Страница 54 от 99 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1484
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #796

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    С увереност говорите за нещо, сякащ сте били там...
    Като човек отхвърляш догмите, обществените окови, порядки, правила, от чисто любопитство защо живееш сред други хора, в общество, в държава, която ти налага ограничения от всякакъв вид... Върни се към природата и заживей като отшелник, със свободата да не се съобразяваш с нищо и никой.
    Обществен договор - такъв имам с държавата и в този договор (Конституцията) са уредени обществените окови с които съм се съгласил и ги спазвам. Там пише, че не съм длъжен да съм вярващ (Чл13(1)) и че вярващите нямат повече права или привилегии от невярващите (Чл6(3)).

    Въпроса ти е напълно фалшив и безмислен.
    Все едно да питаш "Тия които не искат да ядат рафинирана захар, защо не се върнат към природата и да заживеят като отшелникци, със свободата да не ядат по никакъв начин рафинирана захар (щото няма откъде), а само натурална от плодове и глухарчета."
    Не е нужно да си отшелник, за да не ядеш рафинирана захар. Можеш да живееш точно в центъра на голям град и пак да не ядеш рафинирана захар, а само натурална от плодове и глухарчета. Защото няма закон "всички в градовете да ядат само рафинирана захар" и няма как да бъде прокаран такъв.

    Логиката във въпроса ти спокойно може да бъде наречена и "извратена". Нещо такова:
    В манастирите има църковно управление, в големите градове има светско управление. Следователно, всички вярващи да заминават да живеят в манастирите.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 24-06-18 в 03:55.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #797

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    [QUOTE=MitkoS;879414
    Въпроса ти е напълно фалшив и безмислен.


    Логиката във въпроса ти спокойно може да бъде наречена и "извратена". [/QUOTE]

    Писаниците ти са извратени и търсещи бягство от точно зададения въпрос.
    Примерите които даваш са правилни, но ги използваш по неправилен/манипулиращ начин. Говорим за това защо радетел на свободията, ненатрапчивостта, искаш всичко в живота си да контролира сам, живее сред общество, което го вписва в рамка. В Конституцията има множество права и задължения, но такива има и в страшно много други закони, подзаконови нормативни актове, да не говорим за модерното напоследък инкорпориране на европейско законодателство, така че и бегла представа си нямаш колко са ти се натрапили разни ограничения... Яж си рафинирана захар ако искаш на челна стойка, но какво ще правиш, ако утре това бъде забранено? - послушно ще спреш, нищо че ще ти се натрапи на твоя свободен дух ... Като тръгнеш с автомобила си или пък си пешеходец защо спираш на червено?-нали си свободен дух, не позволяваш някой да ти се натрапва, давай смело напред. На пътя защо караш в дясна лента?-даваш в насрещното ако ти е кеф, нали си свободен дух, разни тука ограничения ... Може ако имаш желания и гол по улиците да тръгнеш, защо ще позволяваш на някой да ти натрапва, че не трябва да го правиш.
    Та така драги ми Митреле. Такова беше питането, нищо че го завъртя в друга посока и се опита да излезеш от ситуация, в която сам се вкара пак.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #798

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И същия въпрос зададен на езика на религиозните:
    Трябва ли човек да поправя грешките и недоглежданията на господ ?
    Активността ти да ни доказваш или провокираш как нямало Бог е много по голяма от колкото оплакванията ти, че някой ти натяквал за съществуването му! Никой насила не те кара да вярваш в съществуването на Бог а и няма как да стане това - нали така? Вярата си е лично усещане и ако някой я има то сам си е стигнал до нея!

    Но всъщност поста ми е насочен за нещо друго което ми направи впечатление. Не разбираш какво е вяра - доказателство е цитата в който поставяш Господ и вярващ на една плоскост! Всеки вярваш ще ти отговори, че Господ не греши а залага изпитания с цел израстване на душата. А това, че ще пипаме гените и ще правим по съвършени хора - ами това бихме могли да го правим до колкото Бог е заложил да се случи (колкото ни е дадено или не като количество а като капацитет за развитие във времето) и то не в самото пипане като манипулация а в умствените ни способности за да можем да се развиваме!

    Споделям моето усещане и не ангажирам нито теб нито някой друг!

    Да аз вярвам в съществуването на сили които имат не по малка роля в живота от самата физика. Как съм стигнал до тази извод - ами от събитията които са ме съпътствали в живота до сега... Малко хора имат усет за тези как да ги нарека духовни сили или енергии... Аз не съм от тях но това не значи да си затварям очите и да отричам техните способности само щото аз нямам такива.

    Митко вярваш ли в чудеса?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #799

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    един единствен въпрос:

    как разбра, че събитията, съпътствали живота ти, са не само извън физиката, а и ПРОТИВ физиката, защото:

    чудо = събитие, което е въпреки природните правила и закони

    (освен ако не е заради ограничените знания на очевидеца на чудото и в последствие се окаже, че е формално физично събитие - светкавицаааа, наводнениеееее, земетресениееее, самозапалване на храстииии... и прочие "чудеса" от миналото)

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #800

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    един единствен въпрос:

    как разбра, че събитията, съпътствали живота ти, са не само извън физиката, а и ПРОТИВ физиката, защото:

    чудо = събитие, което е въпреки природните правила и закони

    (освен ако не е заради ограничените знания на очевидеца на чудото и в последствие се окаже, че е формално физично събитие - светкавицаааа, наводнениеееее, земетресениееее, самозапалване на храстииии... и прочие "чудеса" от миналото)
    Предсказания, които се потвърждават...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #801

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    излишно е да настоявам за доказателства, че това твърдение е вярно, защото по този начин бих опровергал същността на вярата, че тя не се нуждае от доказателства...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #802

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    излишно е да настоявам за доказателства, че това твърдение е вярно, защото по този начин бих опровергал същността на вярата, че тя не се нуждае от доказателства...
    Всъщност вярата сама по себе си не се нуждае от доказателства защото това е убеденост но обекта в който вярваш - се нуждае или поне аз търся такива за да повярвам в него... В това число и свръхестественото - може да имаш доказателства, които може да се класифицират като косвени но все пак ако имаш достатъчно на брой такива каква е вероятността все да са случайни такива...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #803

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    ...така че и бегла представа си нямаш колко са ти се натрапили разни ограничения... Яж си рафинирана захар ако искаш на челна стойка, но какво ще правиш, ако утре това бъде забранено?
    Думите ти само потвърждават това което написах в предишния пост - логиката ти е извратена. И по-лошото - не разбираш че мога да ти задам огледален извратен въпрос "а ти след като толкова много обичаш ограниченията и рамките в мисленето, що не се заключиш в вкъщи, с което ще си осигуриш пълен комфорт да не излизаш от рамка ?"

    И очевидно не си разбрал примера ми - ти си тоя който ми налагаш ограниченията каква захар да ям.
    Можеш да замениш захар с Кока-кола за да ти стане по-ясно - "от утре всички да пият кока-кола, който не пие - да става отшелник в гората, където ще може да пие чиста вода. Тук в обществото ще се пие само кока-кола". Ето това е превода са твоите извратени думи - щом живееш в обществото, значи си приел неговите правила, тогава ще приемеш още едно правило на обществото да пиеш само кока-кола. Но пропускаш - къде от умишлена манипулация, къде от промит мозък - че правилото "да се пие кока- кола" е правило на производителя на кока кола, а не е правило на обществото ! Производителя на кока-кола е тоя който има интерес от това правило да бъде задължително, а не обществото. Църквите са тези които имат интерес да се въвежда правило "всички да са вярващи", а не обществото. И то точно по-същата причина поради която акционерите в концерна "Кока-кола" имат интерес от правилото "задължително да се пие Кока-кола". Неслучайно пловдивския църковен шеф е известен с прякор "дедо ролекс".

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Активността ти да ни доказваш или провокираш как нямало Бог е много по голяма от колкото оплакванията ти, че някой ти натяквал за съществуването му! Никой насила не те кара да вярваш в съществуването на Бог а и няма как да стане това - нали така? Вярата си е лично усещане и ако някой я има то сам си е стигнал до нея!
    Де да бяха всички вярващи като теб - щях да съм кротък като агънце. И точно такъв бях преди 20 години - кротко агънце - точно защото тогава всички вярващи бяха като теб интровертно смирени.
    По онова време посочените две изисквания за ненатрапване и неангажиране на публични ресурси беше изпълнено на 100%. Е аз да не съм идиот, че да търся конфронтация и да си усложнявам живота.

    А сега през 2018:
    1 Относно ненатрапването.
    На предишната страница в темата mgos твърди, че "ТРЯБВА да вярвам", а на тази ме праща отшелник в гората щото НЕ СЪМ ИСКАЛ да съм вярващ. Почти в прав текст ми казва, че съм нямал бил място в съвременното общество, щото съм невярващ.
    Вече всяка седмица в реалния живот почнах да чувам "господ ще те накаже", само защото съм отказал да се присъединя в разговор в който всяко пето изречение е "слава на господа". И ако аз дебелокожо мога да отвърна "празна ти е кратуната", то за последните шест месеца жена ми два-три пъти се прибра в къщи разплакана, защото някакви полупознати жени се присъединили към тяхната компания на кафе в градинката и се стигнало до "господ ще те накаже, ако не теб, то децата ти"
    И сега сигурно ще те изненадам - има такава божа заповед в която има текст "Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, за греха на бащите, наказвам до трето и четвърто поколение децата" и тоя текст е станал популярен в празните кратуни, които са готови да го използват в обикновен разговор в градинката.
    Т.е. освен популярното "господ не наказва, а праща изпитания" има и популярно "господ ще те накаже". А това е категорично натрапване, особено ако и децата бъдат споменати.

    2. Относно неангажирането на публични ресурси.
    Готвят се законови промени за държавно финансиране на определени религии
    Този пост е редактиран от MitkoS; 24-06-18 в 14:36.
    bisval одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #804

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Митко вярваш ли в чудеса?
    Вече съм на достатъчно години, за да съм се сблъсквал много пъти в живота си със ситуации при които от много неочаквано случващи се неща неконтролирани от мен, се е стигало до силно положителен резултат за мен. А друг път обратното - от много неочаквано случващи се неща неконтролирани от мен, се е стигало до силно негативен резултат за мен.
    Разбирам съществуването на фактора "случайност" или казано по друг начин - вярвам в математическата статистика, а не в чудесата.

    Разбирам, че в САЩ има доказани медицински единични случаи, при които онкоболни са се излекували единствено с молитва и никакво друго лечение. И пак в САЩ, има други хиляди умрели онкоболни, които са прилагали същия лечебен метод - единствено молитва.

    Разбирам дори причините за съществуване на "Закон на Мърфи" - този закон произтича от начина по който функционира обществото и ограничените възможности за контрол на отделния индивид. И най-вече произтича от субективната ни способност да забелязваме лошите неща които ни се случват от предходни събития извън наш контрол и да не забелязваме хубавите неща които ни се случват пак от предходни събития извън наш контрол. Т.е., не пропускаме да казваме "действията на другите са ни виновни за лошите неща които ни се случват" и забряваме да казваме или не забелязваме "действията на другите са причината за добрите неща които ни се случват".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #805

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Думите ти само потвърждават това което написах в предишния пост - логиката ти е извратена. И по-лошото - не разбираш че мога да ти задам огледален извратен въпрос "а ти след като толкова много обичаш ограниченията и рамките в мисленето, що не се заключиш в вкъщи, с което ще си осигуриш пълен комфорт да не излизаш от рамка ?"

    И очевидно не си разбрал примера ми - ти си тоя който ми налагаш ограниченията каква захар да ям.
    Можеш да замениш захар с Кока-кола за да ти стане по-ясно - "от утре всички да пият кока-кола, който не пие - да става отшелник в гората, където ще може да пие чиста вода. Тук в обществото ще се пие само кока-кола". Ето това е превода са твоите извратени думи - щом живееш в обществото, значи си приел неговите правила, тогава ще приемеш още едно правило на обществото да пиеш само кока-кола. Но пропускаш - къде от умишлена манипулация, къде от промит мозък - че правилото "да се пие кока- кола" е правило на производителя на кока кола, а не е правило на обществото ! Производителя на кока-кола е тоя който има интерес от това правило да бъде задължително, а не обществото. Църквите са тези които имат интерес да се въвежда правило "всички да са вярващи", а не обществото. И то точно по-същата причина поради която акционерите в концерна "Кока-кола" имат интерес от правилото "задължително да се пие Кока-кола". Неслучайно пловдивския църковен шеф е известен с прякор "дедо ролекс".


    А аз както казах извращението е при теб! Не оспорвам, че донякъде си интелигентно момче, защото подобен тип игра на думи и манипулиране на околните, което правиш не е по силите на всеки, но е неморално, деградиращо.
    Напомням за първия пост, за да са видими манипулациите, които се опитваш да правиш, макар че за повечето четящи форума си ясен, ама нищо, да е нагледно ...
    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    Човек трябва да ВЯРВА, ако не ти се вярва в Господ, ако не намираш "своето" в исляма, будизма, индуизма, амон ра и т.н. то тогава вярваш в доброто и наказуемостта на лошите постъпки. В природата има равновесие и ти го доказва всеки път, когато се помислиш за недосегаем и изключение.
    Пишеш и пишеш, а накрая нищо не си казал ... Как беше онази модерна дума, "хейтър" ли беше ...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #806

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    момент само.
    това, което прави миткос, а именно да излага аргументите си защо не вярва в някакъв бог, е неморално и деградиращо ли?

    и аз съм съгласен, че миткос е... как го каза... "донякъде интелигентно момче" (не знам дали в очите ти моята скромна персона е натрупала някакъв актив, за да бъде класифицирана като "поне донякъде интелигентно момче", но ще дам всичко от себе си...), но проблемът е не кой колко е интелигентен, а кой как разбира каузалността

    осъдените на вечни мъки като него и мен са убедени, че тя е един доста сложен процес, който донякъде интелигентните ни мозъци (поне неговият) са в състояние да възприемат, а където не могат, чакат по-начетените да възприемат и споделят

    осъдените на вечно блаженство като теб и останалите правоверни (едни обрязани, други покръстени, трети със стотици прорези, за да заприличат на бога-крокодил) намират за напълно нормално да запълнят празнината в своите знания, респективно в каузалността, с каноничното "такава е волята на бог", след което тръгват надписите на филма и те си лягат спокойно да спят

    мен лично подобен мироглед ме обижда, но понеже съм добре възпитан (от родители атеисти, между другото, които не са колили мюсюлмани в името на освобождаването на божи гроб, нито са взривявали християни, защото "така трябва") и позволявам всеки да си прави, каквото си иска в неговото семейство, много ми се иска в МОЕТО семейство да не бъдат натрапвани чужди мирогледи

    прочее, миткос, в какви среди се движиш, човеко, мен евангелист не ме е спирал по улицата от поне десетилетие
    сигурно мисионерите вече са отписали Варна като модерния Гомор на порока по черноморието... хем и сол си имаме в изобилие...
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #807

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз никога не съм срещал и Отец от БПЦ да ме спира, нито знам за такива случаи....
    атеистите все повече ми заприличвате на оня виц дето завършва с "Ами, предерасти, милорд"
    Никой не ви нарушава правата, нито ви влиза в семействата за да ви вкарва в правия път... БПЦ е последната, която може да обвините, че води агресивна политика за налаганe на вяра...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 24-06-18 в 20:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #808

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    момент само.
    Ще помогна, че явно четеш отгоре-отгоре,цитирам: "ме праща отшелник в горатащото НЕ СЪМ ИСКАЛ да съм вярващ", несъм казвал такова нещо. Бяха му зададени въпроси в няколко поста относно философията му в живота (не го наричам порядките към които се придържа,изповядва, че нали в нищо не вярва и да не го обидя случайно), чиито отговори не са му удобни и няма как да отговори, та затова завъртя нещата по удобната плоскост на атакуване на църква и вяра, вечно удобната боксова круша.
    Това с иронията около вечно осъдените на мъки и блаженство ... ами от теб зависи дали останалите ще те считат за интелигентен...

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #809

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Сетих се едно нещо, за което искам да попитам.
    Атеистите вярват ли, че има кемтрейлс, т.нар. химически следи в небето и опити за контрол на климата?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #810

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сетих се едно нещо, за което искам да попитам.
    Атеистите вярват ли, че има кемтрейлс, т.нар. химически следи в небето и опити за контрол на климата?
    Твоята особа не мога да я проумея. И комунист, и вярващ в бог.
    Мисля,че Маркс е писал,че религията е опиум за народа.
    ivodivo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 99 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 16:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 12:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе