Страница 62 от 112 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1673

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #916

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Имам идея която може да пробваш да оправиш частично проблема.
    Разкачи всичко свързано.
    Хвани здраво с две ръце телевизора (от двете страни) вдигни го и го разклати наляво-надясно-наляво..Целта е, да наместиш дифузьорите.
    Ако не стане по горният начин, пробвай като го завъртиш на 90 градуса- проблемната лява част застава отдолу, дясната отгоре и 2-3-пъти тръскаш леко надолу-нагоре-надолу, като внимаваш да не го изтървеш! Желателно е да го държите двама.

    В RTINGS го правеха, като прибираха телевизора обратно в кашона със стиропорите и тръскат кашона. Ставаше въпрос за Samsung QE.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #917

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Никакъв проблем не е това,не съм го виждал въобще.Може самия телефон така да го е заснел.Релно не се вижда въобще.

    п.п.разбрах какво е Отражение от вратата на терасата ,която е с обикновенни щорички и свети през нея и се намира на 50см от телевизора.
    Този пост е редактиран от vakill; 29-11-20 в 11:09.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    1
    #918

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте,

    Извинявайте, че още с първото си мнение във форума, моля за съвет и помощ, но никъде другаде в нета не срещнах хора способни да помогнат.

    Запътил съм се да взимам смарт тв за кухнята, което трябва да е 32-43 (макс) инча и много държа да е android tv. Понеже и бюджетът е сериозно ограничен се постарах да чета и общо взето оставам с впечатление, че TCL-ите са поне една идея по-добре от марките на Vestel. Тъй като ще използвам тв-то само за стрийминг в интернет (netflix, youtube, a1 тв, диема екстра, вбокс) мисля, че резолюция дори и само fhd ще ми е достатъчна. Но не искам да падам на HD ready.

    В този ред на мисли спирам погледа си на TCL 40ES560, който се предлага от Техномаркет с 5 години гаранция.

    Питанията му по него са следните:
    1) Коя година е модела? На различни места виждам различни информации. 2018 или 2020?
    2) Процесорът му дали ще може да се справя със стриймване на fhd съдържание в youtube, netflix и chrome?
    3) Като цяло ще ми свърши ли работа този модел?

    Благодаря за вниманието и ще се радвам на всякаква помощ!

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #919

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Малко видеа от мен днес.
    Youtube 4k 60fps на фърмуер 378 -> https://www.youtube.com/watch?v=z2eG...VeselinHristov
    4k HDR10 60Gb филм през DLNA -> https://www.youtube.com/watch?v=MucL...VeselinHristov
    Ха, много интересно! 4K HDR през DLNA и ми се струва, че върви чудесно без да накъсва. Това как го постигна? Аз преди няколко месеца се скъсах да се опитвам, да променям настройки, изписах сума ти коментари в различни теми и накрая се отказах. Просто ми накъсва 4K-то и това е. И с Plex съм пробвал и с Kodi и с други... Важно е да уточня, обаче, че връзката между лаптопа и рутера ми е по Wi-Fi. Как е при теб?

    Цитат Първоначално публикувано от georgivb Виж публикацията
    Здравейте,

    Извинявайте, че още с първото си мнение във форума, моля за съвет и помощ, но никъде другаде в нета не срещнах хора способни да помогнат.

    Запътил съм се да взимам смарт тв за кухнята, което трябва да е 32-43 (макс) инча и много държа да е android tv. Понеже и бюджетът е сериозно ограничен се постарах да чета и общо взето оставам с впечатление, че TCL-ите са поне една идея по-добре от марките на Vestel. Тъй като ще използвам тв-то само за стрийминг в интернет (netflix, youtube, a1 тв, диема екстра, вбокс) мисля, че резолюция дори и само fhd ще ми е достатъчна. Но не искам да падам на HD ready.

    В този ред на мисли спирам погледа си на TCL 40ES560, който се предлага от Техномаркет с 5 години гаранция.

    Питанията му по него са следните:
    1) Коя година е модела? На различни места виждам различни информации. 2018 или 2020?
    2) Процесорът му дали ще може да се справя със стриймване на fhd съдържание в youtube, netflix и chrome?
    3) Като цяло ще ми свърши ли работа този модел?

    Благодаря за вниманието и ще се радвам на всякаква помощ!
    Отговора на всички въпроси е "да". Модела е от края на 2018та.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #920

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    @georgivb - Тъй като ще използвам тв-то само за стрийминг в интернет - с телевизор нищо не можеш да стриймваш - или си оправи понятията , или сменяй техниката.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #921

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от georgivb Виж публикацията
    Здравейте,

    Извинявайте, че още с първото си мнение във форума, моля за съвет и помощ, но никъде другаде в нета не срещнах хора способни да помогнат.

    Запътил съм се да взимам смарт тв за кухнята, което трябва да е 32-43 (макс) инча и много държа да е android tv. Понеже и бюджетът е сериозно ограничен се постарах да чета и общо взето оставам с впечатление, че TCL-ите са поне една идея по-добре от марките на Vestel. Тъй като ще използвам тв-то само за стрийминг в интернет (netflix, youtube, a1 тв, диема екстра, вбокс) мисля, че резолюция дори и само fhd ще ми е достатъчна. Но не искам да падам на HD ready.

    В този ред на мисли спирам погледа си на TCL 40ES560, който се предлага от Техномаркет с 5 години гаранция.

    Питанията му по него са следните:
    1) Коя година е модела? На различни места виждам различни информации. 2018 или 2020?
    2) Процесорът му дали ще може да се справя със стриймване на fhd съдържание в youtube, netflix и chrome?
    3) Като цяло ще ми свърши ли работа този модел?

    Благодаря за вниманието и ще се радвам на всякаква помощ!
    Скачай смело ако си решил.Но личното ми менние е ,че в момента разликата между 40 FullHD 2018 и 43 4К 2019 е едва 80лв ,и някак везните са ясни.Особенно в предвид факта ,че ще гледаш Netflix.

    Ха, много интересно! 4K HDR през DLNA и ми се струва, че върви чудесно без да накъсва. Това как го постигна? Аз преди няколко месеца се скъсах да се опитвам, да променям настройки, изписах сума ти коментари в различни теми и накрая се отказах. Просто ми накъсва 4K-то и това е. И с Plex съм пробвал и с Kodi и с други... Важно е да уточня, обаче, че връзката между лаптопа и рутера ми е по Wi-Fi. Как е при теб?
    При мен също накъсваше въпреки ,че съм на кабел.Шибнах му един гигабитов суич (emag 17лв) след виваконският рутер и всичко литна.На Аватар 102Gb версия достига в HDR моменти до 220mbs.

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #922

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    ... При мен също накъсваше въпреки ,че съм на кабел.Шибнах му един гигабитов суич (emag 17лв) след виваконският рутер и всичко литна.На Аватар 102Gb версия достига в HDR моменти до 220mbs.
    Уоу! Впечатляващо! Значи връзката компютър-рутер-телевизор е изцяло с LAN кабел при теб? Аз съм на A1 и съм много доволен от скоростта на интернета (70mbps и нагоре понякога), но скоростта на домашната мрежа за DLNA просто не е достатъчна явно и 4K content-а насича. Може ли малко повече информация за този суич? Каква роля всъщност играе той, че увеличава по този начин скоростта на връзката?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #923

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    суича дава директна гигабитова връзка между домашните ми устройства.В случая имам 2 компа,ps4 и телевизора.
    Също съм сложил tp link ue-300 gigabit адаптер на телевизора и съответно компютрите ми са с гигабитови ланки.Но съм пробвал на мегабитовата вградена ланка също не засича и изпъва пределните 100mbs от нея.

  11. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #924

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    суича дава директна гигабитова връзка между домашните ми устройства.В случая имам 2 компа,ps4 и телевизора.
    Един вид усилва сигнала или? Смисъл малко не мога да загрея. Как я "дава" тая директна връзка, ако я няма. Знам, че суича се ползва най-често на размножаване на интернет сигнала към повече устройства.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #925

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Разликата идва от наложеното ограничение в битрейта на Lan порта на телевизора. Чрез гигабитовият адаптер(Lan-USB 3,0) прескачаш това ограничение.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #926

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Разликата идва от наложеното ограничение в битрейта на Lan порта на телевизора. Чрез гигабитовият адаптер(Lan-USB 3,0) прескачаш това ограничение.
    Така е,но в случая с рутер дори не можеш да го достигнеш.Пак казвам дори и с вградената ланка на телевизора се гледа нормално стига комуникацията между телевизора и компютъра да не минава през рутера,а само през суича.

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #927

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Така е,но в случая с рутер дори не можеш да го достигнеш.Пак казвам дори и с вградената ланка на телевизора се гледа нормално стига комуникацията между телевизора и компютъра да не минава през рутера,а само през суича.
    Връзката м/у телевизора и компютъра ти е с LAN кабел само през суича, така ли? Не минават изобщо през рутера?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #928

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Пичове, сложете си по един читав рутер с гигабитови портове. И не се занимавайте с глупости.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #929

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Връзката м/у телевизора и компютъра ти е с LAN кабел само през суича, така ли? Не минават изобщо през рутера?
    Рутера е преди суича.Просто кабела го включваш в някой порт на суича и в един от клиентските портове на рутера сиреч ДА НЕ Е в wlan-a.
    п.п.друг рутер не мога да сложа понеже няма да имам телевизия.Говорил съм с виваком по въпроса,а и съм пробвал с друг рутер.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #930

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Koлеги откъде да си сваля последния ъпдейт за C715?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 112 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе