Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 159
Like Tree26Одобрявам

Избор на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #91

    Отговор: Избор на ресийвър

    civica говориш от опит, прочел си нещо за тях или просто ги виждаш на картинка?

    Аз мисля да подменям с този. Inakustik някой ми ги бе похвалил, но из нета четох, че уж имали екраниране ама пак хващали смущения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #92

    Отговор: Избор на ресийвър

    Колега при 0.75м качествен цифров кабел и наличие на електромагнитни излъчвания в околната среда вероятността да да има смущения е по-голяма в приемо-предаващите устройство отколкото в преносната среда/HDMI кабела в случая/.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #93

    Отговор: Избор на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    civica говориш от опит, прочел си нещо за тях или просто ги виждаш на картинка?


    ...............................
    Просто съм пробвам и скъпи и по-евтини кабели , ей така само за проба , и не откривам разлика при моята техника , която е любителско ниво , нищо особено , но си ми върши работа .Ресивъра го ползвам предимно за филми , за стерео си имам стерео усилвател и букшелф колони .Може и много повече от това което имам , но на мен ми стига и това в момента . Не съм нито върл меломан , нито киноман , нито паралия .
    nassko1 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #94

    Отговор: Избор на ресийвър

    Мисълта ми беше дали си ги пробвал тези модели лично, че и мен ме интересуват..... иначе и аз ги гледам само на картинка и хартия. А какво ли ще е в реалността си е друг въпрос. При мен има смущения от някъде и даже се отразява на субуфера. Смених кабела и се оправи За това съм по придирчив.

    Ако споделиш кои си тествал точно и с какви си в момента ще е полезно не само за автора на темата. Колегата ако вземе първия евтин кабел от магазина как ще му гарантираме, че качеството ще е като при теб и ще го задоволи? Добре би било да се говори с точни марки/модели/дължини.

    Някои хора отричат разликата в кабелите, но аз не я изключвам докато не се уверя сам.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 23-02-17 в 17:51.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #95

    Отговор: Избор на ресийвър

    Преди 8 години съм правил тестове и не помня конкретни марки , но си бяха скъпи .Точно тези от линка не съм ги тествал , едва ги е имало преди време - сертификат 2.0 - голяма работа .
    Сега съм с китайски , уж маркови AC Ryan , версия 1.3 . Имам и 1.4 , разбира се отново китайски , но нейм по 10-15 лв за 3 м , перфектни на външен вид с добра изработка и си работят .

    Нямам нищо против скъпите кабели , но едва ли разликата е толкова осезателна , колкото разликата в цената . Също не съм и почитател на изключително евтините кабели без никаква маркировка .
    Споделям само лично мнение , всеки си прави сам избора и си преценява . Както казах , нивото на техниката ми не е нищо особено , че да давам много пари за кабели .Няма да давам примери , но два кабела за 300лв ....... при техника за 10к може .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #96

    Отговор: Избор на ресийвър

    А на какво и с какво тества да споделиш ако не те затруднява? При музика може би ще е по изявено. Аз не съм споменал нищо за сертификати. А и се предполага като са чисто нови кабелите, че всички биха работили, но въпроса е как..... Дадох личен пример с моя за субуфера. И с евтиния работеше ама имаше смущения, а за мен това не е ОК. Аз на такава техника с този ценови диапазон не бих сложил като твоите кабели. Външния вид също не ме вълнува.

    Разлика в кабела за колоните е доста осезаема! Лично съм пробвал с 3 различни марки и със завързани очи бих познал кой е свързан. Сега ако колоните ти не могат да възпроизведат тази разлика и да купиш от 1000лв. кабел все тая. Ето на скоро тествах на едни самоделни колони 2 DAC-a .....единия 120лв., а другия 500лв. също и директно свързване към звукова карта на лаптоп. Ами разликата беше 0 потвърдено от още двама. След като ги свързах към моите разликата бе ушевадна и ясно се разграничаваха различните варианти! Сега мисля да пробвам дали ще има разлика в USB кабелите.

    Zensor 3 не е лоша колона за цената си и заслужава инвестиция в добри кабели според мен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #97

    Отговор: Избор на ресийвър

    Ако минава за марков-брандиран SONY в кутия 1.5метра около 50лева преди 3-4 години, HAMA 1.2м с ферити уж -15-на лева преди година, Китайски Ugreen 1.5метра с красива оплетка 2долара от Ибей около Черният петък .Аз, жената, децата/големи са/разлика не виждат и не чуват- блу рей сони, ТВ Сони, ресивър сони, HD плеър APACER, китайски андроид бокс,лаптопи 3броя, свързвани са всякакви комбинации.Да не споменавам нонеймите дошли с плеърите които си бачкат перфектно.
    При аналоговите Скарт ,чинч и тн. наистина разликата между хубав и евтин кабел е огромна.
    pulsedriverbg
    Между USB кабелите може да не проверяваш тя и на телефон е видна.
    Този пост е редактиран от nassko1; 23-02-17 в 18:50.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #98

    Отговор: Избор на ресийвър

    А на какво и с какво тества да споделиш ако не те затруднява?...................
    Е , тя стана една . Едва ли е интересно за всеки какво и как съм тествам и какви са резултатите . Естествено за мен са добри , но това не значи , че не може и много по-добре - може и не споря . Слушал съм добре направени дом . системи и съм бил впечатлен , но за момента не инвестирам в по-високо ниво техника , може би в нещо по-ново като година на производство и по-съвременни екстри - уай-фай , блутуут , ДЛНА , но в същия клас и ценови диапазон на ресивъра , най вече и може би телевизора . Колоните не ги сменям засега .
    Първо почнах с дом .кин от типа всичко в едно - двд бяха модерна работа , а и имаше още видеотеки и се даваха под наем . Минах и през блурей . Интернета беше лукс и доста кофти в началото - по телефонните линии , но като се промени , смених и техниката с отделни компоненти - ресивър Онкио и колони JBL - комплект с всички кабели и не съм купувал други и не съм експериментирал .Колоните са евтини и не си заслужава да давам пари за 20м кабел от 7/8 лв метъра .

    За музика има друго - стерео усилвател Ротел и букшелф колони JPW 310 - нищо особено , но си ми харесват , а и не се ползват много .Кабели някакви по-качествени , медни 1/1.5/2 мм2 .

    Та всичко е според нуждите и възможностите . Което съм преценил , че ми трябва , това имам , не че не ми се иска и друго , но не е належащо . Има и други радости в живота , за който да си харчиш парите !

    Нищо против нямам към избора на колегата пуснал темата . Просто коментирам и споделям .

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #99

    Отговор: Избор на ресийвър

    Докаде стигна тази тема

    А колегата просто поиска съвет за ресивър.....
    По въпроса с търкулването на някаде си....
    познавам хора търкулнали се....и това търкулване няма нищо общо с покупката на ресивър струващ колкото телефон,който всеки втори носи в гжоба си...нито пък 4 метра QED Original
    svetlio1 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #100

    Отговор: Избор на ресийвър

    Приказка да става, препоръките бяха много разумни за ресивър около 1000 лева и Далитата, ама после стана една .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #101

    Отговор: Избор на ресийвър

    Благодаря на всички.
    Може да ме поздравите или не! Избухнах с един Marantz 5011 на кредит, в къщи стана страшно, но най-накрая жена ми склони. Знаете винаги има преоритети по-важни, децата за вкъщи разни неща, обикновенно ние българите едвам се изхранваме, а това което си взех за мен е лукс. Е все още ги нямам Далитата АМА
    svetlio1, iveto, frodo и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #102

    Отговор: Избор на ресийвър

    Ай честито!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #103

    Отговор: Избор на ресийвър

    Честито!!!
    Зарадва ме с този избор

    Може ли да споделиш откаде го взе и на каква цена,че и аз съм се насичил към този модел

    И един съвет..не свързвай neo-тата на него

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #104

    Отговор: Избор на ресийвър

    Технополис, 1549 отстъпка ми направиха иначе в магазина е 1800, колкото ми излезе и на мен, защото е на кредит

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #105

    Отговор: Избор на ресийвър

    Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От getsata73 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 03-12-16, 15:49
  2. Помощ за избор на ресийвър и някой спецификации
    От citroen във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-15, 16:31
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 15:52
  4. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  5. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе