Страница 83 от 99 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1484

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1231

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    copy/paste
    Видяхме ви миналата седмица как сте се посветили на бога покрай цариградско-московския "разкол" каквото и да значи това "разкол" - посветили сте се на имоти и бройка балами.
    ... Оня московския пък съвсем нагъл - забрани на неговите балами да влизат в гръцките църкви, сакаш същите тия балами са негова собственост

    Покрай кавгата, лъснаха много неща:
    1. Субективизма на религиите.
    2. Целите на религиите - финансови облаги и подчинение на стадото
    3. Безумието на вярващите да "работят" с божи посредници, вместо директно да си общуват със светлината от вкъщи

    4. А конкретно руския поп е най-гнусния от всички
    Поп към руския патриарх: А може би е просто демонстрирано презрение
    Народът е само източник на потенциална опасност за Кирил, пише беларуски свещеник

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1232

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията

    ................
    Покрай кавгата, лъснаха много неща:
    1. Субективизма на религиите.
    2. Целите на религиите - финансови облаги и подчинение на стадото
    3. Безумието на вярващите да "работят" с божи посредници, вместо директно да си общуват със светлината от вкъщи
    Пак бъркаш религия с църква!

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1233

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Това е все едно да ме упрекваш, че визуално не различавам китайците от виетнамците по софийските улици.
    На такива китайски упреци отговарям "премествам си го в другия крачол"

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1234

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Това е все едно да ме упрекваш, че визуално не различавам китайците от виетнамците по софийските улици.
    На такива китайски упреци отговарям "премествам си го в другия крачол"
    Не те упреквам, незнанието не е порок! Винаги е смешно обаче когато някой е активен участник в тема, на която не познава поне основните понятия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1235

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    брех,
    за мен нещата са черно бели в случая - атеизъм (бяло) - религии (черно)
    как е забъркано черното - не ме вълнува дали са сажди, или от пот от кирлив индийски задник, въпреки, че някой като теб може да възрази, че това са основни понятия в забъркването на черното.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1236

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    "Религията съответства на човешката природа и задоволява човешката потребност за вяра. Религията регулира обществения живот със своите ясни предписания. Затова тя има особена стойност при създаването на една социална система".

    Това в кавичките е цитат от новите турски учебници по религия.
    (Преписано е от днешна статия в clubz, в която се коментират промените в турските учебници)

    "човешката потребност за вяра" - смешки, звучи като "човешката потребност за глупост"
    Написали са в учебниците, че аргумента за съществуването е "човешка потребност", а не "обективен вселенски факт".
    Така се случва в авторитарните държави, в които държавата си присвоява правото да възпитава, по-точно, за промива мозъка на хората още от малки

    ... в статията в clubz, четем още:
    "религиозно обоснованото мъченичество в исляма също се споменава много по-често (в новите учебници)"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-10-18 в 11:06.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1237

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    гледай какво лицемерие...

    заявява се, че желанието да вярваш е човешка потребност, без да има научни факт в подкрепа на това, но човешката потребност от секс, която е биологично зададена и неизбежна, се отрича и трябва да се подтиска

    cute, huh?

  10. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1238

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не знам защо една част от спорещите тук, които са интелигентни хора, се принизяват ужасно много, защитавайки религията, като я бъркат с извънземен разум. Всички са наясно, че познанията ни са нищожни и светът се устроен сложно, някои си го обясняват по един начин, други по друг, трети (като мен) въобще не се интересуват от обяснението (или поне не го търсят на всяка цена). Но да защитаваш нещо толкова плоско и елементарно като религията - не го разбирам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1239

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Предполагам, че както и за някои други неща- не трябва да се интересуваме от обяснението .
    Светът е шарен и хората различни. Дори да притежавате неизчерпаем запас от емпатия -пак нямам как да разберете всеки.
    Просто приемаме хората такива, каквито са и ако е възможно се опитваме да градим нещо заедно, ползвайки таланта и уменията на всеки.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1240

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    абе ние градим, ама ако се върнат времената, когато аргументът "имало да става*" (демек "Бог е решил така") е валидно оправдание за действие, иди ме убеждавай, че не е крачка назад


    * аргументът, който изтъкна съпругата на шофьора с десния волан, който помете 19-годишното момче от пешеходната пътека, докато изпреварва!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1241

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Да тогава ситуацията става малко такава:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1242

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    „Ние нямаме концепция за превантивен удар. В случай на ядрена война агресорът трябва да разбере, че отмъщението ще е неизбежно и той ще бъде унищожен. Като жертви на агресора, като мъченици, ние ще отидем в рая. Те (враговете) просто ще умрат, защото няма да имат дори време да се покаят”, заяви руският президент Владимир *****.
    Фиър - наздраве

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1243

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    не виждам каква е връзката с религиите, освен смехотворното споменаване на мъченичеството, но няма нищо чудно в това, че опитен манипулатор като ***** е принуден да бръщолеви глупости
    все пак и в ***** стана модерно да си религиозен (макар и квази-религиозен)

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1244

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Рефендум в Ирландия за декриминализация на "богохулството"
    Успехът ще е пореден знак за намаляващото влияние на Католическата църква, след легализацията на абортите през май

    Този петък гражданите на Ирладния ще гласуват за отмяната на член от конституцията, който определя "богохулството" като престъпен акт.
    ...
    Малей, добре че не живея в Ирландия - вече щяха да са ме изцелили с богоугоден лечебен огън.
    ... така и така сме в темата, пък и не сме в Ирландия, та да не пропусна няколко "хул, хул, хул"

    ПП
    Още една хулня от мен:
    (copy/paste)
    Гъби - консумиране и преживявания?
    Искам да попитам как се консумират гъби? Чувам различни неща, че се ядат, дъвчат, смучат и незнам кое е вярното. Също така ако може да ми опишете лични преживявания. Чел съм в ouim.org за тях, но искам и лично преживяване да чуя. След като те пусне как се чувстваш и т.н. Има ли опасност от отравяне. П.П Смятам да пробвам с приятели и затова се интересувам Мерси предварително!


    Ядат се сурови или сушени на празен стомах като след като ги хапнеш затапваш с малко ядене, една филийка да речем. За преживяванията различно според дозата, аз високи дози не съм взимал тъй че не мога да говоря. Не съм много опитен, но мойте заключения са че съзнанието ти се разширява до неузнаваемост, включително и сетивата. Почваш да виждаш аурите на предметите и хората, в спектъра ти на зрение присъстват нови цветове. В най пиковите моменти съм чувал много високи честоти, нещо като инструментал на Coil. С твойте дружки отидете някъде на открито и на природа, и да има дървета, те има какво да споделят.
    ...
    Гъбите са си създадени да се вземат сред природата, така се вземат още от хилядолетия. Аз съм вземал само веднъж и това наистина беше най най най якото нещо, което съм опитвал. От тогава открих, че на мен друго освен тревица и от време на време гъбки друго психоактивно нямам нужда. Доста променят тези гъби ъгъла, под който възприемаш света. Осъзнаваш колко красиви неща има около теб, за които обикновено 5 пари не даваш, изобщо не те бърка за тях. Това са песните на птиците, дърветата тревите. Усещаш ги колко са живи. В някой моменти дърветата и храстите ми изглеждаха като като живи горски същества. Със затворени очи естествено виждаш различни видения, но тогава не наблегнах на тях - външния свят беше твърде красив и светъл, за да го загърбя. После реших да сляза в цивилизацията и цялата тази магия изчезна - студенината на сградите и многото хора те карат доста да психясваш и на всичко от горе половината град познатите са ни видели да се хилим като изкукуригали (страничен ефект на гъбите - доста приятен). ходили сме сигурно 4-5 часа без да знаем нито на къде вървим, нито изобщо какво правим. После пушихме и отидохме на кафе където почна и страхотния филм (който се виждаше ясно щом погледнеш масата или на тавана). Различни фигурки бяха преплетени във всичко, а от друга страна всичко светеше с особена светлина. Еми това е общо взето, което мога да кажа от първи опит, по-нататък ще мога още да пиша, като цяло бих го определил като изключително естетическо преживяване, много светлина, цветове и щастие те обливат. От всички видове халюсиногени съм пробвал (без делириантите), но за мен това е най най най-красивото и доброто. Със сигурност ще го повторя и се надявам да е много скоро!
    ...
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-10-18 в 19:57.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1245

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    "По-добре без Ролекс в рая, отколкото с Ролекс в ада"
    ...
    и допълни крилато: "По-добре без Ролекс в рая, отколкото с Ролекс в ада".

    Той дари часовника на църковното настоятелство при храма "Св. Марина", за да бъде продаден и със средствата да се покрият следващите сметки за ток.

    Тогава отчето преодоля съблазънта (в очите на медиите), но видимо няма намерение да се лиши от всички земни блага.
    ...



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 99 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 16:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 12:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе