Страница 464 от 569 ПърваПърва ... 414454462463464465466474514 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,946 до 6,960 от общо 8521
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #6946

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не си само ти така, аз също поръчах, платих и след час или два ми върнаха парите след няколко мейла . .прадавча engbers

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6947

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Влязох в разширени настройки, там за яркостта имаше четири или пет степени, като най-долната беше BT.1886(което нищо не ми говори), а другите по-нагоре някакви съотношения от рода на 2:1 и т.н., които също нищо не ми говорят(яд ме е сега, че не заснех екрана, в ръководството ги няма).
    това енастройка на гамата - за гледане в светло или в тъмно помещение.

    Тази настройка, официално известна като "Гама корекция", настройва "средното ниво" на яркостта и интензитета на основния цвят.
    Гама описва излъчената от екрана светлина спрямо входния видео сигнал. Това основно определя градацията на яркостта на телевизора - степента на яркост за всяко определено ниво на светлина, посочено в източника.
    Най-добрият начин да опишете как гамата влияе върху качеството на картината е, че гамата представлява нивото на разликата в яркостта между всяка стъпка в сивата скала или колко „бързо“ черното стават по-ярко. Гамата влияе на стъпките между най-тъмното черно и най-яркото бяло.

    Забележка:
    Чувствителността на човешкото око към промени в яркостта не е линейна. Ние сме много по-чувствителни към малки промени в яркостта при ниски нива на светлина, отколкото сме на много високи нива. По същия начин, отговорът на гамата на осветеността също не е линеен (едно 20% видео не е 20% по-светло от 100% видео).

    За повечето гледания е желателно гама от ~ 2.2 (светла стая) до ~ 2.4 (тъмна стая).
    Основният ефект на гамата върху качеството на изображението е „детайли в сянките“. Ако гамата е прекалено ниска (напр. 2.1), ще постигнете големи детайли в сенките, но нивата на черното ви ще бъдат значително повишени (те ще станат сиви) и изображението ще се измие (контрастът ще пострада и интензивността на цвета ще намалее). Ако гамата е прекалено висока (напр. 2.5), ще създадете дълбоко, тъмно черно (увеличен контраст и интензивност на цвета), но ще загубите детайлите в сенкате („смачкано черно“).
    Забележка:
    HDR10, HDR10+ и Dolby Vision използват SMPTE ST-2084 PQ (Perceptual Quantizer) EOTF (Електрооптична трансферна функция), която е логаритмична крива, която заменя гама кривата в кодирането на изображения.
    German одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,030
    #6948

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от BateB Виж публикацията
    Не си само ти така, аз също поръчах, платих и след час или два ми върнаха парите след няколко мейла . .прадавча engbers
    Да, същия, от него взех QN85B за 800€... не знам какво правят тия..

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #6949

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    това енастройка на гамата - за гледане в светло или в тъмно помещение.

    ...................
    За повечето гледания е желателно гама от ~ 2.2 (светла стая) до ~ 2.4 (тъмна стая).
    ................
    Да, оставих я на 2.4, че хола ми е на запад и в момента съм го защорил здраво. Иначе не съм особено удовлетворен от линка
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings особено що се касае до баланса на бялото. След настройките, които посочват, ми се стори, че картината загуби от първоначалното си качество, затова върнах всичко към фабричните и изпълних само първите стъпки, като даже намалих контраста не на 85 , а на 80, а цветността на 40 вместо 50. Не знам, може и сигнала от мача Испания-Япония да е повлиял(май беше на Диема) за преценката ми, защото после като върнах на бнт-то изглеждаше по-добре. Игровите настройки изобщо не съм ги бутал щото откак през далечната 1995г. играх "Цивилизацията" на Майкропрош цяла нощ без да се усетя и като вдигнах глава помислих, че още не се е мръкнало, а то беше 8 сутринта и даже закъснявах за работа , не ми е в сферата на интересите.

    - - - - - - - - - -

    Колеги сигурно задавам много тъп въпрос, но си признавам, че съм лаик - в кашона на тв-то се търкаляше и тази джаджа приличаща на слушалки(но не е). Бихте ли споделили за какво се използва?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #6950

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, дойде време да обновя ТВ-то вкъщи и се колебая между
    SAMSUNG QE-55QN85B

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/19243
    SONY XR-55X92K

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-LED/p/171027

    Мнение за по добрия според вас ? Изчетох няколко ревюта и съвсем се обърках, Самсунга е с мини лед и може би по добро черно и IPS матрица, Сонито има няколко локални точки на гасене на подсветката, не намерих колко зони са точно. В избора влизаха и OLED моделите, но ме притеснява че зад него се пада прозорец и да не го напича, казаха ми, че не е добре. Затова избора е между тези 2 модела, бюджета е пак в тоя диапазон. Ще се гледа кабеларка, филми от компютър и HBO Max.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6951

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Колеги сигурно задавам много тъп въпрос, но си признавам, че съм лаик - в кашона на тв-то се търкаляше и тази джаджа приличаща на слушалки(но не е). Бихте ли споделили за какво се използва?

    IR blaster
    https://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_blaster
    German одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6952

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Иначе не съм особено удовлетворен от линка
    Настройки да искаш
    В режим Filmmaker, след това намали яркостта на OLED до 46 и деактивирай режима за пестене на енергия, за да постигнеш яркост, близка до 150 cd/m² (nits).
    Препоръчвам да зададеш TruMotion в потребителски режим с премахване на трептене на 4 и премахване на замъгляване на 7.
    General
    Picture mode: Filmmaker mode
    Aspect ratio setting: Original / Scanning: On
    Power Saving: Off

    Advanced Setup
    Brightness:
    OLED Pixel Brightness: 80
    Contrast: 85
    Screen Brightness: 50
    Autodynamic Contrast: Off
    Maximum Brightness: Off
    Gamma: 2.2 / BT.1886
    Black Level: Automatic
    Motion Eye Care: Off

    Color:
    Color Depth: 50
    Shade: 0
    Color Range: Auto
    White Balance Color Temperature: Warm50

    Purity:
    Sharpness: 10
    Super resolution: Low
    Noise Reduction: Low
    MPEG noise reduction: Low
    Smooth Gradation: Low-Middle
    Real Cinema: on
    TruMotion: Cinematic or Natural

    OLED Motion: off
    и
    German одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,030
    #6953

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Проблема е че всеки при всеки нов чат те връзва с нов/различен агент с отдел "обслужване на клиенти", и всеки казва различно нещо ! Един казва че банката ми е спряла плащането, което не е вярно, друг казва че артикула не е бил наличен, което пак е съмнително ! СЕГА правят 3-ти и последен опит, намерих Sony KD-65X85J за 760€, тук различното е че търговеца изписва наличностите, по време на поръчката ми имаха 8 бр, направих и скрийн шот за доказателство, да видим с него какво ще стане, вече не че толкова го искам това ТВ, най вероятно ще го продам след нова година, АКО изобщо дойде, от колкото от любопитство какво ще се случи и този пък какво ще кажат.
    ИИИИИИИИИИИИ буммм няма да има ТВ отново Разигра се същия сценарий както при предните две ТВ-та, въпреки че до последно търговеца имаше наличности от телевизор. Аз мисля че приключих с амазон и ще чакам някоя добра оферта в еМАГ. АКО нещо е на прекалено добра цена, толкова добра цена че е трудно за вярване да е истина..... най вероятно НЕ Е истина а са скамери, които не знам каква им е целта, може би за събиране на лични данни !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #6954

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Занапред обръщай внимание продавача да е самия амазон. Тогава няма да имаш проблеми. В амазон може да продава и Бай Пешо от Учиндол. Също като в емаг.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,030
    #6955

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Занапред обръщай внимание продавача да е самия амазон. Тогава няма да имаш проблеми. В амазон може да продава и Бай Пешо от Учиндол. Също като в емаг.
    Необяснимо е че това са търговци с 5 или дори 10 годишен опит в продажбите на амазон, и дори имат от 89 до 100% положителни коментари...



    За щастие, моето упористост и твърдоглавие доведе до блокирането на тези профили, дори общо 5 търговеца успях да блокирам , поне докато тече разследването, което може да отнеме от 2 до 3 дни.



    Първоначално мислих че ми кенсълират поръчките защото съм от България, и не им се занимава да пращат скъпа стока насам , защото не знаят какво ще се случи, но от днес виждам коментари и от немци :




    Като 3-я коментар примерно казва :
    " здравейте на всички, продавачът предлага стоки много евтино и анулира поръчките малко преди доставката. От моя гледна точка много ясна измама "

    Не знам какво точно се случва в амазон, има вероятност да имат пробив във сигурност в края на миналия месец и много от продавачите да са с хакнати акаунти, защото масово излизат едни и същи стоки, с едни и същи цени в профилите на различни продавачи и сценария се повтаря.

    Извинявам се на тези които мсилят че коментарите са ми " спам " просто онзо ден точно четях някои колеги тук се чудеха за амазон и дали някой е поръчвал телевизори от там, за това реших да споделя това премеждие.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #6956

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    каква полза имат търговците от цялата работа по развалянето на сделката

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,030
    #6957

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    каква полза имат търговците от цялата работа по развалянето на сделката
    А да.. това и ние се питаме , единствено което се сещам е събиране на лични данни !? Примерно ако имаме твоите, ще дойдем да ти откраднем 65" професионална плазма.. макар че може би ще е 100 кг, ама може да се пробваме .

    Имат реално цялата ти информация, като телефон, адрес, емайл и може би номер на банковта ти сметка, но тук не съм сигурен каква е процедурата на амазон, дали плащането се отива директно към продавача, или се задържа от системата на амазон, докато сделката не приключи, какво правят в Aliexpress и eBay, примерно.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #6958

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Убеден съм, че никой от търговците предлагащи артикули под реалната им цена, не се надява на сделка. Тук със сигурност се касае за измама, или по-скоро подготовка на потенциална жертва на измама.
    След отказ от сделката, има поне няколко изпитани начина за развитие и подвеждане на клиента...

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,030
    #6959

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    каква полза имат търговците от цялата работа по развалянето на сделката
    А да.. това и ние се питаме , единствено което се сещам е събиране на лични данни !? Примерно ако имаме твоите, ще дойдем да ти откраднем 65" професионална плазма.. макар че може би ще е 100 кг, ама може да се пробваме .

    Имат реално цялата ти информация, като телефон, адрес, емайл и може би номер на банковта ти сметка, но тук не съм сигурен каква е процедурата на амазон, дали плащането се отива директно към продавача, или се задържа от системата на амазон, докато сделката не приключи, какво правят в Aliexpress и eBay, примерно.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #6960

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    70кг е , но на габарит е почти колкото 75" и много зор влиза в асансьора така че не ме е страх
    AntrAcsA одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе