Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 129

Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #16

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Дали има вече някакви отзиви за серията ? Бордото направо го виждам как би заспало на стената в хола...

    Впрочем, в последния каталог 2018-2019 видях, че цената на 25ца вече е 2399лв.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Свалиха цените, със старите са непродаваеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #18

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Здравейте,моля за съвет за 20,4кв./м. стая 53 куб./м.източно изложение и вътрешно разпределение,мощностите на модел LN25 достатъчни ли са за режим отопление,така че машината да работи ефективно и да отоплява. P.s жилището е в тухлен блок ,етаж 6,пвц дограма
    Този пост е редактиран от Ani 1005; 28-05-18 в 13:39.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #19

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Добре е да пуснете въпроса в тази тема, като отговорите на въпросника от първия пост. Така ще дадете достатъчна информация, за да може някой да сподели мнение.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #20

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от Ani 1005 Виж публикацията
    Здравейте,моля за съвет за 20,4кв./м. стая 53 куб./м.източно изложение и вътрешно разпределение,мощностите на модел LN25 достатъчни ли са за режим отопление,така че машината да работи ефективно и да отоплява. P.s жилището е в тухлен блок ,етаж 6,пвц дограма
    Без да съм специалист по темата, като обикновен ползвател на този модел през изминалата зима, съм твърдо убеден, че ще отоплява комфортно помещението. Машина е изключително добре направена, съжалявам единствено, че нямам такава и в другото помещение.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #21

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Идната седмица oчаквам доставка на черен LN35VG(B) и се чудя коя от две локации е по-добрият избор (схема).

    Aко се монтира на зеления пунктир то външното тяло ще бъде на терасата и от всички страни ще има някаква стена освен отпред (оранжевия пунктир) - специфичното на терасата е, че дясната част има твърда 62см твърда стена (дебелата линия) преди да започне парапета (тънката линия). Въпреки по-добрия контрол на въздушната струя вероятно пак до някаква степен ще духа към големия диван, но ще обхваща по-добре часта на кухнята. Ако се монтира срещу коридора пък външното тяло ще е изцяло отвън и дефростите ще са по-чести. Като цяло проблемът лятото е само в хола, другите стаи не изискват кой знае каква помощ в охлаждането. Зимата отоплението е с локално парно на газ и климатика ще е бекъп или със спомагателна функция. Изложението на тераста е югозапад, а на прозорците вдясно северозапад т.е. през по-голямата част на деня слънцето напича сериозно. Кой вариант в крайна сметка би бил по-логичен за конкретния климатизатор?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dreamer; 24-06-19 в 02:54.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #22

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Над дивана.
    Като ще е бекъп зимата, какво ти дреме за дефростите? Аз бих го сложил над дивана.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #23

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Над дивана.
    Като ще е бекъп зимата, какво ти дреме за дефростите? Аз бих го сложил над дивана.
    Мерси, това и на мен ми се струва по-логичното макар да не е предпочитаната локация от мен поради факта, че от едната страна много близко ще е прозореца, от другата страна малко под него вляво ще има аплик-полуокръжност - LED 8-9w (~60w), който мога да сменя на 5-6w (~40w) за да понижа евентуалното топлоотдаване. Поне сензора на митсубишито е отдясно.



    Ще е бекъп, но ако спре газта за повече от ден или се развали бойлера ще стане от бекъп главен източник на отопление за неопределен срок от време. Отделно ако другата локация няма да донесе драматични негативи то тогава няма и да виси кабел по стената тъй като ще се вземе електричество от контакта на терасата. Но дори и да не духа към дивана ще духа към масата за хранане (кръглата след дивана). Ако имаше други собственици на LN бих попитал може ли с контрола на airflow да се избегне това, но май няма такива.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dreamer; 25-06-19 в 17:12.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #24

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Контрола над струята е много добър.
    При мен 9 ФХ е над спалнята.
    От едното копче може да избирате дали струята да ви “ следва “ или да я насочва далеч от вас.
    Другото полезно е ,че клапите са разделени на 2 и може примерно от едната страна да духа надолу от другата нагоре.
    При мен е така зимата на отопление .
    Клапата на жената е надолу ( да и е топло) моята клапа е нагоре да ми е по- хладно .
    Аз бих го сложил над дивана .Едната клапа да духа надолу ( между дивана и бюрото )другата нагоре да не духа в дивана.

    Направили сте много добър избор на климатик и не мисля ,че ще съжалявате.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #25

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Благодаря за мнениято Ви, явно е, че ще жертвам визуалния минус захранващия кабел да видим за да е на правилното място. Точно от гледна точка на това, че по спецификации струята на FH/LN е с прецизен контрол допусках монтаж над бюрото/PC, но в крайна сметка донякъде се обезсмисля инвестицията ако ще има конфликтни точки (директна струя в хората). Във финландските форуми се оплакват, че има дефрости всеки 30 минути, но ще видим зимата как ще е наистина.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #26

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Така или иначе, повече от тази стая, няма да може да захрани. Видимо над дивана е правилното място, НО няма са сбъркате ако е и над телевизора. Монтажа ще е много по лесен, външното тяло да е в терасата на завет. Тръбният път, почти няма да се вижда (ако не смятате да къртите и вкопавате). Ако сте на висок етаж, за над дивана монтаж, ще ви трябва вишка, не съм наясно как ще го захраните с електричество, недай си боже са трябва са обслужвате външното тяло, пак ще е неудобно.
    Незнам дали тази сериям има опция за две вътрешни с едно външно тяло, но ако се спрете на такава опция, може са си захраните и малката спалня с второ тяло. Поздрави!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #27

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Така или иначе, повече от тази стая, няма да може да захрани. Видимо над дивана е правилното място, НО няма са сбъркате ако е и над телевизора. Монтажа ще е много по лесен, външното тяло да е в терасата на завет. Тръбният път, почти няма да се вижда (ако не смятате да къртите и вкопавате). Ако сте на висок етаж, за над дивана монтаж, ще ви трябва вишка, не съм наясно как ще го захраните с електричество, недай си боже са трябва са обслужвате външното тяло, пак ще е неудобно.
    Незнам дали тази сериям има опция за две вътрешни с едно външно тяло, но ако се спрете на такава опция, може са си захраните и малката спалня с второ тяло. Поздрави!
    Напълно достатъчно е да охлажда само хола, такава е и целта на покупката. В крайна сметка бе монтиран на правилното място, а кабела за захранването не ми боде очите и съм доволен от изборът на локация. Над телевизора ще би духал в до някаква степен в мен (бюрото отляво на климатизатора). Етажът е 2ри, а монтажниците решиха, че е най-добре външното тяло да е под прозореца и с оглед на това, че сервизирането би било по-лесно при нужда. И тъй като тялото е тихо не би тормозело съседите отдолу с особен шум. Има мултисплит опция, но за нуждата ми е единствено за хола тъй от преди обяд до залез пече директно в хола без прекъсване.



    За момента го ползвам в диапазон 25-27 градуса на охлаждане и на първа степен вентилатор (2ра ако броим тихия режим). 3D I-See сензора смятам за ефективен при работа на режим да не духа директно в хората. MELCloud-a като интерфейс е малко грозен, демоде. Пробвах андроид апп-а, windows апп-а и web интерфейса. Дефакто и трите са просто управление през web интерфейс. Реакцията на управление е под минута. Единственото криво нещо е, че дистанционното няма как да разбере за промените поради явно едностранната комуникация (и да имаше sync бутон предполагам пак дистанционното единствено предава). Неудобство като цяло, но нищо драматично.

    Консумация при горния режим при недостигната температура - около 250-300 вата. В powerful режим - 1100 вата. Но това са единствено първоначални наблюдения като за два дни непостоянна работа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dreamer; 04-07-19 в 02:30.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #28

    Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Споделяй на какви минимуми може да работи, без да изключва и при какви условия. Харесва ми черния цвят, изглежда си "дизайнерски".

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #29

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Ти и преди беше писал за кабела, но не и че външното ще е под прозореца. Можело е през самия контакта да издупчат назад за да излязат навън подвързват си машината и с тръбите си прекарват другия кабел до вътрешното. Така е направено при мен. Ама няма как да си сложиш ватметър .
    Да ти е честита новата машина и да си върши перфектно работата.
    п.п контакта си остава използваем и нищо не се вижда.
    Този пост е редактиран от bobivg; 04-07-19 в 09:28.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #30

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Честито колега. Дано да рабити безпроблемно.
    Как е шумът при тази степен на вентилатора? Явно имаш ватметър. Забележи до колко вата слиза преди да изключи и сподели моля те.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  2. Кога излиза новата LM серия? Мнения...цени...
    От pironkov1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 114
    Последно: 21-09-13, 09:17
  3. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 20:07
  4. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 22:59
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе