Страница 430 от 566 ПърваПърва ... 380420428429430431432440480 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,436 до 6,450 от общо 8485
Like Tree2118Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #6436

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Направи му ъпдейт, може и да има някаква промяна.
    djoni1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6437

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ужас..ей за това няма да си купя LCD. Това на снимките,е утечка на светлина от подсветката. Свържи се и изпрати снимки на Samsung България. Да видим те какво ще предприемат.
    Все още мога да го върна. Това може ли да стане по зле. В действителност на лицето не се вижда чак/ така.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,543
    #6438

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Изобщо не го мисли, връщай го още утре. Това е потресаващо.
    brotzki одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6439

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Изобщо не го мисли, връщай го още утре. Това е потресаващо.
    Мерси за съвета.
    По принцип телефона доста изостря това, което се вижда при двете снимки, ще го гледам пак, не си спомням дали се вижда с просто око.
    Ето още снимки, които са си горе долу реално какво се вижда.
    Това е няква агония с тия телевизори.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #6440

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз бих го върнал.
    Черните хоризонтални ленти на филмите, въобще не са черни- проблем с управлението на подветката. Последнитедве снимки са ужасяващи и може да се нвлоши с течение на времето.

    Субтитрите не ти ли вадят очите при гледане на тъмно?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6441

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Аз бих го върнал.
    Черните хоризонтални ленти на филмите, въобще не са черни- проблем с управлението на подветката. Последнитедве снимки са ужасяващи и може да се нвлоши с течение на времето.

    Субтитрите не ти ли вадят очите при гледане на тъмно?
    За субтитрите бих казал, че няма почти никакъв блууминг при гледане, но съм пробвал през YouTube и Нетфликс. Обаче когато са помдолу се комбинират с това светне и дразни малко.Тези дни ще го тестваме, че го взех преди 10 дена, но не бях вкъщи. Тази неравномерна подсветка отдолу ме дразни и за това пиша, ама щом се събират повече фактори...
    Иначе бих казал, че почти няма мръсен екран.
    Това е същото, което срещам тук.Но го четох в деня, когато го бях го поръчал:
    https://eu.community.samsung.com/t5/...d/td-p/4770384


    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Този пост е редактиран от djoni1; 26-09-22 в 22:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #6442

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Когато при гледане на филм имаш черни ленти, светодиодите от подсветката зад тях, трябва да угаснат. Този проблем го има и при Sony.
    Тъпите инжентери от R&D отделите, не го вземат в предвид, когато проектират подсветката - броят на зоните и тяхното разпределение, както управляващите ги мос-фет транзистори и софтуера.

    Друг е въпроса, че когато навремето Philips налагаха широекранните телевизори, не избраха кино аспекта на картината 21:9 (приблизително) така нямаше да има черни ленти при гледане на филми, а приложиха аспект 16:9.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Aspect...ard_widescreen
    Вероятно действаха така, заради предходна глупост определяща резолюцията на HD телевизорите.
    Чалз Пойнтън взема за отправна точка резолюцията в щатският стандарт NTSC 4:3, като го преработва в аспект 16:9 и удвоява - получава резолюция 1920x1080
    https://poynton.ca/notes/misc/Poynto...re-pixels.html
    djoni1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #6443

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Навсякъде "внедриха" тази "прекраснотийка" с подсветката и при лаптопите и мониторите и къде ли не.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6444

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    Здравейте,
    Явно нямам късмет с телевизорите. Преди няколко месеца върнах Сони 65 XH9005, заради едни вертикални линии, които се виждаха
    Купих Samsung 65 Q95T. И сега се вижда това отдолу от снимките. Играя си с настройките, обаче ефекта не е кой знае колко значителен. Не знам какво да правя. Ако няма черни ленти не си личи. Дайте съвет какво мога да донастроя. Ако ъпдейтна софтуера дали ще има резултат?
    @AntrAcsA при теб дали така изглежда. Моля те за съвет относно настройки. При PS5 има ли голям блууминг.
    Изключил съм еко моуда, на филммейкър Мод съм.
    Иначе картината е много ярка, почти го няма проблема като при сонито с чертите. Мисля че и DSE е приемлив.
    Може би със Спайдърмен снимката е малко по реална, другите изглеждат доста наситени
    Благодаря Ви

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Това не бих изтърпял и 5 минути. Дори настройки не бих правил - веднага го слагам обратно в кашона и го връщам.
    brotzki, djoni1 и Firenze69 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #6445

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Вземи малко избърши стъкълцето/пластмасата на камерата на телефона. Тая сива вертикала излиза извън размерите на телевизора.

    .
    djoni1 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #6446

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Имам същия тв 55 q90t няма такива проблеми като при вас.
    Аз бих го върнал ако пропуска така подсветката.
    djoni1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    999
    #6447

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    Здравейте,
    Явно нямам късмет с телевизорите. Преди няколко месеца върнах Сони 65 XH9005, заради едни вертикални линии, които се виждаха
    Купих Samsung 65 Q95T. И сега се вижда това отдолу от снимките. Играя си с настройките, обаче ефекта не е кой знае колко значителен. Не знам какво да правя. Ако няма черни ленти не си личи. Дайте съвет какво мога да донастроя. Ако ъпдейтна софтуера дали ще има резултат?
    @AntrAcsA при теб дали така изглежда. Моля те за съвет относно настройки. При PS5 има ли голям блууминг.
    Изключил съм еко моуда, на филммейкър Мод съм.
    Иначе картината е много ярка, почти го няма проблема като при сонито с чертите. Мисля че и DSE е приемлив.
    Може би със Спайдърмен снимката е малко по реална, другите изглеждат доста наситени
    Благодаря Ви

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Oу... това не е добре, това ми прилича проблем с локалния диминг ! Виж на какви настройки си там , може да си го изключил , тогава свети постоянно .
    При мен такова нещо не съм забелязал, както казах попаднах на доста чист панел като цяло. За колко пари си го взел ? Дано си го хванал в началото когато беше поне с 30% на по ниска цена от колкото е сега.

    Сега ще пусна аз филм, макар че доста филми изгледах на моя, но такова нещо не съм забелязал но въпреки това ще пусна филм с черни ленти и ще направя няколко снимки.

    - - - - - - - - - -

    Направих няколко снимки, като е много трудно да се пресъздаде с камера това което виждам, първо че камерата ескалира светлината и я заснема по начин по който реално аз не виждам, или поне не е толкова есктремно , най близко до това което аз виждам :



    Тук е в изцяло тъмна стая, без никаква светлина освен телевизора, НО ако направя снимка точно преди камерата да се адаптира към светлината на телевизора нещата изглеждат зле :


    Аз съм на стандартен режим и има блуминг в долния десен ъгъл и малко в средата, явно си е от алгоритъма на Самсунг и че не е VA панел, при някои сцени, но не е толкова досаден и забележим както при твоя панел !
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 28-09-22 в 00:14.
    mirbg одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    11
    #6448

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Привет, предстои ми покупка на нов телевизор, - стария 40 инча взе да ми малее Бюджета е до около 1200лв и марка LG или Сони, 50 или 55 инча ( За повече няма място на стойката.) Кой модел бихте ми препоръчали? Благодаря ви предварително!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6449

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Вземи малко избърши стъкълцето/пластмасата на камерата на телефона. Тая сива вертикала излиза извън размерите на телевизора.

    .
    Мерси, така е . Другите снимки са от различни дни.
    Направих още няколко.
    @AntrAcsA при теб нещата са много добри. Камерата наистина ескалира много, но въпреки това отдолу са видими. Даже и да няма черни ленти, при по тъмни сцени се вижда изсветляването.
    Взех го за 2000 65ца, но явно ще се връща.
    Долу в дясно на пластмасата се получава и едно синьо светене от време на време, като това от снимката от друг форум.
    Локал дайминга минимума може да е Low, аз го държа на стандарт.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  18. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #6450

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от mouri Виж публикацията
    Привет, предстои ми покупка на нов телевизор, - стария 40 инча взе да ми малее Бюджета е до около 1200лв и марка LG или Сони, 50 или 55 инча ( За повече няма място на стойката.) Кой модел бихте ми препоръчали? Благодаря ви предварително!
    В момента има добра оферта за 100лв над бюджета 50x89j.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе