Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 124

Термостатен смесител за душ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #91

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    На Грое кой е най-ниския клас, който бива? Че Видимата сдаде багажа след 10г. Работи само на макс колкото е водата на бойлера или на студено. Добре, че бойлера може да се регулира през градус. Ремонтират ги уж в сервиза им ама трябва да купувам някакъв евтин смесител докато трае ремонта и не ми се занимава.
    Каква е разликата между Грое Precision Get и Cosmopolitan 800, на картинка изглеждат еднакви

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #92

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    10 години не е кратък период на употреба. Особено ако има и котлен камък. Зависи и колко точно се ползва. Ако ще скачаш на скъпа марка, не взимай евтините им продукти да не останеш разочарован.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #93

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    На тези смесители им заминава картуша или клапана, ремонта им е елементарен за хора с някакви познания. И аз съм на мнение, че 10 години си е предостатъчен срок за експлоатация.

    На нашите им купих такъв смесител от Лидл преди повече от 4-5 години за 70-80 лв. Не е мръднал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #94

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    На нашите Лидл-ския замина бързо, не знам и половин година дали изкара. Върнахме го, после взехме пак същия. Засега държи.
    На Видимския V-Style врътката за температурата почти четвърт оборот се върти без никакво усилие, преди не беше така.

    Поръчах Grohe Precision Feel, пък да видим дали ще дойде, че имаше ограничена наличност. Видимата ще я разгобя и ще е за бекъп.

    https://www.grohe.co.uk/en_gb/bathro...ermostats.html

    Видим-ската глава я намирам за към 170лв е ибей, едва ли тук ще е под 140 ако се намери. Някой ако има връзки в сервиз или магазин може да помогне с цена, това е номера на частта - F961044NU

    https://www.ebay.it/sch/i.html?_from...044nu&_sacat=0
    Този пост е редактиран от dwrbudr; 30-06-22 в 10:41.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #95

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Този,който си поръчал изглежда добър, а и в Бриколаж е на брутална промоция - 244 лв. Дано си го взел оттам. На други места е около 400. Ако не си, откажи и си го поръчай от Бриколаж, а с останалите ще де почерпиш.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #96

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    след 12г експлоатация на Grohe Grotherm 1000 го продадох напълно изправен и взех Hansgrohe Ecostat 1001 че изпадна намален ,да видим как ще е като здравина .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #97

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Aко тези от Бриколажа не се обадят и аз може да го пробвам това Хансгрое, че е на подобна цена.

    https://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D...42)-23148.html

    P.S: И Грое не са вечни, на този пич му се разказа играта докато си спре теча

    https://www.youtube.com/watch?v=MJO316I2hj0


    От Бриколажа се обадиха, разпродажбата е само на мостри от магазините, така че поръчката отпада, тъй като го няма в Б-с.

    Взех го от Практикер на 309лв, не е на цената на Бриколаж ама пак бива. Казаха ми, че имат мобилен сервиз вече, ако стане нещо идват и го ремонтират на място, не е нужно да го сваляш и т.н.
    Този пост е редактиран от dwrbudr; 30-06-22 в 20:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    58
    #98

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Здравейте, някой да помага. Монтирах термостатен Grohe precision joy за вана/душ. Проблемът е, че превключвателя не се задържа по никакъв начин, за да тече от душа, т.е. като го пусна, се връща в изходно положение и тече само от чучура. Четох в упътването, че е автоматичен превключвател и при спиране на водата се връща в изходно полоежние, ама това го прави и при пусната вода. Пробвах да го въртя по някакъв начин д а задържи, не става. Писах на съпорта в БГ, ама от умрял писмо... Ако някой може да помогне, ще съм благодарен. В краен случай ще го демонтирам и обратно в магазина.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #99

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Ако е ниско налягането е нормално.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #100

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Здравейте, малко да съживя темата.
    Има ли действително необходимост от термостатен душ за баня?
    Обмислям вградените решения душ - душ пита и не знам дали си заслужава екстрата термостат?
    Благодаря!

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    10
    #101

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Заслужава си защото не въртиш хиляда врътки да нагласяш температурата и ако някой друг ползва вода не ти се смущава настройката на температурата. Но има едно голямо но тия батерии са доста скъпи не залагай на китайчетата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #102

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Зависи, ако си на проточен бойлер, ще имаш проблеми, за обемен са ок.

  16. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #103

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Зависи, ако си на проточен бойлер, ще имаш проблеми, за обемен са ок.
    Какъв е проблема на термостатните смесители за работа проточен бойлер?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #104

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Бъзикат се с котела. Все пак на проточните им се задава желана температура за къпане и не грееш повече вода, за да разреждаш със студена и да трупаш сметка(те си имат вграден контрол на темп.на водата).
    Миналата година един съсед с двукунтурен котел и термостатен смесител ми се оплака, че не могат да се изкъпят, заради постоянните спирания и пускания на котел.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #105

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Ее, кажи честно. Ебаси. Вече сложих термостатен душ за вграждане в новото жилище, което е на газ и тепърва ще слагам котле и ми стана тъпо като го прочетох. Това гарантирано ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с термостатен вентил на Техем
    От wrathchild във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-12, 16:18
  2. ремонт на смесител за вана
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-12, 10:56
  3. Смесител за малък бойлер. Откъде?
    От Kasap във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-11, 13:36
  4. Поправка на смесител Видима Идеал
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-11, 23:39
  5. Ремонт на смесител видима идеал
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-10, 00:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе