Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree5Одобрявам

Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #16

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    благодаря че си го сметнал - знам че смяташ много а мен в момента ме мързи да отварям, дали може тази загуба да се съизмери със загубите от термомостове? предполагам това имаш пред вид в строителни грешки?

    учудвам се че имаш изолация от вътре и от вън.
    Под грешки имам предвид освен термомостовете тоталната липса на опаковане (фолио м/у картона и ватата) При ветровито време го чувам вчтъра как вее вътре във контрукцията на покрива - това говори за наличие на отвори и това че въздуха който трябва теоретично да седи затврен във сандвича на конструкцията се сменя и отнася топлина. Липсата на лепени ленти по ръба на дограмата и стената. Тухлите обърнали навън/наъвтре с отворите (за тях специално заминаха 50 флакона пенополиуретан и просто съм запушил по-явните дупки. Етажа определено не би минал "blow-door test" а за да работи изолацията по сметки къщата трябва да е добре опакована и обмена на въздъх да е под някакви определени цифри.

    Изолацията отвътре беше заради картона с който решихме да изправяме стените. Вместо мазилка. И покрай картона реших да не седи кухо и да наврат 5см. вата. Недостатъка е че е изял над 7м2 от етажа което си е направо един килер.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #17

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Здравейте,

    Дано не съм Ви подвел със своите въпроси и твърдения.
    В никакъв случай не отричам влагането на ТИ, не само ще я осъществя при мен просто ще стане поетапно - сега гипсокартон и вата на вторият етаж, а в последствие след като направя основен ремонт вътре дано събера за външна ТИ.
    1. Необходимо ми е възможно най-коректно да изчисля топлините загуби на къщата - за това помолих да коментирате този Калкулатор : Термокалкулатор 2.0 - може ли да му се разчита???
    2. Започвам със отливане на ПОДОВЕ на 1 ет. - тук ще ме посъветвате ли да заложа от сега тръба за подово: Каква да е тръбата / PEX-AL-PEX възможно ли е???/, през колко да са навивките, да предвидя ли от сега полагане на датчици относно бъдещото подово - всякакви съвети приемам относно технологията на внедряване и изпълнение.
    3.Насочил съм се на този етап към модерен начин на отопление: Какъв да е топроносителя все още избирам. Може би ПЕЛЕТИ - МОЛЯ ЗА НАСОКИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ - марки, модели предимства и недостатъци, отоплително съоражение с усъвършенствано управление!
    Имам и достатъчно добър /финансов/ достъп до дървесина за горене, но не качествена като плътност и големина - това просто за сведение, което може да окаже влияние в избора на топлоносител.

    Условията са следните - имам изградена стара инсталация от мен на двата етажа - правен котел на твърдо гориво /за изхвърляне/, PEX-AL-PEX 20 от преди 14-15 години. Всеки радиатор е независимо захранен от колектор, а радиаторите - Чугунени от двата модела Руски /широки глидери/ и БГ /тесни глидери/ - Търся им характеристиките за топлоотдавен на глидер???
    На този етап ми се иска да си спестя инвестицията във подмяна на радиаторите, НО съм и наясно, че при внедряване на ниско-температурно и от там икономично отопление и запазването на Чугунените радиатори май идеята не е много добра???
    Този пост е редактиран от JKanchev; 24-02-17 в 23:01.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #18

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Въпросите продължават да се натрупват - вече имам някаква представа за топлините загуби макар и силно поставени под въпрос.

    Търся перфектно решение за ПЕЛЕТНА система със мощност 3-20 кВ. /без мощността за бойлер, който още не съм закупил също/.
    Моля за предложения.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Перфектното ти решение е Greyko Expert 20 + RB20 - високоефективен и непрентенциозен котел с лесно обслужване. Имаш наблизо евтини слънчогледови пелети, друго не ти трябва

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #20

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Аре крайно време да се включиш.

    Пропуснах нещо важно с предният си пост в изискването за пелетна система - коя да е тази добра, която може да гори и дърва, да поддържа голямо КПД и при двете горива и да е с модерно и гъвкаво управление?
    Имам и добър достъп до дърва, което не е за пренебрегване, но с хамалогията няма се разберем. Газа много ме разглези

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #21

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Вече си отговорих и на този въпрос - много е намаляла активността ни във форума, което включва и мен.

    Явно ще е Greyko Expert 20 + RB20 /друг избор на пазара не намирам???/ - моля за препоръки към доставчик, изпълнител и сервизен в района на град Свищов?
    Към тази система със Грейкото търся и бойлер със серпентина - настоящият Дипломат 80 л, хоризонтален мисля да го изхвърля и да сложа по-ефективен също хоризонтален - Какво бихме ме посъветвали?
    Мисля да се насоча и към подово отопление след като ще правя oтливaнe нa ΠOДOBE нa 1 eт. - тyĸ щe мe пocъвeтвaтe ли дa зaлoжa oт ceгa тpъбa зa пoдoвo: Kaĸвa дa e тpъбaтa / РЕХ-АL-РЕХ възмoжнo ли e???/, пpeз ĸoлĸo дa ca нaвивĸитe, дa пpeдвидя ли oт ceгa пoлaгaнe нa дaтчици oтнocнo бъдeщoтo пoдoвo - вcяĸaĸви cъвeти пpиeмaм oтнocнo тexнoлoгиятa нa внeдpявaнe и изпълнeниe.
    Може ли някакъв линк към информация за изграждане на подово със добри съвети както към технология така и към материали?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Бая буфер ще ти трябва за това подово.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #23

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Аз и друг път съм го писал. Твърде много очаквате от форуми. За някои работи да, но в един момент искате някой да ви направи готов проект, допълнен с практически съвети. За това си има специалисти и фирми.
    tony34al одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Перфектното ти решение е Greyko Expert 20 + RB20 - високоефективен и непрентенциозен котел с лесно обслужване. Имаш наблизо евтини слънчогледови пелети, друго не ти трябва
    Може ли цена и някакви координати?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #25

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Цената е около 4К, в сайта има списък с регионални фирми-дистрибутори/сервизи.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Извинявам се много пелетите от слънчоглед във Варна имах предвид.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #27

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Слънчогледовите пелети варират 160-220лв в зависимост от сезона, производителя и опаковката
    Този пост е редактиран от Lazar; 01-03-17 в 19:23.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #28

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Бая буфер ще ти трябва за това подово.
    За съжалени това нищо не ми говори - би ли малко дал разяснение?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз и друг път съм го писал. Твърде много очаквате от форуми. За някои работи да, но в един момент искате някой да ви направи готов проект, допълнен с практически съвети. За това си има специалисти и фирми.
    Мда - прав си и за това последната думичка от изречението ми бе "изпълнение" като визирах "изпълнител", което за региона си е греда.
    Просто исках да се/ме ориентирам какво точно да поискам/търся не само според моите предварително зададените финансови параметри, а според качеството, което мога да постигна вземайки се в предвид мащабните ремонти, които подхващам.
    Това целя.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Цената е около 4К, в сайта има списък с регионални фирми-дистрибутори/сервизи.
    Цената наистина е такава /На котела/, НО възможно ли е да се надявам за промоции в предвид приключване на отоплителният сезон?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #29

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Аз те разбирам добре, но всичко е в ръцете на този, който ще го прави на практика. Мнооого трудно е с намирането на правилните майстори в почти всички области. Това с прИмоциите само от фирмата продавач зависи. Нещо не ми се вярва да има такава само заради сезона.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #30

    Отговор: Проект: Къщата на село - Коефициенти на топлопреминаване на различните материали и пр.

    Миналата година имаше няколко промоции, които раздвижиха пазара в слабите сезони и поразпределиха натоварването през цялата година. Тая година се надявам също да има

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло в къщата?
    От mirchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 15-01-16, 22:26
  2. Отговори: 3
    Последно: 17-05-12, 20:21
  3. интернет на село?
    От ssimeon във форум Технологии
    Отговори: 6
    Последно: 21-05-09, 13:18
  4. Какво да предприема за климатизация на къщата?
    От Hidepower във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 14-05-08, 08:34
  5. програма за рекламни материали...?
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 15-06-07, 02:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе