Страница 209 от 334 ПърваПърва ... 159199207208209210211219259 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,121 до 3,135 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3121

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ами то не му е нужно. Достатъчна информацията за дограма, изолация и съседи отдолу, за да се подбере правилния климатик. Но ако държиш пресметни задачата. Може да е полезно за някой.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3122

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ван Дан,не съм обиден.
    Лошото е нахлуваш в темата!?
    Има неща,от които разбирам доста!
    А за Реното или аз, или той Вън.Зависи,кой е с по-слаба психика и нервен.

    Пак развалям темата!
    Това,че работя с котли и някой,който е монтирал
    5-10газови котли се прави на супер мен?!?
    Битовата техника ми е хоби и няма нищо общо с професията ми!
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-09-17 в 01:38.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3123

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моите извинения за регистрацията - не съобразих, че си можел да четеш без регистрация. Тя е нужна само за постване. И никога не съм писал, че кога си регистриран е определящо за смисъла от постовете, на който и да е. Единствено е показател кой колко е "активен" (брой постове за времето откакто е регистриран), но само като количество, не като "качество".
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-09-17 в 01:38.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #3124

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от IBMD Виж публикацията
    Привет!
    Може ли малко помощ?
    Сестрата трябва да си купува климатик за детската стая, живее на 1ет. отвътре стените на стаята без тавана е с гипсокартон без изолация, няма и външна изолация.Квадратурата е 15 кв.
    Та ходила е по магазините е се е спряла на следните модели:
    Electrolux EXI12HJIWI/EXI12HJIWE С монтажа 1000лв.
    Finlux FDCI-12LK46GFH С монтажа 800лв.
    Hitich RAK-35PEC/RAC-35WEC 1100без монтажа
    Haier AS12TA2HRA/1U12BE8ERA 800лв. С монтажа
    Fuji Electric вътрешно тяло - RSG09LLCC, външно тяло - ROG09LLCC тук може и да се вземе 12-ка, ако прецените, че 9ката няма да е достатъчна.
    Няма много възможности затова търси нещо, което да е качествено и да върши работа за тези пари...ще се ползва и за отопление, и за охлаждане.За Фуджито ми казаха, че е тайландска сглобка, като частите са японски, даже жената в магазина й показала отстрани, че пише произведено в Япония.
    Много моля спешно за съвет, тъй като утре ще се купува машинката...сега дилемата е коя!
    Вие какво ще кажете? Коя машина ще й върши работа от горе изброените...може и вие да предложите нещо 800-1150лв.
    Благодаря!
    За този бюджет и това помещение вижте GREE 12 CHANGE

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3125

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ами то не му е нужно. Достатъчна информацията за дограма, изолация и съседи отдолу, за да се подбере правилния климатик. Но ако държиш пресметни задачата. Може да е полезно за някой.
    27 м² северна стая.11м² дограма/24мм стъклопакет.Отгоре няма отопление,стълбище -студено,отдолу -рядко отопление.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3126

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от IBMD Виж публикацията
    Привет!
    Може ли малко помощ?
    Сестрата трябва да си купува климатик за детската стая, живее на 1ет. отвътре стените на стаята без тавана е с гипсокартон без изолация, няма и външна изолация.Квадратурата е 15 кв.
    Та ходила е по магазините е се е спряла на следните модели:
    Electrolux EXI12HJIWI/EXI12HJIWE С монтажа 1000лв.
    Finlux FDCI-12LK46GFH С монтажа 800лв.
    Hitich RAK-35PEC/RAC-35WEC 1100без монтажа
    Haier AS12TA2HRA/1U12BE8ERA 800лв. С монтажа
    Fuji Electric вътрешно тяло - RSG09LLCC, външно тяло - ROG09LLCC тук може и да се вземе 12-ка, ако прецените, че 9ката няма да е достатъчна.
    Няма много възможности затова търси нещо, което да е качествено и да върши работа за тези пари...ще се ползва и за отопление, и за охлаждане.За Фуджито ми казаха, че е тайландска сглобка, като частите са японски, даже жената в магазина й показала отстрани, че пише произведено в Япония.
    Много моля спешно за съвет, тъй като утре ще се купува машинката...сега дилемата е коя!
    Вие какво ще кажете? Коя машина ще й върши работа от горе изброените...може и вие да предложите нещо 800-1150лв.
    Благодаря!
    Или Fijito или Hitachito .
    Аз бих сложил 12 ка .
    В единия офис имам 2 такива LLCC и за топленето топлят без проблем.
    Чух ,че имало преди някакви проблеми с вентилатора на вътрешното , но бил отстранен.
    При мен е нямало проблеми.
    Само да кажа , че не съм спец а потребител.
    Давам мнение на база личен опит..
    При мен не са в спалня и не мога да кажа колко е удачно за спалня/детска.
    Единствено мога да кажа,че много топлят.
    При мен са в около 90 кв офис последен етаж с стиклена фасада.
    Идеята беше да се пробва с 2 и ако не смогват да се сложи 3 .
    Дори и тази зима нямаше никакви проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3127

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    27 м² северна стая.11м² дограма/24мм стъклопакет.Отгоре няма отопление,стълбище -студено,отдолу -рядко отопление.
    Сметни го де. Какво показва елката?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #3128

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, регистрирах се във форума защото ми е нужна помощ при избор на инв. климатик! Помещението не е с външна изолация на което 2 от стените са външни, около 25 квадрата височина 2,8м, трябва ми климатик главно за отопление. Спрял съм се на 2 модела 1.Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA и 2. Fujitsu ASYG 12 LMCE / ( LMCA )?, или има нещо по-добро за тези пари ? Четох много форума но не намерих сравнение между тези 2-та климатика! Благодаря !

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3129

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Би трябвало да дадете още доста инфо, така трудно ще получите сериозни съвети. Най на първо четене - и двете машинки изглеждат слаби за целта. По скоро, би трябвало да потърсите машина с 5кВт, номинална, а не максимална отдавана мощност на отопление.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #3130

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Би трябвало да дадете още доста инфо, така трудно ще получите сериозни съвети. Най на първо четене - и двете машинки изглеждат слаби за целта. По скоро, би трябвало да потърсите машина с 5кВт, номинална, а не максимална отдавана мощност на отопление.
    За помещението предполагам - тухлено е, 2-етаж на жилищен блок, ПВЦ дограма, принципно зимно време без да е отоплявано държи около 7-10 градуса. Бюджет 1300-1400 лв. в която влиза и монтаж. Напълно е възможно и да съм сбъркал моделите , невеж съм относно климатиците, но ми ги препоръчаха и 2-та. Реших да се допитам до Вас, все пак

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3131

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Къде се намира това жилище и какви температури смятата да поддържате. Бюджета е нисичък и може би трябва да се ориентирате, най вероятно, към 16 или 18 от по ниския клас машини, като Gree примерно, макар че едва ли ще влезете в цената.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #3132

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Къде се намира това жилище и какви температури смятата да поддържате. Бюджета е нисичък и може би трябва да се ориентирате, най вероятно, към 16 или 18 от по ниския клас машини, като Gree примерно, макар че едва ли ще влезете в цената.
    Намира се в Хасково, мисля, че искам да поддържам 25-30 градуса, една нормална стайна температура ! Бихте ли ми препоръчали модел климатик, който би се справил със тези данни ?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3133

    Отговор: Избор на климатик 2017

    25-30С при отопление с климатик е доста сериозно предизвикателство и изисква доста преоразмеряване, а вие нямате бюджет за това. Би трябвало да очаквате поддържана температура през зимата около 22С. Мисля, че би трябвало да се ориентирате към Fuji14LMCA, Toshiba 16 Mirai, Gree18Lomo или Change, но ще ви трябват около 1600/1800лв с монтаж. Може би има и други варианти - нека някои от съфорумците се включат и дадат идеи.
    Този пост е редактиран от tony34al; 26-09-17 в 11:36.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3134

    Отговор: Избор на климатик 2017

    25º до някъде е приемливо, в режим отопление си е доста топло, но всичко е относително. 30 обаче вече принадлежи в графа Карлуково.
    В тези 25кв и с тези изисквания избираш нещо от предложенията на Тони. За всеки случай и една духалка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #3135

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Какво ще кажете с тази мултисплит системи LG - горните дето са компкект на промоция. Става дума за две съседни стаи - 18 и 20 кв.м.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе