Страница 66 от 334 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #976

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    А стига бе,с тия разходи ти уби всичко деЦко в климафеновете
    Шегичка де, да не се впрегне някой
    Това е чистата истина.Не ползвам парно,поради факта че ми е неизгодно.При сегашните цени на тока,апартамента ми е вътрешен,подпират ме и от двете страни съседите,ми е по изгодно на ток,и то точно с тия радиатори.Иначе в къщи имам всякаква отоплителна техника.Но трябва да се вземе в предвид факта,което е всъщност и най важното,че последния месец температурите бяха летни.Тоя червения,сухото Смядово като го пусна се чува едно жужене все едно си в някоя подстанция.Но пък за сметка на това е истински тигър,макар и от седемдесетте години,грее като доменна пещ,може да бъде икономичен (565 v) ,a и като го изключа остава топъл много дълго време заради керамиката.Но най интересното е,че няколко минути след включването на max,не можеш да си държиш ръката на него.Адски бързо нагрява.Явно навремето не е пестено от материали.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #977

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Темата е за избор на климатизатор. Тук разни маслени радиатори от миналия век нямат място. Има тема където всеки може да си "плесне" сметката и да се хвали....Така, че моля Ви.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    VanDan и P.Hristov харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #978

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Правилно ! Извинявам се.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #979

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Заключена е. Няма как да си "плеснем" сметката. Останала е само Real Time....

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #980

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И там става....Безсмислено като другата.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #981

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Търся бюджетен климатик, който ще ползва основно за отопление в помещение от около 25 кв.м., източно изложение, външна изолация и ПВЦ дограма с обикновен стъклопакет. Особенното е, че машината няма да работи постоянно, а само 2-3 дни в месеца поради което не си заслужава да хвърля големи пари. Досега тази функция изпълняваше една стара конвенционална Мидея, но взе да издъхва напоследък. Желанието ми е да взема инвертор от по-ниските класове. Екстри не са ми нужни. Знам, че е компромис, он пирчините ги изброих вече. Ориентирал съм се към някоя 12-ка на Gree може би, но никога не съм имал допир с тях. Ако имате идея за конкретен модел на марката или пък нещо друго моля споделете.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #982

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 2-3 дни климатик просто не си струва. Лично мнение

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    dddilian одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #983

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ами няма с какво да стопля бързо иначе. Пък и някой път може по една седмица да отнесе, а след време е възможно и някой да се нанесе там.Радиатор/конвектор/духалка ще ми отнесе едни 40-50лв като нищо за няколко дни дни и пак няма да стопли.

  11. DHZ
    DHZ е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    2
    #984

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте и от мен.Регистрирах се и аз за съвет по отношение на избор на климатик.
    При мен става дума за за ползване на машините само за охлаждане в периода(май-септември)
    Панелен апартамент съм и изложението е юг-2 стаи-север-1стая и искам да взема 3 климатика за всяка от стаите.
    Спрял съм се на Daikin FTXB35C/RXB35C- 1бр.за по-голямата стая(хол)около 22кв и Daikin FTXB25C/RXB25C- 2бр. за стаите които са по 17кв.
    Предварително благодаря на тези от вас които споделят мнението си

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #985

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ще ти свършат работа FTXB,обаче в момента може да вземеш FTX-KMV на добра цена,Климатика върви с WI-FI и е с добра изработка,на вътрешното една част от топлообменика е 3 редова даже.
    Този пост е редактиран от necata2; 29-03-17 в 13:55.
    DHZ одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #986

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Разгледах темата като пълен лаик с климатиците и се спрях на този: Fujitsu General Ashg - 18LFC. Или този: MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 50 ZМ-S
    Моля знаещите да ми препоръчат нещо по-добро евентуално.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? ОТОПЛЕНИЕ
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? 35м3 пвц 2.7м2 двоен стъклопакет спалня североизток, къща.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? Елхово
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 25 зима
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма (мазилка)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 2000 – 2500лв. мах.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 -20.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. 4х3.2м няма място за подпрозоречен
    Този пост е редактиран от ton4f; 29-03-17 в 13:55.

  14.  
     
  15. DHZ
    DHZ е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    2
    #987

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ще ти свършат работа FTXB,обаче в момента може да вземеш FTX-KMV на добра цена,Климатика върви с WI-FI и е с добра изработка,на вътрешното една част от топлообменика е 3 редова даже.
    Благодаря за отговорът.Може ли да ми дадеш линк с въпросните модели,че нещо не ги намирам,може би погрешно ги изписвам...

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #988

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @necata2 : KMV-то е производство на Gree, нали ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #989

    Отговор: Избор на климатик 2017

    DHZ Пратих ти линк налично,да не става като реклама.
    Ventsislav- Не знам в кой завод ги правят може и в на Грии да са,като разбера ще ти кажа,но добре са направени.
    DHZ одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #990

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ton4f - 18ка в 12.5 квадрата !?! Ще те отвеее..... На отворен прозорец ли си постоянно?
    Среден клас 12 от тези марки ще ти върши работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе