Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 81
Like Tree23Одобрявам

Въпрос за коректната работа на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,739
    #61

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    ThMihov, всичките тези занимания щяха да са излишни, ако още в началото бяхте постъпили по следния начин - машината се изпразва от хладилен агент. Старата дроселираща система се маха, вижда са каква е и се слага нова - капиляри и чек вентил със същите параметри. След това се вакуумира машината и се зарежда на газова фаза с точното количество хладилен агент. В момента повече скапвате нещата, отколкото да ги оправяте.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 29-05-17 в 07:25.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #62

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    По този начин единствено щях да си спестя второто разглобяване.Крана така или иначе пак трябваше да го сменя.Колкото до това,дали го оправям или скапвам,времето ще покаже

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #63

    Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    Toва с парцала,ще го пробвам .Благодаря.
    Колкото до СО2,и аз така съм чувал,че не най-подходящия газ,но си мисля,че по-добре влага ,отколкото люспи
    И другото ,което си мислех по въпроса (нали съм големия мислител...) с влагата е,че дори и да я вкарам насила вътре,освен в маслото на компресора,няма къде да остане.Освен това силика-гела във филтъра би трябвало да я поеме?.От друга страна минералното масло е доста по-малко хигроскопично от синтетичните т.е би следвало при вакуумиране да се отдели сравнително лесно.И пак в тоя ред на мисли за вакуума и влагата,помпата ми е едностъпална и и дават 150 микрона максимум,реално ако е верен вакууметъра ми слиза и до 120.При такъв вакуум водата кипи при около 60 градуса т.е ако подгрявам примерно с пистолет за горещ въздух компресора,би трябвало да се изпари и съответно помпата да изсмуче влагата.Предполагам няма да навреди да се грее всичко което може по системата де...
    Ако и тогава няма файда,ще търся метанол
    Всичко това е маааалко по-различно.След като си намерил климатика с отрязани тръби, то разбира се ще има влага.Това съм го пропуснал. Правилно предполагаш, че влагата попада в маслото, обаче от там тя практически няма вадене.Водата кипи при вакуум само в несвързано състояние.Няма как около атомите на водата да има атоми масло и при това те да са във вакуум.Обяснението на това явление е доста по-обширно, но не му е тук мястото.Вярно филтъра поема влагата, но в такива случаи може да се наложи смяна на 2-3 филтъра.Затова далеч по правилно е да си смениш маслото.Запушване от влага или от друго обаче не обяснява вдигането на двете налягания.Предлагам да срежеш тръбите на четирипътния, запояваш тръбички така че да работи в режим охлаждане и така единствения ти евентуален проблем ще остане капилярката.Метанола по възможност трябва да е последен, краен вариант.Метанола добре промива.Късата капилярка може да я нагрееш с горелката и после пак да я промиеш с корселин.Окиси от запояването са малко вероятна причина за запушване.
    Този пост е редактиран от badr; 29-05-17 в 11:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #64

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Здравейте пак
    badr,днес взех нова капилярка и ще я сменя.Старата къса наистина беше запушена.Намерих една тънка стоманизирана тел и я прекарах-на около 2/3 от дължината запираше,но с малко ръчкане прокара и сега има далеч по-голям дебит през нея,но въпреки това ще ги сменя.Маслото вече го смених.Ако и след смяната на капилярките продължава,шкартирам четирипътния за проба и ще си каже всичко .
    Благодаря за съвета

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #65

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Може да се каже ,че има някакъв напредък,макар че все още има нещо гнило.На топло при 26 градуса вътрешна и 23 външна държи 25 бара високо и 3 бара ниско.Компресора дърпа 6,3А и стига 77градуса,като вече не кликсонира дори след дълга работа.Това при вътрешен вентилатор на максимум и спрян външен.Външното обаче заскрежава веднага след капилярката,чак до акумулатора включително и него.Ако пусна вентилатора на външното за няколко секунди скрежта изчезва,но клони към 30 бара високото тогава.Според мен е заради ниското изпарение.В тоя ред на мисли знаейки ,че ще го презаредя му нашибах още фреон.Тока очаквано скочи на 8.3А при 7.8А макс по табелка т.е сериозно презареден,но ниското едвааам доближи 4 бара и това е.
    На студено не мерих нищо,че ме хванаха бесните но си работеше привидно добре-не заскрежава нищо,охлажда си,не изключва компресора.
    Идеи?

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #66

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    При 23*С външна, не е желателно да провеждаш тестове в топло. Изчакай есента или тестове на студено.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Rumb@ta одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    44
    #67

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Привет,
    Искам да попитам. Преди година си взехме един MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE‎ и два по-малки от същия модел.
    Всичко е 6, но адски много ме дразни, че като си легна и те са постигнали нужната температура и са в покой(или каквото е там),
    и се чува някакво "брум, брум, брум". Чува се тихо, но е уникално дразнещо!!! Имате ли идея на какво се дължи и може ли да се предотврати?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #68

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    HITACHI RAK 25 RPB/ RAC 25 WPB
    Здравейте ! Имам следният казус с този новомонтиран климатик .Климатика ,когато започва да работи и по време на работа се чува прииждането и кипенето на фриона във вътрешното тяло постоянно, къде по силно при тръгване ,къде по слабо при перманентна работа в студен и топъл режим.Свалиха го но това, което забелязах в сервиза където е вързан там ,че от външното тяло се чува неравномерно съскане при вентила на тънката траба .По-силно се чува съскането на отопление . Баровете си ги поддържа перфектно, но тъй като тръбичките са голи, там едната (тънката ) пулсира на тласаци при работа най -много на топло в синхрон с неравномерното съскане.И когато достигне зададената температура от вътрешното тяло се чува фреона как тече като че ли се оттича нерщо.Фреона е проверен и е о.к.А тласъците на фреона ги чувах във вътрешното тяло, като удрящи се вълни от пяна така шуптеше .
    Не му е сменен крана с игличката което предполага фирмата монтирала го ,но пък фреона беше по-малко и му доляха в сервиза и шумовете намаляха във вътрешното тяло .Остава си съскането не- равномерно и тласъците, но вътрешното не се чува така само, когато достигне температура оттичане на фреона се чува като река тихо.
    Утре ще савлим и вътрешното да го свържем,но за мен съскане и тласаци на фреона по малката траба незнам дали е нормално и то най вече на топло от външното тяло.
    Този пост е редактиран от asa77; 11-10-17 в 22:29.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #69

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от zack Виж публикацията
    Привет,
    Искам да попитам. Преди година си взехме един MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE‎ и два по-малки от същия модел.
    Всичко е 6, но адски много ме дразни, че като си легна и те са постигнали нужната температура и са в покой(или каквото е там),
    и се чува някакво "брум, брум, брум". Чува се тихо, но е уникално дразнещо!!! Имате ли идея на какво се дължи и може ли да се предотврати?
    спирай го нощем
    ruuni9 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #70

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Свиквайте с марката!
    Alexi, Mega, tanatos и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #71

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Аз пък искам да попитам, какво се прави, когато зимно време оставяме работещи климатици и няма цял ден или нощ никой в къщи? Може ли да замръзне "тавата" на външното тяло и да опре перка или подобен тип проблем, който няма кой да чуе или види навреме. Първа зима ще ми е на климатици и се чудя каква беля е възможно да стане. Какво да направим по принцип за намаляване на евентуални проблеми?
    Външните тела са без онези заводски "чучури" за зимно оттичане и с тавички под тях

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #72

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    asa77 : и японска тошиба ndr така "кипи" като бачка на минимум. в голямата зима ще се чува друго... да се надяваме.

    другите две хитачита които ми се нанлага да слушам не "кипят" - 35rpc и едно японско.



  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #73

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Аз пък искам да попитам, какво се прави, когато зимно време оставяме работещи климатици и няма цял ден или нощ никой в къщи? Може ли да замръзне "тавата" на външното тяло и да опре перка или подобен тип проблем, който няма кой да чуе или види навреме. Първа зима ще ми е на климатици и се чудя каква беля е възможно да стане. Какво да направим по принцип за намаляване на евентуални проблеми?
    Външните тела са без онези заводски "чучури" за зимно оттичане и с тавички под тях
    Божа работа... Ако навява сняг върху машината, има гъста мъгла и температурите са около 0-та, може и да задере перката. А може и да не задере... Зависи и от машината. Примерно при моето Хеви вентилаторът ми се вижда, че е монтиран доста високо и има голямо разстояние между него и дъното на климатика. При Фуджика обаче се е случвало да потраква и да го поливам с вода превантивно, след което тракането мигновено спира. Наистина е божа работа...

    Какъв модел климатик?

    Може да намалявате градусите на машината до 19-20 като излизате. Така машината ще работи по-малко, съответно ще се обледенява по-малко и при размразяване ще се изтича по-малко вода, и така ще се събира по-малко количество лед в тавата.

    Това, че ги няма чучурите е добре

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #74

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    За 12lmca и 12luca на фуджитсу става въпрос.Даже luca e леко преоразмерен. Не ми е проблем и на минимални градуси да ги оставям. Ако има значение. Но в голям студ няма ли вероятност тогава пък на компресора да стане нещо при тръгване след по-дълга почивка?
    Този пост е редактиран от hitman0013; 13-10-17 в 02:24.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #75

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    За 12lmca и 12luca на фуджитсу става въпрос.Даже luca e леко преоразмерен. Не ми е проблем и на минимални градуси да ги оставям. Ако има значение. Но в голям студ няма ли вероятност тогава пък на компресора да стане нещо при тръгване след по-дълга почивка?
    И моят е 12luca. Не, нищо му няма. Машината е добра, компресорът е “марков“. Според мен няма от какво да се притесняваш. Все пак производителят казва, че гарантира работата на машината до -15 градуса. В сервизната документация никъде не се казва под 0 градуса да на се намалят градусите или да не се изключва/включва климатика.

    Имам наблюдения върху конвенционални машини, който са включвани многократно дори на -10 градуса външна температура, а по техническа документация работят добре до -5 градуса. Машините са на по 15-17 години, нищо им няма до ден днешен. Работят си, топлят си.

    И все пак... Не ги изключвай, намаляй си градусите по-добре.

    Много зависи и в какви помещения са монтирани. Примерно ако са в 30 m2, ще се обледеняват много бързо, защото компресорът ще се форсира повече.
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня Finlux FX5 615W - въпрос за работа с нея
    От vinsbg във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 23-02-17, 18:53
  2. Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг
    От PESHO OT MARS във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 23
    Последно: 20-10-15, 08:38
  3. Проверка на климатик след 8 години работа?
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 22:18
  4. ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА
    От salico във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-12, 11:55
  5. Въпрос за домашна работа
    От DEYDOD във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-08, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе