Страница 292 от 567 ПърваПърва ... 242282290291292293294302342 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,366 до 4,380 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4366

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    LG 32LM6300LA (2019), а със спестените пари си купете нещо друго.
    https://www.lg.com/bg/televizori/lg-32LM6300PLA
    32" за 700лв. за мен е безсмислено в наши дни.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4367

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4368

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    https://forum.avmania.zive.cz/viewto...5565#p12625565
    Google превод чешки-български
    За съжаление купих телевизора в електронния магазин doobchodu.cz, който имаше най-добрата цена през февруари 2020 година. В сравнение с други, цената беше с 5 хиляди по-евтина. Електронният магазин имаше положителни отзиви и дори в CTIA разбрах дали е в черен списък и т.н. След около 3 месеца телевизора спря да показва картината и само звукът вървеше. Така че се свързах с продавача, както по имейл, така и по телефона и без никакъв отговор. Опитах няколко пъти и нищо, просто продавача не отговаряше. Освен това споменатият електронен магазин премахна уебсайта си и просто нищо ... затова написах на CTIA какво мога да направя с него, ако имам някакъв лост и те дори не ми отговориха там. Писах на адвокат в D-Test, тъй като се абонирам за тяхното списание и там той ми каза, че най-лошият вариант е, когато електронният магазин фалира (моят случай), тогава вероятно няма да получа парите от тях. Че мога да ги съдя, и че резултатът е нищо. Тогава минах през интернет и разбрах, че доставчикът на стоки към eshop doobchodu.cz е определена компания, която има собственик и регистриран офис в Словакия. Свързах се с нея, разбира се, но отново без успех. Обадих се на линията на LG и се опитах да подам жалба директно с тях. Искаха сериен номер на телевизора. С ужас научих, че серийният номер на моята телевизия не идва от продукция, предназначена за европейския пазар, и че следователно не е обхванат от жалбата и единствената възможност е да се свържете с продавача. Така си помислих, чудесно, аз съм просто идиот, спасих пет хиляди и сега загубих всичките 30. В близкото ни село има телевизионен ремонтник, който работи от около 25 години. Така заредих телевизора и го отнех от него, че просто ще си платя ремонта за своя сметка. Той го направи и каза, че знае коя част е дефектна (нещо на основната плоча), но че никоя от частите няма релефен сериен номер, така че той просто няма начин да поръча частта, освен това разбра, че телевизията е сглобена в Полша от части, съмнителна продукция .... затова нарекох единствената услуга на ориго, която ремонтира LG и Samsung. Те имат клон в Либерец. Взеха телевизора и след около 3 седмици се обадиха, че OLED дисплеят е дефектен и ремонтът ще струва 22 000, така че, разбира се, го подсвирнах. Е, вкъщи имаше нефункционална телевизия, което е безполезно. Наистина бях "*****". Тогава реших да задам наказателна жалба срещу продавача и словашкия собственик и да направя доклад, така че да се срамуват и публично се знае каква е бъркотията. За пореден път изпратих по електронната поща директно на словашкия доставчик на моите стоки и му написах, че подавам наказателна жалба. След час отговора ми дойде, че той няма нищо общо, че той е купил ешопа от друг словашки предприемач, който управлявал ешопа преди него. Той ми даде контакт с него (те бяха двама братя от Liptovský Mikuláš, разбрах чрез ARES). Така че аз му написах същото като в предишния имейл и той каза, че е добре, че го взима и ми позволи да му изпратя номера на сметката. Направих това веднага и в рамките на около 4 минути имах 30 000 в акаунта си. Затова се загледах като теле, че беше толкова лесно да се намери, и повярвайте ми, голям камък падна от сърцето ми. Попитах го и какво да правя с телевизора. Той каза, че в момента няма транспорт до Чехия. Така телевизорът е увит в коридора и никой не се интересува от него. И с това приключва историята.

  5. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #4369

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!
    Преди няколко страници питах за съвет за нов телевизор.
    Благодаря за съветите и коментарите.
    Закупих Самсунг QE65Q82R. (наясно съм, че е модел от 2019-та)

    Рискувах с доставка от „унгарците“. ТВ-то дойде за 5 работни дни. Цената според мен бе „отлична“. (в сравнение с местните оферти)
    При доставката имах време за преглед и тест. (момчето от Е***т също помогна)
    Имам още 11 дни преди да реша дали да го връщам.
    Засега по-скоро съм доволен от картината и функциите на телевизора.
    Преди поръчката няколко пъти четох и гледах ревюта за модела.
    Най-много натежа за избора прочетеното в rtings.
    Накратко впечатленията (след няколко часа „разцъкване“):
    - Много добро черно (клипчето на LG от 2018-та за реклама на техните ОЛЕД-и (с пчелен мед, чай, газирани напитки и т.н.) според мен „върви“ аналогично и на този модел, но нямам двата един до друг за директно сравнение). Просто на мен черното ми харесва.;

    - Лесно и интуитивно меню;

    - Много възможности за настройка (използвам препоръчаните от rtings);

    - С 4К сигнал картината е отлична и не намирам никакви забележки (ефекта „уау“ е налице).

    - С 1080 сигнал (например клипове от youtube) също много ми харесва картината.

    - С HD приемника на Булсат – HD каналите горе-долу „стават“, но SD – определено са зле (това го очаквах). Ще опитам дали има разлика с взет назаем „фюжън“ приемник (в следващите дни);

    - При „разцъкване“ не усещам да има забавяне от страна на телевизора, всичко си върви гладко и бързо;

    - Пуснах още при получаването „заливки“ с цветове на 3840/2160 точки – нямаше видими дефекти;

    - За разстояние на гледане от около 280 см все още ми се струва съвсем малко по-голям, но предполагам, че бързо ще свикна.


    Засега съм доволен от телевизора. По-горе писах, че основната причина да го поръчам бяха високата оценка на rtings и ниската според мен цена.
    Имах някакви съмнения, че по-ниската цена (над 1000 лева спрямо местните магазини) и това, че е модел 82 (накрая), а не 80 (какъвто е тестван в rtings, също така и стойката – крачетата са различни) могат да доведат до някаква „мизерия“, но засега не намирам нищо притеснително.
    Мислех да „излудея“ с 65 инча ОЛЕД, но ме отказаха значително по-високата цена, съветите за пазене от „прогаряне“, незначително по-високата оценка в rtings и факта, че куриери ще подмятат пратката хиляди километри.
    Моля за допълнителни съвети какво да тествам на ТВ-то?
    Благодаря предварително!

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4370

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    От написаното явно нямаш сериозни забележки към телевизора и най-вече качеството на картината, така че ползвай си и не го мисли. Не мисля, че има перфектен телевизор във всяко едно отношение, щом от твоя си доволен значи няма проблем.
    Аз много трудно си намирам настройки за телевизорите, едните т.н. "близко да калибрираните" ми жълтеят и ми се струват бледи цветовете, другите от типа на настройка "стандарт" бялото ми изгледа синьо и от допълнителните ефекти картината изглежда пренаситена и неестествена. Странното е, че съм сменил много монитори и при повечето с ips и va матрица нямам никакъв проблем с фабричните настройки и само си коригирам осветеността.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4371

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Както колегата написа - няма перфектен ТВ.
    Ако цветовете ти харесват и motion-a (тези неща ги критикуват при Самсунг повечко), няма дефекти, изгорели пиксели и нещо такова, значи няма какво да го мислиш.
    Размерът е идеален. Аз гледам 65" от 3.80 метра, струваше ми се голям в началото, сега мисля, че 75" ще е идеален. [emoji23]


    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4372

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Samsung обяви началото на производството на oled панели с квантови точки от началото на следващата година в южнокорейския град Асан.
    Според Samsung техните панели се състоят от по-малко слоеве от LG дисплеите, което ще повлияе на по-ниската цена на производството, а също така ще имат по-висока максимална яркост и цветопредаване от съществуващите олед панели.
    Samsung Display to mass-produce QD panels from 2021
    и
    JOLED съди OLED панела на Samsung за нарушение на патент
    http://tv.zol.com.cn/747/7471418.html

    https://www.displaysupplychain.com/r...ay-cost-report

    https://www.4kfilme.de/patent-samsungs-micro-led-tv/
    https://patentscope.wipo.int/search/...KBJMWZ-80020-1

    https://www.avsforum.com/forum/465-h...l#post59896080

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-07-20 в 23:06.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4373

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Samsung обявиха новинта за инвестиция , в производтвото на тяхнта QB OLED технология в края на 2109 след като, няколко пъти я отлагаха. Плановете им са ,да достигнат някъде към 900 000 панела за 2022. Имат да решават и още много проблеми около технологията , докато изграждат производтсвото . За 2022 LGD имат "roadmap" да достигнат производство на 10 millions WOLD дисплея, 1 на всеки 5 тв да е с OLED. Технологията на Samsung QBOLED , изглежда ще имат още по-голям проблем с burn-in отколкото LG, очакавана пикова "brightness" в началото 500-700 nits. Първите години ще са на загуба, нормално като бяха LG, но Самцунг имат дълбоки джобове. Доста неща имат още да решават. Като си пропуснал да се качиш на влака преди време, много трудно...ма ще видим. Та няма как техбология ,появила се наскоро след 2-3 години да доминира пазара. Ще ми е интересно като си пуснат QB OLED-a Самцунг , LG да им направят едно директно сравнение за гейминг в някое хале, да видим как ще се справят те, както преди вереме те правиха сравнение м/у QLED и OLED

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4374

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Те и Нокиа бяха подкарали влака бързичко едно време ама слязоха набързо. Самсунг имат пари и захванат ли се с нещо ще го направят. В момента олед екраните са им най-доброто на пазара, но са много скъпи и не излиза сметката да се правят за телевизори.

    Не знам за брайтнеса и бърнин-а откъде си го прочел, но тук пише друго:

    QDs have nearly 100% efficiency, significantly better than filters, so in theory the hybrid TVs will be much brighter. Plus, there's the possibility of even*wider color gamuts*at all brightness levels.

    Важното е конкуренция да има и ниски цени.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4375

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    "in theory"..." Possibility"...но в действителност ще видим как ще е, да сме живи и здрави.OLED е създадена 60- те години, патентована 70-те г.,първото реално устройство някъде 2003 от Kodak/ Sanyo.Та LGD инат една преднина от 15- ина години.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4376

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз помня, че първи масово започнаха да използват OLED - Sony. Поне аз тогава за първи път чух за технологията. В разни флип телефони като външен дисплей и 2006-та си купих техен MP3 плейър с OLED екран. Още работи, но много има много малко памет...

    Като излезнат, ще видим колко е ефективна технологията им. От всичко, най-много можем да спечелим ние като потребители.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4377

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    "in theory"..." Possibility"...но в действителност ще видим как ще е, да сме живи и здрави.OLED е създадена 60- те години, патентована 70-те г.,първото реално устройство някъде 2003 от Kodak/ Sanyo.Та LGD инат една преднина от 15- ина години.
    Е много ясно, че преди реално да излезе всичко е в сферата на теорията. Но от там се започва и когато някой като Самсунг инвестира милиради се предполага, че знае какво прави.
    Идват и други технологии на хоризонта. Епъл пък ще инвестират над 330 милиона долара в микро лед. И те се предполага, че знаят какво правят. Та фирми като Кодак, Нокиа и още много други са доказали, че не най-важното е от колко време си в играта. Майкрософт са лидер в настолни ОС, но не успяха да пробият в мобилния свят, който пък срина използването на PC за лични нужди. Така че никой в бизнеса не бива да се успокоява.

    Like OLED, micro-LED is self-luminous. However, compared with OLED, micro-LED can support a higher brightness, higher dynamic range, and wider color gamut, all the while achieving a faster update rate, wider viewing angle, and lower power consumption, all qualities favored by Apple.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4378

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Точно както , преди години LGD са започнали да инвестират милярдите се "предполага", че се е знаело какво се прави.И докато тия всички технологии са в сферата на добрите пожелания и очакване, LGD си имат и спазват "roadmap"-a. Следващите неща са достигане на достатъчно производство , "cost reduction"- себестойноста на OLED е по-ниска от на LCD /при достигане на съответното производтсво/ , достигане на "peak brightness" над 1000-1200 nits в 2022 , това м/у другото го доказва GZ2000 вече. LGD работят със Cynora за TADF OLED emitters , като се очаква комерсиализирането им. Ta все неща които, не се "предполга" или " ако", ами са въпрос само на кога точно. Едно е , да се изобрети нова технология друго е ,да се наберат достатъчно средство за развитието й, да се комерсиализира, да се инвестират милиарди в произвосдтвото , да стане печеливша за да се наложи . И това нестава за 2-3 г. Иначе за нас е добре да има конкуренция , от "бета технологии"

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4379

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е не вярвам да са по-зле от третото качество екрани на ЛъЖи, от които 2-3% са качествени.
    Тя и технологията не е много узряла, но изпълнението си е баш бета. QC липсва.
    Мен лично много много не ме интересува кой какво произвежда, кой кога инвестирал и тем подобни глупости. Не разбирам и защо някой друг обикновен потребител би го интересувало, освен ако това е най-вълнуващото в живота му.
    Кой произвежда конкретна част от даден продукт не е важно. Когато Самсунг и ЛъЖи имаха сериозни проблеми с екраните в техните собствени телефони, айфоните имаха перфектни екрани от същите тези производители. Както камерите на Сони снимат по-добре в чуждите телефони, отколкото в техните. Както Панасоник правят по-добри ОЛЕД телевизори от ЛъЖи. Ама скъпи идват... Не са масовка.
    Колкото до роудмапа на ЛъЖи, преди да станат факт нещата, които сънуваш, също са в сферата на теорията.
    Отивам си пусна едно филмче на 65 инчовия екран, защото голямото си е голямо. Поне жените така казват.

    P.S. За какво са ти 1200 нита? Ти не си си купил фенер, нали така? [emoji23][emoji23]

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от style34; 05-07-20 в 18:56.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4380

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ми не ми трябват Явно на други им трябват. Приятно гле... облъчване . Освен приятния загар , който си получил и мозъчните отклонения ти се проявяват вече. И чакаме титаните в "качеството" при ТВ, Самцунг да дадат най-доброто от себе си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе