Страница 78 от 90 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #1156

    Отговор: Избор газов котел

    Добре, значи газ все още е по-добрият вариант за бойлера?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1157

    Отговор: Избор газов котел

    Ценово подгряването с газ е малко по-скъпо от нощната и доста по-евтино от дневната ел. енергия, но на газ има и други предимства - много по-бързо става подгряването и се избягва котлен камък около нагревателя, износване на електрическата част, така че по-добрият вариант си е БГВ на газ

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1158

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Теоретично е така, но на практика едва ли има смисъл цял месец да си играеш да превключва; за 2-3 лева икономия
    По точно е да се даде пример. В случая ще ползвам едни от най бедните- пенсионерите.
    3 лв, похарчени за загряване на БГВ на нощна тарифа, стигат теоретично за ок 620л вода. Да речем, че тази вода е достатъчна за 6 дни- по 100 на ден, за душ и миене на посуда.
    Тези 620л вода, загрети на дневна тарифа или на газ, биха стрували 5.19лв, пак на теория.
    Това са грубо 2лв икономисани, само за 6 дни, за месеца са 10лв.
    Като знам пенсионерите как си броят стотинките, вярвам, че ще икономисват. Да не забравяме и цената на тия 3м3 водица!
    Е има има хора дето по му държат края, та не биха се занимавали.
    Тук нещата са само на "книга", На практика, има хора които не могат да си позволят подобен лукс, понеже не им стигат за лекарства или за цигари...
    В момента гоня 70 градуса за над 500л ежедневно, та бих пуснал гореща за къпане, само да си плащат на ВиКто.
    Страдам от излишък.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #1159

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, извинявайте, че повтарям написаното и в друга тема, но виждам, че в тази има повече активност и се надявам на съвет. А ето и моя казус. Искам да увелича броя на глидерите на радиатора в хола. С добавянето на няколко броя глидери Н350, размера на радиатора ще достигне около 2.90м. От фирмата която ще добави глидерите казаха, че при този размер е необходимо да се промени и свързването на радиатора. Според тях трябва да се направи кръстосано свързване. В момента радиатора е свързан от едната страна (от горе и от долу). Ще съм много благодарна ако някой може да ми каже дали наистина е необходимо да се променя начина на свързване на радиатора.Това оскъпява значително моето начинание. Пластмасовата тръба която ще добавят я продават на 11 лв линеен метър. И поради някаква причина сметнаха, че ще са ми нужни 5 метра. Монтаж на глидерите 70 лв. Отделно кранчета, глидери и т.н. Въпроса ми е дали наистина си заслужава да се променя начина на свързване на радиатора?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1160

    Отговор: Избор газов котел

    Дори в момента дължината на радиатора не позволява едностранно свързване и със сигурност не използвате пълния му капацитет.
    Вместо да се добавят глидери, свържете на кръст(горе-долу) текущия.
    Относно удължаването на тръбата: нужната дължина е с около 20см повече дължината на радиатора.
    Откача се изходящата, прави се наставка и се пуска под радиатора до другия край.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #1161

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте!
    Последните Пет години не съм имал проблеми с котлето, но последно време все нещо се случва с това котле Viessmann 100W. Първо си замина вентилатора смених го. Днес пускам БГВ и се блокира горелката дава грешка F1 и F2. Дали нещо няма проблем със самата газ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1162

    Отговор: Избор газов котел

    Инструкция нямаш ли? Колко е налягането на водата в отоплителната система? Какво показва манометра?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #1163

    Отговор: Избор газов котел

    Манометъра показва, че има налягане към 1 bar. Съмнявам се, че е циркулационната помпа. При БГВ трябва ли да завърти?

  11. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1164

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ivan72 Виж публикацията
    Манометъра показва, че има налягане към 1 bar. Съмнявам се, че е циркулационната помпа. При БГВ трябва ли да завърти?
    Разбира се

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1165

    Отговор: Избор газов котел

    Малко извън темата.
    Хората се подсигуряват с отопление ако спре газта /или цената им е непосилна/, но дали има смисъл и обратното?
    Ако стигнем до спрекъсвания на тока, а на газта не, има ли как да се ползва котела с някакъв UPS?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1166

    Отговор: Избор газов котел

    На теория ако има достатъчно мощност да покрие нуждите на котела - управление, вентилатор, помпа би трябвало да може. И съответно за колко време. Най-добре да си имаш генератор. И панели с акумулатор. И пари за влагане.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1167

    Отговор: Избор газов котел

    Има си юпс-и за такива цели, но друг е въпроса дали има смисъл. Принципно тока спира за няколко часа, ако не си в някое село в планинаната, но с юпс ще изкараш няколко часа, освен ако не набиеш хиляди левове за акумулатори. Съгласен съм с Вандан, че с генератор е смислено

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1168

    Отговор: Избор газов котел

    На моят котел пише макс 100 вата, помпата ми е външна и е 40 вата на макс. Не е страшно предполагам за тези с подово, но за тези с радиатори може и да е проблем по-дъбго спиране на токът.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1169

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Има си юпс-и за такива цели, но друг е въпроса дали има смисъл. Принципно тока спира за няколко часа, ако не си в някое село в планинаната, но с юпс ще изкараш няколко часа, освен ако не набиеш хиляди левове за акумулатори. Съгласен съм с Вандан, че с генератор е смислено
    Няколко часа е напълно достатъчно да работи на батерия. Ако се докараме до там да спират тока за повече време ще хващаме гората.
    Просто ми беше чудно колко е реалната консумация на един котел от типа на Bosch 2500W. Ясно е, че чак генератор или панели няма да слагам в апартамент.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1170

    Отговор: Избор газов котел

    Тъй като и аз взех да мисля за ъпгрейд на сегашния генератор - 3.7kW - китайска пръчка, та днес си поприказвах с двама приятели - единия в ЕнергоПро, другия в НЕК.
    Сегашния бе взет за газовия котел плюс осветлението, а ми се искаше вечв да мога да подкарам и поне два климатика…
    Та накратко - не се очаква да има спирания/режими.Ток има предостатъчно, а мрежите са разтоварени поради спиране на огромните кражби.
    Преди загубите са им били над 40%, сега са около 7%.
    Енергодружествата ги задължавали да купуват скъпия ток от възобновяеми източници плюс Мариците, а евтиния от АЕЦа се изнася.
    Надали пиша нещо ново и незнайно за много от нас, но идеята беше, че ток има в голям излишък, мрежите са добре и не се очакват 80те на миналия век.
    Тъй че отложих смяната на генератора….Ако видим зор все ще го измислим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 90 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе