Страница 97 от 334 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1441

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Caritas Виж публикацията
    Здравейте,
    Загледах бюджетните модели на Daikin,понеже разликата в цената е минимална спрямо мидеи и тем подобен шит.
    Благодаря
    Как мислиш, щом шит-а е на тази цена, какви ще са тези на марката "Дайкин"? Дали си първият, който иска да е*e дявола във въздуха?
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #1442

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не съм доволен от отговорите?
    Вероятно е добре някой специалист по въпроса да пусне отделна тема с обяснения.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1443

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от GolemSmeh Виж публикацията
    Не съм доволен от отговорите?
    Вероятно е добре някой специалист по въпроса да пусне отделна тема с обяснения.
    Най-добре безплатен курс по климатична техника да да организира някой?
    XOPMOH одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1444

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от GolemSmeh Виж публикацията
    Не съм доволен от отговорите?
    Вероятно е добре някой специалист по въпроса да пусне отделна тема с обяснения.
    Напиши повече подробности /ако си ги писал ги повтори / какво ще го правиш. От даден модел примерно 9-та е с едноредов топлообменник после 12-та става двуредова и 18-та вече е и с двойнороторен компресор. Но ако стаята е 15кв.м. 18-ка не бива.

    - - - - - - - - - -

    Климатици с двойнороторни компресори https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%80%D0%B8.html

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #1445

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря колеги, а при изработката на кухнята ( самият шкаф ) трябва ли да се каже нещо специално или смао, че съдомиялната ще е за пълно вграждане?
    Предполагам на самите машинки има някакви планки или нещо такова.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1446

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Благодаря колеги, а при изработката на кухнята ( самият шкаф ) трябва ли да се каже нещо специално или смао, че съдомиялната ще е за пълно вграждане?
    Предполагам на самите машинки има някакви планки или нещо такова.
    Няма нищо специално, но имай предвид, че няма да успееш да събереш и климатик в същия шкаф.
    Mega и Viking72 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #1447

    Отговор: Избор на климатик 2017



    ОМГ, съжалявам за обърканата тема, но отговора си го бива
    Този пост е редактиран от iNfRaSoNiC; 26-06-17 в 05:03.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1448

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    необходим ми е климатик за офис. В момента се използва инверторен сплит 24ка и се справя със задачата.
    Проблема е струята от климатика. Понякога в стаята има доста хора и не е много комфортно ако климатика духа директно в някой.
    Предложете тип климатик, с който да може да се насочи потока на въздуха от климатика така, че да няма дискомфорт.
    Мислих си за колонен тип, понеже тавана е сравнително висок и ще има накъде да се отведе въздушната струя. Също така ако жалюзите за ляво и дясно са автоматични също ще помогне.
    Очаквам някакви предложение.
    Като цена, някъде от порядъка на 2500-2700 лв.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1449

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колоната е с по-мощна струя от 24-ката. В тоя ценови диапазон само колона на Treo

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    32
    #1450

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте имам нужда от съвет за закупуване на 2бр климатици.
    Ето и отговори на въпросите от първото мнение:


    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Климатика ще се използва само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 27 квадратни метра , 73 кубика
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Алуминиева дограма , двоен стъклопакет бяло/бяло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5 квадратни метра
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Север-Изток
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 1 етаж от къща
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Хол
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? с.Труд , област Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна 8 сантиметра, на всички тавани гипсокартон с вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Преходна кухня с фурна,хладилник,съдомиялна.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Неизвестна засега,но от порядъка на 1200 лв с монтаж.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Нямам си и на идея

    Климатика ще се използва единствено за охлаждане,като тенпературата в помещението през лятото не е повече от 26 градуса без климатизация. Целта е температура около 23 градуса.Какво бихте ми препоръчали и какви съвети бихте ми дали.Второто помещение.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Климатика ще се използва само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 17 квадратни метра , 40 кубика
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Алуминиева дограма , двоен стъклопакет бяло/бяло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3 квадратни метра
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Югозападно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 2 етаж от къща
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Спалня
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? с.Труд , област Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна 8 сантиметра, на всички тавани гипсокартон с вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Неизвестна засега,но от порядъка на 800 лв с монтаж.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Нямам си и на идея

    Климатика ще се използва само за охлаждане за максимум 1 месец през лятото когато се прибират близките ми от чужбина.Поради тази причина не ми се влагат и повече пари.Благодаря за съветите предварително.Спорен ден.

  13. mtt
    mtt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    1
    #1451

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Привет,Бих искал съвет за избор на климатик.
    Фирми ми предлагат доста разнообразни варианти и малко съм объркан от предложенията им, предвид, че варират от 12ки до 18ки. Mitsubishi FH35, General LM 14, Toshiba 18/General 18/Daikin 18...

    1. Жилищно
    2. Охлаждане най-вече
    3. a) 37 кв.м, 96 куб.м (мебелите заемат част от тази кубатура). б) ПВЦ, троен стъклопакет; изток; д) 6ти етаж e) хол ж) апартамент
    4. София
    5. Около 22 градуса
    6. Нова сграда е, изолация има навсякъде
    7. Хола е с кухня заедно. Има печка, хладилник, котлон, съдомиалня
    8. 1700-1800 лева. Мога да отделя малко повече ако наистина си заслужава.
    9. Не мога да преценя. Съобразно климата в София. Основната цел е охлаждане лятото. Зимата климатика може да има спомагателна цел.
    10. Тъй като външното тяло ще се монтира вътре на терасата, хубаво е да е възможно най-малко като размер. Хола е с напълно правоъгълна форма. Вътрешното тяло ще бъде в единия от ъглите.
    11. Допълнителен въпрос: Възможно ли е температурата да се разнася из другите стаи на апартамента, като се има предвид, че струята не е към тях. 3-стаен е апартамента.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1452

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не очаквай охлаждане по другите помещения, особено ако го забуташ в ъгъла. На тази цена М.Е FH няма. В бюджета ти се вписва Тошиба Сузуми 16ка, Дайкин 50FTXBC/50FTXGV. Аз бих заложил на GV-то.
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    128
    #1453

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пичове,преди няколко страници ви занимавах с моето чудене, накратко 22кв, Варна, airbnb, комфорта е най-важен.
    Аз се навих на MHI 35zs-s, по някаква причина познатите на баща ми от бранша постоянно го дърпат настрани от хевито.
    Първо му пробутваха NORDIC, после препоръчваха LUCA (което е ок), стана ясно че някои от тях просто не са пипали MHI.
    Сега човека който ще го монтира твърди, че MHI имали много проблеми с електрониката и натиска за Mitsubishi Electric. Японските им платки не издържали на калпавите ни захранвания и горели.
    Има ли някаква доза истина в това или ни пробутват митове и легенди, че се изпокарахме вкъщи?
    Напрежението в квартала не е по-нестабилно от нормалното, в смисъл не сме в някоя вилна зона или панелка с токови удари през ден.
    Благодаря!

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    8
    #1454

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от wencii Виж публикацията
    Здравейте. Отскоро обмислям да закупя климатик, който да се ползва за отопление и охлаждане. Помещението, в което ще го сложа е дневна 20 кв.м./ 50 куб.м, среден апартамент, навсякъде около мен живеят хора, южно изложение и има 3-метров ПВЦ прозорец. Тази зима помещението се отопляваше с конвектор 2kW и сметките за тока бяха от 80 до 90лв, предвид че нямаме бойлер и това е единственото помещение, което отоплявахме. Определен бюджет нямам, но като цяло не ми се ще да давам повече от 1200лв. Проблемът обаче е, че живеем под наем и при напускане на жилището, ще трябва да си вземем и климатика, затова ми се иска да става и за малко по-големи помещения, но не знам колко добра е идеята .
    Моделите, които заглеждам са следните:
    - GREE GWH12KF-K3DNA6G Change
    - Daikin FTXB35C/RXB35C
    - Fuji Electric RSG12LLCC/ROG12LLCC
    - Hitachi RAK35PEC/RAC35WEC

    Не съм много запознат с климатиците, затова може и други предложения. Приемам и предложения за втора употреба климатици, стига да вършат работа.
    Някой да се изкаже по моя въпрос?

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1455

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Венци, Хитачи 35 RPC.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе