Страница 125 от 334 ПърваПърва ... 75115123124125126127135175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1861

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За БГ.
    Мицубиши Хеви-от завода в Тайланд.
    Триото се внася от Китай и Тайланд.

    Колега,в тази фирма не се обаждай повече!
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #1862

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от iskrensl Виж публикацията
    А за стаята която е 12 кв/м пак е по добре да е 7-ца така ли? Не е ли по добър вариант да е 9-ка и да има малко повече излишък, не съм убеден, че се изразявам правилно но се надявам да ме разберете.
    За чиста 7/20 сте. И двете ми спални са 12/13 кв.м. и двете машини в тях им идват мощни особено на охлаждане. Не се вкарвайте във филми 20ZS-S са вашите машини за спалните. За хола 25 или 35.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1863

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да попитам и аз - имам да взимам 2 климатика, единия за приземно помещение около 40 кв с изолация 15 см spa отвън, 6 камерна дограма schoko немска( сигурен съм за дограмата ,че е немска) и изолация на тавана 2 см fibran. Мисля за Нокрия Х ,но все още няма отзиви за нея .Имам старата Нокрия в хол 50 кв и съм супер доволен.В темата за daisekai 8. Стана въпрос за toshiba SDR , но доколкото видях е само за Япония .За спалнята ,която ще е детска ( чакам бебе ) е около 13 кв , но е в апартамент изолиран много добре източен. Искам нещо добро, което и да пречиства въздуха.
    Става въпрос за Пловдив, за апартамента, а къщата е до Пловдив.
    Благодаря за помоща!
    Този пост е редактиран от avenger; 23-07-17 в 19:09.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1864

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ВЕрно са само за Япония, ма разни "контрабандисти" ги продават и тук.

    Малко извън темата: Винаги ми е било интересно, когато някой каже, че чака бебе и иска да му пречиства въздуха и в мен веднага възникват 2 въпроса:
    1. Смятате да пушите в стаята на бебето ли?
    2. Как ще "пречиствате" въздуха на бебето, когато го изведете навън-примерно на разходка около кръстовището на Сточна гара?
    Аз съм изгледан в помещение с нафтова печка, двамата ми сина са изгледани в помещения с китайски конвенционални климатици и направо не зная как сме оцелели!
    Този пост е редактиран от SPSt; 21-07-17 в 22:14.
    DUNDURMA, necata2, ivan74 и 3 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1865

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А кое е по добро toshibata ili nocria
    За това помещение не бързам много .Отворен съм и към други предложения.
    по- спешно ми е за спалнята ,защото жената ще иска там да е около 24 градуса ,а аз на такава температура не мога да вирея
    и затова искам да сложа клима в детската за да може в хола и спалнята да ми е около 22
    Целия апартамент се охлажда и топли с daisekai 8 16ка
    държа да има добро пречистване на въздуха ,че ме ми се дават 900 лв за още един пречиствател .....пък и място заема

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ВЕрно са само за Япония, ма разни "контрабандисти" ги продават и тук.

    Малко извън темата: Винаги ми е било интересно, когато някой каже, че чака бебе и иска да му пречиства въздуха и в мен веднага възникват 2 въпроса:
    1. Смятате да пушите в стаята на бебето ли?
    2. Как ще "пречиствате" въздуха на бебето, когато го изведете навън-примерно на разходка около кръстовището на Сточна гара?
    Аз съм изгледан в помещение с нафтова печка, двамата ми сина са изгледани в помещения с китайски конвенционални климатици и направо не зная как сме оцелели!

    Живея до мола и тук има толкова прахоляк ,че дори мен ме дразни
    това е мое предпочитание .......в къщата нямам такива пречистватели ,но там сме само събота и неделя

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1866

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако проблем е прахът, плазмата няма да помогне. Търси климатик с много ситни въздушни филтри, което предполага и самопочистване на филтрите. Нека някой собственик на Дайсекай 8 да се включи и да каже дали са ситни или пазят от врабчета, като някои други.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1867

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Извинявам се може би трябваше да кажа какви климатици имам
    в апартамента от миналата година toshiba daisekai 8 16 ка ( преди него 12 години Osaka 12 ка)
    в офисите 2 Fuji electric 12 LLCC и един 18 ка ,но НЗ модела
    в къщата
    старата Osaka 12 ka в едната спалня
    Mitsubishi FH 25 в другата спалня
    Fujitsu nocria 14 в хола с кухня в едно
    относно изолации и апартамента и къщата мога да кажа ,че са много добре изолирани ( баща ми се занимава с строителство )
    от тези климатици съм доволен като цяло
    мнение като потребител което мога да изкажа е
    нокрията е перфектна за хол
    FH е много комфортен за спалня и не се разбира ,че работи и и филтрацията е добра
    за daisekai 8 не мога да кажа нещо съществено ,защото е в хола и не мога да кажа дали е шумен , но топли близо 50 кв
    и съм нямал проблем с него дори тази студена зима
    всички клима са на 22 градуса и зима и лято и е толкова на термометър

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1868

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Най-ситните филтри,които аз съм виждал са на ШАРП.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-07-17 в 11:18.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1869

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    най-ситните филтри,които аз съм виждал са на ШАРП.
    Производителите започнаха да правят по-едри решетки на филтрите не защото не могат да правят по-ситни, просто клиентите масово не си чистят филтрите. По-ситните филтри за задръстват много по-лесно, оттам и проблемите са много повече. Реално си връзват гащите.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1870

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А като се задръстят ламелите и брадяса турбината, това не води ли до проблеми. Вече писах, че ситните филтри вървят със самопочистване на филтрите-като за мързеливци.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1871

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Зависи, Panasonic имаха ситни филтри и нямат самопочистване. Нокрия има самопочистване, но няма ситни филтри.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1872

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Прав си-не съм се изразил правилно. По-скоро би трябвало да вървят, защото доста бързо се затлачват.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1873

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ...
    2. Как ще "пречиствате" въздуха на бебето, когато го изведете навън-примерно на разходка около кръстовището на Сточна гара?
    Аз съм изгледан в помещение с нафтова печка, двамата ми сина са изгледани в помещения с китайски конвенционални климатици и направо не зная как сме оцелели!
    Нафтовата печка със сигурност е дала своя голям дял в оцеляването с несравнимия си комфорт и това, че постоянно сменя въздуха в помещението със свеж, без да го замърсява. Особено ако е някое съкровище на Балкан, с френски или дори побългарен дозатор.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако проблем е прахът, плазмата няма да помогне. Търси климатик с много ситни въздушни филтри, което предполага и самопочистване на филтрите. Нека някой собственик на Дайсекай 8 да се включи и да каже дали са ситни или пазят от врабчета, като някои други.
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А като се задръстят ламелите и брадяса турбината, това не води ли до проблеми. Вече писах, че ситните филтри вървят със самопочистване на филтрите-като за мързеливци.
    Дайсейкай 8 са го оборудвали с 800 uM филтри, които са си едрички, въпреки доста дебелата им нишка. За радост са съобразени с едрата решетка на ламелите на топлообменника, което не допуска да се запушват от прахта и да падат мощността и ефективността. Проблем представлява натрупването на този прах по лопатките на турбината през лятото, което води до промяна на профила им и падане на дебита на въздуха. При десятките това увеличава риска на теория от "заспиване" през зимата. В момента моите филтри съм ги подменил с 350 uM, с нишка 0,1 mm и още ги тествам. Засега се справят добре и предполагат работа на машината от 10 дена до 2 седмици, без почистване и без да се променя работата и. Причината за подмяната е изключително голямото количество натрупан между пластмасите прах, което видях на снимки при профилактиката за пет сезона работа, което счетох за недопустимо.
    Климатиците с много ситни въздушни филтри обикновено са с различна структура на топлообменника. Ламелите му са по-ситни, по-лесно се затлачват с прах и ако са дву- и триредови, нямат шанс да се изчистят от прахта на място, без да е необходимо свалянето на вътрешното тяло и разхерметизация.
    Като обобщение, да разчиташ на това, климатизатор да ти чисти въздуха, си е чиста наивност. За целта се продават специални машини за филтриране на въздух, най-изгодните и с добра поддръжка от които са на Теси. Друг е въпроса, дали това изобщо има някакъв смисъл за нормалното семейство, със здрави деца.
    SPSt одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #1874

    Отговор: Избор на климатик 2017

    mitsubishi heavy srk35zs-s

    panasonic cs-z12skem

    fujitsu general ashg12luca

    Дайте мнение кой е за предпочитане и защо.
    Би било от полза да препоръчате някоя фирма за района на Бургас - Айтос. Вимакс?

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1875

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Dodo, този път съм напълно съгласен с теб. Добре си направил, че си сложил по-ситни филтри, но това наистина води до по-често чистене. Всъщност зависи и от праховото натоварване на помещението. В моя апартамент две стаи с различно изложение са със съвсем различно прахово натоварване. Една от причините да сменя климатика в хола с такъв със самопочистване на филтрите е именно повечето прах. Сега пак свалям филтри за почистване, но през месец и половина-два постоянна работа. Иначе самопочистване пускам най-много на седмица, защото филтрите са наистина много ситни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе