Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By Lupus

Коаксиал или IPTV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Коаксиал или IPTV

    Питането ми е възможно ли е коаксиалния кабел да предостави по-добро качество отколкото IPTV, което е по UTP?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Не бих казал ,че има разлика ! Освен качеството на самия кабел и качеството на сигнала .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #3

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Откакто съм на IPTV се родих качеството е най доброто което съм ползвал досега , особенно ако ТВ то е 55 инча и нагоре , отделно съм забравил какво е това реклама , голям набор от канали повечето от които предлагат запис до 24 часа а някой дори 36 . Имам възможност да си селектирам канали които ми харесват ине е нужно да прецъквам между 200 канала , просто си ги пореждам както си ми е кеф . Като недостатък мога да посоча нуждата от второ дистанционно и това че за всеки ТВ иска приемник а при моя оператор това означава още една такса . За новото ни жилище държах да сме с ИПТВ и се оказа че малко оператори я предлагат отделно на касата жената даже трудно ме разбра какво искам "О да имаме нещо такова ама то много скъпо и никой не го иска " скъпото се състои в депозит за приемниците и прекарването на оптика

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas Виж публикацията
    Питането ми е възможно ли е коаксиалния кабел да предостави по-добро качество отколкото IPTV, което е по UTP?
    ------
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 30-05-17 в 11:51.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Ако правилно съм разбрал въпроса, дилемата е между кабелна телевизия и IPTV, такава.Аз имам противоположен опит, тествал съм мтел и ВИваком за по семица и бяха по зле от традицонния кабел с ка модул, това на тогавашният ми36 инчов тв.Селектирането на каналите го може всеки телевизор.Иначе според менIPTV е бъдещото, но в БГ всичко е наопъки особено с евтините китайски Iptv боксове.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #6

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    По UTP може да тече много повече информация ,отколкото по коаксиалния, обаче всичко зависи от оборудването на доставчика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #7

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Категорично не. Коаксиалния кабел не се използва в компютърните мрежи от 15-20г. и едва ли има съвременно оборудване ,което да го поддържа. Той предоставя само 10 Mbit/s. И се използват коаксиални кабели тип RG-8/U и RG-58/U. За кабелните телевизии се използва съвсем друг тип коаксиален кабел.
    Изказваш се или не по темата, или без да знаеш, за какво говориш.
    @loszetas, Относно качеството на сигнала, няма разлика, която да идва от това, дали получаваш сигнала като DVB-C (това е стандарта, по който ще ти доставят кабелна телевизия по коаксиален кабел), или по някаква мрежа от IPTV доставчик. Нататък са вече подробности, които зависят в голяма степен от доставчика, и двата варианта си имат предимства и недостатъци.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от yotce Виж публикацията
    Изказваш се или не по темата, или без да знаеш, за какво говориш.
    @loszetas, Относно качеството на сигнала, няма разлика, която да идва от това, дали получаваш сигнала като DVB-C (това е стандарта, по който ще ти доставят кабелна телевизия по коаксиален кабел), или по някаква мрежа от IPTV доставчик. Нататък са вече подробности, които зависят в голяма степен от доставчика, и двата варианта си имат предимства и недостатъци.
    Прав си! Големи глупости написах и ги изтрих. Иначе по темата, ако питащия сега трябва да избира, по-добре IPTV.
    yotce одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    При IPTV качеството на сигнала е много по - добро.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    Здравейте!На кой доставчик на iptv сте?Виждам,че сте доволни!Аз съм с Mag256 и си търся качествен оператор с хубаво качество,много канали и възможност за запис и time shift! благодаря!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Коаксиал или IPTV

    По принцип по един UTP кабел или Fiber to home може да се пуснат всички комуникации в пакет - телефон, ТВ, Интернет, охрана и видеонаблюдение. Но тук стои дилемата - струва ли си всички яйца да стоят в една кошница? Една повреда и всичко отива на кино!
    jonov одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Vivacom IPTV или Traffic Broadband Communications IPTV (TBCHD) ?
    От sevastaki във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-14, 17:23
  2. Въпрос за IPTV
    От antoo във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-13, 16:58
  3. iptv от Виваком
    От vortex1587 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 13-10-12, 02:45
  4. аудио дигитал коаксиал
    От maxim7 във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-12, 21:28
  5. Оптичен кабел или Коаксиал ?!
    От Velocyraptor във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 15-10-06, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе