Страница 8 от 16 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 231

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #106

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от mgurvanov Виж публикацията
    Благодаря за отговора!Явно аз нещо не мога да го разбера- пуска котела спира го.Шантава работа!
    Нищо "шантаво" няма. След като се достигне зададената стайна температура е съвсем нормално котелът да спре. Особено ако външните температури не са твърде ниски. Най-икономичният режим на котела е когато "не работи" . Котелът може да не спира въобще само, когато топлозагубите са по-големи от минималната мощност на котела. Работи ли котелът (колкото и икономичен да е режима на работа), той гори газ и броячът върти. Така че ако търсим по-ниски сметки, целта е да работи колкото се може по-малко време. Постига се с повече изолация, по-ниски поддържани температури, правилно оразмерена и настроена ОИ и котел.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #107

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    От дисплея на котела можеш да четеш температурата на топлоносителя във всеки момент, а от CR100 движението на температурата в помещението. От първото ще разбереш дали модулира, а от второто, защо изключва.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #108

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Аз бих се притеснил ако при това време не изключва котелът.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #109

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    65градуса не са ли много?
    Някой ми беше споменал че над 55 градуса котела не е в кондензен режим?

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #110

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Tова е температура на връщащата вода, а тази, която виждаш, по всяка вероятност е на изходящата. Обаче дали котелът работи на с температура 52 или 55, разликата не е голяма. Разликата е голяма между 55 и 40.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #111

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Благодаря на всички за коментарите, Явно аз изпадам в параноя.Ако намаля градусите на ОИ от 65 на 60 ,дали котела ще влезне в кондензен режим?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #112

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Ако направи делтаТ повече от 5 градуса ще влеза в кондензен режим. Демек, ако подаваща вода е 60*С, а връщащата е по-ниска ниска от 55*С, котела ще работи в кондензен режим.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #113
    Ако котела ти модулира и след началните 65 гр, успява да работи и при по-ниски температури и накрая изключва защото е постигнал зададената температура, това е добре. За да избегнеш излишно палене и гасене, можеш да намалиш тези 65 гр и да използваш възможностите на режим ,,авто,,. Например да работи един час сутрин и един вечер. Като за това време, дано не измръзнат домашните.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #114

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Pepitoff, ти успя ли да подобриш системата? Помня, че и ти се оплакваше от често излизане от кондензен режим.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #115

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Ако котела ти модулира и след началните 65 гр, успява да работи и при по-ниски температури и накрая изключва защото е постигнал зададената температура, това е добре. За да избегнеш излишно палене и гасене, можеш да намалиш тези 65 гр и да използваш възможностите на режим ,,авто,,. Например да работи един час сутрин и един вечер. Като за това време, дано не измръзнат домашните.
    Мдаа това за домашните любимци ще е проблем!Но ще намаля градусите на ОИ на 60 та да видим! Още веднъж благодаря на всички за дискусията!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #116

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Pepitoff, ти успя ли да подобриш системата? Помня, че и ти се оплакваше от често излизане от кондензен режим.
    Нищо не съм пипал от миналата година. Добрата новина е, че купиха апартамента под мен и тая зима ще имам комшии отдолу. Направиха си изолация на таваните с гипсокартон и вата. Включиха се и те на газ. Вероятно няма да ме топлят кой-знае колко, но така все едно ми направиха външна изолация на пода ;-)
    На мен жената не ми даде да правя нищо това лято. Така че оставам без изолация на таваните в стаите, където е терморегулатора :-)
    Ще кажа как е тая зима. Надявам се да е по-добре ситуацията...
    Засега в модулационен режим и температура на водата 55*С достига зададената стайна температура и изключва котела, което е добре. Но и времето е все още топло де...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 23-10-18 в 07:22.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #117

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Сигурен съм, че с новите съседи ще е многоооо по-добре даже и с изолацията на тавана им.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #118

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Последно питане понеже се спрях на този модел: Salus iT500
    https://eurotherm.org/produkt/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-it500-salus/
    От Англия ще ми дойде на 220лв НОВ
    Дайте по едно мнение, да не сгафя накрая :D

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #119

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте от 1 седмица ползвам стаен термостат computherm Q7RF и искам да попитам дали трябва да го калибрирам или не е необходимо,другият ми въпрос е по отношение на хистерезиса дали е по добре 0.1 или 0.3 понеже в ръководството пише че производителят препорачва 0.3 и според мен има логика от гледна точка на икономия на газ защото да котела ще работи малко по дълго време но пък по дълго време ще работи на мин. мощ. ще включва по рядко и съответно по рядко ще му се налага да загрявя водата на ои от начало когато тя е по студена и до достигане на 50с котела работа на по висока мощност.Не твърдя че логиката ми е правилна но пък за това питам.Благодаря предварително

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #120

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    0.3С = икономия
    0.1С = комфорт
    това ми е стария термостат, казвам ти го от опит.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 16 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 06:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 15:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 09:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 20:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе