Страница 190 от 567 ПърваПърва ... 140180188189190191192200240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,836 до 2,850 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #2836

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Todds Виж публикацията
    Здравейте, търся телевизор 49'', който главно ще се използва за спорт и телевизия. За момента съм сложил таван от 1400лв, поради факта че няма да се ползва толкова често. Моделите които съм харесал са https://www.displayspecifications.co...ison/1f135db01
    Следейки форума, разбрах че LG не е вариант. Бях се спрял на 49SK7900 иначе, който в магазина изглеждаше добре, но след много четене, се отказах от SK моделите за тази година.
    За картината на Сони нямам какво да кажа, освен че е супер. Също така с този андроид, някак си предпочитам Tizen и Webos.
    Може ли да дадете мнение за Firefox-a на Panasonic ? За момента той е водещ в класацията ми като дизайн и картина. Но и този 50NU7402 изглежда добре, пък и е 2018 модел.
    Panasonic-ът, който е първи в линка на Дисплей Спесификейшънс има доста по-ниска яркост от другите 3 (300 кендъла върхова, 200 типична). Останалите са по 400.

    Като цяло, яркостта е един от ключовите характеристики на засиления контраст и HDR-категориите, така че колкото повече, толкова повече. Аз даже си мисля, че цялата пародия с високите цени на 9-та серия при всички марки е точно заради повишената яркост. Ако обърнеш внимание по таблиците с моделите 2017/18, яркостта със серията нагоре се увеличава с по горе-долу 100 кендъла на серия над 7-ма/8-ма и независимо от начина на локално затъмняване. Явно точно на управлението на високата яркост се дължат и повечето нюанси. Но, за да я управляваш, първо трябва да я имаш.

    Нямам наблюдения върху Firefox OS, но според мен, въпреки критиките към по-бавните менюта и зареждането на Android TV, аз лично бих избрал втората и със затворени очи. Андроид има масова поддръжка с десетки хиляди приложения и това няма да се промени дълго, след като си си изхвърлил телевизора, който ще купуваш сега. Освен това с времето ще излизат още повече за Android TV, а при другите ще зависиш от програмистите на OEM-a. WebOS е вероятно по-оптимизирана и бърза, но качеството и броя приложения - същото и при Tizen - са в десетки пъти по-малко, да не говорим за поддръжката им във времето. То си зависи и какво гледаш и от какво се интересуваш, но примерно ако искаш Kodi директно на телевизора без медиен плеър пред него, можеш да го направиш само на Android TV. Няма Kodi за WebOS (и няма да има), a на Tizen може и някак си да я подкараш с трикове, които работят на смартфоните на Samsung (но пак не е гаранция, че ще стане - телевизорът не е смартфон, при това флагман, с окастрените си процесори, малкото RAM и смешния сторидж). Другото при избора е предпочитанието за LCD матрица и локално затъмняване. Тези неща, които ги четеш за FALD и direct LED като цяло са нерелевантни и зависят от поне още 5 параметъра едновременно, за да станат значими в твоя случай. Има толкова ревюта на edge LED телевизори, които се представят по-добре или близко до FALD, макар и да го нямат, така че не всичко е от локалното затъмняване. Ако имаш малко време, виж в тази или другата тема за избор на 4к телевизор едно видео със сравнение на различни серии Sony и, и дали си заслужава да дадеш още 1000-1500 лв. за FALD. Не, не си заслужава, просто защото нито контрастът, нито гледането без умора, нито по-ярките цветове, се дължат само на FALD, a разликата ще е толкова минимална, но пък с 1000 - 1500 лв. по-малко в твоята сметка. Дане говорим, дали 90% от каналите или филмите, които гледаш, ще имат метаданните, които да ти предоставят разликата. То (почти) няма излъчване над FHD, какво да говорим за 4К.

    Аз бих си проверил съответните модели според предпочитанията ми и бих отишъл директно до магазина да си купя точно конкретния модел, който съм избрал предварително. Не на последно място, в магазина не можеш да провериш за фабричен ШИМ, а продавачите, знаейки за недостатъците на съответния телевизор и технологията му на производство/матрицата ще те накарат да повярваш, че картината на този или онзи е по-добра. А всъщност, без значение IPS/PLS/A-(M)VA, най-важното ще го откриеш вкъщи на тъмно - backlight bleed-a и неравномерността на подсветката (особено, ако гледаш филми често). Това са и най-важните неща, според мен, които ще те карат да се питаш как си го избрал този боклук в светещия магазин. Ама те маркетите го знаят добре това, затова в магазина се пускат само нереалистични преекспонирани видеа с малко черно, никакви тъмни сцени, никакви вертикални черни ленти или пък тичаща информация. На светлина, по-силна от дневната на слънчево време навън.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2837

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Препоръчайте ТВ 32/40 инча
    - ще се мести от стаята на верандата/градината за мачовете най-вече
    - сигнала e SD от виваком сателитна телевизия но връзката е през HDMI от сеттопа към ТВ-то, което подсказва с добър ъпскейл да е телевизора.
    - неприятния ефект облаци по възможност да няма или по малки...
    - бюджет, колкото се може по нисък
    - плеър и DTS са добре дошли но не са от първостепенна важност...

    Впечатления от CROWN?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2838

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ivodivo
    Crown са китайски като Skyworth, Elite и почти не се различават от турските Hitachi, Finlux, Telefunken, JVC, Grundig, Smart-Tech,Turbo-X, Toshiba, Sunny, Strong, Arieli, Thomson, Gogen, Navon, Orion, Manta, Hyundai, Senkor..

    модели с DTS:
    Hitachi 43HB5T62
    Hitachi 32HB4T01
    Smart Tech LE-4318TS
    Arielli LED 4318FHD

    тези не знам дали поддържат DTS
    https://www.technomarket.bg/televizo...tatic%7Cstatic
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-06-18 в 23:27.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #2839

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Баща ми иска да смени CRT 21" с нов.
    Проблема е, че си е задал 500-600лв, но го разубедих да не взима 32", та може и за цената да склони. Сега нали има повече оферти за Мондиала?
    Рaзстояние ~3m. Основно за телевизия.
    HD е достатъчно според мен, и ако не лагва доволно топките - ще е супер.
    - Другият проблем е, че секцията е от старите и побира до 37 инчов... (85см в ширина).
    Варианта е да се изнесе пред "кутията" , но ще е на ~10см от ръба на секцията.
    Ето груба скица (жълтото ще е опорната дъска).


    Не намерих същата секция е нета, но е подобна на тази като форма (от края на 80те соцстил).
    -----------------------------------------------
    На прима-виста това ми попадна като цена: Samsung UE40M5002AKXXH 650лв от 750лв)...

    PANASONIC TX-40ES400E 720лв (5години гаранция)

    LG LED 43UJ620V (5 години гаранция) - 750лв

    Споменавате това: Samsung UE40MU6102KXXH - 750 лв. Но защо ми е UHD?!
    Oт кои марки да бягаме?
    4K има ли смисъл?
    VA ли трябва да бъде матрицата?

    Кажете и някакво бюджетно решение, ако не успеем с бюджета (гледам тук по 800-1000лв се коментират)?

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2840

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    LG 32LK6100PLB - а този как е?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2841

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Зa 579лв. в МЕТРО в момента едва ли ще намериш нещо по-добро 32".
    Пише, че няма SCART и изход за слушалки. Но като гледам и останалите марки и модели вече нямат.
    За SCART е ясно защо, но липсата на аналогов аудио изход е меко казано недомислица.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #2842
    Здравейте!

    Моля, да препоръчате един от двата 32" модела по-долу - за детска стая (ТВ, филми от хард диск, конзоли PS3 & Wii).

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KDL-32WD757-LED/p/13170

    или

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-32M5602-LED/p/11635

    Благодаря!

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2843

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    На самсунга смарта е по добър , както и медия плейъра , при сонито картината е по добре за сметка на другите две.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #2844

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!

    Ще купувам телевизор за спалнята .Колебая се между три оферти

    https://www.ozone.bg/product/sony-kd...frame-dimming/

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...0E-LED/p/16650

    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p489859

    Като спорт не гледам, евентуално филми от флаш памет и малко ю туб. Важно ми е и лесното управление.

    Благодаря!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2845

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За безпроблемно гледане на филми от флашка - LG или Samsung. При Panasonic и Sony в ниските серии са орязани мултимедийните плеъри.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #2846

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    4
    #2847

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, нов съм във форума. Предстои ми закупуването на нов телевизор. Спрял съм се на 55-инчов. Ще се използва главно за гледане на цифрова телевизия от Мтел с модул и също за филми през флашка и интернет.
    Харесал съм 2 модела, но се колебая на кой от двата да се спра. Можете ли да ми дадете съвет при избора - единият е https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16079, а другият - https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/15848?
    Ще бъда много благодарен!

  16. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2848

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Сонито с 2 ръце , ако можеше да вдигнеш нюджета мини на 9та серия , може да погледнеш и q ледите на самсунг .

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    4
    #2849

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Сонито с 2 ръце , ако можеше да вдигнеш нюджета мини на 9та серия , може да погледнеш и q ледите на самсунг .
    Благодаря за мнението!
    И аз съм се насочил към Сонито, но ми препоръчаха и Филипса, затова исках да се допитам до още мнения.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2850

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlioddd Виж публикацията
    Благодаря за мнението!
    И аз съм се насочил към Сонито, но ми препоръчаха и Филипса, затова исках да се допитам до още мнения.
    Още един глас за Сони.

    Филипс тв. от няколко години са изцяло Китайски собственост на TPV .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе