Страница 299 от 567 ПърваПърва ... 249289297298299300301309349 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,471 до 4,485 от общо 8495

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4471

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Дано нямаш проблеми - при мен не става , играе се поне по 1-2 часа (често и повече) на една и съща игра и статични елементи си има постоянно на екрана.
    Аз съм много доволен от 50ЕХ780 точно за игри - може и да е от възрастта , но не усещам пречещ ми лаг дори и с включена сканираща подстветка - при него е използваема и не пречи , виж на Самсунг-а (50MU61) за нищо не става и е неизползваема във всякакъв режим. Мига та се не трае - нямам представа как подобно изпълнение минава КК и стига до пазара

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4472

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Кратките ми впечатления за 55XH9096 са, че е добър VA телевизор, като цяло. В режима на игра ми харесва, каквото ще е основаното му предназначение и локалното затъмнение в този режим си е включен и работи.
    Цветовете са приятни и добре настроени без нужда от съществени корекции, в режим потребител са изключително близки до калиблирани стойности.
    Сложен до C7 веднага прави впечатление в полза на OLED разликата в черното /въпреки, че Сонито има много добър черен цвят/ просто технологията е различна и цветовете на OLED са по-наситени /плътни/, също така огромната разлика в ъглите на виждане /ако се мръдне в страни цветовете на Сонито изглеждат като измити/. В полза на Сонито бих определил по-светлия режим на игра, където се виждат повече детайли и за мен по-доброто покритие на екрана за отражения, защото glossy покритието на C7 направо е като мини огледало, докато при XH9096 е по-малък ефекта на огледалото с semi-gloss покритието.
    При HDR видео в youtube се справя без забежки и не виждам никакъв проблем. Направи ми впечатление /в youtube съм тествал за сега/, че като сменя режим на HDR /примерно от стандартен на потребител/ се сменя в същия режим и SDR, предполагам, че това ще го оправят с бъдещи ъпдейти. Автоматично си намира ps4 и като го изключа автоматично преминава от HDMI на телевизията, без да се налага да го правя ръчно като на C7.
    За сега като цяло за VA впечатленията са много добри и единствена лека негативна изненада е, че четирите ъгъла на по-светъл цвят изглеждат по-тъмни, но това за мен не съществен проблем. Ако някой има конкретни въпроси пишете ще опитам да отговоря.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4473

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Сложен до C7 веднага прави впечатление в полза на OLED разликата в черното /въпреки, че Сонито има много добър черен цвят/ просто технологията е различна и цветовете на OLED са по-наситени /плътни/, също така огромната разлика в ъглите на виждане /ако се мръдне в страни цветовете на Сонито изглеждат като измити/.

    В полза на Сонито бих определил по-светлия режим на игра, където се виждат повече детайли и за мен по-доброто покритие на екрана за отражения, защото glossy покритието на C7 направо е като мини огледало, докато при XH9096 е по-малък ефекта на огледалото с semi-gloss покритието.

    За сега като цяло за VA впечатленията са много добри и единствена лека негативна изненада е, че четирите ъгъла на по-светъл цвят изглеждат по-тъмни, но това за мен не съществен проблем. Ако някой има конкретни въпроси пишете ще опитам да отговоря.
    Черното не е цвят(това е липса на светлина), а при LCD говорим за тъмно тъмно сиво. Колкото сивото е по-близо до черно, толкова по наситени изглеждат цветовете, и обратното, колкото по-светло е сивото, толкова по-бледи изглеждат цветовете. За справка постави телевизор с IPS матрица до OLED такъв.

    Нормално, защото XH90 е с по-висока осветеност. За повече детайли, може да си поиграеш с осветеността и гамата на LG-то..

    Тъмните ъгли са проблем на всички LCD телевизори с Direct Led подсветка. Гони се минимален брой светодиоди...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-08-20 в 10:07.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4474

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Съгласен съм с написаното от теб, но още не мога да разбера как при ips мониторите примерно на сегашния LG 27LG850, който има нисък контраст дори за ips около 700-800 в същото време има невероятно красиви и най-вече наситени цветове /едни от най-добре изглеждащите, на които съм попадал до момента/.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4475

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Защото го гледаш отблизо/покрива голямо зрително поле - очите ти са фокусирани върху него и няма база за сравнение. Ако беше телевизор и гледаш от дистанция 2-3 метра, зрителното поле щеше да покрива част от околната среда. Така очите ти щяха да фиксират видимата разлика между общата картина и тази на телевизора.


    Бранд
    _______________________
    Производител
    _______________________________
    Собственик на бранда
    __________________________________________________
    Софтуерна поддръжка
    ____________________
    Allview OEM партньори в Китай и Турция Visual Fan Romania No
    Arielli Midea Group Midea Group No
    Bang & Olufsen Bang & Olufsen (Дания) Arbejdsmarkedets Tillægspension, Sparkle Roll Group Limited Yes
    Blaupunkt UMC Poland UMC Poland
    Changhong - CHIQ Changhong Europe Electric s.r.o. CHANGHONG GROUP Yes
    CROWN Vestel A.S. ЗОРА-М.М.С. ООД No
    Elite, First Austria ? Timetron No
    Finlux Vestel A.S. Zorlu Holding No
    FOX (Сърбия) Vimport LLC (Китай и Сърбия) Vimport d.o.o. Beograd Serbija No
    Grundig Arcelik A.S. Koç Holding No
    GoGen (Czesh Rep.) Vestel A.S. HP Tronic -?-
    Hitachi Poland Vestel A.S. OEM партньор Hitachi Corporation No
    Hisense Hisense Hisense Yes
    Horizon (Romania) OEM партньори Network One Distribution No
    Krüger & Matz OEM партньори Krüger & Matz Polska No
    KTC KTC KTC No
    LG LG Poland LG Corporation Yes
    Loewe Loewe Skytec Group Ltd. Yes
    Metz, Skyworth, STRONG Skyworth Skyworth Group Ltd. No
    Manta OEM партньори в Китай Manta Multimedia Sp. z o.o. No
    Medion Lenovo Lenovo No ? ?
    NEO Hisense Техномаркет No
    ORION ? Vestel ? Orion Electronics LTD No
    Panasonic Panasonic AVC Networks Czech sro
    + Vestel, TPV Displays polska
    Panasonic Corporation Yes
    Philips TPV Displays Polska TPV Technology Yes
    RCA HKC Europe BV HKC China No
    Salora ? Salora International BV No
    SANG BEKO ? Technopolis ? Yes
    Skyworth Skyworth Skyworth Group No
    Samsung Samsung Display Slovakia sro Samsung Corporation Yes
    Sony Foxconn Slovakia, p. r.o. Sony Corporation Yes
    Sharp TV Europe SKYTEC UMC Management s. r. o. Sharp & UMC Yes
    Sunny Sunny Elektronik | Teknoloji Güneşi Atmaca Elektronik A.Ş No
    Skymaster Skymaster Sp. z.o.o Sp. k. Skymaster Poland No
    Sencor Китай и Чехия SENCOR EUROPE sro No
    Schneider OEM партньори в Китай и Турция Schneider Consumer Group No
    Star-Light OEM Dante International SA / E-mag No
    Toshiba Bulgaria Vestel A.S. OEM партньор Toshiba Corporation Yes
    Tesla TCL - Полша сръбската ComTrade Group No
    Turbo-X Vestel A.S. OEM Plaisio Greece (plesio.bg) No
    Teletech (Romania) Vestel A.S. OEM ? No
    Telefunken DE Vestel A.S. Zorlu Holding No
    Thomson TCL (67% from TTE) Schneider Consumer Group No
    Innohit (Italy) Vestel ? No
    VOX OEM ? VOX Electronics Serbia No
    JVC Vestel A.S. - по лиценз JVC KENWOOD Corporation No
    Westood ? Domo Romania No
    Vortex ? Vestel A.S. Altex (Romania) No
    TCL TCL Electronics TCL Group Yes Yes
    Xoro MAS Elektronik AG Xoro No


    https://www.androidtv-guide.com/televisions
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-08-20 в 13:46.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #4476

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @hristoslav2

    Купил съм няколко телевизора по твоя препоръка и всички са доволни. Бих искал да те помоля отново за съвет, ако намериш време.

    Търси се бюджетен тв за спалня 40-43 инча. Ще се гледа само кабелна тв от А1.Бюджетът е около 600 лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4477

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    gurcayy
    Ето ти няколко предложения
    LG 43UK6300MLB (IPS)
    https://zora.bg/product/43hak6150-android (IPS)
    https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-43pus6704-12 (IPS)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #4478

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря за светкавичният отговор.

    Филипса изглежда оферта. Смарта и Амбилайта определено ще дойдат добре.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4479

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Sony пуска 48-инчов A9 OLED телевизор за 1,999 евро (при нас в краят на Август)
    https://www.sony.co.uk/electronics/t...ions/a9-series RRP£1,799.001(incl. VAT)

    Всеки, който е мислел, че OLED телевизорите също ще станат по-евтини, тъй като са намалели, греши. Вече е ясно, че производителите правят всичко, за да поддържат първокласната цена за OLED, дори на диагонали под 50 инча. По същия начин, японският производител продава своя 48-инчов OLED телевизор на цена от 1,999 евро.

    1,999 евро са много пари за 48-инчов телевизор, но разбира се говорим за предложена цена на дребно. Тази цена както често виждаме, може да падне бързо и крайната продажна цена зависи от много фактори, включително от ценовата конкуренция. Например 48-инчовият модел от LG , който може да се намери в серията CX, вече се продава за 1699 евро.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4480

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Съгласен съм с написаното от теб, но още не мога да разбера как при ips мониторите примерно на сегашния LG 27LG850, който има нисък контраст дори за ips около 700-800 в същото време има невероятно красиви и най-вече наситени цветове /едни от най-добре изглеждащите, на които съм попадал до момента/.
    Зависи какво разбираш под "красиви цветове". Като пусна HDR 4K клипове, изглеждат много по-сочни и красиви цветовете при режим Vivid.
    И всички ахват. Но това не са естествени цветове. При перфектно калибриран монитор много хора не биха се впечатлили от картината.
    Винетинга е характерен поне за Сони. Но е доста малко, поне при XG9505, предполагам и при теб не е повече.

    Относно цените - новите модели идват на доста високи цени и не е много на оферта да се купува веднага след пускането. Производителите гледат да смучат максимално много.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4481

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Нямам предвид нищо подобно на ефекта при Vivid мода. За "красиви цветове" е ясно, че субективно моето мнение, но наситеността е много по-различна на цветовете между VA панела и тази на OLED сложени един до друг, в нормална среда. Още дори при инсталирането на самия телевизор на стартовите екрани се усеща разликата в матриците и разликата в цветопредването и наситеността на цветовете. Не казвам, че VA и в случая моето Сони има неправилни, "лоши" или неточни цветове, но цветовете са видимо различни с тези отново на моя C7. Аз лично за основен телевизор ще си оставя Сонито, защото вечер като имам време основно ще го ползвам за игра и не искам отново проблеми с burn in /вече ми изтече и гаранцията и пак си навъртам сериозно часове на телевизора/, а и не харесвам game мода на С7 /писал съм много пъти, защо и каквото и да правя с настройките пак не ми харесва/.
    Хубаво е двете технологии да ги види човек в нормална среда на работа, за да си направи преценка, кое му харесва и кое е за него. Накратко технологията на телевизорите е различна и усещането е различно като се ползват, поне това е в моите очи. За моята употреба и вкус няма проблем да си ползвам Сонито и ще пенсионирам С7, като единственото, за което откроено си признавам, че ще ми липсва при оледа са добрите ъглите на видимост. Ако нямаше да се ползва толкова за игра и останалите в семейството ми не го ползваха и те с часове пак щях да си взема OLED, за в бъдеще, ако се подобри значително технологията от към burn in /но не оценката в rtings да стане от 1 на 2, а поне да дават 5-6 нагоре/ пак бих минал на OLED.
    P.S. Мисля, че достатъчно писах по темата, така че успех на всички при избора на ТВ, аз ще си почина от четене за телевизори и съответно писане за тях и ще се ориентирам към гейминг в свободното време в очакване на ps5)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #4482

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте 55 инчовия ни Панасоник вчера ме изненада с 2 бели точки (време му е да се премести в спалнята) бихте ли ми препоръчали нещо бюджетно на 65 инча, ползва се за интернет телевизия, ютуб и отвреме на време xbox. Тотално съм объркан от морето от марки и модели, ще го купувам от някои техноверигите (е-маг категорично не)на консултантите им на място доверие нямам затова моля Вас за някакви насоки. Благодаря предварително!!!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4483

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    maikallllll
    Дай бюджет

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #4484
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    maikallllll
    Дай бюджет
    1500-1700 макс, ако има нещо свястно за по малко пари ще е супер, като мога да направя компромис с инчовете но ми се ще нещо по-голямо от досегашните 55.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #4485

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе