Страница 395 от 570 ПърваПърва ... 345385393394395396397405445 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,911 до 5,925 от общо 8546
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #5911

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Вземай,супер е C1 то.Има опция за логотота да избледняват и стават прозрачни и мисля че няма да има грижа с тях.Вероятността да получиш прогаряне е много малка,но картината си е супер на оледа.Изчакай някаква промоция,аз го взех на 2060 лв на рожденния дена на емаг когато беше -10% цената.Сега на 8 ми ми изтича едномесечния срок в който мога да го върна,но мисля да си го оставя,много е добър.
    akela одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #5912

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    akela
    Взимай и не се плаши. Има си правила за спазване при OLED който може да ги прочетеш тук в форума и ако ги спазваш мисля, че няма да имаш проблем. То същото беше едно време с плазмите, но аз имам плазма на Panasonic от 2007г. и още няма прогаряне. А иначе какъвто и телевизор да вземеш различен от OLED си е просто компромис с качеството на картината.
    akela одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #5913
    Цитат Първоначално публикувано от fabia6300 Виж публикацията
    akela
    Взимай и не се плаши. Има си правила за спазване при OLED който може да ги прочетеш тук в форума и ако ги спазваш мисля, че няма да имаш проблем. То същото беше едно време с плазмите, но аз имам плазма на Panasonic от 2007г. и още няма прогаряне. А иначе какъвто и телевизор да вземеш различен от OLED си е просто компромис с качеството на картината.
    Абсолютно си прав. Бях взел с1 и заради много четене и страхове говърнах. Взех сони xr55x93, та който се чуди да не прави моите грешки... Картина звук и браузер са по добри при с1!!!

    - - - - - - - - - -

    Да питам нещо,някой връщал ли е тв на унгарците да разясни как стоят нещата. Транспортни такси и връщане на сумата?
    Този пост е редактиран от tacho5; 04-01-22 в 12:05.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #5914

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте. От известно време ми се върти в главата да сменя сегашния телевизор - Philips 55PUS8303. Доволен съм от работата му и напук на вярването, че ако нещо работи не се пипа - мисля, че е време за ъпгрейд.

    Текущата конфигурация:
    Телевизора е на стойка на западна стена, срещу стена с 2 прозореца - респективно източни (външни ролетни щори).
    Ресийвър - Denon X1200W, който обмислям да заменя с Denon X3700H.
    Колони - bookshelf B&W 606 + HTM6 (center), засега няма субуфер, все още се чудя дали KEF KC62 си заслужава парите, а и е единственото смислено нещо, предвид факта, че зоната за гледане на тв е в иначе толкова модерния вариант - кухня + трапезария + всекидневна. Така казано - нямам нужда телевизора да има 6.2.4 звук или подобен, въпреки, че високите класове освен хубава картина обичат да слагат и нещо, което никога не бих използвал, но все пак различни потребители.
    Устройства, които се използват - Nvidia Shield TV Pro 2019 (Kodi, Plex, Amazon Prime Video), PS4 Pro, PC с RTX3080, А1 STB.

    Предимно използвам телевизора вечерно време (след 18-19 ч., изключително рядко се ползва през деня) за филми/сериали от Shield-a, по-рядко ТВ. Играя доста рядко, обикновено за час-два (предимно от PC) - Forza Horizon 4/5 - игри където 120Hz ще бъдат от полза (предполагам).
    Въпроса е какъв 55", с много условности, заради стената, където е телевизора, 65" телевизор бихте препоръчали? Бонус към сегашния Philips са и 4 GU10 лунички Philips Hue Color, с които съм свикнал, докато гледам съдържание и се синхронизират с картината от телевизора. Наясно съм, че мога просто да ги държа на ниско ниво в неутрална светлина, ама "задните части" знаят 2 и 200 и като е видяло 200, 2 му е малко. Четох голяма част от ревюта, мнения за различни марки - OLED на LG, OLED/LED на Sony, OLED/miniLED на Philips и стана красива каша в главата.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5915

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    quovadis
    LG OLED C1
    Philips OLED856
    Sony A90J, Panasonic JZ1500
    Първите два са с малко агресивен ABL(автоматичен ограничител на яркостта).


    https://www.displaysupplychain.com/b...kc-at-12-and-i
    https://www.displaysupplychain.com/r...hipment-report
    https://www.displaysupplychain.com/r...-demand-report

    QNED остава чисто концептуален на този етап. Няма дори прототип.
    'Samsung Display focusing on securing uniformity in QNED panel' - THE ELEC, Korea Electronics Industry Media
    Според проучване на UBI: (QNED)технологията има най-добри характеристики за показване,

    • Без изгаряне, тъй като няма органични емитери (в случай че има изгаряне, това ще бъде по-малък проблем с неорганичните емитери)
    • по-дълготраен от OLED излъчвателите
    • превъзходна цветова гама в сравнение с OLED
    • подобрена по-висока яркост от тази, която имаме сега
    • по-бързо време за реакция от това, което имаме сега
    • по-равномерна осветеност по целия екран


    AUO разработва своята авангардна технология за дисплея AmLED на CES 2022
    https://www.displayspecifications.com/en/news/7300719

    http://global.samsungdisplay.com/29253/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-01-22 в 10:53.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #5916

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте.Обмислям да взема 32 инчов телевизор предимно за гледане на филми на първоначален етап.Не ми е приоритет такъв продукт затова и съм се насочил към 2 модела за около 400 лв.-
    Philips 32PFS6855/12 и JVC LT-32VAF3000.Кой е по-добрият избор?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #5917

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    JVC е оригинал турски

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5918

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Интересно..не намирам вторият модел, а подобен на него
    https://jvctv.eu/bg-bg//LT-32VAH3000
    изглежда разликата е само в резолюцията
    VAF - 1920x1080
    VAH - 1366x768


    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1641970322

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5919

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За тези от вас, които имат проблем с Plex

    https://www.xda-developers.com/plex-...-might-be-why/

    https://forums.plex.tv/t/important-i...30-2021/746506

    Кои модели Smart TV се поддържат?
    https://support.plex.tv/articles/204...are-supported/

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5920

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Банда, тези които са поръчвали телевизори от еМАГ какво ви е мнението за уважаването на рекламациите, ако се наложи такава?

    Пред дилема съм дали "да се хвърлям" на едно ОЛЕД ЛГ от еМАГ, ама има немалко негативни мнения специално за поръката на телевизори от тях?

    П.П.
    Септември 2021г. поръчах от тях лаптоп ХП павилион и съм доста доволен, но там имаше възможност за "доставка до офис" и "преглед" от която се възползвах и след като го отворих и прегледах го купих с наложен платеж. А сега ми излиза единствено като опция за плащане "чрез банкова/кредитна карта" и ще платя преди телевизора да е дошъл при мен, а отделно единствената възможност за доставка е "чрез куриер" и няма опция да си го взема от офис на ЕКОНТ или Спииди.

    Мнения/отзиви/опит с еМАГ в последната 1 година ще са полезни за окончателното ми решение.

  13. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #5921

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Най-вероятно е от търговец, който само ползва платформата на еМаг. В такива случаи румънците не поемат никаква отговорност относно гаранцията. На страницата с телевизорите, от опциите за филтриране в ляво чекни на "предлагани от еМаг".
    Моя телевизор е от тях и слава богу вече три години не е имал никакви проблеми, но не бих рискувал толкова пари с покупка от незнаен техен marketplace партньор.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5922

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    А, това изрично го гледам да е от емаг(самият търговец да е еМАГ) и търговеца и доставката и отделно поръчвам и стойка за ТВ-то.Както е написано "предлаган и с доставка от еМаг".

    То намаленията на цените почти само емаг като търговец ги дава.

    Благодаря за мнението/отзива.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5923

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ми аз взех едно ЛГ и едно Сони тая година от тях . ЛГ-то дефектира панел още на втората седмица - взеха го и го смениха ... и вторият не беше съвсем в ред , пак си го взеха и смениха още един път панел, който вече си е наред . Честно казано се изненадах от цялата операция и очаквах да сменят директно с друга бройка ... нямам представа къде им е излиза сметката ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5924

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сигурно ги ремонтират у нас някъде. Не вярвам да го правят в Румъния, примерно.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5925

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Някакъв сервиз в София - не помня името сега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе