Страница 98 от 334 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1456

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nbotov Виж публикацията
    Здравейте имам нужда от съвет за закупуване на 2бр климатици.
    Ето и отговори на въпросите от първото мнение:


    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Климатика ще се използва само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 27 квадратни метра , 73 кубика
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Алуминиева дограма , двоен стъклопакет бяло/бяло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5 квадратни метра
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Север-Изток
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 1 етаж от къща
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Хол
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? с.Труд , област Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна 8 сантиметра, на всички тавани гипсокартон с вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Преходна кухня с фурна,хладилник,съдомиялна.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Неизвестна засега,но от порядъка на 1200 лв с монтаж.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Нямам си и на идея

    Климатика ще се използва единствено за охлаждане,като тенпературата в помещението през лятото не е повече от 26 градуса без климатизация. Целта е температура около 23 градуса.Какво бихте ми препоръчали и какви съвети бихте ми дали.Второто помещение.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Климатика ще се използва само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 17 квадратни метра , 40 кубика
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Алуминиева дограма , двоен стъклопакет бяло/бяло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3 квадратни метра
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Югозападно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 2 етаж от къща
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Спалня
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? с.Труд , област Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна 8 сантиметра, на всички тавани гипсокартон с вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Неизвестна засега,но от порядъка на 800 лв с монтаж.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Нямам си и на идея

    Климатика ще се използва само за охлаждане за максимум 1 месец през лятото когато се прибират близките ми от чужбина.Поради тази причина не ми се влагат и повече пари.Благодаря за съветите предварително.Спорен ден.
    Погледнете моделите на Gree Change.

    Цитат Първоначално публикувано от mtt Виж публикацията
    Привет,Бих искал съвет за избор на климатик.
    Фирми ми предлагат доста разнообразни варианти и малко съм объркан от предложенията им, предвид, че варират от 12ки до 18ки. Mitsubishi FH35, General LM 14, Toshiba 18/General 18/Daikin 18...

    1. Жилищно
    2. Охлаждане най-вече
    3. a) 37 кв.м, 96 куб.м (мебелите заемат част от тази кубатура). б) ПВЦ, троен стъклопакет; изток; д) 6ти етаж e) хол ж) апартамент
    4. София
    5. Около 22 градуса
    6. Нова сграда е, изолация има навсякъде
    7. Хола е с кухня заедно. Има печка, хладилник, котлон, съдомиалня
    8. 1700-1800 лева. Мога да отделя малко повече ако наистина си заслужава.
    9. Не мога да преценя. Съобразно климата в София. Основната цел е охлаждане лятото. Зимата климатика може да има спомагателна цел.
    10. Тъй като външното тяло ще се монтира вътре на терасата, хубаво е да е възможно най-малко като размер. Хола е с напълно правоъгълна форма. Вътрешното тяло ще бъде в единия от ъглите.
    11. Допълнителен въпрос: Възможно ли е температурата да се разнася из другите стаи на апартамента, като се има предвид, че струята не е към тях. 3-стаен е апартамента.
    Аз бих погледнал Тошиба Сузуми/Шорай/Мирай 16. Възможно е, но температурната разлика между стаята, в която е климатика и другите ще е голяма.

    Цитат Първоначално публикувано от positive Виж публикацията
    Пичове,преди няколко страници ви занимавах с моето чудене, накратко 22кв, Варна, airbnb, комфорта е най-важен.
    Аз се навих на MHI 35zs-s, по някаква причина познатите на баща ми от бранша постоянно го дърпат настрани от хевито.
    Първо му пробутваха NORDIC, после препоръчваха LUCA (което е ок), стана ясно че някои от тях просто не са пипали MHI.
    Сега човека който ще го монтира твърди, че MHI имали много проблеми с електрониката и натиска за Mitsubishi Electric. Японските им платки не издържали на калпавите ни захранвания и горели.
    Има ли някаква доза истина в това или ни пробутват митове и легенди, че се изпокарахме вкъщи?
    Напрежението в квартала не е по-нестабилно от нормалното, в смисъл не сме в някоя вилна зона или панелка с токови удари през ден.
    Благодаря!
    Аз съм нямал проблем и за пръв път чувам за това. Тъй като не е за вас лично машината няма какво да се карате с роднините. Вземете една Лука да нямате разправии. Хевитата не са толкова популярни в България като други марки, но от моя малък опит са супер.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    2
    #1457

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте моля за мнение относно fujitsu general ashg12lmca/aohg12lmca дали ще се справи ли за отопление на 22кв. хол в панелен блок на 2ри етаж исток/запъд с пвц дограма без изолация

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1458

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да, ще се справи.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1459

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Зависи.Приятел отоплява хол 20кв.м. с усвоена тераса,около 4 кв.м. Разположението е като твоето,изток-запад,но има изолация на външната стена,фибран 2см. Става въпрос за Пазарджик. Важно е населеното място,желана температура. Изобщо много са.Допитай се до съвестна фирма за да си спокоен.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    2
    #1460

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Става въпрос за София а желаната температура е 22градуса

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    4
    #1461

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, нов съм във форума.

    Търся климатик специално за охлаждане на магазин.Зимата на печка с дърва. Помещението е малко понеже се намира в село и е преправено от къщата(изградена от керпич). Температурите там са много високи(лятото), понеже има няколко витрини, специално е нужен климатик за тази част от магазина, в която са храните. Тази част е да речем 12 квадрата(даже може би давам много), не е много високо въобще. Има две витрини, хладилна за храна, и голяма фризерна. Разбира се има друго помещение, което също е към 15 квадрата, малка стаичка за живеене, която моята майка желае да отваря вратата и да влиза хладнина от магазина, тоест от климатика(буквално са едно до друго тези помещения). Има и трето, бара, което вече има две витрини с бира, и една със сладолед, но като цяло за това помещение, където са храните ще са затворение вратите към бара най-вероятно щото няма как просто според мен да се охлажда всичко.

    Понеже тока е промишлен, климатика трябва да е икономичен. Гледах в технополис имат климатици на Haier, които са добре откъм бюджета и УЖ икономично на пръв поглед.
    Като:
    КЛ.HAIER AS12TA2HRA/1U12BE8ERA | Инверторни Split системи | Климатици и &#10

    И други като
    КЛИМ.SANG AUS-12H53R150L | Инверторни Split системи | Климатици &#1080
    КЛИМАТИК BEKO BIN 121 | Инверторни Split системи | Климати
    КЛИМАТИК DAEWOO DSB-F1234ELH-V | Инверторни Split системи | Клима&#109

    Но четох лоши мнения за Хайер.

    Технополис е източника, понеже предлагат на изплащане от TBI Credit, имат магазин в града, и уж предлагат и монтаж(ама не знам на избрани модели или на всички).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1462

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Всичките изброени машини са пълен леш...По добре се насечете към специализирана фирма - сигурно ще предлагат на изплащане и може да вземете по читави машини.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    4
    #1463

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Няма време, температурите ги дават да стигат до 43 градуса в идните дни. Кои бихте посъветвали? Лимит да кажем 1000-1100лв.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1464

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нали не смятате, че утре ако го вземете, ще Ви го монтират веднага?! За този бюджет - КЛИМ. PANASONIC CS-DE35TKE/CU-DE35TKE | Инверторни Split системи | Климатиц&

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    4
    #1465

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нали не смятате, че утре ако го вземете, ще Ви го монтират веднага?! За този бюджет - КЛИМ. PANASONIC CS-DE35TKE/CU-DE35TKE | Инверторни Split системи | Климатиц&
    Разбира се, че не. Но колкото по-бързо, толкова по-рано ще пристигне. Като цяло от линка гледам, че този има енергиен клас А+, и SEER под 6, спрямо другите поне, и при охлаждане гълта малко повече ако съдим по спецификациите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #1466

    Отговор: Избор на климатик 2017

    GREE ги отписах, въпреки някои добри предимства.
    Най-вече защото повече от 50 часа не можаха да ми отговорят на два елементарни въпроса, нито на е-мейл, нито да звъннат.
    Единият им телефон вече не е активен, другия никой не го вдига, а в сервиза отговаря чичката чистач и дори не знае какво е подов климатик?

    Избрах Дайкин, но понеже все пак днес получих отговор, може да е полезно за мнозина:

    - От къде духа подовия модел GEH:
    "Наистина никъде не пише и сме поискали от производителя да се добави в ръководствата.
    В момента изборът окъде да духа се извършава ръчно с бутон (под предния панел) както е показано.
    Има избор да духа само отдолу - да речем е по-удачно през зимата или отгоре и отдолу. "

    - Колко е гаранцията у нас:
    "Гаранцията на всички машини на Gree, които предлагаме е 24 месеца.
    При битовите климатици - Lomo, Change, Viola, Hansol, U-Crown може да се бъде разширена до 5 години, при условие че се извършват годишни профилактични прегледи.
    Всеки преглед води до удължаване на гаранцията с 1 година. "
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1467

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mcfe Виж публикацията
    този има енергиен клас А+, и SEER под 6, спрямо другите поне
    Концепцията Ви при избора е тотално сбъркана - сигурен съм, че си нямате и най-малка представа, как се определят тези коефициенти и оттам разните плюсове които се лепят в последно време на различни модели... Щом искате да се набутате с някоя шитня от техното, избора е Ваш. Аз ви посочих по-малкото "зло"....
    SPSt, mystikalrs, Pezilink и 1 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    32
    #1468

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    След консултация с Aleksandars закупих Fuji Electric RSG12LLC за хола и Gree GWH09QB/K3DNC2C за спалнята. По принцип препоръката беше за Fujitsu General,но след разговор разбрах,че са едно и също нещо,а и във фирмата имаха наличност от Fuji Electric.
    Искам да изкажа големи благодарности на Aleksandars за помоща.
    След като монтират климатиците ще напиша отзиви относно работата им.За съжаление монтажа ще е чак на 14.07.

    Приятен ден.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    4
    #1469
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Концепцията Ви при избора е тотално сбъркана - сигурен съм, че си нямате и най-малка представа, как се определят тези коефициенти и оттам разните плюсове които се лепят в последно време на различни модели... Щом искате да се набутате с някоя шитня от техното, избора е Ваш. Аз ви посочих по-малкото "зло"....
    Бюджета беше увеличен то 1500лв. Ако Вие или други имате предложения, давайте. Ta кои са критериите, които трябва да гледаме?
    Този пост е редактиран от mcfe; 28-06-17 в 12:50.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #1470

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Търся съвет за климатик за: панелно жилище с изолация основно зa oxлaждaнe през лятото, тъй като има ТЕЦ за зимата (може и за отопление, ако е по-икономично от ТЕЦа)? 20м2,ПВЦ дограма, троен стъклопакет 5м2 стъкла, изложение юг-югозапад; xoл/детска стая в София 22 градуса желана температура. Цена 1500-3000лв

    Особеност - стаите са две идентични и съседни,но място за външни тела има само пред едната.
    Затова обмислям и мултисплит система, но като че ли клоня към самостоятелна като идеята е в адската жега да се отварят вратите и поне малко да се охлажда и другата стая като съм наясно, че няма да има кой знае какъв ефект.

    Държим на тихата работа както на вътреното тяло, така и на външното.

    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе