Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #16

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Здравейте,
    Трите споделени модела мога да ги коментирам така:
    - CNEF 3505 - е с No-Frost система във фризерната част, тоест ще по шумен и с по малък обем от този който сте ползвали до сега, с инверторен компресор;
    - CUef 3505 - е статичен хладилник наследник на CUP3503(A++), тоест енергийно и трябва да е по икономичен от стария ви хладилник и с инверторен компресор;
    - CUef 3311 - е по тесен от горните два с около 5 сантиметра, тоест по обем ще бъдат по малки и двете отделения, но пък е с обикновен компресор и с термостатно управление, докато горните са с електроника.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Така де - промоция от Технополис +2 години след регистрация на уреда. Не е от тях директно.
    Не съм ти препоръчвал моделите. Просто ти посочих такива, които са с твоя обем. Имат ги и боядисани в сиво. Inox хладилниците бяха истински преди 10 години.
    Този, който си харесал е по-нисък клас от твоя, един охладителен кръг и обща регулация на температурата в двете отделения. Като 3515.
    Вече знаеш къде им е слабото място на Liebherr-ите и се притесняваш за електрониката?
    Е това не го разбирам, честно.
    https://www.tehnomix.bg/userfiles/pr...herr/2-2-7.png
    Това пък е жива набутка - 149лв. за още 2 години от Liebherr.

    В крайна сметка, дадоха ли ти 5 години?

    Profi_cooler, благодаря за споделеното мнение! Май засега се насочвам към CUef 3515 , но и CNEF 3505 не отпада напълно. Би трябвало да излезе 576 лв. с 3 години гаранция. Много се изкушавам дали да не доплатя за 10 години, съмнява ме да изкара толкова...

    edit: В крайна сметка се спрях на CUef 3515. Само 1 уточнение, защото бях останал с погрешно впечатление и въртях едни грешни сметки: отстъпката, която предлагат, т.е. в моя случай 40%, е на основа цената на аналогичен на повредения хладилник модел, т.е. точно този, който поръчах. Цената при тях е 959 лв. и максималната отстъпка е 40% от тях, а не от цената на всеки друг модел.

    Допълнителната гаранция пък може да се доплати по всяко време в рамките на стандартните 36 месеца, т.е. не е задължително още при покупка.

    В сряда новият звяр би трябвало да пристигне. Моделът е от тази година и много твърдо ме увериха, че проблемът с изпарителя бил решен. Дано е така и няма друг.
    Този пост е редактиран от Shmi; 11-07-16 в 11:01.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Хайде, пристигна. Дано изкара повече...
    Да го изчакам 1 час след доставка достатъчно ли е? Така ми казаха, но имам смътен спомен, че преди беше доста повече?
    Този пост е редактиран от Shmi; 14-07-16 в 14:52.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #19

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Минимум 2 часа, ако са го носили вертикално.
    Иначе - 24.
    Приятно изстудяване на питиетата!

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #20

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Нямам представа как са го носили. Като слязох, вече го бяха натоварили в асансьора. Изчаках 2 часа и половина, дано са му били достатъчни.
    Благодаря, утре зареждам, днес не остана време!

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #21

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Връщам се към темата след близо 3 години откакто се спрях на CUef 3515. Пред мен лежи тежката дилема дали да удължа гаранцията с допълнителни 7 години или не. Когато взех хладилника, все още беше нов модел, затова се чудя дали вече са известни някакви вродени дефекти, които са се проявили за това време? Някак ми се виждат доста 300 лева доплащане за гаранция на хладилник който струва около 950 лева. Един вид, давам 300 лева за да спестя евентуално 650 (в случай, че даде директно фира, както предния) или по-малко (за някакви по-дребни ремонти)...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #22

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Хладилникът ти в момента не струва толкова, колкото цената, която ти искат за удължаване на гаранцията.
    Дай накакви подробности, ако не са тайна, разбира се. Към Liebherr ли е или някаква застраховка, каквато предлагат повечето вериги за техника?

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #23

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Става дума за Гаранция Плюс към Либхер: https://blog.liebherr.com/domakinski...plus-liebherr/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #24

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Аз бих се поинтересувал за конкретните и пълни условия на тази удължена гаранция. От рекламните им обяснение аз лично не рабрах дали това е пълна гаранция на уреда при същите условие, като стадартната 36-месечна или при други.
    Честно казано, ако не е платено удължаване на пълната 3-годишната гаранция и има ограничения на покритите повреди или възли, за мен няма смисъл.

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #25

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Оставам с впечатлението, че няма допълнителни ограничения:

    • Защита от неочаквани ремонтни разходи за до 10 години
    • Никакви непредвидени разходи
    • Всичко е включено в Гаранция плюс: пътни разходи, труд, работно време и резервни части
    • Налични резервни части за вашия модел до 10 години

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #26

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Впечатлението е едно, а действителното покритие, както е масово при застраховките например, е нещо съвсем друго.
    Никъде не е посочено конкретно, че това е удължена пълна гаранция при същите условия, като стандартната 36 месечна такава. Това са завоалирани маркетингови формулировки, които всеки може да си тълкува според собствения интерес.
    Аз бих питал директно на националния безплатен телефон. А най-добре чрез обявения e-mail, за да имам черно на бяло отговора на съответния служител. По този начин ще си осигуря документ, в случай, че "впечатлението" за Liebherr не е това, което очаква Клиентът от своята гледна точка.
    Успех!

    p.s. Цената в OLX за подобни хладилници Liebherr втора употреба е под 300лв.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #27

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Доколкото виждам са изброени всички възможни условия, оттам и впечатлението ми е, че няма разлика със стандартната гаранция. Какви потенциални подводни камъни би могло да има, защото аз не се сещам какво да ги питам ако се обърна към тях?!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #28

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Просто ги питай дали условията по удължената гаранция са същите, като при стандартната 36 месечна.
    И за по-голяма сигурност помоли за образец от гаранционната карта. Ако последната не се различава от оригиналната, всичко е ОК.
    Аз доста ще се замисля, преди да дам 300лв., при положение, че пластмасите вътре максимум след 4-5 години ще са за боклука. Доколкото помня, гаранцията не покрива повреди по полиците, пластмасовата облицовка и детайли.
    Пластмасите са много зле, в сравнение с тези от преди 10 години. Драскат се буквално от всяка прашинка, прекалено меки са и дори леко натискане или удар може да доведат до спукването им.

    Имаше опция за замяна с нов модел срещу обратно изкупуване на уреда и доплащане от страна на клиента разликата в цената. Според мен това е по-добър вариант. Можеш да ги попиташ и за това.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #29

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Не съм сигурен дали говориш за същата схема, но този хладилник го взех с отстъпка, като те прибраха дефектиралия. Проблемът е, че дори да имат същата опция занапред, ако втори хладилник ми сдаде багажа в рамките на няколко години, при всички случаи следващият няма да е отново Liebherr.
    Благодаря за мненията! Имам още малко време да помисля дали да удължа гаранцията или не.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #30

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    За същата схема пиша. Ако не се лъжа и тогава ти я препоръчах.
    То въпросът е не дали ще смениш марката, а какво ще првиш стария уред, ако се повреди. Аз затова и се навих на замяната с доплащане, защото трябваше да го харижа на техника или на "ромите" без пари.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник Liebherr CU 3503
    От vlad_4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-08-15, 22:19
  2. LIEBHERR CUP-3503
    От JoroHondata във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 19-09-12, 21:51
  3. E14H2 не изстудява добре май?
    От ivoru във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 19-07-12, 09:15
  4. LIEBHERR CP 3503 мига и пищи
    От imegogo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-06-12, 20:58
  5. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе