Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81
Like Tree23Одобрявам

Въпрос за коректната работа на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #46

    Re: Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Повече трябва да е.
    Седя 2 дена надолу с главата и толкова изтече.Мерих го нарочно със спринцовка.Колко събира една 12-ка ориентировъчно?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #47

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Над 300 ml.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #48

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Тръбата от вътре на капака на компресора не е равна с капака а е подадена около 15мм над него . Като се обърне компресора поради това не изтича всичкото масло , в капака остава масло колкото е подадена тръбата .
    necata2 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #49

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    За това не бях се сетил,звучи логично .Днес в обедната разгледах разни компресори 12-ки и количеството варира между 350-450мл,както спомена Aleksandars.
    Малко ме съмнява над 100 грама да е изгубил,дори да е имало някакви пробойни някога,така че за сега мисля да го оставя така,а ако все пак ме стегне шапката може преди да го вържа и го вакуумирам да му капна още малко,макар че не ми се струва добра идея,щото доколкото разбрах май повече масло е по-лошия вариант от по-малко.Е в разумни граници де,не говорим за крайности.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #50

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Отпушила се е,ама май-май друг път.Одеве пуснах и налях 850гр,щото толкова имах в една бутилка.Напълних в течна колкото пое,после допълвах газ докато бачкаше и ми направи впечатление,че на няколко пъти мръзна след капилярката и почти спираше да дърпа от бутилката.Затварях крановете,пусках на топло да размръзне и пак обръщах на студено и пак тръгваше.Към края на пълненето по-рядко като че ли взе да мръзне (има резон),но до последно пак си заскрежаваше след капилярката т.е чека и нататък чак и началото на питатана вътрешното.Ниското след 850-те грама беше малко над 2 бара,високото и тока не ги мерих но почти сигурно положението не беше розово,щото компресора яко се напече и на слух си личеше че се мъчи.Като тегля чертата-мисията неуспешна
    Следваща стъпка-намерих в един магазин капилярка с близък диаметър,взимам от нея,взимам един чек и втори дубъл.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #51

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Макар,че съм много търпелив човек,почвам да се ядосвам с тоя климатик.Одеве го дозаредих,за да съм 100% сигурен,че не мръзне от недозареждане.Като го пуснах одеве,пак същата работа-мръзне.Дозаредих останалите 250гр и постепенно нещата се нормализираха т.е размръзна капилярката преди чека,после и тази след и остана само чека заскрежен,стопли се и външното тяло (преди си беше хладко),вътре си духаше студено.Тамън се зарадвах...и се озъбих естествено.Както си работеше на около 3 ниско и 16-17 високо,рязко скочи ниското на 4 и нещо,а високото направо щеше да превърти стрелката на манометъра.Компресора се напече,чак не се пипаше.Изгасих го,почаках,пуснах и пак същото-поработи малко нормално и пак всичко скача.Както и да го мисля,единствените места ,където се срещат високо и ниско налягане са компресора и четирипътния.Ако не държаха клапаните на компресора,нямаше да вдига налягане и ниското и високото щяха да са почти еднакви,значи по метода на изключването остана четирипътния.Чудех се дали е възможно той да изпуска в някакъв момент и част от високото да се връща обратно във всмукателния път и за това така рязко да вдига наляганията?
    Друго не ми идва на акъл просто....
    Идеи?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #52

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Възможно е четирипътния да застава в междинно положение.Но към така описаната ситуация имам някои резерви.Как ще се вдигне хем високото хем ниското налягане.Това е възможно само ако четирипътния пропусне фреона от тръбата на високото директно в тръбата на ниското без фреона да мине през останалите тръби.Това в режим охлаждане е твърде малко вероятно.Въобще това е твърде, твъде малко вероятна хипотеза. Все пак за всеки случай извади кабела на бобината да не би управлението на вентила да прави номера и да се опитва постоянно да превклюва режимите, макар че в този случай би се чувало превключването.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #53

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Вадих го-все тая.Аз си го представям по следния начин-самичката тръба отдолу е високото.Средната отгоре е към ниското на компресора,крайните са съответно към питите на телата.На която и да е посока да отиде буталцето вътре,свързва средната с някоя крайна,а по другата минава високото.Ако по някаква причина буталцето не уплътни добре,или леко подмине положението си,може да отвори пролука между високото и ниското,от там високото влиза в тръбата на ниското и съответно високото на изхода на компресора се повишава и така се повтарят нещата и за това скача така рязко т.е затворен кръг.Така поне си го обяснявам де,не знам доколко е реалистичен тоя вариант.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #54

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Ако ти е заседнал четирипътния в междинно полужение ще го чуеш как съска,и налягане няма да вдига(раздвижи го с вкл -изкл от буксата).Капилярката последно смени ли я,първоначално трябва да заскрежи после(2-4мин) да е
    само кондензирала.Възможно е пак да се запушва,следва метанол и азот пак.
    Този пост е редактиран от necata2; 26-05-17 в 18:06.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #55

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    От какво и защо се запушва капилярка ?

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #56

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    1)от боклуци по тръбите в резултат на местене на климатик - класиката е като се демонтират телата да не се сложат тапи и/или само да се облепят с изолирбанд или изобщо да не се постави нищо; по същия начин и при тръбите; също така може при прокарване на тръбите през стена да попадне мазилка в тях или някакви други строителни материали, стиропор и т.н.
    2)при влага в системата се получават ледени кристали и засядат там - това е една от причините да се прави вакумиране
    3)при заваряване на тръби (например ремонти като описаните в темата) - от заварките остават боклуци отвътре по тръбите, затова се прави продухване с азот (което повечето "майстори" си спестяват)
    4)сплескване - понеже тръбичката е например 0.6мм дори леко да се натисне може да стане 0.4мм и оттам се променя работата на системата (понижава се температурата на изпарение)
    5)от работата на самия компресор може да се отделят частици с времето и засядат на най-тясното място (капилярката)
    necata2 и Jack Krauser харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,707
    #57

    Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    Дозаредих останалите 250гр и постепенно нещата се нормализираха т.е размръзна капилярката преди чека,после и тази след и остана само чека заскрежен,стопли се и външното тяло (преди си беше хладко),вътре си духаше студено.Тамън се зарадвах...и се озъбих естествено.Както си работеше на около 3 ниско и 16-17 високо,рязко скочи ниското на 4 и нещо,а високото направо щеше да превърти стрелката на манометъра.
    Друго не ми идва на акъл просто....
    Идеи?
    Имаш нещо не в ред с изчислението на капилярката. Ако климатика е на R22 фреон, четири бара и нещо е нормално налягане на изпарение в режим охлаждане и не би трябвало да има проблем с високото налягане.

    Освен това чек вентила не трябва да заскрежава. Това също води на мисълта, че капилярката е неправилна за тази система.
    А налягането може рязко да се променя от заседнал чек вентил(ако си го прегрял).
    Още ли зареждаш с електронното кантарче, че не ми се чете назад?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #58

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    necata2 ,не съм я сменял все още,щото съм прост.Предния път като свалях да продухвам,не разпоих капилярките от чека ,след като продухах и видях,че не са затлачени т.е минава през тях въздуха и събрах обратно.Сглупих и измерих само външния диаметър и намерих с много близък външен размер и одеве го пръснах(тоя път разпоих и всичко),уж да я сменям и дедов-новата е с дооста по-голям вътрешен диаметър,макар че външния е кажи-речи същия.Чека мисля ,че е добре-като го обръщам нагоре-надолу буталцето се движи свободно и като надувам с уста пуска само в едната посока,както трябва и да е.Почти съм сигурен,че не е тук кусура.Капилярките пак ги киснах в кореселин и продухах с компресора (8 бара) поради неналичние на нищо друго.Имам едно подозрение,че общата т.е тая преди чека ,макар че пуска не е както трябва.Мисля така,защото като надувам тая,която я байпасва чека(хем е по-дългата) доста по-голям дебит има отколкото тая преди чека,която е по-къса.Освен това ,надувам с един пистолет с много тънко накрайниче,малко по-дебело от капилярката и като ги опра челно почти нищо не фъска навън,всичко си минава през нея.Та като надуя дългата,не се усеща почти никакво съпротивление,а при късата осезаемо се мъчат да се раздалечат двете,което пак ме навежда на мисълта,че е позапушена,макар че пропуска.
    Утре ще ходя до село и ги оставих накиснати до неделя,да видя дали ще има разлика или не.Ако няма,а дори и да има мисля ,като се върна от командировка другата седмица по някое време,ще търся пак със същия вътрешен диаметър (доколкото успях да го измеря с шублера) и ще ги сменям.
    Ventsislav Negentsov ,както споменах,климатика го взех от едни вторични и нямам представа,какво му се е случвало преди това.Аз го взех със срязани парчета тръба на него,но като пробвах дали има фреон отварях леко и двата крана при развити тръби и предполагам,че и да е имало нещо ,то е излязло.Вътрешното го продухах преди да ги вържа.
    За влагата по-скоро мисля,че не е там ключа от бараката,понеже вакуумирам няколко пъти по 15-20 минути и гледам вакуума със вакуумметър.След всяка пауза след вакуумиране не помръдва от 130 микрона т.е не се изпарява нищо.
    По въпроса с продухването-азот нямам,за това пускам въглероден диоксид-тръбите светят отвътре като нови.Единствените неща,които съм заварявал без да пускам CO2 са крана и тръбите откъм вътрешното тяло,понеже не бях пълнил бутилката тогава.Което си е напълно достатъчно за да направи мизерия де...
    За плескането по-скоро не.Личи си,че не е пипано вътре преди мен.
    Колкото до компресора-напълно възможно.
    Rumb@ta,капилярките както писах по-горе съм почти сигура,че не са сменяни,щото си личи,че всичките заварки са фабрични.Само за тези на четирипътния има малко съмнение,че не са оригиналните...
    Колкото до налягането,съгласен съм ,че 4 бара и кусур са нормални,но проблема е ,че ги вдига рязко ,като преди тва е бил на около 2 изпарение и 15-16-17 кондензация т.е работи на 2 примерно,скачат за 2 сек до 4 и нещо и високото се мъчи да превърти манометъра (не помня до колко бара беше максимум),компресора грее и т.н
    Чека писах по-горе се движи съвсем свободно.
    За кантарчето-не.С една малка кухненска везна до 10кг.Уж и дават да хваща 5гр,ама чак пък такава точност не е нужна,но е в пъти по-удобно и смятам точно от кантарчето...
    Както и да го мисля,все си мисля,че запушването не би довело до симптома със скачането на наляганията.Ако се запуши капилярка,кондензацията трябва да е висока,а изпарението ниско (за налягането искам да кажа),не и двете високи.Причните за високи налягания за които се сещам са презареждане,евентуално това ,което си мислех за четирипътния,влага или въздух или и двата вентилатора да са оф или питите мръсни.Ако беше презареден,като постои да се уравнят налаганията,щяха да са по-високи отколкото би трябвало да са при дадена околна температура.При мен такова нещо няма.Питите са чисти,вентилаторите работят,вакуумирал съм старателно.Остава ми съмнението в четирипътника,но казвате,че е слабо вероятно...съскания и т.н не чувам.В неделя ще го проверя и него,понеже стана време да къпем малкия и нямаше кога.
    За да елиминирам вероятността да се люпи окис от тръбите,дето съм заварявал без CO2,така и така съм разкостил всичко,с какво мога да промия или накисна тръболяците и т.н?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #59

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Мисля че CO2 е неподходящ за продухване,има влага в него до колкото знам,все едно с вода си продухвал(образно).Сложи 5-10мл. Метанол продават го в магазините за Хл.техника,ако има влага и запушва от нея ще помогне.За да разбереш също дали е от влага,като ти замръзне и запуши капилярката, я стопли с нещо(горещ парцал) ако отпуши тогава , 100% има влага и става на лед.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #60

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Toва с парцала,ще го пробвам .Благодаря.
    Колкото до СО2,и аз така съм чувал,че не най-подходящия газ,но си мисля,че по-добре влага ,отколкото люспи
    И другото ,което си мислех по въпроса (нали съм големия мислител...) с влагата е,че дори и да я вкарам насила вътре,освен в маслото на компресора,няма къде да остане.Освен това силика-гела във филтъра би трябвало да я поеме?.От друга страна минералното масло е доста по-малко хигроскопично от синтетичните т.е би следвало при вакуумиране да се отдели сравнително лесно.И пак в тоя ред на мисли за вакуума и влагата,помпата ми е едностъпална и и дават 150 микрона максимум,реално ако е верен вакууметъра ми слиза и до 120.При такъв вакуум водата кипи при около 60 градуса т.е ако подгрявам примерно с пистолет за горещ въздух компресора,би трябвало да се изпари и съответно помпата да изсмуче влагата.Предполагам няма да навреди да се грее всичко което може по системата де...
    Ако и тогава няма файда,ще търся метанол

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня Finlux FX5 615W - въпрос за работа с нея
    От vinsbg във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 23-02-17, 18:53
  2. Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг
    От PESHO OT MARS във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 23
    Последно: 20-10-15, 08:38
  3. Проверка на климатик след 8 години работа?
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 22:18
  4. ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА
    От salico във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-12, 11:55
  5. Въпрос за домашна работа
    От DEYDOD във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-08, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе