Страница 19 от 34 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 502

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #271

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Erosso, имате лично съобщение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #272

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Аз имам 12LUCA в хол и не бих го опрепоръчал за спалня. Нивото на търпимост към шум е субективно така че всеки трябва да си прецени. Топли ли? - Да топли. Ако го сравня в предните ми климатици Panasonic слаган 2004 година / не помня точния модел / и OSAKA 2007година , LUCA-та пука повече и от двата.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #273

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    compiz, би ли споделил защо не препоръчваш машината за спалня? Само заради шумовете ли?
    Какви са шумовете които има тази машина (само пукането или има и други)?

    Благодаря.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #274

    Re: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Според мен никой не може да ти даде съвет по отношение на шума. Всичко е субективно. Аз си спя добре и на Sharp (23-24 dB), а на повечето хора им е шумен.

    Като ползвател на 12LUCA, продължавам да твърдя, че 21 dB при Fujitsu са по-тихи от 21dB при MHI. Или поне според моя слухов апарат

    Пак казвам - не се опитвам да дам съвет, просто споделям впечатления. Вече има машини по 19 и дори 17 dB - погледни и в тази посока

    p.s. Съвършен климатик аз дотук не съм виждал. Винаги ще има по нещо - я клапите, я циркулиращ фреон, шумни тела, чести дефрости, пукащи пластмаси, он-офф... Колкото по-големи очаквания имаш, толкова по-разочарован ще останеш Все пак това си е отоплителен уред. И при парното циркулира вода, и при масления радиатор има пукане... Единствено infrared отоплението е безшумно, ама лятото не охлажда

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #275

    Отговор: Re: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Така е. Напълно съм съгласен с теб - прфектна машина няма.
    Идеята на форума и споделянето на опит е да се изяснят особеностите на работата на всяка машина. След това всеки си преценява кои са важни и кои не толкова за него.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #276

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Goykov заради шума да, освен пуканията струята на вентилатора е много силна. При мен е сложен в помещение 22 м2 ,но според мен климатика е направен за по-големи помещения. Това за 21db което е споделил babati е вярно, но важи само за най-ниската степен на вентилатора. Така че ,не съм сигурен че това е основното което трябва да гледаш. На високите нещата доста се променят от към шум. Ако е в спалня на мен лично ще ми е трудно да заспя. Искам да отбележа че не говоря като специалист, а като най-обикновен ползвател на климатична техника. Личното ми мнение е че можеш да си спестиш едни 200-300 лв и да си вземеш LMCA ако държиш на fujitsu.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #277

    Re: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    12 Luca е доста по добър от LMCA, На който му е шумно си пуска първа скорост на вентилатора, ако не може да топли добре или е в голямо помещение или изолацията не е добра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #278

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Колегата mystikals е прав - ако ти стига първа скорост на вентилатора да се отопляваш, това е твоят климатик. Те другите скорости не се знае защо ги е задал производителя - не ти трябват.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #279

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от compiz Виж публикацията
    Колегата mystikals е прав - ако ти стига първа скорост на вентилатора да се отопляваш, това е твоят климатик. Те другите скорости не се знае защо ги е задал производителя - не ти трябват.
    За да ги е задал производителят,явно има защо. Особено, при условия като тази зима.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #280

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    чакай да стопли на 1ва скорост ,трябва да е в кутийка .. отделно тоя режим ограничава компресора на около 20% максимална мощност

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #281

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Според мен всички климатици трябва да имат само една степен на вентилатора - първа, защото производителите предполагат че всички жилища имат 20см изолация и 50см дебели стени и са с южно изложение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #282

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Не е лоша първата степен, но при -10 ще чуваш повече външното тяло, отколкото вътрешното Ако си решил само на първа да ползваш, слагай тампони. Също и сметката ще ти е малко по-висока.

    p.s. Минимален: 0.900 kW, Номинален: 4.000 kW, Максимален: 5.600 kW - тези отоплителни мощности не са измерени на първа.
    Този пост е редактиран от babati; 25-03-17 в 02:15.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    67
    #283

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте! За първи път използвам посочения модел климатик за охлаждане,направи ми впечатление, че не отделя никакъв кондез. Това нормално ли е? Проверих маркучите имат проходимост, климатика има добър наклон, вътре не тече и няма конденз по вътрешното тяло.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #284

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Трябва да се разтече, няма къде да ходи. Или вътре, или вън. Най-вероятно щом е за първи път, още пълни евентуалните неравности в маркуча.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    67
    #285

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Два дни работи няма капка конденз, свалих капака на външното тяло, надух маркуча към вътрешното тяло пръсна малко вода и толкова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 34 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 14:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 20:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 22:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе