Резултати от 1 до 13 от общо 13

Samsung t32e310ew/en

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #1

    Samsung t32e310ew/en

    здравейте можете ли да ми помогнете като ми дадете подходящите настройки на въпросният Тв за най-добра картина Благодаря ви много.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #2

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Цитат Първоначално публикувано от panteroid Виж публикацията
    здравейте можете ли да ми помогнете като ми дадете подходящите настройки на въпросният Тв за най-добра картина Благодаря ви много.
    Пробвай тези от качените от мен снимки в този албум. Лично съм ги настроил с тестови изображения с цел "калибрация на око" и са възможно най-добрите за този модел без професионална апаратура. При "Фон. осветление = 20" няма ШИМ и затова съм избрал именно тази стойност, иначе от 19 надолу има и не е желателно да си причиняваш тази вреда за очите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #3

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Здравейте,

    Мисля да си закупя този телевизор, нямам напредстава дали този модел е същият.
    https://www.emag.bg/televizor-led-sa.../pd/DTSW3YBBM/

    Ще го ползвам за DTV и гледане на филми през HDMI и Fifa 2017.

    Но се интересувам от една функция, която автоматично затъмнява екрана,когато стане тъмно в стаята
    или съответно обратното през деня дали я ма... Води се нещо от рода на ECO

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Това е монитор с тунер и няма еко сензор
    32" TV монитор c Picture-in-Picture Plus

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #5

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Здравей,

    Благодаря колега, значи за сега се спирам на този:
    32" FHD TV K5102 Series 5

    Има го на промоция в техномаркет на 499.

    Имаш ли представа ЛГ вариантите как се води тази функция при тях,защото сякаш не я пишат в описанията си

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #6

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е монитор с тунер и няма еко сензор
    32" TV монитор c Picture-in-Picture Plus
    Колега. Знаеш ли какъв е панела на тоя ТВ?
    Мисля да взема един за едната спалня.
    Тук там срещам че е VA/60Hz но за 32" мисля не е чак такъв проблем опресняването. По ме интересува като картинка как е .
    Ще го ползвам със DVB-C модула за кабеларката..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Колега. Знаеш ли какъв е панела на тоя ТВ?
    Мисля да взема един за едната спалня.
    Тук там срещам че е VA/60Hz но за 32" мисля не е чак такъв проблем опресняването. По ме интересува като картинка как е .
    Ще го ползвам със DVB-C модула за кабеларката..
    На сайта на Samsung пише ,че е VA. Имам същия. Вади сносна картина с кабелната на MSAT.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #8

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Колега. Знаеш ли какъв е панела на тоя ТВ?
    Мисля да взема един за едната спалня.
    Тук там срещам че е VA/60Hz но за 32" мисля не е чак такъв проблем опресняването. По ме интересува като картинка как е .
    Ще го ползвам със DVB-C модула за кабеларката..
    Панелът е VA и става единствено за гледане челно или най-много 5 градуса отстрани. Има ужасни ъгли на видимост и картината много рязко се влошава (черното изведнъж става светло сиво, цветовете избледняват силно) при над 10-15 градуса ъгъл на гледане. За ползване като екран отблизо не става, тъй като ограничените ъгли на видимост на неговия нисък клас VA панел правят картината - най-вече отляво и отдясно - светла и безцветна. Аз го гледам само от едно място отдалече в кухнята и затова не ми пречат гореописаните недостатъци.

    Това е най-евтиният модел на "Samsung" с този размер и в него се сграждат възможно най-евтините/некачествени части; също и сглобката на корпуса на много паянтава и със сериозни разминавания във фугите между гърба и лицевата рамка, затова не бива да се очакват чудеса.

    Подсветката има облачен ефект, особено в горните ъгли. Пробвах няколко бройки в магазина, докато се спра на най-малкото зло - моя сегашен модел, който имаше проблем с подстветката само в горния ляв ъгъл.

    Функцията за добавяне на изкуствени междинни кадри с цел по-плавна картина (спортният режим) е смехотворна и не бих я препоръчал - замазва картината до неузнаваемост, с цели няколко сантиметра оставяни следи подир движещите се обекти, и все едно гледаш 192х108 пиксела, разпънати до 1920х1080. Давам пример за спортния режим: Гледаш футболна среща и футболистите са с жълти екипи. Е, тревата тогава представлява едно размазано зелено петно без никакви подробности и светлосенки, а екипите на футболистите са ярко жълти петна, без възможност да видиш гънките и светлосенките по фланелките и шортите. Досега не бях виждал толкова долнопробно "решение" за плавно движение. Това на практика добавя ефекта "blur" от Фотошоп, само че с голяма стойност от порядъка на 10 пиксела.
    Този пост е редактиран от botev4o; 18-08-17 в 00:35.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #9

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    VA панела има леко избледняване с увеличаване на градусите встрани. Имам два телевизора с такъв панел. Но фронтално са с по добра картина от IPS - обсъждали сме го доста. След около 30 * почва да поизбледнява.
    Това не е кой знае какъв проблем . Говорех като цяло как е като картина за телевизор. Защото е по принцип монитор с тунер - има разлика както и да го погледнем...Но мен ми тряба да го сложа в малката спалня на стената . Гледам че има и такава функция самата стойка. Така че ще ми свърши работа мисля..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Работите не са чак толкова зле. За парите си е много добър телевизор. Изглежда сbotev4o гледаме различни телевизори. Модела е от 2015г.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Да не забравяме, че това е най-ниският клас и се слага каквото има "под ръка", така че от партида на партида може да има известни разлики в картината в зависимост от поставения панел ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #12

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    При гледане леко отстрани на същото равнище (без човек да е станал) изсветляването не е така сериозно, но има едно голямо "НО": Панелът много зловещо посивява дори при леко гледане отгоре (например при ползване като екран отблизо или от станал човек), иначе челно вади що-годе добра за класа си картина. Интересното е, че изсветляването е най-силно изразено в долния ляв ъгъл, което може да се дължи или на разположена там подсветка (за пример: някои модели на "Панасоник" имат само лява или само дясна подсветка), или на някаква особеност на пикселите на VA панела.

    Ако "LG"-тата от същия ценови клас не бяха с разкрачени стойки тип "пачи крака", определено щях да взема такъв, а не този "Самсунг", но ми трябваше задължително модел 1080p със средна стойка, за да стои върху тесен шкаф, и за предпочитане без ШИМ (което значи, че "Сони"-тата отпадат заради високата си цена и по-малкото на брой и по-едри пиксели). Въпросният модел на "Самсунг" има сравнително слаба като яркост подсветка, която спира да има ШИМ при върховата стойност 20, както съм отбелязал най-горе в темата.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #13

    Отговор: Samsung t32e310ew/en

    Моделът в момента е намален на 400 лева в "Емаг" - тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 13:40
  2. Разлика в Smart Hub на Samsung UE55KU6072 и SAMSUNG UE-49KU6672 ... защо?
    От exersist във форум Samsung телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 04-04-17, 09:39
  3. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 22:53
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе