JZ1500 - Sony A90J - LG G1 - Philips 986/936
    Panasonic JZ1000 - Sony A80J/A83J/A84J - LG C1 - Philips 806/856/876
    Panasonic JZ980 - LG B1 - Philips 706 - Hisense A9G
    LG A1

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5709
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    цените нямат нищо общо с класа на телевизора.
    Що да нямат? По-високия клас не води ли към по-висока цена?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сравнението на OLED с LCD не съм и няма да го коментирам.
    Поради какви съображения? Бих искал да чуя експертно мнение.

    Конкретизирай,посочените марки и модели какво трябва да означават?

    На Коледа очаквам пак промоции и трябва да съм готов с избора си. Бях се насочил към коментираното по-горе Сони, но сравнението на Джонката ме разочарова. За мен водещ критерий е качеството на картината. Не ме интересува операционната система. Ще се гледа с Тв бокс.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 14:18.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #5710

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от to6ko Виж публикацията
    гледайте си тв за много пари и с много проблеми,както чета.Аз ги нямам ,засега поне.А и да ги имам впоследствие,подарявам го на познат техник и взимам нов.Успех ви желая,и малко се замислете
    Точно това имах предвит, той и колегата hristoslav2 ти го е написал. Ти проблемите ги имаш и сега, но поради ниските или никакви изисквания към телевизора просто не ги забелязваш, затова и казах, че трябва да се радваш, че се задоволяваш с евтини продукти - това е само плюс за бюджета ти.


    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    И при мен е така, но с дистанционното на Set-top box-а на А1. Смених OSRAM с V-TAC и положението се оказа същото. Няма оправия.
    LG magic дистанционното работи по bluetooth, единствено при натискане бутона за включване/изключване сработва IR и тогава и уредите ви се активират.


    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Конкретизирай,посочените марки и модели какво трябва да означават?
    Означават как вървят по класове от висок към среден.
    Този пост е редактиран от berpan; 04-12-21 в 12:31.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5711

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ok,благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5712

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    1. Що да нямат? По-високия клас не води ли към по-висока цена?

    2. Конкретизирай, посочените марки и модели какво трябва да означават?

    3. На Коледа очаквам пак промоции и трябва да съм готов с избора си. Бях се насочил към коментираното по-горе Сони, но сравнението на Джонката ме разочарова. За мен водещ критерий е качеството на картината. Не ме интересува операционната система. Ще се гледа с Тв бокс.
    1. Екстрите също добавят към цената. Например Panasonic JZ2000 и JZ1500 - еднакви панели и софтуер за картината, но при JZ2000 аудио секцията с нейният софтуер оскъпяват модела значително- това е модел за хора без външно озвучаване(ресивър и ОТ)

    2. Подредени набързо по класове - колкото по-надолу толкова по-нисък клас. Разбира се ако трябва да е точно по технически критерии и представяне, то ще има доста междинни позиции- същите участници, но в повече редове.

    3. Сравнението на Johny1 само ти помага...но ти прибързваш в заключения на база снимки, без да си ги видял на живо. От двата лично аз бих взел LG OLED само че серия C1.

    При поръчка онлайн на OLED искаш запечатка. В противен случай, може да ти изпратят бройка върната от клиент или такава, която е била мостра.
    След като го получиш, оглеждаш кашона, дали няма някакви наранявания от удари, падане(дупки, смачкано) и ако е окей едва тогава разписваш.

    Ако има повреди по кашона, имаш два варианта
    - да го върнеш без подпис
    - да го приемеш със забележка и да снимаш за доказателство(преди разтоварване, след...). От там нататък разопаковаш, тестваш и ако откриеш повреди - снимаш, опаковаш и изпращаш обратно на търговеца.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 15:47.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5713
    3. Сравнението на Johny1 само ти помага...но ти прибързваш в заключения на база снимки, без да си ги видял на живо. От двата лично аз бих взел LG OLED само че серия C1.[/QUOTE]

    Да,де,това,което е направил той,е най-добрият начин да направиш разлика,но аз не мога да си го позволя. Първоначалния ми избор беше точно С1,но,като дойде бройката,се оказа,че кашона е запечатан доста нескопосано с тиксо и отказах поръчката.Май пак ще трябва да чакам някаква,по-разумна цена и да го поръчвам,ама ще гледам да е в местните техно вериги,за да го отворят пред мен. А и те предлагат допълнителна гаранция.

    - - - - - - - - - -

    Апропо,има ли развитие одисеята на omax,че и той бая зор видя?
    Този пост е редактиран от zulus; 04-12-21 в 15:03.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    33
    #5714

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от viharbeev Виж публикацията
    Посочено е,че поръчките се изпълняват от 4 до 6 работни дни.Тоест,утре трябва да дойде.Пиши,с кой спедитор работят,колко е доставката и имаш ли възможност за преглед.Вижда ми се малко трудно да прегледаш 70" телевизор на плочките пред входа.
    Вчера звъннах да разбера какво става,че още го няма тв-то.Оказа се че продават нещо, което го нямат налично.Телевизора,вносителя щял да им го достави на 6-ти декември [emoji23] Определено ако бързате,това не е правилният сайт,но .."всеки сам си преценя"

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #5715

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Няма такова нещо наречено "ако бързате" на черен петък. Не знам за кой път го казвам, ако бързаш не гониш промоциите по черния петък. Телевизори 100% са имали на склад, но при добрите цени са ги поръчали и бързо са заминали, сега чакат нови доставки съответно и поръчалите като теб чакат повече.


    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Май пак ще трябва да чакам някаква,по-разумна цена и да го поръчвам,ама ще гледам да е в местните техно вериги,за да го отворят пред мен. А и те предлагат допълнителна гаранция.
    Допълнителна гаранция има и в емаг. Нямаш шанс да дочакаш разумна цена в местните техно вериги.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе