Страница 270 от 568 ПърваПърва ... 220260268269270271272280320 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,036 до 4,050 от общо 8508
Like Tree2122Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4036

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    А доколкото разбрах, с ъпдейта на фърмуера за G-Sync, няколкото OLED модела на LG, които го получават, остават без конкуренция на пазара в този аспект. Апропо, компютърът ми е с видео ASUS Nvidia DUAL-GTX1070-O8G.

    .
    OLED телевизорите на LG са G-Sync Compatible, което не е G-Sync, а по-нисък ранг така да се каже.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4037

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от jujito0 Виж публикацията
    Ред е да се похваля с новия телевизор и да благодаря за съвета.
    Взех 50 инчовия Philips. Отначало се притеснявах, че ще ми е малко голям, но след няколко часа свикнах с гледката. Много съм доволна - предимно гледам на тъмно и всичко се вижда супер. Черното е наистина черно.
    Честито ,разбира се ,че няма да е голям.Да не Ви се види малък след някой ден.
    Ако може кажете на кой оператор,коя платформа гледате hd канали.
    Много е добре щом сте доволни от черното(контраста)защото без това тв за спалня и филми не става.
    Ако може добавете как е останалата част от картината,цветове,яркост.рязкост на картината и има ли размазване при бързи сцени(футбол)?
    За да могат всички четящи да си имат представа.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #4038

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    OLED телевизорите на LG са G-Sync Compatible, което не е G-Sync, а по-нисък ранг така да се каже.
    Това е от сайта на nvidia.
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce...available-now/

    2560x1440 @ 120Hz for a 40-120Hz Variable Refresh Rate range
    3840x2160 @ 60Hz for a 40-60Hz Variable Refresh Rate range

    LG се води, че може да приема 4K@120Hz, но само от HDMI 2.1 устройства, каквито още няма. Така че няма как да се потвърди все още.

    LG advertises that the C9 supports a 4k @ 120Hz input from external devices, but unlike the Samsung Q90R, it appears that this only works with HDMI 2.1 sources, as we were unable to get it to work. We will retest this once we have an HDMI 2.1 source.
    meleager одобрява това.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4039

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    А защо да не може да му се подаде 4K на 120Hz на това LG? Няма ли видео карти с HDMI 2.1? Предполагам, че има много игри, които могат да вървят на 120Hz или повече.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4040

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Картите наблягат на DisplayPort. Колкото до G-Sync Compatible пак показвам онази таблица.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4041

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Тоя филм с "поддръжка" и "бъдеща поддръжка" от стари модели на нови функции съм го играл вече няколко пъти - общо взето не много успешно , так че предпочитам да е налична функция/хардуер още при излизането.
    Gena_bs и meleager харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #4042

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте отново.
    Преди няколко дена питах за съвет за добър вариант за 55" на Samsung или LG в ценови диапазон 800-1000лв.
    Дали някой без афинитет към TCL би помогнал?
    Hristoslav2 много бих се радвал да чуя твоето мнение.

    Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че HDMI 2.1 при LG C9 е непълноценен ли? Прочетох предостатъчно мнения, че C9 е оптималният вариант за гейминг с PC или конзола, като HDMI 2.1 се явява future-proof екстра по отношение на задаващите се нови конзоли (от които евентуално ме интересува PS5). А доколкото разбрах, с ъпдейта на фърмуера за G-Sync, няколкото OLED модела на LG, които го получават, остават без конкуренция на пазара в този аспект. Апропо, компютърът ми е с видео ASUS Nvidia DUAL-GTX1070-O8G.

    Това което предлагаш има резон (догодина мога да засиля TCL-то към майка ми), но съм почти сигурен, че покупката на същия ще ме разочарова като цяло.

    Най-голямата ми тревога по отношение на OLED си остава неизяснената докрай опасност от прегаряне заради субтитри. Не мога да си представя, че ще следя колко дълго гледам филми със субтитри - това просто няма да се случи.
    Няма за какво да се притесняваш за прогаряне от субтитри. С плазма на 20 000 часа съм (те имат същата слабост с прогарянето, но са дори по-податливи и по-кекави в този аспект) и те уверявам, че практически е невъзможно да му направиш каквото и да било със субтитри. Единствено трябва да се внимава да не седи прекалено дълго на един и същ канал заради логото (повече от 2-3 часа) и статични образи от PC.

    Попадна ми и едно видео за агресивната ценова политика на LG от тази година.
    От която потребителите печелят. Най-сетне OLED на нормални цени от поколението на C10.
    https://www.youtube.com/watch?v=IOCpT6n5Fbo Enjoy ;-)
    Този пост е редактиран от "Kalchev"; 01-04-20 в 18:54.
    meleager одобрява това.

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4043

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Картите наблягат на DisplayPort.
    В какъв смисъл наблягат на DisplayPort? Нямат HDMI? Няма силна видеокарта, която може да пусне игра на 120HZ, с HDMI 2.1?

    Цитат Първоначално публикувано от "Kalchev" Виж публикацията
    ...Дали някой без афинитет към TCL би помогнал?....

    ...Попадна ми и едно видео за агресивната ценова политика на LG от тази година.
    От която потребителите печелят. Най-сетне OLED на нормални цени от поколението на C10.
    https://www.youtube.com/watch?v=IOCpT6n5Fbo Enjoy ;-)
    Не съм някав супер голям, мега фен на TCL. Даже тва ми е първата техника от тази марка, която си купих, но мога ли да попитам, защо така предубедено подхождаш към марката? Какво означава "някой без афинитет да помогне"? Щом масовото мнение, че в тази ценова категория е най-доброто, е без значение за теб, защо изобщо търсиш такова мнение? Искаш Sumsung или LG. Имаш бюджет 1000лв. Намираш двата най-добри модела на съотвената марка в тази ценова категория и търсиш сравнение м/у двата модела. Отиваш в магазина, виждаш ги на място и купуваш един от двата. Звучи ми доста лесно.

    1800 долара за 55 инча OLED не ми звучи никак евтино и достъпно. Тва, че Samsung са се самозабравили и са си позиционирала ценово Q90-то, колкото CX е съвсем друг въпрос.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #4044

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    В какъв смисъл наблягат на DisplayPort? Нямат HDMI? Няма силна видеокарта, която може да пусне игра на 120HZ, с HDMI 2.1?


    Не съм някав супер голям, мега фен на TCL. Даже тва ми е първата техника от тази марка, която си купих, но мога ли да попитам, защо така предубедено подхождаш към марката? Какво означава "някой без афинитет да помогне"? Щом масовото мнение, че в тази ценова категория е най-доброто, е без значение за теб, защо изобщо търсиш такова мнение? Искаш Sumsung или LG. Имаш бюджет 1000лв. Намираш двата най-добри модела на съотвената марка в тази ценова категория и търсиш сравнение м/у двата модела. Отиваш в магазина, виждаш ги на място и купуваш един от двата. Звучи ми доста лесно.

    1800 долара за 55 инча OLED не ми звучи никак евтино и достъпно. Тва, че Samsung са се самозабравили и са си позиционирала ценово Q90-то, колкото CX е съвсем друг въпрос.
    Благодаря за съвета, въпреки че не допринася за решението.

  12. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4045
    Цитат Първоначално публикувано от "Kalchev" Виж публикацията
    Благодаря за съвета, въпреки че не допринася за решението.
    Буквално има 3 телевизора от този ценови клас на пазара .... като и 3те са компромис ... аз бих взел 55xg70

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #4046

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, може ли да ми препоръчате 65" LCD с поддръжка на 24fps? Ще се ползва изключително като дисплей за компютъра. Видеокарта с хардуерно ускорение за 4К ще се избира след покупката на тв, така, че дисплей порт или HDMI не са от значение. Стария ми 42" Panasonic поддържа автоматично превключване на кадрите в зависимост от fps-a на видеото което пускам. Тази функция е задъжлителна за новия тв, но не намирам инфо кои модели я поддържат. Бюджет около 2К.





    - - - - - - - - - -

    Мда-а... Няколко пъти през годините реших да се ъпгредна и все се отказвам заради проблема с кадрите. Не мога да повярвам, че няма съвременен 65-75" панел, който да не поддържа променлив фреймрейт... И проблема не е само с липсата на 24 (23.976). Проблема е, че YouTube примерно се гледа най-добре на 60fps, а тукашните телевизори са с 50Hz матрици.... . Продължавам със стария ми Панасоник на дърва и въглища до по-добри времена... Ето една статия по този проблем, за който не му е ясно за какво става въпрос:
    https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p
    meleager одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4047

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    "Kalchev''....Здравейте отново.
    Преди няколко дена питах за съвет за добър вариант за 55" на Samsung или LG в ценови диапазон 800-1000лв.
    Дали някой без афинитет към TCL би помогнал?
    Hristoslav2 много бих се радвал да чуя твоето мнение.
    Пиши на лични на колегата.При така зададения въпрос нямаш големи опции,според мен долните,като без колебание бих вел втория,но ти излиза малко от лимита.Все пак предимствата му са повече от разликата в цената.
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...UE55RU7402UXXH

    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...0QE55Q60RATXXH

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #4048

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз нямам телевизор който да няма тази функция.Дори тези на 10г ,при тях просто става по бавно превключване.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  17. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4049

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Онзи ден ми попадна ето това супер аматьорско видео. Разликата е толкова осезаема в полза на OLED-а, че чак ми вади очите. Не знам защо изобщо ги сравняваме?!

    meleager и Дапитамнещо харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #4050

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И аз го гледам този. Разликата е доста голяма в тъмни сцени понеже Самсунга доколкото знам, значително си намалява зоните в гейм мод с цел по-нисък инпут лаг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе