Страница 73 от 90 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1081

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    За много години, Иване!
    Аз съм перфекционист и бих купил най добрият стаен термостат за котелът си. Всъщност, така и съм направил, но моят котел е друг.
    Лазар те е посъветвал да монтираш, ако ще и от 30лв да е. Стайният ще намали малко разхода.
    До колкото разбрах, настроил си отоплителната вода на 23 градуса.
    Предполагам, че стайната температура е близка до 23 градуса.
    А как мислиш, че ще се осъществи някакъв топлообмен?! Той, котелът, си работи само защото ти искаш да работи, кажи-речи.
    За да има топлообмен, трябва да има разлика. Тоест, я да вземеш да си настроиш водата поне на 35-40!
    Колкото по голяма разлика има, толкова топлообмена е по голям. При кондензните котли не трябва да се прекалява, за да не се излезе извън кондензният режим.
    Най добре би било СТ да модулира мощността на котела. Не зная дали за Вайсман има такава възможност, но и обикновен е по добра опция, отколкото без и особено при толкова ниска настройка на температурата на водата.
    Все едно си си оставил колата пред блока да работи на празен ход, а да засичаш по литри на километри. Така колата ти не извършва никаква работа- не вози никого за никъде, а по подобен начин работи и котелът ти.
    Все пак, разходът не е висок.
    Виж сега Трифоне, объркал си се, знам че съм идиот но не се отоплявам на 23 градуса (температура на водата) отоплявам се на минимум 30-35, през деня в топли дни и 40-45 в по-студени. Само веднъж се наложи да задам 50 грауса. 23 градуса задавам когато няма нужда от отопление, сложил съм стъкла които пропускат УВ и в такива дни в хола няма нужда от отопление затова се чудя дали не е по-добре направо да изключвам в такива дни отоплението вместо да си играя с такива смешни температури от 23 градуса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1082

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    50 киловатчаса на 24 часа са грубо 2 киловата топлинни загуби, делено на грубо 200 куб отопляема площ се падат 10 вата на кубик. Или имаш топлещи съседи или си изолиран минимум с 20 санта отвсякъде.
    Браво!!!
    Сега му отговори на въпроса!

    - - - - - - - - - -
    Посмятах набързо и получих 29,6946 w/m3, което е доста далеч от грубото 10.
    Грубо 30 срещу 10!!! Баси!!!

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Виж сега Трифоне, объркал си се, знам че съм идиот но не се отоплявам на 23 градуса (температура на водата) отоплявам се на минимум 30-35, .....
    А, извинявай, че се изходих!!! Объркал съм се, наистина, ама ти си "напръй" правилно сметката!

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    ... Зададох 23 градуса на водата за отопление, ...
    Ако не ти иде отвътре, достатъчно е да знаеш, че разходът ти не може да се намали с повече от 10%, преко сили.
    Другото е за сметка на ........абе мръзнене или триене на сол от жената.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 17-01-22 в 21:56.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1083

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    ..............
    Ти тук ли се премести да сереш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #1084

    Отговор: Избор газов котел

    Я да попитам и аз ,имам котел Bosh 2300i, управлението е със стаен термостат на Honeywell T3R, доволен съм от него,но забелязах че от време на време бойлера "заспива",т.е термостата дава че гори,приемника също дава че запалката работи,но бойлера не е запалил.След ката пусна горещата вода си тръгва нормално.Подържам температура от 24°C в апартамента, температура на водата за парното е 50°C.Копирам поста си от вчера ,че май се загуби в спама, ако някой е попаднал в подобна ситуация и е намерил решение,моля да сподели.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #1085

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, скоро ще взимам газов котел. Колебаех се между Bosch 2300iW и Immergas Major 24/28(двуконтурни), като цяло повече клоня вече към Бош-а, но имам следните въпроси:
    1. Ако взема Бош с управление CT200, с това управление мога ли да контролирам подовото отопление в различните стаи и как става?
    2. Трябва ли ако купя CT 200 да слагам във всяка стая други стайни датчици?
    3. Изобщо има ли смисъл от CT 200 като и на двата етажа съм с подово отопление и нямам радиотори, на които да слагам умни термоглави?
    4. Идеята ми е всяка стая да си контролирам температурата отделно от другите и да не са с една и съща такава.
    Става въпрос за района на София, ако познавате човек, на който мога да се доверя за цялата система, ще ви бъда благодарен.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1086

    Отговор: Избор газов котел

    И аз да попитам - пролет и есен, когато си бе отопление и охлаждане, как преживяваш с еднаква температура във всички стаи?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1087

    Отговор: Избор газов котел


    Пролет и есен е с различни температури по стаите. Север, юг , запад ...Може да изрегулира малко ако отваря и затваря врати
    Лупи, не разбирам от марки котли, но винаги има нужда от управление. Зависи от конкретната ситуация. Дали по външна температура или вътре по стаите.
    За подово имаш "кръгове". Можеш да намалиш дебита на някои стаи от колекторната кутия. Или да сложиш управление на всеки кръг, което да затваря или отваря.
    Ел.задвижка управлявана от нещо. Най-елементарното управление е да сложиш нещо в стаята, която трябва да е най-топла и оттам да се пуска и гаси котелът.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1088

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lupi86 Виж публикацията
    1. Ако взема Бош с управление CT200, с това управление мога ли да контролирам подовото отопление в различните стаи и как става?
    Не
    Цитат Първоначално публикувано от lupi86 Виж публикацията
    2. Трябва ли ако купя CT 200 да слагам във всяка стая други стайни датчици?
    Може и без, ако искаш прецизен контрол - Да
    Цитат Първоначално публикувано от lupi86 Виж публикацията
    3. Изобщо има ли смисъл от CT 200 като и на двата етажа съм с подово отопление и нямам радиотори, на които да слагам умни термоглави?
    Няма особен смисъл освен отдалечен достъп и да следиш потребление.
    Цитат Първоначално публикувано от lupi86 Виж публикацията
    4. Идеята ми е всяка стая да си контролирам температурата отделно от другите и да не са с една и съща такава.
    Трябва ти клемна шина за подово с комутатор за котел и един или много термостати свързани с него. Ако разликите в температурите са малки ще се отървеш с един термостат и балансирана система (CT200 може да изиграе тази роля) - това е най-добрият вариант. Ако разликите между стаите са големи ще имаш нужда от няколко термостата. За първият вариант ти върши работа всеки глупав термостат или CT200, за вторият вариант клемна шина + термостати от големите прозиводители - Salus, Rehau, Honeywell и подобни.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1089

    Отговор: Избор газов котел

    Може да стане разбира се с СТ200 и смарт термоглави на Бош, като се ползва Tiemme box

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1090

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Може да стане разбира се с СТ200 и смарт термоглави на Бош, като се ползва Tiemme box
    Може ли повече информация как става това?

    - - - - - - - - - -

    Потърсих в гугъл и май се ориентирах. Трябва да се изведе зоната на подовото във въпросната кутийка и на нея да се сложи TRV, нали така? Работещо е, но само ако тепърва се изгражда подовото, а и малко скалъпена работа в предвид че има далеч по-модерни решения на този проблем.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1091

    Отговор: Избор газов котел

    Единственият минус е, че не може да се приложи, ако ти е скимнало в последния момент, след като си изградил подовото. Ако се замисли предварително си е перфектно решение - просто и сигурно, че и евтино

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #1092

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Благодаря за отговорите, относно това защо искам да са с различни температури ще ви кажа:
    Две от стаите ще се ползват едната няма да се ползва и ще пусна някаква температура да подържа, но не много висока. Втората е детска стая, и последната е за нас възрастните. Аз на висока темп. не спя и искам да си наглася градусите така че да е поносимо за мен, следователно детската стая ще е малко по-топло. Дневната на 1-вия етаж ще си е с отделна темп.
    Като цяло подовото не съм го изградил финално, само са пуснати кръговете и чакат за колектори, ел. задвижки и т.н
    Та въпроса ми беше за това дали има смисъл от CT 200 или да си купя във всяка стая термостати на другите марки, които се предлагат на пазара?
    Благодаря

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    4
    #1093

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    моля за малко помощ - предстои ми изграждане на газова инсталация и се колебая каква марка двуконтурен котел да избера. Бях решил, че ще е Viessmann Vitodens 100W, но се оказа, че новите модели ги делят за самостоятелен или общ комин (в случая моя е общ) и поради тази причина минимума му е 5.1kW.

    При мен ще има 60 глидера и 2 лири, при Δ30 градуса - обща мошност ~ 4.4 kW.

    Поради тази причина търся достатъчно добър аналог. Насочил съм се към Bosch Condens 2300i W 24/30, но ми предлагат и Daikin Altherma 3 C Gas W D2CND024A1A 23/26 kW. За Bosch доколкото виждам птзивите са добри, за Daikin сефте чувам. Като минимум и двата ме устройват, Boscha e с малко повече дебит за БГВ - 14 срещу 11,3 l/min.

    Viessmann имат и някакъв нов модел - Vitodens 050, който също ме устройва вече, произведен в Турция, но между този модел конкретно и Bosch-а - мисля, че бих предпочел втория.

    Та моля за съвети и мнение. Приемам предложения и за други марки.

    Благодаря предварително!

    ПС. Предложиха ми и полски котел Тermet EcoCondens Silver Plus. Като параметри изглежда ок, някой запознат с тях?
    Този пост е редактиран от ddimitrov613; 22-01-22 в 13:33.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    21
    #1094

    Отговор: Избор газов котел

    Привет,
    Някой може ли да ми предложи надеждна фирма в София за монтаж на радиатори и котел Bosch 2300W в тристаен апартамент ново сторителство. Имам оферта, която ми се вижда доста ...малко под 9000лв. и искам и друга оферта от някоя фирма. Благодаря!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1095

    Отговор: Избор газов котел

    Ей тия станаха егати хишниците. 3000лв котела с монтажа и 6000лв. за радиоатори с монтаж. Кажи коя е тази фирма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 90 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе