Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 87 от общо 87

Лаптопи Lenovo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #76

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Е, не може да препоръчаме лаптоп QUANTA, нали :D

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #77

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Смисълът на моя пост е,че няма значение марката HP,Lenovo или Dell.Quanta или Compal едва ли влагат нещо по-специално за някоя конкретна марка.
    Важното за един лаптоп е процесора, видеокартата,количиство RAM, SSD .

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #78

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Точно заради процесора и видеокартата е добре лаптопа да е AMD Ryzen 4300u.

    Може да се намери за 980-1050 лв.

    А когато е най-новото поколение процесор, то и РАМ паметта няма да старо поколение.

    Другото е екрана и SSD.

    Лошото е че в ниския ценови клас прилични екрани трудно се намират. Но ако е само интернет и "пишеща машина" няма проблем.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #79

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Лаптоп Lenovo 15ARH05 82B50051BM голям саморазряд на батерията. Преди седмица зареден на 100%, вчера с пускането е на 85%. И след 15..20мин без да се извършва никаква дейност падна на 65%.
    Подсветката на клавиатурата не винаги работи при пускане, трябва да се рестартира.
    П.П.
    Понеже не е мой, оставянето по сервизи не ми се ще. Все пак си работи.

    - - - - - - - - - -

    Някой с нещо подобно да се е срещал, драйвери да са причината.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #80

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Живот на батерията няма нищо общо с драйвери. Най-вероятно е към привършване на жизнения си цикъл. Всички зареждаеми батерии си имат живот от определен брой цикли разреждане-зареждане. В един момент точно така започват да се държат - да свършват изведнъж и бързо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #81

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    На има няма 10..20 цикъла е.
    На един ейсър на над 7-8г. го няма този саморазряд.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #82

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Много зависи от батерията. Имам 10 годишен Acer , на който батерията е вече свършила - в работно положение издържа 10 мин. Но пък при изключен лаптоп издържа доста. Той ми е втори и по някога не го включвам по 4-5 месеца. При включване показва 90%. После бързо трябва да го включа на зарядно. По-нов Asus ( на 3год. ) в изключено положение за една седмица пада от 100 до 60%.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #83

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Много куци магарета напоследък. Миналата седмица мъчих един нов HP Pavilion X360 Convertible - при стендбай за нощ му пада 7% батерията, шътдаунат 10% за същото време За пет денонощия 60+%. Оказва се, че нищо не може да се направи и собственика трябва да свиква....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 03-10-20 в 00:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #84

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    По подразбиране, вероятно знаете, са включени разни глупости. Като always on USB, например.
    В BIOS, OS и power manaгgers на съответните марки.
    Все пак остава/-т захранени USB или други неща дори в изключено или sleep/ suspend mode.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #85

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    win10 по подразбиране не се гаси, трябва да му се напправи настройка за истиски шътдаун.
    Двама колеги си взимаха лаптопи тази година. На единият за 7-8 месеца здравето е паднало с 20%, а на вторият от май до сега е -10%. Който е с уин е така май вече...На домашното ми леново с линукс батерията е на 99.8% здраве, а е на няколко години. Но си нагласих TLP още в началото. Едното нещо е да се направи батерията да се зарежда до 89% и да започне да се зарежда при 65% когата е вързан с адаптер. Разреждам веднъж на около месец до 20%. Когато няма настройки и софт батерията се дозарежда прекаленно често, стои надута на макс и оттам си отива по-бързо. Доста лаптопи се ползват като настолни. На предишният ми лаптоп Текра батерията замина точно за година, купих си китайски аналог, която с настройки изкара още 5 и още е жива, в момента е в "сървърното".

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #86

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    Здравейте. Може и да го има някъде обяснението за моя въпрос, но едва ли ще мога да го разбера, ако е написан с техничски термини! Та затова:
    Имам таблет
    Lenovo Yoga Smart Tab
    https://www.lenovo.com/bg/bg/yoga-smart-tab/
    Искам да го свържа с кабел HDMI към телевизор Филипс който е от 2014г. Възможно ли е? И, ако е, направо Моля, от къде и какво точно да купя? Също и ако не е, да не се мъча да умувам АЗ КОЙТО СЪМ 500г. НАЗАД И 45 НАСТРАНИ, А ОСТАНАЛИТЕ В БЕЗТЕГЛОВНОСТ ОТ ТЕХНИКАТА.Гледах че има кабели и адаптери, но все за лаптопи. От един магазин ми писаха че техният адаптер не ставал, искал 3.1, а моят тупе С бил 2.0! Данни за адаптери такива после при търсенето не видях. Не пожелаха да пишат къде има и дали изобщо ще стане! Безжично не искам! Все замръзва картината и край. Трябва ми за в гараж където съм на карти с приятели, че да гледаме и мач.
    Благодаря предварително!
    Живи и Здрави Вие отговорили и Всички около Вас!!!
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 17-09-21 в 10:12.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    4
    #87

    Отговор: Лаптопи Lenovo

    [QUOTE = emil vasilev; 971064] Суть моего поста в том, что не имеет значения бренд HP, Lenovo или Dell, Quanta или Compal почти не вкладываются ни в что конкретное.
    Для ноутбука важны процессор, видеокарта, объем оперативной памяти, SSD. [/ QUOTE]



    Все верно и меня в этом плане , устраивает Lenovo!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Продавам следните лаптопи: Lenovo/IBM ThinkPad T42 / T60 / Z60m
    От lian във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:34
  2. Отговори: 3
    Последно: 19-05-13, 12:04
  3. Продавам лаптопи Lenovo Thinkpad T400 (6475-CA6)
    От pckolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-12, 16:12
  4. Продавам ЛАПТОПИ и ТАБЛЕТИ IBM Lenovo
    От DIDOTO във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 22-11-11, 01:24
  5. Продавам части за лаптопи и лаптопи на части(IBM/Lenovo, Acer, FS)
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-11, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе