Страница 18 от 30 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 443
Like Tree354Одобрявам

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #256

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Студеното пада ниско и е достатъчно да се насочи струята към врата или свод. А усещането за хладнина идва от това че краката са на по-хладно не съм фен на студени въздушни течения в главата , отделно че никак не е здравословно.
    А най-си е арно юлска вечер вънка на двора с биричка в ръка , когато тревата прясно окосена се полива и е цъфнала ментата. Няма такъв йонизатор Ей на това вече му викам комфорт.
    Август, в пика на продължителната и морна плевенска жега, в един момент и на двора под асмите седим и дори и към 22-23ч. пак целия бях в пот. Още повече ако е и влажно от поливане на нещо. Земята толкова се е нагорещила, че и през нощта вече трудно можеше да се охлади. А вътре в къщата 2 (даже по-често само 1) стари климатика я разхлаждат цялата, но ние по-ниско от 26-27гр. не пускаме. И както писа Велев, dry режим използвам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-02-18 в 06:15.
    SPSt, corsairman01 и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #257

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Някой знае ли какво представлява въпросната настройка от сервизното , гледам че фабрично е зададено нещо като on/off (работа/остановка). :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #258

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    За колегата milanov , и за накой ако го интетесува :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    milanov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #259

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Сега остава да се намери отговор защо е така. И защо е на степени, а не плавно през да речеме 1°.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #260

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    То това не знам колко е вярно тея 27rps г/д на колко вата трябва да се равнява ?
    Това е честота на компресора но предполагам има формула или трябва да се знаят спецификациите му при каква честота колко консумира ?

    В момента трябва да работи на 27rps , а ватметъра показва 270w. на quiet
    Този пост е редактиран от Mig82; 24-02-18 в 22:55.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #261

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Стара тухлена къща, без изолация, дървена дограма, без ослънчаване, с големи топлозагуби, отоплява се само едно помещение от 12 кв.м. За периода 15.12.17-15.01.18, с печка на дърва и въглища и алтернативно с духалка във ветровито време, защото комина връща - сметката за общо потребление на ток е 57 лв. От края на януари в стаята работи 12lmce, поддържана температура от 18 до 23 градуса, за периода 16.01.18-16.02.18, сметката за общо потребление е 53 лв. В стаята се спи, няма оплаквания за шум от вътрешното или външното тяло.
    Този пост е редактиран от dvdsub; 12-03-18 в 17:28.
    Mig82 и Gancho111 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #262

    Re: Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    То това не знам колко е вярно тея 27rps г/д на колко вата трябва да се равнява ?
    Това е честота на компресора но предполагам има формула или трябва да се знаят спецификациите му при каква честота колко консумира ?

    В момента трябва да работи на 27rps , а ватметъра показва 270w. на quiet
    То зависи и от ерв-то колко е притворило, съответно при едни и същи обороти може да има разлика и от това.
    27х60=1620 оборота в минута.
    Панасоника ми например точно над 5-6 градуса не може да слезе на минимум, но поне като работи он оф дига на 400-500 вата пада веднага на 360 и като стопли изключва, а под 4-5 градуса външна, дори на -13 може да работи с часове на 180 вата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #263

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте на всички потребители.
    Първо адмирации за форума, има доста полезна и адекватна информация.
    Наскоро закупих въпросния климатик 12 LMCE и имам няколко конкретни въпроса. Като цяло климатика се използва за отопление на стая с кухненски бокс, не повече от 20кв. Всички стени са вътрешни, с изключение на една, която е към остъклена тераса. Температурата като цяло в стая на пада под 17-18 градуса и до сега е отоплявана от един Адакс 2000В.

    Та на въпросите.
    1. При монтажа система не беше вакуумирана, а само "продухана". Четох, че е добре да се вакуумира, но не бях там по време на монтажа.
    2. Тръбния път до външното тяло е около 2м. Имате ли идея през колко време се завърта фреона, защото при мен го прави грубо през около 5мин и се чува един съскащ звук, все едно някой духа през тръбите от другата страна. Звука ми е ясно от какво е, но дали е нормално да бъде толкова на често. Иначе климатика си топли и поддържа зададената +1,+2 градуса.
    3. Доста четох и тук преди да го закупя, и всички казват че в решим Ауто и вентилатор Ауто климатика е най-тих. При мен ако го сложа така или на Heat и вентилатор Ауто оборотите са доста високи и е малко дразнещо. В момента се ползва на около 23 градуса. При мен ли е проблема или то си е до средата в която работи?
    4. Когато климатика достигне желаната температура, започва да върти въздуха в стаята ( това предполагам е офф режима ). При него обаче от климатика излиза малко странна миризма. Не е на застояло или плесен. По скоро като от пластмаса. Климатика е на няколко месеца и реално се ползва за отопление от около 4-5 дни. Филтрите са измити преди два дни.Нормално ли е това или да търся проблем някъде?
    5. Каква е разликата дали климатика ще бъде оставен през нощта на 20 градуса и режим dry или на 20 градуса и решим heat. Идеята ми е да изсушава леко въздуха, защото там е кухненския бокс. Каква ще бъде разликата в работата и енергопотреблението.
    6. Снощи реших да го оставя да работи през нощта на 20 градуса. Към 3 сутринта се събудих и от външното тяло се чуваше много дразнещ тракащ звук. Все едно някой е включил ярмомелка на терасата или малък витлов самолет се опитва да излети от нея. Шума се повтаряше през около 5-10мин. Включих от дистанционното режима за low noise outdoor, но този дразнещ шум остана и се повтаряше през същия интервал.Накрая изключих климатика. Чета че може да от компресор, тампони и какво ли още не. Така или иначе съм викнал техник, че от външното тяло бие ток. Идеята е да се подготвя за другите неща за да не ми говори приказки от 1001 нощ.

    П.С. Съжалявам за дългия пост. Ще се радвам ако някой ми отговори поне на част от въпросите.
    Поздрави и лек ден.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #264

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    На режим dry климатика няма да ти топли.При монтажа махнаха ли ти защитната решетка?При толкова много придаде машини от серията LMCE никой не ми се оплакал от тракащи звуци на външното тяло.Съмнява ме "монтажниците" при стягане на гайките да не са контрирали крана, а направо да са стягали.При този метод има вероятност от тракане.Сложи един нивелир на външното тяло да го видиш как е.Сложете си и такива тампони задължително
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobovo; 20-11-18 в 10:37.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #265

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Благодаря за бързия отговор. Аз не бях там при монтажа и не мога да кажа какво са махали. Къде да я видя тази решетка, ако се вижда лесно. Относно монтажниците, не знам дали е редно да споменавам фирма, но не е някоя малка гаражна.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #266

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Намира се отзад ,на външното тяло.Направи няколко снимки да видим как е монтиран.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #267

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Добре но ще ги кача или по късно днес или утре, че сега съм на работа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #268

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    1, Не виждам въпрос? Свършило е вече.
    2, Нормално е. С по дълъг тръбен път този звук намаля до някъде.
    3, Режим Ауто на вентилатора му трябва доста време, за да заработи адекватно. И най важното да затопли помещението първо. Но ако топло загубите са големи вентилатора най вероятно няма да се кротне. Като не ти харесва слагай на която степен ти е тихо и ако успее да отопля ...
    4, Зависи на какво мирише? На ново?
    5, Опитай само на "отопление" от движението на въздуха, влагата би следвало да се изсушава. По често проветрявай и си готов.
    6, По осезаем шум от набиране на компресора може да има при размразяване и след приключване. Но чак да трака ...има нещо охлабено някъде или криво прихванато. Нека да си го погледне майстора. Щом бие ток нещо не ти е ОК контакта(или където е вкл.) най вероятно, но може да е нещо и по климатика. А едни тампони с прекъсната връзка няма да му навредят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #269

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Благодаря за отговорите и препоръките.

    На практика помещението почти няма топлозагуби. Без климатик в е около 17-19 градуса по принцип. Може да пробвам да го пусна на режим със зададена степен и след като затопли стаята да се опитам да го превключа на Авто. Относно тока, климатика е вързан директно към таблото с отделен предпазител. Кабела е проверен и там всичко е ок. За това извиках да си го погледнат. За тампоните мислих, но е така монтиран, че ако се надигне още малко и може да няма наклон на маркучите от вътрешното тяло. Сами климатик е монтиран на тераса, като под климатика има отваряема врата. До час ще кача снимки.

    Линк към снимките https://drive.google.com/open?id=1Fn...V0obB3ftSMg4Yw
    Този пост е редактиран от Yanko Yankov; 20-11-18 в 11:25.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #270

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Терасата в която е монтирано външното остъклена ли е или на мен така ми се струва?

    Тоя чучур с дренажната тръбичка от долу го махни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 30 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе