Страница 126 от 334 ПърваПърва ... 76116124125126127128136176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1876

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нафтовата печка със сигурност е дала своя голям дял в оцеляването с несравнимия си комфорт и това, че постоянно сменя въздуха в помещението със свеж, без да го замърсява. Особено ако е някое съкровище на Балкан, с френски или дори побългарен дозатор.





    Дайсейкай 8 са го оборудвали с 800 uM филтри, които са си едрички, въпреки доста дебелата им нишка. За радост са съобразени с едрата решетка на ламелите на топлообменника, което не допуска да се запушват от прахта и да падат мощността и ефективността. Проблем представлява натрупването на този прах по лопатките на турбината през лятото, което води до промяна на профила им и падане на дебита на въздуха. При десятките това увеличава риска на теория от "заспиване" през зимата. В момента моите филтри съм ги подменил с 350 uM, с нишка 0,1 mm и още ги тествам. Засега се справят добре и предполагат работа на машината от 10 дена до 2 седмици, без почистване и без да се променя работата и. Причината за подмяната е изключително голямото количество натрупан между пластмасите прах, което видях на снимки при профилактиката за пет сезона работа, което счетох за недопустимо.
    Климатиците с много ситни въздушни филтри обикновено са с различна структура на топлообменника. Ламелите му са по-ситни, по-лесно се затлачват с прах и ако са дву- и триредови, нямат шанс да се изчистят от прахта на място, без да е необходимо свалянето на вътрешното тяло и разхерметизация.
    Като обобщение, да разчиташ на това, климатизатор да ти чисти въздуха, си е чиста наивност. За целта се продават специални машини за филтриране на въздух, най-изгодните и с добра поддръжка от които са на Теси. Друг е въпроса, дали това изобщо има някакъв смисъл за нормалното семейство, със здрави деца.
    Благодаря за съвета за филтрите .Сега ако ми кажете и от къде мога да си взема такива за Тошибата ще е идеално ....за Пловдив става въпрос.
    И ако може да ми кажете за детската добър климатик за 12 кв ,но с добра филтрация и там плазми и другите пречистватели да кажем таван до 3000 лв, ако е без екстрите до 2000, защото за 1000 лв се взима пречистватели на Дайкин ,който имам и съм доволен.
    Иска ми се това да го има климатика ,защото няма много място в стаята,пък и това само ще се пречка.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-07-17 в 18:11.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1877

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Филтърът не е готов продукт и не може да се закупи. Продава се филтърна мрежа от неръждавейка по 45 лв/кв.м в Кючукпариж, която се изрязва и обкантва с V- образен пластмасов профил, за да стане както трябва. Това, което търсиш за 12 кв.м с добра филтрация и там плазми и другите пречистватели, могат да бъдат FTXM20M или FTXZ20N, като вторият е малкото уруру сарара и едва ли го внасят у нас. Има го в Унгария. Биттел в Пловдив дават много добри цени за старите модели уруру сарара (между 2к и 2к5 лева), но без монтаж. Когато се интересувах, най-малките им уруру сарара бяха 25-ци. Големи са.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1878

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Филтърът не е готов продукт и не може да се закупи. Продава се филтърна мрежа от неръждавейка по 45 лв/кв.м в Кючукпариж, която се изрязва и обкантва с V- образен пластмасов профил, за да стане както трябва. Това, което търсиш за 12 кв.м с добра филтрация и там плазми и другите пречистватели, могат да бъдат FTXM20M или FTXZ20N, като вторият е малкото уруру сарара и едва ли го внасят у нас. Има го в Унгария. Биттел в Пловдив дават много добри цени за старите модели уруру сарара (между 2к и 2к5 лева), но без монтаж. Когато се интересувах, най-малките им уруру сарара бяха 25-ци. Големи са.

    Сега разглеждам в нета и се натъкнах на това
    https://*********/hiperinvertorni-kli...tu-klas-a.html
    дали си заслужава парите ?
    Dodo_pv ако можеш да ме насочиш към кой да се обърна да ги направи ще съм ти благодарен
    както и някоя проверена фирма или човек за профилактика на 3 fajita в офиса .
    поставяни са от Темпекс ,но сега като им звъннах за профилактика ми казаха за края на септември .
    Благодаря предварително

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1879

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Хитака не си заслужава парите... Като имаш възможност търси нова японка - 22/25ца.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1880
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Сега разглеждам в нета и се натъкнах на това
    https://*********/hiperinvertorni-kli...tu-klas-a.html
    дали си заслужава парите ?
    Dodo_pv ако можеш да ме насочиш към кой да се обърна да ги направи ще съм ти благодарен
    както и някоя проверена фирма или човек за профилактика на 3 fajita в офиса .
    поставяни са от Темпекс ,но сега като им звъннах за профилактика ми казаха за края на септември .
    Благодаря предварително
    В другата тема ти предлагат Мерцедес. Вярно, малко стар но куче! Тук питаш - Тая нова Дачия как е? Е, нова е!
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1881

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Сега разглеждам в нета и се натъкнах на това
    https://*********/hiperinvertorni-kli...tu-klas-a.html
    дали си заслужава парите ?
    Dodo_pv ако можеш да ме насочиш към кой да се обърна да ги направи ще съм ти благодарен
    както и някоя проверена фирма или човек за профилактика на 3 fajita в офиса .
    поставяни са от Темпекс ,но сега като им звъннах за профилактика ми казаха за края на септември .
    Благодаря предварително
    Що не се свържеш с правилните хора от Пловдив и да си решиш проблема? Всичко друго е "мохабет".

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1882

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ... тази щайга продължава да е единственият нов климатик предлаган в Европа с коп +6. Дали е "Дачията" в климатичния свят сам прецени.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1883

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    В другата тема ти предлагат Мерцедес. Вярно, малко стар но куче! Тук питаш - Тая нова Дачия как е? Е, нова е!

    Извинявам се ,но и в другата тема казах че, стара техника не искам !!!
    По мое мнение всяко нещо си има живот и той не е безкраен.
    единственото което си купувам на старо е вино и уиски .
    От дядо ми знам (и от личен опит ) ,че новото и по-скъпото излиза накрая по-евтино.
    Винаги може да има изключения!
    За старите боклуци изхвърлени от другите държави не ми се говори.
    За да си взема климатик,печка ,пералня итн втора ръка трябва да е първо за без пари и второ за място за което не ми пука( каравана,стара вила или гараж)
    Въпреки че, за караваната наскоро си взех клима и е пак нова!
    kokovox и Viking72 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1884

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Няма за какво да се извиняваш. Вариантите са два. Нова Нокрия (може и Уруру да вземеш) или нов аналог, но за японския пазар. Тъй като си от Пловдив, потърси ..............
    Ако не желаеш нов японски климатик, винаги може да боднеш едно Хеви ZSX-S.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-07-17 в 18:13.
    Viking72 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1885

    Отговор: Избор на климатик 2017

    РАФАИЛИЕВ,ма кой ти каза че хубавите японци втора употреба са евтини??????Заблуждаваш се.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1886

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    РАФАИЛИЕВ,ма кой ти каза че хубавите японци втора употреба са евтини??????Заблуждаваш се.
    Сладоледа,човекът иска нова клима.
    Няма претенции за цената-японски...
    Важното,е че иска определени екстри!
    Предлагайте му нови япончетата.
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-07-17 в 02:36.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1887

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    РАФАИЛИЕВ,ма кой ти каза че хубавите японци втора употреба са евтини??????Заблуждаваш се.
    Не ме интересува дали са евтини , а щом не са и евтини направо не знам защо някои би си купил стар
    Мое мнение не ангажирам никого с него
    За нов японски съм ОК , само да не е с иероглифи!
    Да разбирам ли ,че hitachito не става?
    и това Mitsubishi по-добро ли е ?
    Имам FH25 в една спалня и съм доволен ,но ще е много мощен за 12 кв

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1888

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Да попитам и аз
    имам да взимам 2 климатика единия за приземно помещение около 40 кв с изолация 15 см spa отвън
    6 камерна дограма schoko немска( сигурен съм за дограмата ,че е немска) и изолация на тавана 2 см fibran
    мисля за нокрия Х ,но все още няма отзиви за нея .Имам старата нокрия в хол 50 кв и съм супер доволен
    В темата за daisekai 8. Стана въпрос за toshiba SDR , но до колкото видях е само за Япония .
    за спалнята ,която ще е детска ( чакам бебе ) е около 13 кв , но е в апартамент изолиран много добре източен
    искам нещо добро което и да пречиства въздуха
    става въпрос за Пловдив е апартамента а къщата е до пловдив
    благодаря за помоща
    За голямата стая Нокрията която гледате ще свърши работа. След като сте доволен от марката не виждам защо не заложите на този модел 12.
    Сега, ако вкарването на въздух отвън е приоритет се насочете към Уруру Сарара 35/50.
    Иначе има и по бюджетни опции като
    Fujitsu General 18 LFCA
    MHI 50ZSX-S
    Тези двата имат по-малко глезотии като екстри, но са хубави машини.

    За това Хитачи нямаме информация от ползватели, но хората с високия клас Хитачи ги харесват. Аз не разбрах защо Мартин скочи на Уруру Сарара за спалнята си вместо високия клас на Хитачи, но той си знае.
    Това Хитачи обаче струва доста, то и това е вероятно причината да не се купува много. Предполагам Тошиба Дайсекай 10 или МХИ ZSX-S 20 биха ви удолетворили високите изисквания за детската стая на по-ниска цена от Хитачито. Но аз лично смятам, че Хитака е супер класна машина. Просто цената и е по-висока от тази на конкуренцията.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1889

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Коко е обобщил защо машината не е така вървежна откъм продажби. Към неговото мнение бих добавил, че размразяването е проблем - но лесно решим, освен това климатика има нужда минимално от 5 метра тръбен път. Изискване което не винаги е възможно да се спази.
    Рафа, виждал ли си новото Киригамине LN?
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 23-07-17 в 09:55.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #1890

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте! Може ли да ми препоръчате нискобюджетен климатик, тъй като ми трябват 2 броя, а съответно бюджетът е нисък.
    Трябва ни само за охлаждане при големите жеги. Вкъщи на 30-32 градуса си живеем и спим добре и затова се надявам да можем да минем с нещо по-евтинко... 600-700лв на климатик, но все пак възможно ли е да що-годе читава.
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе