Страница 82 от 99 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1216

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Така е било, сега не е така! Религиите също са претърпели развитие (като всяка друга идеология) и са станали доста по-гъвкави. Тази гъвкавост има определени граници, които не се нарушават, за да не падне цялата конструкция. То е като да правиш ремонти по къщата си. Можеш да префасонираш до някъде конструкцията, да пребоядисш стаите, ама не и да рушиш носещите колони.
    Гъвкави ! Шегуваш се ! Не и българското православие.

    Това познато ли ти е ? (От 20-Април-2016 е ... , а и май вече сме го писали по-назад в темата)

    "Освен Светата Православна църква не съществуват други църкви, а единствено ереси и разколи. Да се наричат последните „църкви” е богословски, догматически и канонически напълно погрешно. Това е единодушно решение на Светия Синод, взето на редовно заседание под председателството на Негово Светейшество Българския патриарх Неофит."

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    но по важни въпроси като "пожелаване на жената на ближния" не съм склонен да спазвам християнските проповеди
    Туй си има чисто научно обяснение - мъжката глава (за която щете си мислете) е еволюционно полигамна. Колкото по-полигамна, толкоз по-добре предава гените си през времето (тъй казва еволюцията)
    ... а пък женската глава, трябва да може да омае мъжката глава - колкото по-добре я омае и успее да я задържи, пак толкоз по-добре предава гените си през времето (и пак тъй казва еволюцията)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-09-18 в 23:27.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1217

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Тези думи на синода са изкарани от контекста на междуцърковните битки миксирани с геополитика, там нещата винаги са били грозни, не мисля, че касаят или трябва да тревожат редовите вярващи...тоест няма трагедия каквато се вменява. Незнайно защо обаче имат силата да създават радикални атеисти от кротки невярващи...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1218

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз за тези техни думи и становища "всички други са ереси и разкол" най-много да си го преметна в другия крачол.
    Но все пак бих могъл да се позаям - от мен невярващия се очаква да съм толерантен към религиите, а самите те православните попове не са толерантни. Също така, аз оспорвам думите на Лупус за "гъвкавост", а не това което казваш/намекваш за геополитиката. И трето - наскоро чух медицинска сестра силно вярваща в православието да обяснява на пациент, че в истинската православна библия, не знам си какво си се изписвало с две "и", а пък тия библии, в които било с едно "и" били фалшиви от протестантските религии (може и обратното да беше, кой ти помни такива глупости). Бях в ролята на посетител при този пациент и от чисто любопитство (еволюционно любопитство ) попитах "освен бройката на "и" има ли друга разлика ?". И тя каза някаква глупост от сорта на "истинската вяра" и цитира същото това решение на православните старци, че католиците са ерес, а православието било първичното и бла-бла-бла.
    Аз обаче еволюционно надъхан гледах хубавия задник и хубавия бюст на сестрата и се правех че слушам. Т.е., по никакъв начин това не ме направи от кротък невярващ в агресивен атеист.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-09-18 в 00:33.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1219

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Добре поне, че им дават да се женят на православните свещеници . Католическите като ги обсеби един "дух" и почват да блудстват с деца. Много гадна работа. През седмицата пак имаше по телевизията разкази на жертви -травмирани хора за цял живот.
    Та така от агностици правят атеисти.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Тук съм две преки пред теб

    @stainway - Ако Библията започваше с "яжте, пийте, Исус черпи" 100% от българите щяха да са християни.
    Съгласен съм, но не е ли така и сега? Ако нещо се раздава-примерно върбови клонки (въпреки, че би трябвало да са палмови) ще се избият да вземат Не знам дали ходенето на църка само на голям празник те прави вярващ... Колко са хората, които всяка неделя са в храмовете? И си казват молитвите всяка вечер ,и спазват Неговите повели в ежедневието си?
    Другото е свещопалничество и мизерната надежда да получиш нещо-това не е религия или пък вяра. Не можеш да искаш разни неща-можеш само да вярваш и да се разкайваш и молиш за прошка, защото винаги има за какво.
    Да не говорим, че при православието няма прошка-можеш само да се надяваш да я получиш, при католиците е по-лесно: Прости ми отче сгреших, убих човек. Кажи 100 пъти молитва и си простен Става и с дарение към съответния храм...
    Този пост е редактиран от stainway; 21-09-18 в 00:48.
    Tormentor одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1220

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1221

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    "неведоми са пътищата божии", нали така беше?

    на мен ми направи друго нещо впечатление:

    палиш свещички - бог не ти обръща внимание и автобусът ти скача в пропастта
    разбиваш стена в църква - бог осторожно гледа и прави така, че полицията да те хване, за да си получиш наказанието

    чиста работа
    Tormentor одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1222

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Когато ходя в гората, не обръщам внимание дали стъпквам мравки, но когато видя мравуняк, го заобикалям.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1223

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Също така е добре да се оглеждаш при пресичане на улицата-дори и да си убеден, че животът ти е предопределен

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1224

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Също така е добре да се оглеждаш при пресичане на улицата-дори и да си убеден, че животът ти е предопределен
    Руснаците по този повод имат една хубава поговорка: "Бережёного Бог бережёт"

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1225

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  13. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #1226

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Папата обвинява дявола за сексскандалите и разделенията в Католическата църква

    https://news.bg/int-politics/papata-...a-tsarkva.html

    Колко е удобно да прехвърлиш вината на измислен злодей, и после да облечеш най-бялата възможна дреха на света, и да твориш "добри" дела отново...

    Някой същества си плачат да бъдат прочистени от злото по техният начин, с огън, голям и празничен изцеляващ огън

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1227

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    спокойно, нещата ще се подредят така, както се подредиха за Маниту преди 200 години

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1228

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    copy/paste
    Премиерът Бойко Борисов е поел ангажимент, че държавата ще отпуска всяка година 15 милиона лева за заплати на свещениците, които ще се индексират спрямо инфлацията. Заплатите на свещениците ще бъдат приравнени с учителските….

    Светият синод на БПЦ реагира остро, като основното несъгласие е срещу изискванията за финансова отчетност на вероизповеданията и за получаваните от тях дарения…
    https://www.dnevnik.bg/politika/2018...home_mainStory



  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1229

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Премиера ББ винаги е намирал начин да изразява суеверията си ... добрата новина е, че това е последния му мандат и въобще не е сигурно, че ще е пълен
    Spitfaqr12 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1230

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Лошото е ако се заложи на вариянта с 1% от населението-ще се навъдят секти и църкви и всеки ще иска субсидия.... дано не съм прав...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 99 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе