Страница 35 от 39 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #511

    Отговор: Gree GWH12UB

    То само отблизо можеш да усетиш нещо. Моите, въпреки че се вдигат и турбината спира, веднъж направо ми се визуализира "леденото" течение. Направо се стичаше като мъгла от клапата. Беше тъмно и го осветяваше телевизора.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #512

    Отговор: Gree GWH12UB

    Току-що направи дефрост. Вътрешното е топло, и при "изпъшкване" никакви хладини Пъхнах си пръстите до турбината-топло е....Има някъде допълнителни вентили, който затварят вътрешното предполагам..
    Иначе си беше "контролен дефрост " след достигане и подминаване на температурата. Довечера ще завали сняг-ще го видим тогава...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #513

    Gree GWH12UB

    При дефрост обръща цикъла. Реално работи на охлаждане, само че без да върти турбината и външния вентилатор. Има и такива, с "топъл" дефрост, като Panasonic Heatcharge.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-12-18 в 22:21.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #514

    Отговор: Gree GWH12UB

    Знам, но не изстива вътрешното-остава си топло. Нямам идея как е направено, но не влиза никаква хладина.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #515

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Знам, но не изстива вътрешното-остава си топло. Нямам идея как е направено, но не влиза никаква хладина.
    Това е много интересно. Може да е направено при дефрост да върти фреона само във външното тяло през интер-кулера обратно към компресора.
    Наблюдавай го при следващ дефрост дали се чува кипене на фреон във вътрешното тяло, ако не се чува, значи е както предполагам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #516

    Отговор: Gree GWH12UB

    Нямам си друга работа Държах си пръстите там където духа-беше топло преди и след дефрост...Не излиза никакъв полъх-може да е по-различно при истински дефрост.Това е нещо контролно-достига си заданието и нормално спира да върти (издухвайки първо останалата топлина за около 30 секунди), но при ниски температури спира докато е горещо и минава в дефрост.Може затова да ми се струва топло вътрешното...Както и да е-клапи не се мърдат, дефростите (минаването в офф) са днес през 3-4 часа, вън е 0 градуса, работи с 550-600 вата и току що ми беше казано да го намаля от 24,5, защото било много топло

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #517

    Отговор: Gree GWH12UB

    Няма ли индикация за размразяване?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #518

    Отговор: Gree GWH12UB

    Има, но и по Netflix има няколко филма, които гледам Ще го погледна по -късно, очаква се снеговалеж, така че ще видя дали заскрежава.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #519

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Има, но и по Netflix има няколко филма, които гледам Ще го погледна по -късно, очаква се снеговалеж, така че ще видя дали заскрежава.
    Не се занимавай .Гледай си кефа и това е .
    Щом ти е ок и топло няма какво да му гледаш дефрости и глупости.
    На мен в момента ми е такъв кеф ,че изобщо не гледам какво що .
    Търся си някое филмче и релакс .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #520

    Отговор: Gree GWH12UB

    A по какво съдиш че е влязъл в "контролен дефрост" , само по пъшкането ли ?

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #521

    Отговор: Gree GWH12UB

    Ами продължава около 3 минути, има индикация,вчера го наблюдавах-изтече доста вода, но няма видимо заскрежаване...Освен това си мисля, че "истински дефрост " е по време на догонване или поддържане на температурата, а не когато е надминал и така или иначе ще мине в офф

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #522

    Отговор: Gree GWH12UB

    Компресора работи ли след като "изпъшка" и спре турбината на вътрешното ?

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #523

    Отговор: Gree GWH12UB

    Да разбира се, че компресорът работи-спира вентилатора на външното и т.н. Виждал съм миналата зима достатъчно дефрости
    Стана въпрос, че вътрешното се усеща на допир топло, след като приключи цикъла -поне долната част, където излиза струята и няма леден полъх .
    Веднъж си държах пръстите на ръката-стига ми Беше ми казано, че трябва да си вдига клапата, за да не се усеща хладина -няма такова нещо.

    - - - - - - - - - -

    Сега заваля и сняг. Достигна си заданието от 23 градуса и изпъшка леко, сякаш да ми каже, че му е все едно Минава моментално в много бърз дефрост, сякаш си ползва топлината от вътрешното. Не се появи никакъв хладен полъх. Цялата процедура беше 3 минути .Сега си е пуснал нагревателя и чака температурата в дневната да спадне ,за да поработи няколко часа


    П.П. При преминаване в он-турбината се включва при консумация от около 900 вата-първо си подгрява вътрешното и после започва да духа
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 16-12-18 в 01:14.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #524

    Gree GWH12UB

    А докато е в този 3 минутен дефрост, какво консумира? Явно това е някакъв контролен, просто има необходимите за това условия, а фактически да няма сериозно заскрежаване. Просто обръща процеса, вижда че реално не е имало нужда от дефрост или достига съвсем бързо условията за приключване, и пак обръща на отопление. При други марки, има такова условие за влизане в дефрост, като при теб. При температури около 0-та и определен брой спирания на компресора (влизане в офф), пуска дефрост. Това не му пречи да е понасъбрало малко скреж и да изтече водица, но определено не е крайна нужда, тъй като съм наблюдавал такова явление, при един от моите. Написано е и в сервизното. Прикачвам го, защото ми се струва, че при теб случая е същият, за това не е под точно определен времеви интервал, а при определен брой влизания в офф.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-12-18 в 11:41.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #525

    Отговор: Gree GWH12UB

    За 3мин трудно да заскрежи вътрешният топлообменнник... Вдигни капака и пипни ламелките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 39 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе