Страница 316 от 334 ПърваПърва ... 266306314315316317318326 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,726 до 4,740 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4726

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Избери Фуджитсу Дженерал 18lfca няма да згрешиш. С тия 12ки ще студуваш.
    повече за охлаждане и по-малко за отопление /имам ТЕЦ/ - Хол 36 кв.м

    Колега VeleV.Klima пише че го иска за охлаждане и преходните сезони за отопление.За това му предложих и 12 LMCE който ще охлажда и затопля това помещение без проблем.
    Този пост е редактиран от bobovo; 12-12-17 в 23:02.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4727

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ахаа ясно.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4728

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ахаа ясно.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    4
    #4729

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Няма да е по-бре. 1-во, има 10см изолация и второ градът е Бургас, където температурите рядко падат до -15. В този случай 9-тката ще бъде достатъчна. Това е ако човека избере да премести осаката в спалнята и търси климатик за хола.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Да мисля точно това да направя. Стаите не са преходни така , че Осаката ще се отиде в спалнята. А за ще хола трябва да избера нещо по добро. Преди няколко дена ходих в една фирма и ми предложиха няколко климатика за съответното помещение (хол 25квм с 6,5квм кофти ПВЦ дограма, дълга външна северна стена с 10см изолация- може би за това и помещението е една идея по хладно от др в апартамента.0
    Mitsubishi MUZ-SF50VE
    HITACHI RAK 50 RPC
    и като алтернатива DAIKIN FTXB50C понеже предните ми се видяха малко скъпички.
    За сметка на това пък първите два влизали в програма за енергийна ефективност и можело да се разсрочи безплатно през банка и да се спести 20% от стойността, което напълно ме орежда. Защото идеята ми беше ако давам повече пари поне да си заслужава и да се избият във времето.
    Сега като чета вашите предложение забелязвам голяма разлика в BTU на моделите предложени от вас и от фирмата. На какво би се дължало или просто фирмите се презастраховат.
    Този пост е редактиран от nnnaaa; 12-12-17 в 23:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #4730

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nikopld Виж публикацията
    След кратко умуване и оглед на място се стигна до решението-24ЛФЦ.Вчера мина и монтажа и вече е топлоооооо Но какви ми прави впечетление...настоен е на 24 гр. имам термометър в помещението почти фронтално срещу вътрешното тяло който показва 23,2гр а това не спира да духа.Вентилатора е настроена на medium.Нормално ли е това или нещо аз не съм го настрил като хората
    Да и аз това се чудех, но явно е нормално. Вчера ми монтираха Fujitsu 09-LTCA в кухнята и от тогава работи постоянно без да спира да духа. В спалнята имам МЕ FH-25, но той не работи постоянно и спира и за това се чудех.

    Послушах съвета на Aleksandars, когато ми предложи Fujitsu-LTCA и мисля, че е супер климатик за което искам да му благодаря!
    Успех
    Alexi, Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4731

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nikopld Виж публикацията
    Да разбирам ли от прочетеното в статията че трябва да го оставя така и да променям при нужда само Температурата?Той че няма да се изключва,няма,ще си работи цялата зима,но пък вечер спим под него и това бучене малко смущава.....
    Да спите под 24ка не е може би най-добрата идея. Преместете си леглото в другия край на стаята. Прочете и упътването. Има разни еко/безшумни опции.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4732

    Отговор: Избор на климатик 2017

    FH 25 има висок минимум и за това спира. Някои предпочитат този тип на работа.
    rosswen и Sir John харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #4733

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да иначе за сега от него съм много доволен също! Страхотен климатик е по мое мнение като ползвател.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4734

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nnnaaa Виж публикацията
    Да мисля точно това да направя. Стаите не са преходни така , че Осаката ще се отиде в спалнята. А за ще хола трябва да избера нещо по добро. Преди няколко дена ходих в една фирма и ми предложиха няколко климатика за съответното помещение (хол 25квм с 6,5квм кофти ПВЦ дограма, дълга външна северна стена с 10см изолация- може би за това и помещението е една идея по хладно от др в апартамента.0
    Mitsubishi MUZ-SF50VE
    HITACHI RAK 50 RPC
    и като алтернатива DAIKIN FTXB50C понеже предните ми се видяха малко скъпички.
    За сметка на това пък първите два влизали в програма за енергийна ефективност и можело да се разсрочи безплатно през банка и да се спести 20% от стойността, което напълно ме орежда. Защото идеята ми беше ако давам повече пари поне да си заслужава и да се избият във времето.
    Сега като чета вашите предложение забелязвам голяма разлика в BTU на моделите предложени от вас и от фирмата. На какво би се дължало или просто фирмите се презастраховат.
    Не ги слушайте от фирмата. Щом стаите не са преходни, не ви трябва толкова голям климатик. Специално за Мицубишито, това им е най-ниската серия и като цяло хората не го препоръчват. Дайкините също не се славят с добро име освен про серията и уруро сарара. Хитачито топли, но има дефрости по време при минусови температури. Във Вашия случай погледнете Фуджитсу 9ЛТ. Ще Ви е достатъчен а и ще е под 2000лв. Смятам, че би трябвало и той да е включен в програмата за ЕЕ.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #4735

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Да спите под 24ка не е може би най-добрата идея. Преместете си леглото в другия край на стаята. Прочете и упътването. Има разни еко/безшумни опции.
    Не става,..Хол с кухня и няма как да преместя холовата гарнитура никъде другаде в помещението при наличие на още 4 врати вътре и 2 прозореца.Снощи като за първа вечер на клиатик оставих клапите насочени на горе и в страни от главите ,а вентилатора на QUIET.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4736

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nikopld Виж публикацията
    Не става,..Хол с кухня и няма как да преместя холовата гарнитура никъде другаде в помещението при наличие на още 4 врати вътре и 2 прозореца.Снощи като за първа вечер на клиатик оставих клапите насочени на горе и в страни от главите ,а вентилатора на QUIET.
    Е да, ама с клапите нагоре топлите тавана...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4737

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Braykov Виж публикацията
    Него исках, но ми казаха, че не става за Енергийна ефективност
    Последно - искаш да се охлаждаш или искаш и да се отопляваш с него?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nnnaaa Виж публикацията
    За сметка на това пък първите два влизали в програма за енергийна ефективност и можело да се разсрочи безплатно през банка и да се спести 20% от стойността, което напълно ме орежда. Защото идеята ми беше ако давам повече пари поне да си заслужава и да се избият във времето.
    Историята с тази програма не стои точно така - проучете си точно условията, за да не останете неприятно изненадан впоследствие.
    VanDan и mkukas харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #4738

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако въобще го допуснат. Във форумната тема за ЕЕ не беше ли писано, че в момента се допускат само едновременно минимум 3 кандидата от жилищен блок. Ако и самата програма е активна, защото тя май е на периоди.
    И "келепира" и при най-добрите условия през годините (сега май не са такива) никога не е бил чисто 20%. Иска се и поне няколко ходения до банки, документи и т.н.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #4739

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Потвърждавам за необходимостта поне още два апартамента от входа да имат монтирани климатици които отговарят на изискванията за енергийна ефективност.
    Така ми казаха в ОББ.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4740

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ба си.Аз преди 10 и повече години отидох в банката и на другия ден кредита беше у мен, след 2 дена ми монтираха машините, написаха ми протоколите и фактурата и след седмица си получих обратно 20-те %.Тогава си спомням, че от тези 20%, малка част от тях покриваха цялата лихва за 2 години, другото чиста печалба беше.Нещата бяха прости и ясни, сега явно съвсем са огелпили нещата.
    chany одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе