Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67
Like Tree5Одобрявам

Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #46

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Да бе, да отчитали - гледат да минат колкото се може по-тънко и да си спестят всеки възможен разход .
    С какво ще ми помогне тъпия китайски IPTV бокс ако искам да си пусна картината от някой канал в прозорче (втори екран) докато правя нещо на компютъра/конзолата/нещо си свързано на някой вход ?

    От последните ми тв само 50ЕХ780 си е с истинска (почти) картина в картината .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #47

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Производителите си знаят причината, ние предполагаме.

    Който е свикнал да си прегледа другите канали в малкия прозорец или да гледа друг канал докато текат реклами без този в момента да му се губи а да си остане в малкия прозорец, функцията е страшно удобна.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #48

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Пообърках се малко защото казвате, че няма, та се зачудих какво значи "Картина в картината" на моя XE 8096. Взех, че открих - докато картина от избран вход ти стои в някакво квадратче, можеш да използваш приложения, но не може да гледаш в същото време. Не видях, писахте ли за това, не сте ли, затова - извинявайте ако повтарям.

    И ако някой се интересува и не е разбрал, като мен - флашките трябва да са най-малко 32 ГБ, за да може да се записва на тях нещо.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 16-01-19 в 23:31.
    sapiora одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #49

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    С 32gb флашка съм пробвал и не става защото реално можеш да полваш около 28GB о нея.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #50

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    А, не го съобразих това, значи 64 минимум трябва да се пробва за флашка.

    Странно защо искат толкова големи обеми, може би са предвидили да се прави запис на 4К? Не знам колко е обема на потока на 4К телевизия, но на 1080i, на National Geographic HD беше по спомен между 85 и 100 мегабайта в минута. Може би 4К ще е около 300-400 мегабайта в минута или около 40-50 мегабита в секунда. За 1 час - 24 гигабайта, това обяснява нещата. Но и Филипса ми искаше поне 32 ГБ диск, а Самсунга ми беше съгласен с всяка флашка, независимо от обема, само да е клас 10.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #51

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    При мен записан филм от телевизията в FHD от 1,35мин. е 5,6 GB

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #52

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Данните ми са от старата кабелна, там не компресираха сигнала и работеха на QAM 256, иначе не можеха да си съберат програмите без компресия.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #53

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    А харда в кое usb слагате?
    Аз съм го сложил уж в това за хдд ,но постоянно върти. Имам чувството че и на изгасен тв пак харда върти

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #54

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Така е,върти си постоянно,...толкова много е изписано тук по този въпрос,че вече незнам как още има такива,които не са си купили външно SSD за телевизора..

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #55

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Дори след като е изваден софтуерно от ТВ + настройка на харда да заспива след неизползване пак си върти... Някой има ли инфо защо е така? Ясно че лечение няма...

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #56

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Защото на USB-то има постоянно напрежение...решението е или външно SSD,или хард диск със собствено захранване...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,166
    #57

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Не е само това , и на други марки USB-то е с постоянно напрежение , но спира да върти . Даже няма нужда да се спира софтуерно. Може да е от ОС. Нека собственици на Sony без Андроид да споделят има ли го проблема.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #58

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Трябва нова тема за това...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #59

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    Попадна ми една 128 гигабайтова флашка, с която реших да си поиграя и положението е разочароващо поне за мен, защото очаквах определени неща да работят, както подсказва логиката, но уви...

    Модел ХЕ 80, Андроид 7

    - Timeshift няма - разочароващо, НО има някакво подобие, беше писано по-напред за това: ако започнете запис от момента, от който искате да спрете на пауза, може да гледате записа на практика веднага, т.е. може да гледате веднага, още 5-10 секунди след началото и да си го спирате на пауза, да си го превъртате дори, като в същото време записът продължава. Неудобното е, че после трябва да изтривате записа, а не е само стрийм в буфера. Ако искате да смените канала - първо трябва да спрете записа. Не е баш-тайм-шифт, както си го знам на Самсунга, но пак е нещо.
    - стартирането на запис ми се струва малко бавно - минават 3-4 секунди преди да започне, а след започване се появява екран, в който може да се избере кога да е краят на записа.
    - при запис не може да смениш канала и да гледаш друг на същата честота - разочароващо
    - може да записва до 8 часа телевизионно предаване
    - записът върви без да се налага телевизорът да е включен (започва да записва от изключена картина, ако е зададен запис от Guide екрана) - това е добре
    - може да се изключи телевизорът по време на запис - това е добре
    - при настройка на таймер за запис, изчислява колко обем ще отнеме и го изписва - това е добре
    - записва се целият стрийм - картината, всички аудио-потоци, всички потоци със субтитри. Това може да е полезно ако искате да гледате някое предаване с оригинален звук, а друг от семейството иска да го гледа с БГ-аудио.
    - 1 час е равен на 10.8 ГБ обем без значение СД или ХД (може да има разлика при друг кабелен оператор с друг обем на потока)
    - при настройка на две неща по едно и също време, записва едното, а ако се спре записът ръчно, телевиорът сам преминава на другия канал, за който има настроен таймер и започва запис от него.

    - ИМА ДЕФЕКТ (БЪГ) в навигацията при гледане на запис: когато го пуснете, трябва да си превъртате с бутоните НАЛЯВО и НАДЯСНО на централния бутон. Бутоните НАГОРЕ и НАДОЛУ превъртат с по 20-30 секунди напред и назад, но водят до появата на прозореца за навигация, в който се вижда "seek-bar"-а (не се сещам как да го нарека на български... търсещата лента) и после този прозорец не може да се скрие, нито изчезва след няколко секунди.

    Не се сещам за нещо друго интересно, което да забелязах.

    ----
    Като се регистрира устройството към телевизора, после трябва да се форматира защото друго устройство не вижда тази файлова система (не знам каква е). За компютър с Win 7 - трябва да се направи ръчно от диск-мениджмънта, защото не се вижда по друг начин с вградените програми на ОС.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 15-02-19 в 21:52.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    616
    #60

    Отговор: Има ли Timeshift при Сони Андроид ТВ

    изчезва - натисни бутона за инфо i

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HBO GO за Андроид ТВ Philips
    От salisto във форум Philips телевизори
    Отговори: 41
    Последно: 15-04-20, 23:38
  2. Търси се програмист на Андроид
    От Lupus във форум Android
    Отговори: 3
    Последно: 31-05-18, 07:55
  3. андроид или уиндос8
    От diakovo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 38
    Последно: 14-02-14, 17:17
  4. прехвърляне контакти при Андроид
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 02-12-13, 00:03
  5. TimeShift проблем с Булсатком
    От scratch във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 02-09-11, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе