Резултати от 1 до 7 от общо 7

Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #1

    Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Здравейте, пуснах си фюжан на Булсатком за два телевизора. единия филипс лсд, другия въпросния Samsung UE50KU6072U, и двата телевизора са свързани с HDMI кабел по един и същ начин. При включване на Samsung и фюжана звука няма, а самия телевизор има звук(при увеличаване на звука,от дист. на телевизора, се чува системния звук за увеличаване)!. От Булсата сменяха HDMI кабели, смениха ми устройството, пак същия проблем, но проблема не е постоянен на десет включвания да няма звук, друг път всяка сутрин няма звук .... странна работа. При втората смяна на фюжан устройството, имам кученце и веднага след смяната излезнах да го разходя, връщам се включвам пак няма звук .... звъня на булсата , и ми викат нямам как един и същ проблем да се явява на различни устройства. И както няма звук ми казва оператора я изключете захранването на телевизора и го включете, и звука си дойде.... казват проблема не е в нас, носете телевизора на поправка. Така и направих, в сервиза ми обясняваха как не е от телевизора а е от HDMI кабела, аз им казвам, че са сменени 3 кабела от оператора и аз имам един 5метра и проблема е един и същ. Сменено устройство , проблема пак е същия, даже на филипса устройството взимам е пак .... няма звук когато си поиска. Приеха телевизора и и смениха някаква платка където е HDMI входовете е паккк...... същия проблем няма звук когато си поиска.
    Моля за някакво съдействие за справяне на проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Пробвай да изключиш (ако не ти е фатално) Anynet+ на телевизора (HDMI-CEC - на фюжън бокса, ако го поддържа).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Пробвай да изключиш (ако не ти е фатално) Anynet+ на телевизора (HDMI-CEC - на фюжън бокса, ако го поддържа).
    Това е да можеш да командваш с едно дистанционно двете устройства ли? Ако е това, и при двете положения го прави проблема.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Виж настройките за звук в менюто на външното устройство.
    Има ли оптичен аудио изход?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Изключи HDMI CEC и при двете устройства.
    Кой HDMI вход на тв се ползва и пробвал ли си други входове?
    HDMI 1 на този модел е съвместим с HDR UHD , като опцията за поддръжка се включва от менюто "Общи" - "Диспечер на външни устройства" -> HDMI UHD color - пробвай при включена/изключена опция дали има разлика.
    Разкарай всякакви операторски HDMI кабели и си вземи приличен такъв (около 20лв) от някой "техно" магазин.
    Колко е усилен звука от Фюжън-а - за предпочитане е при такива у-ва да е на макс , а от тв да си усилваш колкото е нужно.

    Общо взето тия китайски пръчки дето ги ползват нашите оператори са причина за проблемите - и при Виваком създават проблеми .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Виж настройките за звук в менюто на външното устройство.
    Има ли оптичен аудио изход?
    На булсата няма никаква опция за настройка на звука.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Виж настройките за звук в менюто на външното устройство.
    Има ли оптичен аудио изход?
    На булсата няма никаква опция за настройка на звука.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Изключи HDMI CEC и при двете устройства.
    Кой HDMI вход на тв се ползва и пробвал ли си други входове?
    HDMI 1 на този модел е съвместим с HDR UHD , като опцията за поддръжка се включва от менюто "Общи" - "Диспечер на външни устройства" -> HDMI UHD color - пробвай при включена/изключена опция дали има разлика.
    Разкарай всякакви операторски HDMI кабели и си вземи приличен такъв (около 20лв) от някой "техно" магазин.
    Колко е усилен звука от Фюжън-а - за предпочитане е при такива у-ва да е на макс , а от тв да си усилваш колкото е нужно.

    Общо взето тия китайски пръчки дето ги ползват нашите оператори са причина за проблемите - и при Виваком създават проблеми .
    На всички входове на HDMI проблема го има!
    Това са входовете!
    HDMI IN 1 (STB/DVI) Тук е включен HDMI кабела!
    HDMI IN 2
    HDMI IN 3 (ARC)

    Тази опция под дефалт е изключена, мисля, че преди съм пробвал но .... сега я пуснах HDMI UHD COLOR на включено , и опцията на Anynet+ изключена.
    Предложете кабел с линк към него ако може!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #7

    Отговор: Samsung UE50KU6072U звук HDMI спира!

    Проблема си продължава!
    Намерих друго решение за да не махам кабела на захранването на телевизора, и то е като сменя от source HDMI1 на ТВ и обратно, и звука си тръгва, странно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung UE40KU6472 звук през HDMI/Displayport???
    От Pavel Topalov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-08-16, 22:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-12-14, 20:34
  3. Няма звук през HDMI
    От diss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-14, 20:02
  4. Проблем със звук от HDMI - LG DM2352D
    От mexicaneca във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-13, 15:04
  5. Звук от телевизора по HDMI кабел в AV ресивър
    От borkosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-12, 17:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе