Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By grischa

HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Лаптопа си работи, но екрана е много размазан и почти не се вижда. Преинсталирах го и по едно време се оправи. Заработи си нормално. Понеже му бях свалил батерията , че е заминала реших да си я поставя. Изгасих го и поставих батерията. Стартирах и картината се размаза отново. Преди това докато му слагах актуализациите на ОС всичко си беше ОК. Ако му вържа външен монитор няма никакъв проблем и картината си е отлична.
    Занесох го на сервиз и като отидох да го вземам казаха, че са го разглобявали и вероятно дисплея е заминал. Иначе си личи , че изобщо не е пипан от тях и не е разглобяван.
    Моля за мнения какво може да му е , за което благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    ДАИ една снимка

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #3

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Интересна работа снимам екрана с FSCapture и уж е размазан а излиза ясна снимка. Другата е снимана с GSMa
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Според мен дисплея е заминал. В сервиза хората са добили достатъчно рутина и без да го отварят да ти кажат какъв е проблема. FSCapture е просто софтуер, който прихваща данните от видеоконтролера и е нормално там всичко да е OK. Ако имаше проблем с видеокартата нямаше да ти изкара безгрешна снимка.
    grischa одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #5

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Ако дисплея е заминал би ли показвал чиста и нормална картина ИЗОБЩО след преинсталацията.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #6

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Според мен е съвпадение. Някой от лентовите кабели в матрицата дава лош контакт и при отваряне и затваряне понякога се намества. Затваряш капака, слагаш батерията, отваряш... и вече е прекъснал. Не знам защо си мислиш, че като е разглобяван ще личи. При внимателна работа и подходящи инструменти всичко се намества както си е било, включително лепенките върху винтчетата.
    emil vasilev одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Я си виж резолюцията на изображението и на каква резолюция по принцип работи дисплея на лаптопа. Имах подобен случай с една позната на която лаптопа работеше на HD вместо на FHD резолюция и мажеше яко

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: HP Compaq 6730S - Кръгово размазан дисплей

    Я натисни от долната страна на матрицата, там където е логото на дисплеят. Според мен е лентов кабел или видео, ама така от разстояние. Ако имаш съмнения занеси го в друг сервиз.
    П.С. в сервиза трябва да ти направят диагностика и да ти кажат какъв е проблема - "вероятно дисплеят е заминал" ми е много странен отговор от сервиз...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 04-05-12, 12:27
  2. Дисплей 15.6
    От todorat във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-11, 16:02
  3. Свързване на HP 6730s с Samsung LE-32C530 LCD 32 inch TV
    От Toshko83 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-11, 13:49
  4. Новото кръгово в Пазарджик
    От Eddie във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 10-07-07, 23:28
  5. Размазан екран
    От durexx във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-07, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе