Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 81

Въпрос за коректната работа на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #16

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    ThMihov, мога да Ви уверя на 100%, че дроселиращата система на тази машина е запушена.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #17

    Re: Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Ако беше напълно запушена някоя от капилярките,на отопление не би ли трябвало да вдига много високо налягане и да изключва компресора?Ниското пък би трябвало да е пълен вакуум (не че имам вентил за да го премеря).Освен това не би трябвало и да топли ,понеже няма да има циркулация на фреон?.Ако е частично запушена би трябвало пак да вдига по-високо налягане, но и при ниското да не е вакуум и все пак някакво количество фреон да се върти,което пък ако е достатъчно,ще стопли тръбите на вътрешното и турбината ще тръгне.
    При мен турбината тръгва, топли си,като спра вентилатора на външното спира да вдига налягане,което според скромното ми мнение значи ,че няма запушване.За частично запушване нямам опит да преценя,за това и написах в първия пост наляганията и времето за което се достигат.Принципно ако е отчасти запушена има резон да мръзне,тъй като изпарението би спаднало доста сътветно и температурата и от там скреж.Така поне си мисля.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #18

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Сложи механичен пресостат на високото и решаваш проблема с вентилатора.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #19

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Вентилатора не ме притеснява,другите неща ме вълнуват

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: Re: Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    Ако беше напълно запушена някоя от капилярките,на отопление не би ли трябвало да вдига много високо налягане и да изключва компресора?Ниското пък би трябвало да е пълен вакуум (не че имам вентил за да го премеря).Освен това не би трябвало и да топли ,понеже няма да има циркулация на фреон?.Ако е частично запушена би трябвало пак да вдига по-високо налягане, но и при ниското да не е вакуум и все пак някакво количество фреон да се върти,което пък ако е достатъчно,ще стопли тръбите на вътрешното и турбината ще тръгне.
    При мен турбината тръгва, топли си,като спра вентилатора на външното спира да вдига налягане,което според скромното ми мнение значи ,че няма запушване.За частично запушване нямам опит да преценя,за това и написах в първия пост наляганията и времето за което се достигат.Принципно ако е отчасти запушена има резон да мръзне,тъй като изпарението би спаднало доста сътветно и температурата и от там скреж.Така поне си мисля.
    Определено съм съгласен с доводите ти проблема с външния фан го търси в тръбен датчик и платка.

    Sent from my K012

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #21

    Re: Отговор: Re: Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Утре мисля вечерта да го разбутам да видя дали ще излезе заека

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #22

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Тъй като не остана много време днес за климатика,за по-лесно и бързо (уж) реших и сложих един готов терморегулатор да пуска и спира вентилатора,обаче гредааа-хистерезиса му е прекалено голям т.е спира примерно на 25 бара (на колкото го настроя),обаче не тръгва до около 15 бара...Както и да е де,не е болка за умиране.
    Друго ми направи впечатление обаче-пуснах го на охлаждане,премостих пак вентилатора за да работи постоянно и реших да премеря прегряването (superheat на английски) - оказа се ,че при 16C вътрешна температура и 13С външна ,ниското е 2.2бара т.е грубо -13С изпарение,а термометъра отчете 4 градуса т.е 17 градуса прегряване.
    Според тая табличка -http://www.jackappliancerepair.com/AC_TargetSH.jpg , след привеждане на градусите,излиза ,че при 16С(61F) вътрешна и 13С(55F) външна,прегряването трябва да е 25 градуса.
    Ако наистина е така,излиза че прегряването ми е доста по-малко от нормалното,което пък би трябвало да говори за презаредена система ,а лек скреж продължаваше да си се образува по крана на тънката тръба,което ъпк говори за недозаредена система.
    Предполагам,че грешката идва от това ,че в таблицата за вътрешна температура е дадена wet bulb temperature (*ба ли го в мамата,как се превежда на български) т.е взима се предвид и влагата в помещението и от там грешката или???
    Другото ,за което не съм сигурен и се чудех е ,че в табличката за фреона са дадени температурите при абсолютните стойности на налягането,а аз отчитам манометрични т.е референтното е атмосферното.Демек трябва към него да прибавям 1бар преди да отчитам от табличката ,нали така?.В моя случай 2.2бара по манометър значат грубо 3.2 бара абсолютно и от там отчитам темп.на изпарение грубо -13С.Така,или не?
    Следваща питанка-при тези конкретни условия какво трябва да е прегряването горе-долу,ако въобще може да се даде някакъв общ ориентир,понеже предполагам,че всичко освен с температурите е свързано и с конкретната машина,но на мен специално ,като лаик ми се струва,че не трябва да е толкова ниско,което обяснява скрежта.
    И последно питане-забелязах,че малко след пускане на охлаждане,налягането се вдига,стига например 2.2-та бара и после за няколко секунди спада постепенно до около 1бар с леки колебания по пътя,после се възстановява на 2.2,пак слиза ,после пак се качва и горе-долу си остава постоянно с леки вариации.Две предположения-въздух/влага,но тогава би трябвало да го прави постоянно,не само в началото.Другото ми предположение (лаишко) е да се утаява масло по тръбите и първоначално докато премине достатъчно фреон за да се разкара и разтвори да се получава това нещо или е някъде другаде ключа от бараката?
    Благодаря предварително

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #23

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    wet bulb temperature (*ба ли го в мамата,как се превежда на български) температура по мокър термометър В БГ се работи с температура по сух термометър и относителна влажност.

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #24

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Благодаря за уточнението
    Одеве рових из нета -реално няма как да се отрази толкова генерално на отчитането,колкото и да е била влажността вчера.
    Терзанията и въпросите си остават...

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Ако разбираш английски, ей тоя обяснява как се мери superheat.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #26

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Да,чаткам английския и съм гледал преди това доста клипчета,но мерси.Днеска премерих пак прегряването-оказа се с около 10 градуса над "нормата".Долях малко фреон и нещата мааалко се подобриха т.е пак леко замръзва питата и акумулатора,но доста по-малка площ.Нямах повече време,но скоро пак ще се заиграя и ще долея още докато го докарам тва пусто прегряване.После мисля да източа и да премеря контролно колко е поело,да не стане фал.
    По въпроса с евентуалния въздух и влага в системата-четох из разни форуми за лесна проверка за наличие на такива и реших да пробвам.При 23 градуса външна температура,налягането в системата беше приблизително 8.7 бара,а според таблицата трябва да е 8.8бара,което си е в рамките на нормалната грешка при отчитане по стрелка.Реално проверката разчита на това ,че ако има въдух,влага и т.н в системата,при покой когато налягането се е уравнило в цялата система,то ще е по-високо от това ,което би трябвало да бъде според таблицата на съответния фреон.Така ,че за момента приемам ,че вакуумирането се е получило добре.Приемам и поправки
    А и още нещо-моторчетата на перката на външните тела имат ли някаква термична защита напр.биметална пластина или нещо такова,понеже при мен забелязах,като пусна климатика на охлаждане т.е външното тяло се напича,перката работи известно време и спира,макар че има захранване до нея.Спирам,изстива и продължава.?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Да има ама да прегрява мотора има причина.

    Sent from my K012

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #28

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    И аз така си мисля,а още по-лошото е ,че механично изглежда добре-върти се съвсем леко,без усилие,без шумове и т.н.Остава да има някаква утечка в навивките и след известна работа да изключва...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #29

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Когато сменява кондензатора, такъв със същия капацитет ли сложи?
    "Новият" колко е здрав?

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #30

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    При такава ситуация двигателя се мери с уред. По възможност когато е отказал да върти. Така се изясняват нещата. Хвърлянето на боб и налучкването не водят до факти.
    Иначе има вграден термопредпазител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня Finlux FX5 615W - въпрос за работа с нея
    От vinsbg във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 23-02-17, 18:53
  2. Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг
    От PESHO OT MARS във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 23
    Последно: 20-10-15, 08:38
  3. Проверка на климатик след 8 години работа?
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 22:18
  4. ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА
    От salico във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-12, 11:55
  5. Въпрос за домашна работа
    От DEYDOD във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-08, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе